ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #911  
Staro 02.02.2019, 21:43
miham miham je offline
Član
 
Datum prijave: 01.02.2019
Poruke: 8
Nepromenjeno

E ne znam koja je fora sa onom knjigom, ali ja ono ne mogu proci, nema sanse.. A imam vozacku i za kamion i autobus kod nas, doduse za kamion su me pustili nekako, za autobus nijesu htjeli nema sanse.. i onda sam poslao burazera koji je stariji godinu od mene da odradi ljekarski.. i vozio posle toga autobus na liniji hn-bg.. nego da ne spamujem, hvala na info..
Reply With Quote
  #912  
Staro 11.02.2019, 15:53
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Imamo li novih iskustva ovde? od kako nema markosa retko ko iznosi iskustva...

Gledam trenutno chicagodesavanja i naletim na oglas gde se nudi iznajmljivanje kamiona za 1000 $ nedeljno , bez limita na milje sa ukljucenim popravkama. Nakon toga naletim na lika na yt koji kaze da se milja placa oko 2$ kada imas svoj kamion??? Ispada da odvozis jedan dan 500 milja i otplatis nedeljno iznajmljivanje kamiona? Po toj nekoj logici ako neko vozi 2500 milja nedeljno zaradi 5000$, ili mesecno preko 20.000$?

Kada odbijes to rentiranje i trosak za gorivo moze da ti ostane +-14000$ mesecno ????
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #913  
Staro 11.02.2019, 16:36
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Bilo bi lepo da je tako.😏 Samo, u čemu ćeš da prevoziš robu?!😉 Računaj prikolicu, tvoju ili da iznajmljuješ, pa osiguranje za teret koji prevoziš, koje nije nimalo jeftino, pa 12% kompaniji za koju voziš. Putarine. Parking za kamion i prikolicu. Da ne ulazimo u detalje da li će baš svaka tura biti 2$ na milju, biće i više ali će biti i otkazanih i čekanja, izgubljenih dana zbog jedne ture itd.
To je moje skromno iskustvo i mišljenje.😀
Pozdrav svim dobrim ljudima.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #914  
Staro 11.02.2019, 16:46
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

ajd daj malo vise informacija ako si dobar sa vremenom?
Niko nije pisao iskustvo od kako su uvedeni elektronski logbukovi?
Kakvo je tvoje miseljenje sa trenutnom situacijom? Da li je vredno tih para?
Jer bukvalno si stalno van kuce odvojen od porodice ...
Neko tvoje misljenje koliko se moze zaraditi mesecno kao owner ili kao kompanijski vozac?

Jedna stvar mi je nejasna i ne uspevam da nadjem odgovor...
Drugar koji je u Chicagu mi je rekao da sa obicnom dozvolom za auto mogu da vozim sprinter? To takodje nije lose placeno , i koliko sam skapirao nema logbooka?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #915  
Staro 11.02.2019, 18:52
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Uopšteno govoreći, situacija malo bolja nego u januaru, a daleko slabija nego u novembru-decembru, što je nekako i logično za ovu vrstu posla. U špicevima sezone, oko praznika je dobro, posle malo stane i tako u krug.
Što se samog posla tiče, lep mi je kada je lepo vreme i kada sam na putu kući. Ostalo sve je tako da po pet puta nedeljno izlazim iz kamiona i listam oglase kako bih našao nešto drugo.😀 Onda shvatim da od tih poslova od 9-17 h nema 'leba, sve je manje-više 15-ak dolara na sat, a to teško da je dovoljno.
Ja radim kao vozač za prijateljevu kompaniju, ne vozim mnogo, pon-čet na putu, pet-ned kod kuće. Tako smo se dogovorili i on to maksimalno poštuje. Slobodan sam kada želim, vozim gde i koliko želim itd. Vozim na procenat od bruto zarade, a ne na milju, obzirom da ih ne pravim mnogo. Verujem da kao vozač možeš čisto zaraditi 4-6k mesečno, a kao owner operator od 8-15k mesečno, sve naravno zavisi od toga koliko si na putu i koliko imaš sreće sa turama i sa kvarovima na kamionu. Takođe, mislim da moraš imati neki cilj zašto radiš ovaj posao i da ti to bude "šargarepa". Raditi ovaj posao samo zato što je dobro plaćen i tako godinama, bezidejno - ja lično ne bih nikada radio. Radije bih bio kod kuće svako poslepodne sa porodicom, plaćao račune i hranu i to je to.
Da, log book-ovi, isto kao i pre, samo lakše, ne moraš da umrljaš prste hemijskom i da cepaš gomilu papira.😉
Viđao sam oglase i za sprintere, straight truck-ove, uglavnom amazon i tako te poslove. Čuo sam negde sa plaćaju, ugrubo, oko 150 usd po danu. E sad, što se tiče detalja oko dozvola i log book-a, nisam siguran i nisam od neke velike pomoći.😀
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #916  
Staro 11.02.2019, 23:54
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Naravno da mi nije cilj da provedem zivot u kamionu, cak sta vise to mi nije neka primarna opcija , ali razmatram sve mogucnosti, jer da bi poceo nesto svoje moras sto brze doci do nekih para....

