ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 13.05.2015, 21:18
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Niko ne moze sve da zna, zato i postoji ovaj Forum - tu smo da pomognemo. Kao sto rece MikiSA gore: vi treba da popunite I-864 za svako dete ponaosob, a co-sponsor takodje popunjava I-864 - izuzezev u situaciji opisanoj dole, kada popunjava I-864A.

Household je vase domacinstvo - u jednoj kuci moze ziveti vise domacinstava, znaci ne brojite vi svakog ko zivi na istoj adresi. Da bi bilo lakse za shvatanje - ko bi vam bio na poreskoj formi taj vam se racuna u household. Znaci vi i vasa supruga - ako vas je neko drugi naveo u svojoj poreskoj prijavi i zive sa vama, onda se i te osobe broje. Napr. ako su vas roditelji ili brat ubacili kao dependents i svi zivite zajedno, onda i njih brojite. U suprotnom, samo vi i supruga.

Takodje, ako napr. brat zivi sa vama u istoj kuci i njegov novac racunate u svoj prihod, onda ga brojite u clanove domacinstva bez obzira na poreze. U ovoj situaciji on popunjava I-864A.

Ukoliko je za nekog popunjena ranije I-864 forma a taj neko nije uzeo drzavljanstvo ili nije odradio 40 SSA poena (10 godina min), onda se i ta osoba racuna u household. Koliko je para potrebno zavisi znaci od svega gore navedenog.

Primer za co-sponsor:
Part 1: 1d - I am the only joint sponsor.
Part 2: Jedno od dece i adresa
Part 3: 1. Yes, I'm sponsoring principal immigrant. 2. Ostaje prazno jer je drugo dete pod drugom peticijom - ovo se popunjava samo ako je peticija recimo brata a sa njim dolaze i clanovi njegove porodice - znaci oni se navode jer su pod istom peticijom. sve ostalo u Part 3 je takodje prazno.
Part 4: Licni podaci
Part 5: Clanovi domacinstva - niko se ne broji dva puta!!!!
Ubaci 1 za imigranta
Ubaci 1 za sebe
Ubaci 1 za supruznika
Ubaci broj dependents: roditelje koje izdrzava ili deca iz prethodnog braka - tu je pretpostavljamo nula
Ubaci broj sponzorisanih do sada - koji su postali rezidenti u medjuvremenu, ako je popunjena samo forma a nisu usli u zemlju onda se ne racuna. Supruga je vec brojana gore tako da nema veze ni da li je za nju popunio formu. Pretpostavljamo da je i ovde nula
Ubaci broj osoba ciji prihod koristi a zive sa njim - braca, sestre, roditelji. Pretpostavljamo da je i ovde nula
Sabirite broj osoba i pogledajte koliko novca treba.

Za nekoliko dana bice otvoren poseban Forum za porodicne vize i bice objasnjen ceo postupak.

Sup.Mod.
SEEUSAIC,

Hvala puno sto si opsirnije probao da mi objasnis.
Samo da ukazem da mi jos uvek nismo poceli da zivimo i radimo u USA jer smo prosle godine samo ja i supruga dobili GC.Posto smo iskoristili pravo da odemo u roku i potom da se vratimo i ne ulazimo jednu godinu u USA, iidemo krajem ove godine (ovo zbog drugih koi ne prate moe probleme za i oko dv lottety) zato moramo za nasu decu da se odlucimo za join sponsor
E Ja sam ovako razumeo:
Iako ja i supruga nemoze da prijavimo prihode za 2015 treba
da potpunim formu ja kao i moj join sponsor.
Posto moj prijatelj sada radi aplikaciju za njegovom zenu u ovom mesecu, znaci da iduce godine kad bi trebalo da meni bude sponsor (mojoj deci) i onda se racuna njegova familija (troje) plus moje dve dece, (tri plus dva) bez mene i moju suprugu.
I oni su sami u usa (troje) i mi sami (cetvoro)

Ili opet negde gresim?????

Last edited by SEEUSAIC; 13.05.2015 at 21:51.
Reply With Quote
  #62  
Staro 13.05.2015, 21:50
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Da, morate podneti svi sponzorstvo - vi cete verovatno odabrati opciju unemployed.

