ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 13.12.2009, 00:54
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Bas koristan opis D$D!
Interesuje me da li ti jos uvek vozis kamion?
Jesi probao da vozis sa nekim u timu, i sta mislis da li je to mozda bolje nego solo? Jeste da se manje zaradi, ali ste rastereceniji.
Posto su u Americi ogromne i siroke ulice da li tamo postoje traznit zone?
Trenutno ne vozim, hocu da izbegnem zimu u Chicagu koja je odvratna.
Saproleca ponovo volan u sake i udri.jedino mi se ne svidja u tom poslu sto se jako malo spava 4-5 sati dnevno plafon.
Voznja u timu je svakako bolja nego li voziti sam ali sad nema toliko posla za timove jer za timsku voznju kamion treba da predje duplo vise milja nego li solo vozac a sada to nije bas lako, tranziti postoje i obilaznice kuda se krecu kamioni, ovde ima jako puno niskih mostova sa kojih su skinute oznake sa visinom te su vozaci u dosta velikim problemima.
U zadnje vreme su se pojavile navigacije samo za kamione koje vode kamione rutama predvidjenim samo za njih i to je dobro, jeste da je skupa takva navigacija kosta oko 1000$ ali vredi.
Reply With Quote
  #122  
Staro 13.12.2009, 01:36
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Koliko može da se zaradi ako imate svoj kamion i da li je lako naći posla za taj kamion koji kupite?


Moze dosta da se zaradi na kamionu koji radi ceo mesec trebalo bi da vam ostane oko 7000-8000$ mesecno naravno treba i jako puno milja d apredjete da bi zzaradili taj novac.
kupiti kamion za sebe i raditi posao je jako nezgodno sada ali jos uvek moze dobro da se prodje u poredjenu na ostale poslove.
Kako se posao ovde radi sa kamionima je cela prica, imate nacelno gledano dve vrste posla tzv stalne ture tipa Fedex kad znate gde vozite koliko vozite i koliko ce te da zaradite to je najbolja stvar koja vam se moze desiti ovde sa kamionom, biti owner operator za fedex je bolje biti nego li lekar ili ti ne znam sta ovde , navescu primer mog poznanika koji ima 2 kamiona u Fedex-u i ima cidti para oko 15000$ mesecno ali naravno ovo su ljudi koji su do tih pozicija dosli mukotrpnim radom od 10 pa i vise godina.

Da ne odem sa teme, druga opcija koja vam se nudi u kamionu je tzv. brokeraj
to je klasicna trgovina sa turama za kamione.
Vlasnici tura su brokeri oni postavljaju load na sajt i dispecerske kompanije kupuju ture od brokera i onda dobijaju dispozicije za utovar vozaci tj idu da tovare robu u kompanije.Ovaj tip je jako nezahvalan jer nikad ne znas koliko ces vremena da provedes na putu i kakvu ces turu da dobijes.
Posao dispecera i tih poslova je jako dobar po meni bolji nego li voznja kamiona jer dispecerska kompanija uzima 12% od svake ture od vlasnika kamiona za usluge dispecivanja.
Sad neko ce da kaze pa ja to mogu i sam da radim sto da dajem nekom iz razloga sto postoji rate za dispecerske kompanije i onaj koji ima bolji rate dobija ture od brokera.
Zato se vozaci udruzuju u dispecerske kompanije da bi dobili sto bolje ture i da bi stalno vozili.
Reply With Quote
  #123  
Staro 10.02.2010, 21:46
Macedonia's Avatar
Macedonia Macedonia je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2009
US lokacija: Portage,IN
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 17
Nepromenjeno

