ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 03.07.2009, 15:15
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

To nije tacno, mozes da vozis sa medjunarodnom dozvolom 6 meseci. Ne verujem da mozes da polazes u USA ambasadi (bas ce oni da se cimaju oko toga).
Reply With Quote
  #42  
Staro 03.07.2009, 15:23
zoran80's Avatar
zoran80 zoran80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2008
Poruke: 30
Nepromenjeno

Ma to je već nerealno da oni po ambasadama organizuju polaganja. Smiješno!
Fino poneseš međunarodnu dozvolu za početak i to je to.
Koliko ljudi uopšte uzimaju obuke i instruktore ili recimo koliko odlažu polaganje zbog prelaska na vožnju sa automatikom.
Većina ljudi koja stigne tamo nije nikada ni vozila automatik?!
__________________
Aplicirao 5 puta do sad i ništa
Reply With Quote
  #43  
Staro 03.07.2009, 16:29
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Pa automatik moze da bude samo laksi! Niko ovde ne uzima instruktore jer obicno roditelji uce decu da voze, postave one cunjeve i ajmo napred-nazad...
Testovi su smesni, dovoljno je jednom procitati tu knjizicu, sva pitanja su iz nje, samo treba malo razmisljati jer nekad budu cudno postavljena..
Da se razumemo ja nisam jos polagala voznju (testove jesam) jer sam katastrofa nesigurna (nisam ni u Srbiji vozila), a ucitelj mi je mnogo nervozan tip, kad mi kaze ajde ti vozis- najezim se!
Reply With Quote
  #44  
Staro 03.07.2009, 16:47
zoran80's Avatar
zoran80 zoran80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2008
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
Pa automatik moze da bude samo laksi! Niko ovde ne uzima instruktore jer obicno roditelji uce decu da voze, postave one cunjeve i ajmo napred-nazad...
Nisam ja ni rekao da je automatik teži. Pretpostavljam da je lakše. Mislio sam nije lako prihvatiti sve ta promjene automatik, nova pravila, novi putevi...
Ne razumijem te to "niko ovde ne uzima instruktore obično roditelji uče decu da voze"? Šta sa odraslima koji dolaze a nisu nikad vozili automatik?
Kaži mi da li je zakonom obavezna obuka, koliko traje...?
__________________
Aplicirao 5 puta do sad i ništa
Reply With Quote
  #45  
Staro 03.07.2009, 17:38
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Obuka je samo za decu do 18 godina. Tada treba voditi evidenciju kada i koliko casova je dete vozilo, ko ga je obucavao.Posle 18 -te ti ne treba dokaz.Polazes testove, onda voznju, dobijes privremenu dozvolu. Original stize postom.
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote
  #46  
Staro 03.07.2009, 17:53
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tarzan Prikaz poruke
A pazi sad pitanje: da li mozes da polazes za americku vozacku dozvolu negde u srbiji (recimo u USA ambasadi)? Jer ako ides preko bare i uzmes rent-a-car, dobro bi ti dosla amerska dozvola, jer koliko se secam, oni nasu ni medjunarodnu ne priznaju.
ja ne vjerujem da u Americi postoji nesto tipa federalna vozacka dozvola, vec svaka drzava posebno izdaje svoje zbog razlicitih kriterijuma za njeno dobijanje, a s obzirom da ambasada prestavlja iskljucivo federaciju a ne svaku drzavu posebno ne moze da se dobije vozacka . . .
P.S. bez obzira sto ti dobijas imigrantsku vizu, ti tek postajes permanent resident onog trena kad predjes granicu Amerike i predas onu zutu kovertu na imigracionom salteru, a vozacke mogu da dobijaju samo drzavljani i oni koji imaju GC . . .
Reply With Quote
  #47  
Staro 04.07.2009, 05:39
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

petar, nije neophodan green card da bi polagao vozacki. Dovoljan je samo SSN.
Jer dosta djevojaka koje dodju ovde, nemaju green card vec samo SSN i polazu vozacki.

Nemojte se uopste brinuti oko polaganja testova, jer je zaista dovoljno da procitate knjizicu. Svaka drzava ima svoje testove i vi kada polozite u jednoj drzavi i predjete u drugu da zivite u toj drugoj drzavi cete opet morati polagati ili testove ili voznju ili oboje (ovo zavisi od drzave u koju predjete da zivite).
Na testovima imate 25 pitanja i ako odgovorite na 20 pitanja tacno test se zavrsava. Ja sam imao 21 pitanje, na 20 sam tacno odgovorio i imao jedan pogresan. Nakon 20 tacnih odgovora test se zavrsio. I napisali su da sam polozio sa 95% tacnosti. Iako na 4 pitanja nisam ni odgovarao.

Sto se tice automatika, i ovih puteva, znakova i sl. ko je vozio u ex-yu ovo ce mu biti zaista presmijesno. Bukvalno je sve oznaceno i sve pise. Meni su na automatiku pokazali samo kako se mijenjaju brzine, ono izmedju P-parking, R-rikverc i D- drive iliti vozi.. i to je bilo to. Nemojte se oko toga sekirati. Ja sam samo pokrenuo pricu oko toga koji su vam dokazi neophodni da dokazete da zivite u toj drzavi.. i da je dobro da imate nekoga ko ce potvrditi da zivite kod njega. Bilo bi super da ta osoba zivi na adresi na koju primite SSN.

P.S. Danas smo se uselili u svoj apartman. Sutra za praznik putujemo do Seattlea. Sretne praznike zelim svima..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #48  
Staro 04.07.2009, 09:10
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Nije mi jasno ako tvrdite da ne treba nikakva obuka ili slicno i nema instruktora,auto skole, ko vam onda pokazuje koriscenje automatskog menjaca?
Pa treba i probati voziti taj automatik a ne samo odmah na polaganje! Nemojte mi reci da ste svi tamo stigli i odmah bogom dobili znanje upravljanja automatskim menjacem!
Reply With Quote
  #49  
Staro 04.07.2009, 13:33
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik petar.world Prikaz poruke
vozacke mogu da dobijaju samo drzavljani i oni koji imaju GC . . .
Mozes polagati i ako imas bilo koju vizu, ali u tom slucaju ti daju dozvolu do isteka vize (npr.studentska -radna)...
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #50  
Staro 04.07.2009, 14:20
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lenhi Prikaz poruke
Nije mi jasno ako tvrdite da ne treba nikakva obuka ili slicno i nema instruktora,auto skole, ko vam onda pokazuje koriscenje automatskog menjaca?
Pa treba i probati voziti taj automatik a ne samo odmah na polaganje! Nemojte mi reci da ste svi tamo stigli i odmah bogom dobili znanje upravljanja automatskim menjacem!
Ako vec dolazis u USA doci ces kod nekoga za pocetak, jel tako?
E pa taj neko ce najverovatnije imati auto sa automatskim menjacem.
On ce ti pokazati kako da ga postavis u polozaj D (drive) i pritisnes gas svojom desnom nogom i vozis, kad hoces da stanes ubacis menjac u P(parking).

To ti je cela mudrost. Verovali ili ne savlada se za 10ak minuta.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.