ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 12.06.2018, 15:05
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Hvala doE0, meni znaci da ne brinem toliko, ali izgleda da nije opasno ko sto sam mislio
Pozvacu ih ja pa javljam da i ostali za ubuduce znaju ukoliko popune isto ko i mi
Reply With Quote
  #202  
Staro 16.06.2018, 01:41
usa2019 usa2019 je offline
Član
 
Datum prijave: 08.06.2018
Poruke: 4
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Cestitam na Dobitku Niste lepo procitali Ne upisujete radni staz u DS obrazac,nego samo poslodavca gde ste radili i vremenski period koliko ste radili (primer Avgust 2014 - Maj 2018). Ako imate srednju skolu zavrsenu tj. 8+4 redovnog skolovanja sto je ekvivalentno Usa zakonima,onda vam radno iskustvo nece biti potrebno (jel imate kvalifikacije sa srednjom skolom). DS u vasem slucaju moze da se posalje do Septembra 2019 godine,ali i da ga posaljete za mesec ili dva nece biti nikakav problem,jel od Oktobra meseca pocinju prvi Intervjui za DV 2019 godinu tj tad izlazi prvi Visa Bulletin za 2019. Samo Citajte forum,nacicete sve informacije koje su vam potrebne. Srecno vam bilo u Daljem Procesu
Hvala Makice

Jos nisam popunio ovo oko zaposlenja, razumem da ne treba staž, nego ne znam šta da napišem, da li sam trenutno frilenser ili nezaposlen...
Da li se nose dokazi oko zaposlenja na intervju? Ja sam imao više kraćih i dužih angažmana, za nešto imam dokaze za nešto ne... A video sam više puta u ranijim postovima da ljudi savetuju da se piše samo iz radne knjižice, pa sam zato pitao... Meni u radnoj knjižici stoji samo zaposlenje u trajanju od godinu dana za deset godina... Ako upišem samo to ispašće da skoro ništa nisam radio, sto praktično nije tako... Da li neko ima slično iskustvo savet??

Moja konkretna pitanja za popunjavanje ds260 za 2019 su:
Da li trenutno radim kao frilenser, ili sam nezaposlen?
DA li da upisujem duža zaposlenja koja nemam u radnoj knjižici? (za neka imam pisane dokaze za neka ne)
Da li se nose dokazi oko zaposlenja/angažmana na intervju?

Pitanja su verovatno glupa, ali pretpostavljam da svi možete da razumete izvore zbunjenosti

Hvala puno
Reply With Quote
  #203  
Staro 16.06.2018, 05:40
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik usa2019 Prikaz poruke
Hvala Makice

Jos nisam popunio ovo oko zaposlenja, razumem da ne treba staž, nego ne znam šta da napišem, da li sam trenutno frilenser ili nezaposlen...
Da li se nose dokazi oko zaposlenja na intervju? Ja sam imao više kraćih i dužih angažmana, za nešto imam dokaze za nešto ne... A video sam više puta u ranijim postovima da ljudi savetuju da se piše samo iz radne knjižice, pa sam zato pitao... Meni u radnoj knjižici stoji samo zaposlenje u trajanju od godinu dana za deset godina... Ako upišem samo to ispašće da skoro ništa nisam radio, sto praktično nije tako... Da li neko ima slično iskustvo savet??

Moja konkretna pitanja za popunjavanje ds260 za 2019 su:
Da li trenutno radim kao frilenser, ili sam nezaposlen?
DA li da upisujem duža zaposlenja koja nemam u radnoj knjižici? (za neka imam pisane dokaze za neka ne)
Da li se nose dokazi oko zaposlenja/angažmana na intervju?

Pitanja su verovatno glupa, ali pretpostavljam da svi možete da razumete izvore zbunjenosti

Hvala puno
Samo iskreno i 'nema jeda'. Ako ispunjavate uslov po pitanju zavrsene skole, ne traze se dokazi oko zaposlenja.
Reply With Quote
  #204  
Staro 17.06.2018, 14:08
usa2019 usa2019 je offline
Član
 
Datum prijave: 08.06.2018
Poruke: 4
Nepromenjeno

Ok super hvala

Imam samo jos jedno uopšteno pitanje, čitao sam dosta, ali mi nije jasno... Kada se posalje obrazac, ako se npr nešto u statusu uskoro promeni, zaposlenje, brak, adresa, pasos i sl, da li treba odmah tražiti promenu obrasca, ili može da se čeka zakazivanje intervjua pa onda da se menja?
Reply With Quote
  #205  
Staro 17.06.2018, 15:52
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik usa2019 Prikaz poruke
Ok super hvala