Jedno pitanjce: mi smo u NWIndijani i moj suprug je hteo da polaze za CDL.On ima vozacku sa svim klasama iz Makedonije i tu su mu rekli da ne mora da ide na avto skolu ponovo nego direktno na testove.Ali sad je iskrsnulo neko drugo pravilo: ne smijes polagati za CDL dok ne pomine godinu dana sa obicnom driver's license(a mi smo tu samo 6 meseci).Znaci moje pitanje je sledece:dali ovo pravilo vazi i u ostale drzave USA?
__________________
April 23, 2008: - dated 1st NL
May 20, 2008: - received 1st NL
Case Number: 2009EU00022xxx
June 01, 2008: - forms sent to KCC
June 20, 2008: - forms delivered to KCC
March 10,2009: - CN become current for May
March 27,2009: - received 2nd NL
May 06, 2009: - medical - done
May 21,2009: - Interview date- visas approved
May 26,2009: -Visas granted
od July 23,2009 u USA
Reply With Quote
  #124  
Staro 11.02.2010, 17:41
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Macedonia Prikaz poruke
Jedno pitanjce: mi smo u NWIndijani i moj suprug je hteo da polaze za CDL.On ima vozacku sa svim klasama iz Makedonije i tu su mu rekli da ne mora da ide na avto skolu ponovo nego direktno na testove.Ali sad je iskrsnulo neko drugo pravilo: ne smijes polagati za CDL dok ne pomine godinu dana sa obicnom driver's license(a mi smo tu samo 6 meseci).Znaci moje pitanje je sledece:dali ovo pravilo vazi i u ostale drzave USA?
Illinois, ovde moras da polazes sve ponovo,testove voznju poligon, kao onaj koji nije nikada polagao za CDL.
Od 2005 godine zbog raznih prevara i malverzacija uvedeno je polaganje na Engleskom bez prevodioca.
Svaki put kad menjas state moras da prevodis dozvolu ali ako imas kategorije u dozvoli i prevodis iz state u state onda u nekim drzavam ne moras da polazes ali mislim da u vecini moras u Ilinoisu 100% moras.Sto se tice ogranicenja kad mozes da polazes u IL nema ,mozes odmah da polazes bez obzira koliko imas dozvolu za malo auto.
Znaci to sto tvoj muz ima sve kategorije iz Makedonije to ovde nista ne znaci mora sve ispocetka da polaze,najlakse je opet ako ide kroz auto skolu to sad nije toliko skupo negde je oko 2500$ komplet.
Ovde mnogi nasi ljudi imaju dozvole iz jedne drzave ali rade i zive u drugim drzavama, to prvo nije legalno, drugo nije neizvodljivo ali moras da imas adresu u drzavi odkud ti je dozvola jer tamo radis taksu i sve posta ti ide tamo, sad npr ako zivis i radis u Il, a papriri su ti iz Indijane adresa ti isto mora biti u Indijani tj ne smes da prikazes nikakvu adresu iz IL.
Ako te uhvate da to radis neminovno povlaci oduzimanje dozvole.
Ako radis za velike kompanije UPS, Fedex , one traze da imas dozvolu iz drzave u kojoj je smestena kompanija npr IL, daju ti neko vreme da prevedes dozvolu.
Reply With Quote
  #125  
Staro 08.03.2010, 01:17
Macedonia's Avatar
Macedonia Macedonia je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2009
US lokacija: Portage,IN
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 17
Nepromenjeno

Eto suprug je uzeo vozacku iz Illinoisa i sad je na red da polaze za CDL. U Indijani ima jedno pravilo za CDL: moras drzati validnu Drivers License 12 meseci pre prava na polaganje za CDL. Dali neko zna dali ima ovakvo isto pravilo i u Illinois? Mi smo tu 7 i po meseci i nema on pravo polagati za CDL u Indijani a vec ima nekoliko ponuda za posao kao shofer. Molim za odgovor pre no sto pocnemo sa procesom.Tx...
__________________
April 23, 2008: - dated 1st NL
May 20, 2008: - received 1st NL
Case Number: 2009EU00022xxx
June 01, 2008: - forms sent to KCC
June 20, 2008: - forms delivered to KCC
March 10,2009: - CN become current for May
March 27,2009: - received 2nd NL
May 06, 2009: - medical - done
May 21,2009: - Interview date- visas approved
May 26,2009: -Visas granted
od July 23,2009 u USA
Reply With Quote
  #126  
Staro 14.10.2010, 15:33
vlatkoMK vlatkoMK je offline
Član
 
Datum prijave: 17.06.2009
YU lokacija: Skopje
Poruke: 12
Nepromenjeno Ponistenje vozacke dozvole??