Hvala na detaljnom opisu, sve najbolje, pozz
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #917  
Staro 12.02.2019, 03:17
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Upravo tako - stisnuti malo zube, ispuniti ciljeve, pa posle imamo više opcija...
Srećno i sve najbolje!
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #918  
Staro 02.03.2019, 16:24
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik saletank Prikaz poruke
O pozdrav GPS vozac tvoj rad sam bas pratio od pocetka kada si dobi green card ,malo si pisao po nestao kakva je situacija pisi nam malo...
Koliko sam skapariao uzeo si jos jedan kamion
Nisam, imam Volvoa 2015.god, a Peterbilt sa slike je rentiran.
__________________
maj'16--pocetnicka sreca
jun'16--poslat DS-260
mart'17-lekarski i ambasada
apr'17--BEG-IST-ORD
---------------------------
Pozdrav i puno srece svima, Zeljko.
Reply With Quote
  #919  
Staro 02.03.2019, 21:30
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Skoro sam pričao sa jednim čovekom koji je otišao u Kanadu da vozi kamion. Pre toga je vozio po Evropi i iskreno iznenadio sam se nekim njegovim zapažanjima. Što se tiče kamiona, kaže da su evropski kamioni dosta udobniji od američkih, ušuškaniji i generalno tehnološki dosta moderniji. Kao prednost američkih, naveo je naravno prostor u kabini, što je i logično, a realno to je možda i najbitnija stavka za jednog vozača koji bukvalno po nekoliko dana, pa i nedelja provodi u kamionu.

Što se puteva tiče, kaže da su, što se kvaliteta tiče, znatno bolji u Evropi, ali da je u Americi cela ta putna infrastruktura bolje prilagođena kamionima, kaže sve je široko, lako dostupno, nema zavlačenja po nekim uličicama i sl.

Ono što me je najviše iznenadilo je to, što kaže da ga vožnja u Americi dosta manje umara, iako se u Evropi manje vremenski vozi. I naravno najveća prednost je što sada u Kanadi zarađuje duplo više nego u Evropi.
Reply With Quote
  #920  
Staro 03.03.2019, 05:32
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Što se puteva tiče, kaže da su, što se kvaliteta tiče, znatno bolji u Evropi, ali da je u Americi cela ta putna infrastruktura bolje prilagođena kamionima, kaže sve je široko, lako dostupno, nema zavlačenja po nekim uličicama i sl.
to sam i ja primetio da su americki gradovi generalno mnogo komforniji i prostraniji od evropskih, nekad mozda i preterano. Cak i downtown ima poprilicno siroke ulice. Generalno Ameri uospte ne stede na prostoru bar ne ovde kod nas na West Coast, ne znam kako je u drugim delovima.

Ne bih rekao da su putevi u Evropi bolji. Istina malko su drugaciji ne znam kako ali nisu isti, a u americi jos nisam video kolotrage, narocitone na Interstate 5 ge su tri trake norma nekad i 4 a u Evropi su uglavnom 2 trake i zaustavna. Jedino sto me malo zivcira u Americi je sto im pumpe uglavnom nisu duz autoputa vec moras navratiti u grad, to mi je totalno bzvz...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.