ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 25.02.2013, 10:35
srce srce je offline
Član
 
Datum prijave: 25.02.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mmilan77 Prikaz poruke
znam, zato i kazem da sam siguran da to niko ne bi izneo proveo sam dosta vremena sa ljudima koji tamo zive i koji se time bave, tako da znam o cemu pricas. Koja je to nelogicnost, da ti se vise isplati da vozis sam nego da neko vozi za tebe,,,ustvari to se isplati onom ko ima nekoliko kamiona, ako kontam dobro?
Pa da... sa 3-4 kamiona imas 10.000$. Ovo je idealna proekcija ali i da imas neki kvar ostali kamioni zaradjuju za kvar...

Ma isto je kao i u Srbiji samo sto u USA ima generalno vise posla u transportu... i gorivo je duplo jeftinije... To je ta razlika...
Reply With Quote
  #112  
Staro 25.02.2013, 10:37
mmilan77 mmilan77 je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2011
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Upravo tako. Pilicarenje sa 2-3 se na kraju svede da owner vozi jedan i pokriva minuse koji prave ona druga dva Vrlo cest slucaj.

Sto vise kamiona, vise se novca i vrti, veca je i globalna zarada, mada tu bas treba da imas dobre kontakte u brokeraju i uigran dispatch, pouzdane vozace, iole citave kamione i zivce "k'o konopce"...
da da, kontam,,,pa pazi,,to ima logike, jer ako imas 10 kamiona,,onda ti ostaje po 20-30k, a to je onda vec ozbiljan novac, na sve to se nece valjda kvariti svaki mesec, tako da jedino u toj opciji to mozes da opstanes u tom biznisu, naravno to ide vremenom, a ne preko noci,,,a za to su tek potrebni zivci k'o konopci hehe
a kazi mi za posao dispatch, kako ide za to,,kako oni zaradjuju, sta je potrebno da bi se zaposlio kao dispatch?
Reply With Quote
  #113  
Staro 25.02.2013, 10:41
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srce Prikaz poruke
Pa da... sa 3-4 kamiona imas 10.000$. Ovo je idealna proekcija ali i da imas neki kvar ostali kamioni zaradjuju za kvar...

Ma isto je kao i u Srbiji samo sto u USA ima generalno vise posla u transportu... i gorivo je duplo jeftinije... To je ta razlika...
Da. Veliki se novac vrti, ali su i troskovi veliki... Oderu te za popravke, ali bukvalno...

Super je stvar sto se do tog CDL-a dolazi relativno lako i brzo pa imas sa cim da se pokrenes ovde... U principu, i ovde je iz godine u godinu sve manje novca u ovom biznisu jer cena goriva raste polako, ali sigurno... Poredjenja radi, za vreme Bila Klintona, galon je kostao manje od $1, a sad se vrti oko $4. Sama ta cinjenica sve govori...
Reply With Quote
  #114  
Staro 25.02.2013, 10:50
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mmilan77 Prikaz poruke
da da, kontam,,,pa pazi,,to ima logike, jer ako imas 10 kamiona,,onda ti ostaje po 20-30k, a to je onda vec ozbiljan novac, na sve to se nece valjda kvariti svaki mesec, tako da jedino u toj opciji to mozes da opstanes u tom biznisu, naravno to ide vremenom, a ne preko noci,,,a za to su tek potrebni zivci k'o konopci hehe
a kazi mi za posao dispatch, kako ide za to,,kako oni zaradjuju, sta je potrebno da bi se zaposlio kao dispatch?
Dispatch pocinje sa $500 nedeljno i to onda raste logikom ako firmi pravis vise novca i ugovaras vise tura. Firma u kojoj sam ja radio je ownerima uzimala 12% od ture (trosak koji sam gore zaboravio da napomenem). U zavisnosti od sposobnosti dispatch-a, razlikuju se i plate... Recimo da je neki prosek $3.000 mesecno, mada iskusni maheri imaju i vise od $5.000.