Dali pri dobijanje americke vozacke dozvole ponistuju domace dozvole?

Meni su juce kad sam polozio written test u Kalifornia DMV ponistili makedonsku vozacku dozvolu.
Reply With Quote
  #127  
Staro 14.10.2010, 19:16
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Zašto se uopšte mora prikazati vozačka dozvola sa naših prostora, i uopšte navesti da sam je recimo ikada i posjedovao? Ako ne mora i time ništa ne dobijam zašto bi ikome i pokazivao tu dozvolu, ili naovdio da je imam?
Da li je neka prednost u smislu "lakšeg i bržeg proceduralnog polaganja" imati prethodnu dozvolu sa naših prostora, osim praktične prednosti da imam vozačko iskustvo u odnosu na one koji nemaju prethodnu dozvolu, i da ću biti "opušteniji" na polaganju?!
Reply With Quote
  #128  
Staro 14.10.2010, 20:41
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Zaboravih da dodam, ovde kod mene u R.Srpskoj, BiH, odnosno balkanskoj banani državi, mnogo ljudi radi po zapadnoj Evropi. Ddosta njih imaju po jedan auto ocarinjen ovde koji koriste kad su na odmoru, i voze sa našim vozačkim dozvolama. Neće da voze sa stranim tablama jer su putevi loši, a i zbog cirkusa na putevima. Takođe voze lokalne tablice da bi mogli da se provode, piju, izlasci, i kad im nalijepe kazne u vidu oduzmanja vozačke dozvole, oni te kazne ispucaju do sledeće godine i novog odmora.
Kad bih došao iz USA i ne bi pominjao nikom gdje živiš, i da kažeš da si izgubio staru dozvolu, poništili bi staru dobio bih novu i vozi dalje po starom, kad si na odmoru ovde!
Reply With Quote
  #129  
Staro 14.10.2010, 23:07
blisk blisk je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2009
US lokacija: SF Bay Area
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vlatkoMK Prikaz poruke
Dali pri dobijanje americke vozacke dozvole ponistuju domace dozvole?

Meni su juce kad sam polozio written test u Kalifornia DMV ponistili makedonsku vozacku dozvolu.
Meni nisu ponistili nista, nego su mi dali na dva mjeseca privremenu dozvolu. Znaci mogu 'vjezbati' i voziti bez pratnje odnosno nekoga iskusnog. A moja vozacka ostaje meni, oni nemaju nista s tim. Ne znam gdje si isao i sta su tacno radili, ali sam naucio jednu stvar kad je DMV u pitanju: ako ti nesto izgleda sumnjivo ili nejasno - trazi supervizora. Btw moje iskustvo s DMV Kalifornije je i pozitivno i negativno.
__________________
2010EU00010xxx
06/06/09 - prva koverta
nikad - druga koverta
01/04/10 - viza
06/10/10 - ulazak u USA
Reply With Quote
  #130  
Staro 22.10.2010, 03:29
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Mali update za DMV California. Danas smo supruga i ja uspesno polozili testove i dobili privremene dozvole. Nova cena za celu operaciju je $31, pa neka neko kaze da i u Kaliforniji nema inflacije.

Otisli smo bez zakazivanja, jer je prakticno bilo nemoguce zakazati termin polaganja testova zbog aktuelnih izbora (DMV i Post ofisi su mesta za registraciju glasaca, pa su guzve nenormalne). Sve smo zavrsili za oko 3 sata, ukljucujuci cekanje, placanje, slikanje, resavanje testova, dobijanje privremenih dozvola.

Sto se nas tice, pozitivno brojanje za DMV California.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.