ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 18.02.2013, 00:20
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno USA i sigurnost

Dragi forumaši (posebno vi s druge strane bare) jel možete nama koji se, ako bude sreće, spremamo letjet prijeko dat nekoliko savjeta vezano za temu sigurnosti života u USA.
Kakva su vaša iskustva, jeste se ikad našli u neugodnoj situaciji i kako to sve izgleda tamo prijeko. Naime, svako malo na tv-u gledamo razne pucnjave, ubojstva, pljačke tako da su nekako kultni američki akcijski filmovi postali dio svakodnevnice. Evo možda da poneko napiše par stvari kako stvari stoje u njihovom gradu i kako možda izbjeći neugodnosti jer jedan dio nas se sprema doći s djecom.
Hvala i isprike ako ova tema na forumu već negdje postoji. Onda molim link 😄
Reply With Quote
  #2  
Staro 18.02.2013, 02:52
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Kad se odlucis u koji grad zelis da dodjes u USA, onda se pocnes raspitivati sta, gdje, kuda, kako. Trebalo bi da odradis dobru pretragu a to moze da ti google pomogne. Isto tako, evo ti link pa se prijavi na ovaj forum i pricaj sa ljudima. Vecinom su susretljivi i zele da pomognu. Pitaj sve sta te interesuje i ljudi ce ti reci sta oni isle o tom grafu, dijelu grada, sigurnosti, skolama....Mozes prvo da procitas do sada postavljena pitanja i odgovore....

http://www.city-data.com/forum/

Srecno
Reply With Quote
  #3  
Staro 18.02.2013, 12:48
Ivy's Avatar
Ivy Ivy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2012
US lokacija: Texas
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 84
Nepromenjeno

Ja sam sad već peti put u Texasu (u posjeti, ne živim tu) i nikad nikakvih neugodnosti nisam imala, niti se dogodilo nešto strašno tijekom mog boravka. Požari su bili česti pred pet, šest mjeseci, ali to ne brojim.

Upozorili su me da na javni prijevoz ne idem. Nikad se nisam provozala busom po gradu. Mislila sam da ću doći i ići busom svuda sama okolo dok je tadašnji dečko na poslu, ali kad sam vidjela njegovu reakciju na tu ideju, odlučila sam poslušati. Valjda on koji tu živi zna kakva je situacija.

On radi u siromašnom i nesigurnom dijelu grada, dogodilo se par puta da su se čuli pucnjevi oko zgrade u kojoj radi. Tamo gdje živi je mirno i sigurno (i skuplje). Eto, ovisi jako ne samo o gradu, već i o kvartu.
Reply With Quote
  #4  
Staro 18.02.2013, 13:02
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno

Taji ovaj forum je odlican, hvala. Nego ti se svede sve na koliko para toliko muzike s ozirom gdje ces zivjet i koliku ces rentu placat iako se nikad ne zna, budala ima svugdje. Mene zanimaju Milwaukee i Chicago pa bez obzira na preporuku foruma iznad svaka informacija nije na odmet.
Reply With Quote
  #5  
Staro 18.02.2013, 16:00
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Evo ti informacija za Milvoki - pre nekoliko meseci su bile dve velike pucnjave, jedna kada je u hramu Sika ubijeno sestoro, a druga kada je u kozmetickom salonu ubijeno cetvoro ljudi. Obe su bile na svim TV stanicama, a mi smo odmah zvali nase u Srbiji da im javimo da su obe bile daleko od nas i da ne brinu. Pored toga, skoro svako vece (noc) bude po neko upucan u delu grada izmedju 10. i 50. ulice, najcesce oko 35. Kao sto sam vec pisao, ceo taj centralni deo grada je potpuno naseljen samo Afro-americkom populacijom i tamo se ne zalazi kad padne mrak. Nama se po nekad desi da moramo da se provezemo tuda uvece, ali onda biramo najsire i stalno osvetljene ulice, zakljucamo sva vrata i podignemo prozore i samo prozujimo. Kao u filmovima, vidimo kojekakve tipove skupljene u grupice na cosku, ispred prodavnice pica ili na verandi neke kuce. Nije prijatno, ali nam se na srecu do sada nikada nista nije desilo. Sa druge strane, tu su delovi grada uz jezero (Shorewood, gde smo mi, Whitefish Bay, Foxpoint), ili na zapadu - Brookfield, Elm Growe i sl., koji su u principu bezbedni, imaju sopstvenu policiju koja redovno patrolira, stanovnistvo je preko 90% belo, a ostatak je prilicno visoko obrazovan i dobro zaradjuje. U sustini, to ti je najvaznije - kakav je komsiluk. Tacno je ono sto si napisao - koliko para, toliko muzike. Ako hoces dobar i miran komsiluk, sa jakim skolama, gledaj gde je skupo. Ne znam za mala mesta, ali u velikim gradovima je tako.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #6  
Staro 18.02.2013, 20:14
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno

A sokole sta mi napisa?! 😄😄😄 Hvala zaista na svakom tvom iscrpnom komentaru. To mi je jedna od zaista krupnih stvari koja me na neki način koči kad se razmišlja o odlasku. Znam da se slična neugodnost može desit i u Zagrebu, Sarajevu, Beogradu... al opet nije tako naglašeno kao tamo. Ne znam, ovisno o državi, svaka budala može uzet pištolj za opasač pa kad mu dođe žuta minuta počet pucat. A u isto vrijeme će policija palit rotaciju i dramatično te zaustavit ako nisi svezan ili nisi stao na stopu. Sama pomisao što kažeš da projurite s autom (naravno već zamišljam svoje momke pozadi u sjedalicama) me naprosto užasava. Neću ni razmišljat o kvaru auta a za gumu je lako- vozio bi na felgi 😊
Reply With Quote
  #7  
Staro 18.02.2013, 21:06
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik fipe Prikaz poruke
A sokole sta mi napisa?! Hvala zaista na svakom tvom iscrpnom komentaru. To mi je jedna od zaista krupnih stvari koja me na neki način koči kad se razmišlja o odlasku. Znam da se slična neugodnost može desit i u Zagrebu, Sarajevu, Beogradu... al opet nije tako naglašeno kao tamo. Ne znam, ovisno o državi, svaka budala može uzet pištolj za opasač pa kad mu dođe žuta minuta počet pucat. A u isto vrijeme će policija palit rotaciju i dramatično te zaustavit ako nisi svezan ili nisi stao na stopu. Sama pomisao što kažeš da projurite s autom (naravno već zamišljam svoje momke pozadi u sjedalicama) me naprosto užasava. Neću ni razmišljat o kvaru auta a za gumu je lako- vozio bi na felgi
Najvise ti zavisi bukvalno gde zivis tj koliko placas. Ovde gde smo mi trenutno (Mountain View, CA) je bas mirno i tiho, nema homlessa skitnica itd ali zato renta $3.000 za 2/2. Kraj je vise nego pristojan. Sto vise placas mesecno po sq feet-u smanjujes rizik da ce ti se nesto tog tipa desiti.

Svaki grad/mesto ima bolje i losije delove i to je to. Koliko para toliko muzike

Last edited by vrhunski; 18.02.2013 at 21:12.
Reply With Quote
  #8  
Staro 19.02.2013, 00:02
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik fipe Prikaz poruke
Dragi forumaši (posebno vi s druge strane bare) jel možete nama koji se, ako bude sreće, spremamo letjet prijeko dat nekoliko savjeta vezano za temu sigurnosti života u USA.
Kakva su vaša iskustva, jeste se ikad našli u neugodnoj situaciji i kako to sve izgleda tamo prijeko. Naime, svako malo na tv-u gledamo razne pucnjave, ubojstva, pljačke tako da su nekako kultni američki akcijski filmovi postali dio svakodnevnice. Evo možda da poneko napiše par stvari kako stvari stoje u njihovom gradu i kako možda izbjeći neugodnosti jer jedan dio nas se sprema doći s djecom.
Hvala i isprike ako ova tema na forumu već negdje postoji. Onda molim link 😄
ubaci adresu koja te zanima, pa proanaliziraj.

http://www.neighborhoodscout.com
Reply With Quote
  #9  
Staro 19.02.2013, 04:16
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

[quote=Ivy;35955]Ja sam sad već peti put u Texasu (u posjeti, ne živim tu) i nikad nikakvih neugodnosti nisam imala, niti se dogodilo nešto strašno tijekom mog boravka. Požari su bili česti pred pet, šest mjeseci, ali to ne brojim.

Upozorili su me da na javni prijevoz ne idem. Nikad se nisam provozala busom po gradu. Mislila sam da ću doći i ići busom svuda sama okolo dok je tadašnji dečko na poslu, ali kad sam vidjela njegovu reakciju na tu ideju, odlučila sam poslušati. Valjda on koji tu živi zna kakva je situacija.

On radi u siromašnom i nesigurnom dijelu grada, dogodilo se par puta da su se čuli pucnjevi oko zgrade u kojoj radi. Tamo gdje živi je mirno i sigurno (i skuplje). Eto, ovisi jako ne samo o gradu, već i o kvartu.[/QUOTE

Mozda sam luda ali ja sam se vozala autobusom u hostonu do downtowna i to sa dvoje djece, nisam imala nikakve neugodne ili neprijatne situacije cak sta vise ljudi su bili jako ljubazni premq meni u autobusu dok sam se vozila. Naravno kao i svugdje ne hodamo po mraku po ulici niti se vozimo autobusom ne zato sto je opasno ili slicno vec zato sto ja ne volim mrak :
__________________
13.4.2012 intervju
21.4.2012 vize u pasosima
10.10.2012. USA
Reply With Quote
  #10  
Staro 19.02.2013, 06:01
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik fipe Prikaz poruke
Taji ovaj forum je odlican, hvala. Nego ti se svede sve na koliko para toliko muzike s ozirom gdje ces zivjet i koliku ces rentu placat iako se nikad ne zna, budala ima svugdje. Mene zanimaju Milwaukee i Chicago pa bez obzira na preporuku foruma iznad svaka informacija nije na odmet.

Evo ti Chicago ...kao sto rece dreadnot za milwaukee odprilike ti je isto u chicagu samo sto se brojevi ulica ne poklapu ...u chicagu je ovako sve juzno od downtowna zaobidji znaci negde od 18 st pa na dole i zapadno do cicero mozes to da vidis na mapi ,onda imas xapadni deo od western ave pa do recimo laramie ...najgori kraj englewood to je 63 st i halsted tu recimo ako odes nocu policija ce te zaustaviti iz dva razloga mislice da dilujes drogu ili si pijan pa si zalutao ako ustanove da nema ni jedno ni drugo onda nesto nije u redu sa tobom jer tamo beo covek nema ni za lek.Za chicago nasi ljudi se drza north side ili subrbs .ne znaci to da su afro ameri losi ljudi ima njih puno dobrih ljudi koji tamo zive ali i oni beze otuda .jednostavnije je ovako otvori redfin.com i ukucaj multyfamily house i stavi cenu 100000 mapa na chicago gde god ti nadje za tu cenu 2-3 flat to ti je los kraj u englewood imas 2flat za 3000-4000$
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
(Ne)sigurnost Cekova, Broja Bankovnog Racuna, itd. spectra Stare teme 23 23.11.2011 14:18

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.