Imam samo jos jedno uopšteno pitanje, čitao sam dosta, ali mi nije jasno... Kada se posalje obrazac, ako se npr nešto u statusu uskoro promeni, zaposlenje, brak, adresa, pasos i sl, da li treba odmah tražiti promenu obrasca, ili može da se čeka zakazivanje intervjua pa onda da se menja?
Mislim da je, sto se kaze 'do vas'. Vec verovatno znate da ako otkljucate obrazac pre nego je zakazan intervju, moguce je da cete pomeriti datum intervjua. Prakticno, ukoliko ne zelite da pomerate datum, sve promene mozete uneti posto dobijete datum, jer cete (po meni) uvek moci da imate izgovor da ste se plasili da necete doci na red. Meni su i telefonom odgovorili da mogu da vide sta sam sve menjao, pa sam neka zaposlenja 'na crno' i preselenja 'bez prijave' upisao pre intervjua, ali kako sam ispunio uslov po pitanju skole, o tome me niko nista nije dodatno zapitkivao.
Reply With Quote
  #206  
Staro 03.07.2018, 18:35
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Pasos mi istice marta 2019. godine, da li da probam da izvadim novi pasos vec sada, pa tek onda da posaljem ds 260 obrazac ili mogu da saljem sa starim pasosem, pa onda kada izvadim novi da trazim da mi otkljucaju da promenim. Po buletinu za ovu godinu, trebalo bi da mi intervju bude maja-juna 2019. god.
Reply With Quote
  #207  
Staro 03.07.2018, 18:55
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Pasoš stigne za 7-10 dana, tako da možda je bolje da se izvadi novi, pa tek onda da se šalje obrazac. Ali, u principu i jedna i druga opcija je ok tj. neće biti problema kako god da uradiš.
Reply With Quote
  #208  
Staro 04.07.2018, 08:06
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik saleee Prikaz poruke
Pasos mi istice marta 2019. godine, da li da probam da izvadim novi pasos vec sada, pa tek onda da posaljem ds 260 obrazac ili mogu da saljem sa starim pasosem, pa onda kada izvadim novi da trazim da mi otkljucaju da promenim. Po buletinu za ovu godinu, trebalo bi da mi intervju bude maja-juna 2019. god.
Ja sam imao sličnu situaciju u Sarajevu, na DS 260 obrascu smo upisali broj starog pasoša, a nakon slanja obrasca izvadili novi. Pisao Kentakiju da li će biti problem, oni mi odgovorili da ne odlučuju oni, nego da zavisi od konzula u ambasadi. Na intervju ponio oba pasoša, nisu ni spomenuli, samo mi stari vratili. Sve je prošlo ok. Tako da mislim da i jedna i druga opcija može proći
Reply With Quote
  #209  
Staro 04.07.2018, 10:46
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik saleee Prikaz poruke
Pasos mi istice marta 2019. godine, da li da probam da izvadim novi pasos vec sada, pa tek onda da posaljem ds 260 obrazac ili mogu da saljem sa starim pasosem, pa onda kada izvadim novi da trazim da mi otkljucaju da promenim. Po buletinu za ovu godinu, trebalo bi da mi intervju bude maja-juna 2019. god.
I mi smo poslali DS sa jednim pasosem a poneli na intevju novi ( bez otkljucavanja DS) i samo prijavili... nije bio nikakav problem veoma su razumni kad su takve birokratske peripetije u pitanju. Imali intervju u Bg
Reply With Quote
  #210  
Staro 21.07.2018, 20:05
blastfromthepast blastfromthepast je offline
Član
 
Datum prijave: 21.07.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Prilikom popunjavanja DS260 postoji uvodna napomena: " All answers, except as specially provided, must be in English, using English characters only. Applications submitted in any language other than English may be rejected, and you will be required to log back into the Consular Electronic Application Center (CEAC) and provide English answers."
U svakom slucaju, ukoliko imaju neku nedoumicu u vezi sa odgovorima, obavestice vas pre intervjua. Takodje, ne secam se da se bilo ko od vise stotina clanova foruma koji su vec pozeleneli zalio da je na intervjuu (ili pre toga) imao neke velike probleme zbog toga a ne verujem da su bas svi sve savrseno odgovarali (u smislu koriscenja engleskog jezika/karaktera na engleskom i slicnih tehnikalija).
Cao druze. Kazi mi jel su ti pravili problem oko D i DJ? Ja imam slican problem kao i ti i nzm sta da radim?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018 Prijavljivanje GrujaSM Prijava na Lutriju 994 20.11.2017 16:49
Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018: Instrukcije SEEUSAIC Prijava na Lutriju 3 31.10.2016 20:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.