ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 16.07.2014, 14:33
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Kao sto je i Boki odgovorio, viza vazi sest meseci od lekarskog pregleda, tako da nema potrebe da radite lekarski tri meseca pre intervjua jer ce vam onda viza vaziti samo tri meseca.
A SSN nema veze sa ovim.
Igor MAD ,

Negde sam procitao na forumu da moras I u taj rok od 6 meseci da podneses ili dobijes SSN( nisam bas najsiguran koje od ovuh dve je bilo navedeno ) .

Na primer :
lekarki pregled uradzen na 10.07.2014 moras najkasnije u USA -10.01.2015
e sad to me buni dali u tom roku moras da podneses za SSN ili eventualno dobijes , jer ako je jedno od ove dve moras uci ranije .

ili kako sto si napomenuo da SSN nema veze sa ovih 6 meseca .

Hvala jos jednom
Reply With Quote
  #12  
Staro 17.07.2014, 03:30
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
Igor MAD ,

Negde sam procitao na forumu da moras I u taj rok od 6 meseci da podneses ili dobijes SSN( nisam bas najsiguran koje od ovuh dve je bilo navedeno ) .

Na primer :
lekarki pregled uradzen na 10.07.2014 moras najkasnije u USA -10.01.2015
e sad to me buni dali u tom roku moras da podneses za SSN ili eventualno dobijes , jer ako je jedno od ove dve moras uci ranije .

ili kako sto si napomenuo da SSN nema veze sa ovih 6 meseca .

Hvala jos jednom
Prilicno sam sigurna da SSN nema nikakve veze sa ovih 6mj, ali neka jos netko potvrdi.

Ali u svakom slucaju ako uzmem tvoj primjer da je ljekarski uradjen 10.07.2014, sigurno necete cekati 10.01.2015. da udjete u USA. Mislim da takvo planiranje prilicno rizicno. Nikad ne znas sta se moze desiti, puput onog vulkanskog pepela sa Islanda koji je prizemljio veliki broj letova u EU ili kad smo mi letjeli nekoliko aerodroma u Njemackoj je bilo u strajku, a mi presjedali u Berlinu (koji je radio bez ometanja) i sl. Ja bih preporucila da let planirate 1-2mj prije isteka viza. Sto bi rekli nasi stari "Nemojte se igrati."
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #13  
Staro 17.07.2014, 11:42
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Prilicno sam sigurna da SSN nema nikakve veze sa ovih 6mj, ali neka jos netko potvrdi.

Ali u svakom slucaju ako uzmem tvoj primjer da je ljekarski uradjen 10.07.2014, sigurno necete cekati 10.01.2015. da udjete u USA. Mislim da takvo planiranje prilicno rizicno. Nikad ne znas sta se moze desiti, puput onog vulkanskog pepela sa Islanda koji je prizemljio veliki broj letova u EU ili kad smo mi letjeli nekoliko aerodroma u Njemackoj je bilo u strajku, a mi presjedali u Berlinu (koji je radio bez ometanja) i sl. Ja bih preporucila da let planirate 1-2mj prije isteka viza. Sto bi rekli nasi stari "Nemojte se igrati."
Via,

Hvala puno na informacii , ali na zalost danas na intervju sam odbijen , nema vise broeva ( ranije mi je bio odlozen za danas Intervju )

Pozdrav svima

vise srece nadamo se drugi put
p.s
ono "nemojte se igrati" - ocigledno nas je kostalo -ODLAGANJE , ali morali smo to da uradimo nije bilo nikavo drugo resenje .

Reply With Quote
  #14  
Staro 22.07.2014, 14:51
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Nepromenjeno Zenidba posle dobijanja

E a imam pitanje ako bi kad bi bio izvucen i odradim sve to i odem za USA da li bi bilo moguce da posle se uzmemo (ozenim je ) da tad ona dobije papire? Ako ne posle koliko godina bih mogao da je ozenim? A ja da krenem da zivim u USA ...pa posle da bude svadbaa

Pozzz
Reply With Quote
  #15  
Staro 22.07.2014, 16:00
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
E a imam pitanje ako bi kad bi bio izvucen i odradim sve to i odem za USA da li bi bilo moguce da posle se uzmemo (ozenim je ) da tad ona dobije papire? Ako ne posle koliko godina bih mogao da je ozenim? A ja da krenem da zivim u USA ...pa posle da bude svadbaa

Pozzz
Prvo treba da te izvuku, posle je sve lakse

Ako te izvuku, onda svadba u roku od odmah, pre intervjua i slanja papira za Kentucky, posaljes nove papire za tebe i buducu suprugu, i oboje dobijete zelene karte. Simple as that.

Moze i da ides sam, pa da provedes neko vrete u US, ali onda nesec hteti da se ozenis Naravno da se salim.

