ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Američki automobili,saveti,iskustva » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 17.12.2019, 15:46
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ajmo da pokrenemo malo ovu temu,

Ja se vracam u USA pocetkom sledece godine, i shvatio sam da ne moze bez auta.

Moj budzet je oko 10.000$

Ono sto sam ja gledao taj novac je Ford Fusion 2015-2017 zavisi koliko je milja presao, ili Hyundai Elantra takodje isto godiste, zavisi od miljaze.

E sad Da li postoji neka fora, neki diler, auto plac gde ja mogu da kupim samo automobile koju si bili pod leasom 2-3 godie i da budem siguran je za to vreme stvarno presao 30-40000 milja

Ja sam cuo od nasih ljudi da svi vracaju miljazu gore i ako je to federal offense.

Pa se tako razmisljamda li uzeti auto star 3-4godine sa miljazom 100.000 sto mi vise zvuci realno ili da gledam ove oko 50.000 milja
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #102  
Staro 17.12.2019, 20:02
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Koji auto biste mi predlozili za oko 3500 usd, sta je best buy opcija?
Ako je glavni kriterijum za prvi automobil manji broj kvarova, onda Toyota, ili Subaru i to da bude sto je moguce noviji. Prius (Second Generation, 2003–2009) je dobar za pocetak, kao i Subaru Legacy, ili Impreza slicnih godina.
Reply With Quote
  #103  
Staro 17.12.2019, 23:34
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ne bih ja preporučio Prius star 10+ godina, zato što je to od prilike period kada mogu da se jave problemi sa baterijama, a zamena istih nije baš jeftina.

U principu kada se kupuje polovan auto trebalo bi suziti izbor na 2-3 modela i onda tražiti dobar primerak. Koliko je meni poznato Toyota je što se tiče pouzdanosti u samom vrhu u USA, takođe i Honda. Ali ne treba bežati ni od ostalih marki, ukoliko se nađe neki primerak u dobrom stanju. U svakom slučaju polovan automobil je uvek "mačka u džaku" i teško da postoji auto u toj cenovnoj kategoriji bez ikakvih mana.
Reply With Quote
  #104  
Staro 18.12.2019, 01:17
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ajmo da pokrenemo malo ovu temu,

Ja se vracam u USA pocetkom sledece godine, i shvatio sam da ne moze bez auta.

Moj budzet je oko 10.000$

Ono sto sam ja gledao taj novac je Ford Fusion 2015-2017 zavisi koliko je milja presao, ili Hyundai Elantra takodje isto godiste, zavisi od miljaze.

E sad Da li postoji neka fora, neki diler, auto plac gde ja mogu da kupim samo automobile koju si bili pod leasom 2-3 godie i da budem siguran je za to vreme stvarno presao 30-40000 milja

Ja sam cuo od nasih ljudi da svi vracaju miljazu gore i ako je to federal offense.

Pa se tako razmisljamda li uzeti auto star 3-4godine sa miljazom 100.000 sto mi vise zvuci realno ili da gledam ove oko 50.000 milja
Moja preporuka je da uzmes auto na lizing. Potpuno nov auto, garancija, sve uracunato u cenu... Jos ako imas dobar Credit Score... Vidim da ima lizing i na 2 godine. Hjundaji / KIA ili neki japanski auto moze da se nadje ispod $300 mesecno.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #105  
Staro 18.12.2019, 02:19
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Svenson pratio sam temu u kojoj si napisao da si uzeo auto na lizing.

Iskreno meni takva varijanta ne odgovara, jer mislim da je 12-13.000 milja na koliko si ti potpisao bukvalno nista za Ameriku.
Takodje kada se budem vratio u USA verovatno cu za pocetak raditi posao za koji cu morati da putujem barem 50milja dnevno, tako da u mom slucaju to nije bas dobra kombinacija...

