ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 22.11.2012, 23:10
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Hvala Uncle Sam...bookmarkovao sam linkove pa cu ih natenane prouciti. A moram napisati komentar tj. savet sto mi je malopre moj kum dao (inace diplomirani programer). Kaze: ma mani se ti tih stvari za sve to treba dobra osnova...to je isto kao kad bih ja od tebe ucio kako se brise istrument pa cu onda posle nauciti i svirati. E umro sam... :) Fazon je sto on sve te mrezne pizdarije i programiranje drzi u malom prstu pa kad negde zaskripi i primeni, a ne da se neko samo za odredjenu stvar edukuje. To mu nije jasno,ali sta ocekivati od nekadasnjeg vojnog lica koji je zavrsio vojnu akademiju smer - za programera.
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
  #22  
Staro 23.11.2012, 01:41
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

[QUOTE=curlika;34175]Hvala Uncle Sam...bookmarkovao sam linkove pa cu ih natenane prouciti. A moram napisati komentar tj. savet sto mi je malopre moj kum dao (inace diplomirani programer). Kaze: ma mani se ti tih stvari za sve to treba dobra osnova...to je isto kao kad bih ja od tebe ucio kako se brise istrument pa cu onda posle nauciti i svirati. E umro sam... :) Fazon je sto on sve te mrezne pizdarije i programiranje drzi u malom prstu pa kad negde zaskripi i primeni, a ne da se neko samo za odredjenu stvar edukuje. To mu nije jasno,ali sta ocekivati od nekadasnjeg vojnog lica koji je zavrsio vojnu akademiju smer - za programera.[/QUOTE]

Ok, kao neko ko ima malo iskustva u IT-u, ja bih ti preporucio sledece:

Systems: MS ili Linux, mozda oboje ako imas kad. U bilo kojoj firmi gde sam do sada bio, system support inzenjera ima mnogo vise nego mreznih, iz prostog razloga sto vecina firmi ima mnogo vise servera nego sto ima mreze (mreza za vecinu firmi je "nuzno zlo", a ne money generating service). Svaka firma ima: domain server, exchange, BES + gomilu drugih web servera, RADIUS servera itd (MS, LINUX), a od mreze ce imati par sviceva, ruter i firewall.

Moja firma je Cisco partner i radimo dosta za finansijske ustanove, bolnice ili skole. Kao sto rekoh, vecina firmi ima jednog ili nijednog mreznog inzenjera (mnogi su outsourceovali to drugim firmama), mi radimo iskljucivo prodaju i implementaciju novih resenja, dok za stara brine jedan covek ili neka firma sa strane... Prema tome, ako gledas sanse da kao neko ko nije proveo 5+ godina u Cisco svetu i nema barem 5-6 dobrih projekata iza sebe, neces moci tako lako da nadjes posao. Mislim da ce biti lakse naci posao kao MS insenjer, znam par ljudi koji nisu bas toliko dobri u tome, ali su prilicno lako nasli posao u nekoj finansijskoj firmi gde rade na domain controlleru, exchange serverima, itd.

Opet, to je moje misljenje, na osnovu onoga sto sam ja do sada ovde video. Dobro poznavanje i administracije sistema (linux i/ili microsoft) u paketu sa VMWare resenjima bi ti dalo dobru osnovu za pronalazenje fino placenog posla u US (ili bar NYC region).
  #23  
Staro 23.11.2012, 07:50
wladinho's Avatar
wladinho wladinho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2012
US lokacija: Anywhere in USA . . .
YU lokacija: Beograd
Poruke: 72
Nepromenjeno

Zbog svega navedenog, ja sam se i odlucio za klasicna predavanja na kojima je zbog nas dvojice, koji smo imali malo ili nikakvog znanja iz administracije, radilo od same osnove (kabliranje, IP adresiranje . . .). Sve sto sam naucio dugujem sebi jer sam bio uporan, ali i predavacu koji je prepoznao volju kod mene i nije mu bilo tesko da mi odgovara na mnoga glupa pitanja koja sam ja postavljao. I dan danas, je tu da mi nesto pomogne ako negde zaskripi, ali posto mi je postavio odlicnu osnovu, 99% problema uspem da resim sam pre nego sto se on javi.
Cak su i u skoli bili skeptici prema meni kada sam dosao, jer sam imao zavrsenu srednju muzicku skolu, a od iskustva u IT sam imao standardan PC maintenance SW i HW. Posle dva meseca, direktor se krstio kada je cuo da sam najbolji u klasi, a ostale kolege su me zvale [I]PROFESOR[/I]. Sada kada imam tako dobru osnovu, dosta mi je lako uciti iz knjiga i tutorijala sa neta, a isti taj predavac je tu da mi da neke savete iz realnog zivota.