Pozz
Reply With Quote
  #16  
Staro 23.07.2014, 11:48
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Cool

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikolaniko Prikaz poruke
Prvo treba da te izvuku, posle je sve lakse

Ako te izvuku, onda svadba u roku od odmah, pre intervjua i slanja papira za Kentucky, posaljes nove papire za tebe i buducu suprugu, i oboje dobijete zelene karte. Simple as that.

Moze i da ides sam, pa da provedes neko vrete u US, ali onda nesec hteti da se ozenis Naravno da se salim.

Pozz
Ne nisi me razumeo znam za to raspitao sam se ako budem izvucn odma svadba i sve je ok tad...nego posto devojka ne bi mogla da ide za USA odma jel bi mogao ja posle godinu dana mozda da je ozenim ako me shvatas Nego da ja sam odem pa posle nekog vremena da se uzmemo ?

I ako bi se uzeli i sve to pre slanja u kentucky i odemo zajedno jel ima ona pravo da tipa 6 meseci bude izvan USA? to jest da bude u Srbiji? Mislim na to da dodje zavrsi faks obaveze i vrati se onda u USA
Reply With Quote
  #17  
Staro 23.07.2014, 13:09
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
Ne nisi me razumeo znam za to raspitao sam se ako budem izvucn odma svadba i sve je ok tad...nego posto devojka ne bi mogla da ide za USA odma jel bi mogao ja posle godinu dana mozda da je ozenim ako me shvatas Nego da ja sam odem pa posle nekog vremena da se uzmemo ?

I ako bi se uzeli i sve to pre slanja u kentucky i odemo zajedno jel ima ona pravo da tipa 6 meseci bude izvan USA? to jest da bude u Srbiji? Mislim na to da dodje zavrsi faks obaveze i vrati se onda u USA
1. ako se ne vjencate (ako tebe izvuku) prije intervjua, onda ce ona ici na drugu vizu (supruga LPR) trenutno cekanje je 2 godine za to.
2. ako se vjencate (ako tebe izvuku) i ona dobije DV vizu kao tvoj pratilac onda ona: a moze uci do 6 mjeseci nakon izdavanja vize (nakon 6 mjeseci viza ne vazi), i kad udje moze predati za I-131 (http://www.uscis.gov/i-131) i kad dobije taj papir moze ici nazad u Srbiju da zavrsi skolovanje. Ovo bi bila moja preporuka, I-131 je re-entry permit, vidi vise ovdje: http://www.uscis.gov/sites/default/f...i-131instr.pdf
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #18  
Staro 25.07.2014, 12:04
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
1. ako se ne vjencate (ako tebe izvuku) prije intervjua, onda ce ona ici na drugu vizu (supruga LPR) trenutno cekanje je 2 godine za to.
2. ako se vjencate (ako tebe izvuku) i ona dobije DV vizu kao tvoj pratilac onda ona: a moze uci do 6 mjeseci nakon izdavanja vize (nakon 6 mjeseci viza ne vazi), i kad udje moze predati za I-131 (http://www.uscis.gov/i-131) i kad dobije taj papir moze ici nazad u Srbiju da zavrsi skolovanje. Ovo bi bila moja preporuka, I-131 je re-entry permit, vidi vise ovdje: http://www.uscis.gov/sites/default/f...i-131instr.pdf
E hvala ti miki mnogo si mi pomogao ! A reci mi jel to vazi i za mene ? jel i ja mogu tu molbu da pisem i ona pa da se zajedno vratimo ili ne?
Reply With Quote
  #19  
Staro 25.07.2014, 13:07
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Vazi za svakoga, pa i za tebe. Pogledaj cijene tog dokumenta (fee + biometric processing: otisci prstiju i tako to), pa ces vidjeti sto nije problem ga dobiti (ali valjda vrijedi jer je validan do 2 godine).
I miki je zensko, iako se to iz nadimka ne vidi.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #20  
Staro 12.10.2014, 19:08
goKi-'s Avatar
goKi- goKi- je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
YU lokacija: Skopje, Makedonija
Poruke: 61
Pošalji Skype™ poruku korisniku goKi-
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
Igor MAD ,

Negde sam procitao na forumu da moras I u taj rok od 6 meseci da podneses ili dobijes SSN( nisam bas najsiguran koje od ovuh dve je bilo navedeno ) .

Na primer :
lekarki pregled uradzen na 10.07.2014 moras najkasnije u USA -10.01.2015
e sad to me buni dali u tom roku moras da podneses za SSN ili eventualno dobijes , jer ako je jedno od ove dve moras uci ranije .

ili kako sto si napomenuo da SSN nema veze sa ovih 6 meseca .

Hvala jos jednom
Nema veze sa tim 6 meseca, SSN dobijas nakon ulaska USA-u.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
otici li ne :) detox Vaša strana 126 19.11.2017 21:52
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Srbi osvajaju Ameriku aspirin Vaša strana 0 30.09.2013 09:21
Vesti vezane za Ameriku flops Vaša strana 123 04.08.2013 16:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.