ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 21.05.2010, 13:33
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dare_ns Prikaz poruke
u suštini, ako se desi ta vizna liberalizacija sa USA, biće isto kao i sa EU. Trebaće nam svejedno dokumenta koja dokazuju ''povezanost'' sa državom, jer na granici (u slučaju USA na aerodromu) imaju sva prava da ti traže dokaze.
I opet, to važi samo za turističke vize. Tako da je bolje ovo, lepo platiš $130 ako ti treba radna, a možeš da je dobiješ na 10 godina, ako su svi papiri uredni.
Ček ček ček. Kao prvo za EU ne moramo da dokazujemo nikakvu povezanost. Jedini uslov je da imas dovoljno para (čak ni osiguranje nije neophodno) što i ne može da se dokaže jer većina nosi kreditne kartice. Tako da kada bi došli do bezviznog režima sa USA isto bi prolazili kao ljudi do sada a šanse da nekoga vrate su verovatno 0,01%. Ako te pita jel planirate da radite, a ti kažeš da ili tako nešto. Ili si probio rok od 6 meseci koji ti je prošli put dat na ulasku. Naravno i ako si napravio neko sranje ili uhvaćen da radiš prethodni put i tada te mogu vratiti.
Ne razumem ovo boldovano? Kako misliš radna? Ovo sada što su produžili rok na 10 godina je za turističke i kraće poslovne posete. Za radne je druga procedura, dokumentacija i one se ne izdaju na 10 god, već zavisi od slučaja do slučaja.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #12  
Staro 21.05.2010, 13:52
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Nije samo fora da bi Srbija ušla u WVP da imamo manje od 10% odbijenih... tu su pregovori, potpisani sporazumi sa SADom, ali pre svega, oni to daju svojim saveznicima... Srbija to bas i nije. Pre 2020, ne verujem da ce Srbija uci u WVP... ali ovo je svakako dobra vest!

Meni je samo da HRV uđe do kraja godine, kako se najavljuje... pa da mi keva dodje visa free
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #13  
Staro 21.05.2010, 16:48
City Lights's Avatar
City Lights City Lights je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: come what may
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 80
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Smith6000 Prikaz poruke
Nije samo fora da bi Srbija ušla u WVP da imamo manje od 10% odbijenih... tu su pregovori, potpisani sporazumi sa SADom, ali pre svega, oni to daju svojim saveznicima... Srbija to bas i nije. Pre 2020, ne verujem da ce Srbija uci u WVP... ali ovo je svakako dobra vest!

Meni je samo da HRV uđe do kraja godine, kako se najavljuje... pa da mi keva dodje visa free
Slažem se s ovim. Mislim da tu ima puno više politike od samog postotka. Hrvatska ima jako nizak postotak (5,3% kako je navedeno), ali svejedno su vize potrebne.
Reply With Quote
  #14  
Staro 21.05.2010, 21:02
milena_ns milena_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dare_ns Prikaz poruke
u suštini, ako se desi ta vizna liberalizacija sa USA, biće isto kao i sa EU. Trebaće nam svejedno dokumenta koja dokazuju ''povezanost'' sa državom, jer na granici (u slučaju USA na aerodromu) imaju sva prava da ti traže dokaze.
Ja sam ceo februar ove godine provela kod tetke u Austriji, i na granici mi niko nije trazio nikakva dokumenta o "povezanosti" sa drzavom, nisam imala ni izvadjeno zdravstveno osiguranje tokom boravka u EU, a ni neku veliku novcanu sumu za tih mesec dana. Bukvalno nisam imala nikakva dokumenta, sem crvenog pasosa , i plavog u rezervi (koji mi nisu ni trazili na uvid). Samo su udarili pecat na ulasku u EU, a posle i na izlasku. E sad tako sam ja prosla kad sam putovala, a mozda postoje i drugi slucajevi.
Reply With Quote
  #15  
Staro 21.05.2010, 22:13
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

uf omašio sam to za radnu izvinjavam se.

a za ta dokumenta, oni samo imaju puno pravo da ti traže sve, samo ne moraš da popunjavaš formulare i da se cimaš u ambasadi.

I ja sam nosio gitaru preko granice, pa me ništa nisu pitali, a drugaru su hteli da carine (granica sa Hrvatskom). Bilo je slučajeva gde bend ide da svira u Hrvatsku, Mađarsku, i traže im licencu, a bilo je i da ne traže. Sve je stvar slučaja. A oni su, na žalost, vlast.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #16  
Staro 04.06.2010, 18:41
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik City Lights Prikaz poruke
Slažem se s ovim. Mislim da tu ima puno više politike od samog postotka. Hrvatska ima jako nizak postotak (5,3% kako je navedeno), ali svejedno su vize potrebne.
Hrvatska, ipak, nece dugo cekati. U VWP ce uci ili krajem 2010. ili u toku 2011., a to, zaista, nije toliko daleko
Radujem se zbog toga, a nadam se da je Srbija sledeca...
Reply With Quote
  #17  
Staro 04.06.2010, 21:09
thrice's Avatar
thrice thrice je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2010
YU lokacija: ks
Poruke: 31
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dare_ns Prikaz poruke
Bilo je slučajeva gde bend ide da svira u Hrvatsku, Mađarsku, i traže im licencu, a bilo je i da ne traže. Sve je stvar slučaja. A oni su, na žalost, vlast.
ukoliko bend ide da svira u hr traze im radnu dozvolu i ata karnet za opremu
__________________
Case No: 2011EU000070xx
07. 05. 2010. - Poslata koverta iz Malma
24. 05. 2010. - Stigla koverta
28. 05. 2010. - Formulari poslati u KCC
i dalje veliko pitanje da li cu otici
Reply With Quote
  #18  
Staro 04.06.2010, 23:52
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

znam, ali ih nisu pustili iako su imali.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #19  
Staro 09.08.2010, 12:04
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Ček, ček, ček! Šta ovo konkretno znači? Da li ja mogu u Americi da radim sa turističkom vizom? Koliko znam (nisam sigurna) nakon 7 godina provedenih u Americi se dobija permanent, zar ne?

Kao svaki Srbin odmah kalkulišem kako da zeznem sistem, ali šta ću...
Reply With Quote
  #20  
Staro 09.08.2010, 12:38
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ma vazi :-) Turisticka viza se izdaje na 10 godina od skoro ali to nikako ne znaci da mozes da udjes i sedis ovde svo to vreme :-) Prilikom ulaska u pasosu ti lupe jajasti pecat na kom ti se boravak ogranicava na 6 meseci. Ostanes li duze, smatras se ilegalnim imigrantom :-)

Ljudi su pokusavali da "zeznu sistem" tako sto su u 6-om mesecu izlazili u Meksiko na nedelju dana pa je veliki deo te ekipe u tom istom Meksiku i ostao jer im nisu dali nazad zbog sumnje da su potencijalni ilegalci... Ne zafrkavaj se sa turistickom vizom :-)
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odobrena iseljenička viza posle 5 godina stanko76 Porodične imigrantske vize 130 24.09.2019 10:25
Ukidanje viza za građane Srbije sa Sjedinjenim Američkim Državama PaulGarrett Stare teme 7 26.02.2012 12:31
Koliko dobitnik GC mora da boravi na američkom tlu, da bi stekao državljanstvo? ego Vaša strana 5 27.04.2010 06:00
Sta mozemo vec sada da uradimo? Tarzan Stare teme 17 08.12.2009 09:41
ZelenaLutrija od sada i na Twitter-u! :) srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 2 20.04.2009 18:24

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.