Ja sam se raspitivao malo oko toga, u principu treba da imas nekog ko ce te ubaciti i kompaniju (citaj veza u kompaniji) i da je pri tom kompanija voljna da u tom trenutku zaposli nekog bez iskustva kog ce obucavati. Kad jednom udjes, onda sve ide lakse. Menjaju se kompanije, opet po preporuci, za bolju platu.

Ono sto mene nervira kod tog njihovog posla je radno vreme - 7-17h. Nisi placen po satu nego imas platu sto znaci da si debelo u overtime-u koji nije placen. Meni je to rano ustajanje "smrt za vrat" pa se nesto nisam ni cimao iskreno... Svaka cetvrta subota radna. Radis sa gomilom budala i idiota, ubedjujes se sa njima da koriste GPS ("djavolja naprava" po nekima), ubijas se da dajes direkcije nekome ko ne zna gde je levo... Pravis xyz konferencijskih poziva jer vozac ne zna da bekne engleski... Gutas knedle kad vozac kasni, a cool-ira kad ga zoves na mobilni, dok broker na drugoj liniji vristi i preti da nece platiti turu zbog nepostovanja vremena isporuke... Malo malo pa te neko napici... Nije to moj stil A i voznja kamiona mi je mnogo zanimljivija od sedenja u kancelariji 10 sati dnevno i natezanja s raznoraznim ludacima...
Reply With Quote
  #115  
Staro 25.02.2013, 10:57
mmilan77 mmilan77 je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2011
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Dispatch pocinje sa $500 nedeljno i to onda raste logikom ako firmi pravis vise novca i ugovaras vise tura. Firma u kojoj sam ja radio je ownerima uzimala 12% od ture (trosak koji sam gore zaboravio da napomenem). U zavisnosti od sposobnosti dispatch-a, razlikuju se i plate... Recimo da je neki prosek $3.000 mesecno, mada iskusni maheri imaju i vise od $5.000.

Ja sam se raspitivao malo oko toga, u principu treba da imas nekog ko ce te ubaciti i kompaniju (citaj veza u kompaniji) i da je pri tom kompanija voljna da u tom trenutku zaposli nekog bez iskustva kog ce obucavati. Kad jednom udjes, onda sve ide lakse. Menjaju se kompanije, opet po preporuci, za bolju platu.

Ono sto mene nervira kod tog njihovog posla je radno vreme - 7-17h. Nisi placen po satu nego imas platu sto znaci da si debelo u overtime-u koji nije placen. Meni je to rano ustajanje "smrt za vrat" pa se nesto nisam ni cimao iskreno... Svaka cetvrta subota radna. Radis sa gomilom budala i idiota, ubedjujes se sa njima da koriste GPS ("djavolja naprava" po nekima), ubijas se da dajes direkcije nekome ko ne zna gde je levo... Pravis xyz konferencijskih poziva jer vozac ne zna da bekne engleski... Gutas knedle kad vozac kasni, a cool-ira kad ga zoves na mobilni, dok broker na drugoj liniji vristi i preti da nece platiti turu zbog nepostovanja vremena isporuke... Malo malo pa te neko napici... Nije to moj stil A i voznja kamiona mi je mnogo zanimljivija od sedenja u kancelariji 10 sati dnevno i natezanja s raznoraznim ludacima...
da da, poznato mi je to, jer se time bavim vec 10 godina ali mnogo kompleksnije od toga. Slazem se, ipak je bolje voziti obidjes celu Ameriku i jos si placen za to,,mada je to jako naporan posao, pun odricanja i bez slobodnog vremena, ali ko ima nameru da jednog dana postane owner vise kamiona i da ne vozi non stop vec povremeno u zameni nekog od vozaca, mislim da se vredi zrtvovati ali za to treba dobro i zapeti i imati srece sa vozacima i kamionima
Reply With Quote
  #116  
Staro 25.02.2013, 11:02
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Iskreno, 7 ujutru do 5 popodne je radno vreme sa kojim isto nemas nesto preterano slobodnog vremena. Sve te kompanije su po suburbima, ako zivis u CHGO (ono sto je bas bas CHGO za postanskim brojem 606xx) ceka te zesce putesestvije do kompanije (minimum 30 minuta), a onda u 5 kad se zavrsi radno vreme good luck sa vracanjem kuci... Guzve su katastrofa...