Kad smo vec kod lizinga da li lizing kuca servisira auto ili si ti zaduzen za to?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #106  
Staro 18.12.2019, 04:54
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kad se vec osvezila tema, trenutno 11000 milja presao od 27. aprila, do kraja godine cu biti blizu 12000. I to nista spec, od duzih voznji jedna od Sarlota do Caranuge, jedna do DCa. Znaci minimum 15 000 za godinu dana. Lizing je za vozikanje do posla max 10 milja po pravcu i da ti ostane za prodavnicu i neku duzu voznju.
Reply With Quote
  #107  
Staro 18.12.2019, 07:25
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Lizing bas ogranicava, postoji li neki deal da bude veca miljaza, npr 20K?
je l imao neko priliku da vozi ili se vozi u Hondi civic 2010 god, ima li mesta (visok sam), kakav je auto, posto vidim da on moze da se nadje u okvuru mog budzeta?
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #108  
Staro 18.12.2019, 14:06
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Postoji i kredit kao opcija. Tada nema nikakvih ograničenja.

A što se miljaže tiče kod lizinga, znam da može i 15k, a verujem da može i više da se dogovori.
Reply With Quote
  #109  
Staro 18.12.2019, 16:32
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Ne bih ja preporučio Prius star 10+ godina, zato što je to od prilike period kada mogu da se jave problemi sa baterijama, a zamena istih nije baš jeftina.

U principu kada se kupuje polovan auto trebalo bi suziti izbor na 2-3 modela i onda tražiti dobar primerak. Koliko je meni poznato Toyota je što se tiče pouzdanosti u samom vrhu u USA, takođe i Honda. Ali ne treba bežati ni od ostalih marki, ukoliko se nađe neki primerak u dobrom stanju. U svakom slučaju polovan automobil je uvek "mačka u džaku" i teško da postoji auto u toj cenovnoj kategoriji bez ikakvih mana.
Meni se bas cini da je kupovina polovnog hibrida ipak bolja od kupovine kola sa jednim motorom. Ipak su unutra dva motora koji naizmenicno rade, pa se kasnije i jave problemi. A Prius Second Edition (izbegavati 2010. godiste zbog Piston Ring-a, ali to je vec Third Edition) ima mrezu firmi koje prodaju reparirane baterije sa garancijom po vise nego povoljnim cenama. Ipak je mnogo jeftinije i brze zameniti bateriju nego raditi generalni servis. Naravno, treba imati i malo srece i nista sem goriva, ulja, guma i po koje sijalice nece ni biti potrebno. A ako ste vec toliki baksuz da morate da menjate bateriju (a ne verujem da jeste, cim ste GC dobili na lutriji), uvek mnogo lakse mozete prodati kola sa garancijom na istu.
Generalni savet: gledati cene na Craigslist-u. Ne znam ni kada, a i u koji deo US se planira ici, ali mogu se pratiti cene npr. na ovakvim linkovima (odabrao sam i title status: clean, za svaki slucaj) https://chicago.craigslist.org/searc...title_status=1 https://chicago.craigslist.org/searc...title_status=1 i odreagovati kada zatreba. Subaru-i koje sam preporucio su 4WD. Svakako zavisi gde se ide, a i u koje doba godine. Mislim da je januar doba godine kada su cene najpovoljnije.
Ima tu i jos jedna varijanta na koju mozda niste ni pomisljali, a to je da kupite starija kola do $850. Tako za predvidjeni budzet mozete kupiti kola cetiri puta. https://chicago.craigslist.org/searc...title_status=1. Ovde se dosta vodi racuna o kolima, pa ona svakako nisu u rangu polovnih kola na koje smo navikli.
Reply With Quote
  #110  
Staro 18.12.2019, 18:11
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Pokusavam sebe da ubedim sa ovaj Prius ne izgleda tako lose, ali ne uspevam... Mozda je praktican, dobar, udoban, prostran... Ali po meni su totalno promasili dizajn... Sve ovo govorim na osnovu slika, uzivo ga jos nisam video auto. Ko zna mozda mi se promeni misljenje kad ga vidim uzivo.
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Američki kutak srecica Vaša strana 24 04.10.2016 09:35
Pitanje i saveti vezani za J1 i Green Card neverovatnojeto Ne-imigrantske vize 9 05.05.2012 23:04
Saveti za USA NightWolf Vaša strana 4 24.06.2011 09:56
Saveti gde da odem Boky Lokacije u USA 12 14.07.2009 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.