Ako vasa deca udju u USA pre nego sto on podnese sponzorstvo za suprugu, onda da - tako se racuna. Ko je njemu treci clan? On, supruga i ko jos? Ne zaboravite da se niko ne broji dva puta u jednoj formi - kad dodje red na njegovu suprugu, on ce je ubaciti kao principal immigrant i polje za suprugu ce ostaviti prazno (ovo mora jos jednom da se potvrdi, ali tako bi trebalo da je).

Vodite racuna da morate da dokazete da vam je USA "state of domicile" - ako niste dok deca ne dodju, morate ambasadi da dokazete da cete biti u vreme kada deca dodju ovde.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #63  
Staro 14.05.2015, 10:24
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Da, morate podneti svi sponzorstvo - vi cete verovatno odabrati opciju unemployed.

Ako vasa deca udju u USA pre nego sto on podnese sponzorstvo za suprugu, onda da - tako se racuna. Ko je njemu treci clan? On, supruga i ko jos? Ne zaboravite da se niko ne broji dva puta u jednoj formi - kad dodje red na njegovu suprugu, on ce je ubaciti kao principal immigrant i polje za suprugu ce ostaviti prazno (ovo mora jos jednom da se potvrdi, ali tako bi trebalo da je).

Vodite racuna da morate da dokazete da vam je USA "state of domicile" - ako niste dok deca ne dodju, morate ambasadi da dokazete da cete biti u vreme kada deca dodju ovde.

Sup.Mod.
Mi idemo sa decom u novembru 2015 a on radi za suprugu sada u maj - juni 2015 ,treci clan sa stavio ( predvideo ) posto cekaju bebu koja bi se rodila u septembru .
Mi aplikaciju I 864 bi radili negde oko juna 2016. a intervju bi bio negde krajem novembra 2016 po neku predvidzanju.

Pozdrav

Samo jos jedno me plasi :

Dali join sponsor moze da nam bude join sponsor ukoliko je predhodni bio sponsor ( posto sada radi za suprugu )?


Pozdrav
Reply With Quote
  #64  
Staro 14.05.2015, 14:31
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

moze da bude sponsor dok ima sredstva da pokaze da je sponsor (vidio si onu tabelu, 8 ljudi ...)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #65  
Staro 14.05.2015, 16:05
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
Mi idemo sa decom u novembru 2015 a on radi za suprugu sada u maj - juni 2015 ,treci clan sa stavio ( predvideo ) posto cekaju bebu koja bi se rodila u septembru .
Mi aplikaciju I 864 bi radili negde oko juna 2016. a intervju bi bio negde krajem novembra 2016 po neku predvidzanju.

Pozdrav

Samo jos jedno me plasi :

Dali join sponsor moze da nam bude join sponsor ukoliko je predhodni bio sponsor ( posto sada radi za suprugu )?


Pozdrav
Deca koja nisu rodjena i osobe koje nemaju jos uvek Zelenu Kartu se ne broje. Kao sto je vec receno, ako osoba ima dovoljno novca, moze da sponzorise neograniceni broj imigranata.
Reply With Quote
  #66  
Staro 23.01.2020, 15:37
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Pozdrav, interesuje me ako se udje u proces za F2A vizu, jel su mozda vece sanse da se dobije turisticka ili uopste i ne moze da se aplicira dok si u procesu? I ako se prvo dobije turisticka, jel se ponistava ona ako se udje u proces za f2a vizu?
Reply With Quote
  #67  
Staro 23.01.2020, 15:58
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne ponistava se viza koju vec imas izdatu, a mozes i da apliciras za turisticku.
Reply With Quote
  #68  
Staro 23.01.2020, 16:22
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Hvala. A da li su mozda vece sanse za turisticku posle ako vide da si u procesu za f2a?
Reply With Quote
  #69  
Staro 23.01.2020, 18:29
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne, po nekima cak moze da bude "problem" tj da odbiju zbog toga, mada ne verujem.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Visa Bulletin xeg Uputstva za dobitnike 2301 06.06.2021 16:57
H1B visa hope Ne-imigrantske vize 1 29.06.2012 16:50
E2 Business Visa botexag Vaša strana 1 07.02.2011 20:18
DV2 visa Smith6000 Stare teme 3 16.11.2010 07:05
Diversity Visa Lottery or...? djon Stare teme 6 06.10.2010 20:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.