Jedino da se preselis blizu posla, a onda te grad vidi jednom godisnje jer posle tog desetocasovnog cimatanja nisi nizasta...

Meni je voznja bila ok... Sednes i vozis, pazis da ne gubis preterano vremena po truck-stopovima i organizujes vreme i posle par nedelja totalno udjes u stos...
Reply With Quote
  #117  
Staro 25.02.2013, 11:06
srce srce je offline
Član
 
Datum prijave: 25.02.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mmilan77 Prikaz poruke
Slazem se, ipak je bolje voziti obidjes celu Ameriku i jos si placen za to
Ja znam mnogo njih koji su obisli svaki grad u Evropi, a nikad nisu videli ni jedan centar... samo industrijske zone
Reply With Quote
  #118  
Staro 25.02.2013, 11:11
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srce Prikaz poruke
Ja znam mnogo njih koji su obisli svaki grad u Evropi, a nikad nisu videli ni jedan centar... samo industrijske zone
To sam organizujes Ja sam letos iskombinovao 5 dana u LA i 3 dana u NYC

Sve zavisi od tebe... Dogovoris se sa gazdom da te iskulira par dana jer si pre toga vozio 3 nedelje bez prestanka i eto malog odmora. U Ontario, CA (jedini truck stop u LA zoni) ima par rent-a-car agencija, uzmes auto i obidjes sve sto te interesuje U Cali rent-a-car nije ni skup.

U NYC, ostavis kamion sa strane Dzersija na Vince Lombardi rest area-i, 300 metara odatle ima autobuska stanica odakle bus direktno vozi na Times Square i eto obilaska Menhetna To sad sto su neki vozaci "gladni" pa gledaju da ne gube ni sat, a kamoli dan - to je stvar licnog izbora...
Reply With Quote
  #119  
Staro 25.02.2013, 11:16
mmilan77 mmilan77 je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2011
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Iskreno, 7 ujutru do 5 popodne je radno vreme sa kojim isto nemas nesto preterano slobodnog vremena. Sve te kompanije su po suburbima, ako zivis u CHGO (ono sto je bas bas CHGO za postanskim brojem 606xx) ceka te zesce putesestvije do kompanije (minimum 30 minuta), a onda u 5 kad se zavrsi radno vreme good luck sa vracanjem kuci... Guzve su katastrofa...

Jedino da se preselis blizu posla, a onda te grad vidi jednom godisnje jer posle tog desetocasovnog cimatanja nisi nizasta...

Meni je voznja bila ok... Sednes i vozis, pazis da ne gubis preterano vremena po truck-stopovima i organizujes vreme i posle par nedelja totalno udjes u stos...
ma to je najbolja varijanta,,niko te ne cima, a iskreno dispatch posao nije narocito placen da bi sedeo ceo dan u kancelariji i imao sve probleme koje taj posao nosi. Sto ti kazes, sednes,,vozis,,,organizujes sebe,,za ustajanje, spavanje, voznju, bitno je da stignes na vreme na istovar. tu je najveci problem kako otici odavde i raditi tamo,,,,znam iz svoje okoline,,,gomila njih su u varijanti,,,e da mi je nekako da odem i da vozim tamo
Reply With Quote
  #120  
Staro 25.02.2013, 11:19
mmilan77 mmilan77 je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2011
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srce Prikaz poruke
Ja znam mnogo njih koji su obisli svaki grad u Evropi, a nikad nisu videli ni jedan centar... samo industrijske zone
tamo mozes sebe da organizujes,,,ne znam za Evropu, ali tamo znam da mozes, svakako u dogovoru sa onim za koga vozis,,,nece niko da mu kamion stoji,,,ali se moze iskombinovati
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.