Zato svima mogu da kazem da je poenta price [B]RAD, RAD, I SAMO RAD[/B]! Moze vam se desiti da imate par godina iskustva u nekoj firmi, a da pritom nemate neke probleme u funkcionisanju ili ih neko drugi resi, pa vam je sve to dzabe ako vi niste stekli znanje. Zato se kroz konstantan rad moze nauciti jako mnogo, tako da onaj ko nema neke preterane obaveze treba da iskoristi svo vreme za svoje licno usavrsavanje.
Ja tako ocekujem da cu do proleca uspeti da pridobijem jos 3 sertifikata. [B][I]MCSA 2012, MCSE Exchange 2013 i MCSM Messaging[/I][/B]!
__________________
15.10.2012 - Applied for DV-2014
01.05.2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
25.10.2013 - Applied for DV-2015
01.05.2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2014 - Applied for DV-2016
  #24  
Staro 01.12.2012, 20:14
Suzi's Avatar
Suzi Suzi je offline
Član
 
Datum prijave: 08.11.2012
US lokacija: My dream - Chicago :)
YU lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 12
Nepromenjeno

A šta mislite o ovoj školi: [url]http://www.its.edu.rs/[/url] ? :) Postoji mogućnost da praksa bude u USA, a ako budete među najboljima možete dobiti i posao, ako ne u njihovoj, onda u nekoj od saradničkih IT kompanija. :)
  #25  
Staro 02.12.2012, 01:17
wladinho's Avatar
wladinho wladinho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2012
US lokacija: Anywhere in USA . . .
YU lokacija: Beograd
Poruke: 72
Nepromenjeno

Nije valjda da verujes u to? Ako su tako dobri, sto onda imaju marketing na sva zvona?
__________________
15.10.2012 - Applied for DV-2014
01.05.2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
25.10.2013 - Applied for DV-2015
01.05.2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2014 - Applied for DV-2016
  #26  
Staro 02.12.2012, 18:31
Suzi's Avatar
Suzi Suzi je offline
Član
 
Datum prijave: 08.11.2012
US lokacija: My dream - Chicago :)
YU lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 12
Nepromenjeno

Pa šta je po Vama najbolje? :) Koji fakultet, ili koja škola? :)
  #27  
Staro 03.12.2012, 03:19
dalas's Avatar
dalas dalas je offline
Član
 
Datum prijave: 14.10.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 8
Pošalji Skype™ poruku korisniku dalas
Nepromenjeno

Evo zanimljivog linka, mogao bi ovde da ga bacim.

Minimalne satnice u svakoj državi.

[url]http://www.dol.gov/whd/minwage/america.htm#California[/url]
  #28  
Staro 03.12.2012, 04:11
wladinho's Avatar
wladinho wladinho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2012
US lokacija: Anywhere in USA . . .
YU lokacija: Beograd
Poruke: 72
Nepromenjeno

[QUOTE=Suzi;34451]Pa šta je po Vama najbolje? :) Koji fakultet, ili koja škola? :)[/QUOTE]

Ja koliko sam ukapirao za sada, tamo je najbitnije znanje koje imas. To bi doduse trebalo i ovde da bude tako, ali kod nas su jos uvek neka druga vremena pa se trojica zaposle preko veze, a jedan siroma' radi za sve njih.:udri: Tako da ti je moj savet, kao sto sam i u nekom od gornjih postova naveo, da se (barem za IT) odlucis za neka live predavanja gde ces moci dosta da naucis. Naravno, ako nisi u mogucnosti za to, ostaju ti online predavanja koja po meni nisu nista spektakularno te je stoga bolje odluciti se sta hoces da ucis, pa da juris tutorijale i knjige po netu.
__________________
15.10.2012 - Applied for DV-2014
01.05.2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
25.10.2013 - Applied for DV-2015
01.05.2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2014 - Applied for DV-2016
  #29  
Staro 03.12.2012, 18:03
Suzi's Avatar
Suzi Suzi je offline
Član
 
Datum prijave: 08.11.2012
US lokacija: My dream - Chicago :)
YU lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 12
Nepromenjeno

[QUOTE=wladinho;34458]Ja koliko sam ukapirao za sada, tamo je najbitnije znanje koje imas. To bi doduse trebalo i ovde da bude tako, ali kod nas su jos uvek neka druga vremena pa se trojica zaposle preko veze, a jedan siroma' radi za sve njih.:udri: Tako da ti je moj savet, kao sto sam i u nekom od gornjih postova naveo, da se (barem za IT) odlucis za neka live predavanja gde ces moci dosta da naucis. Naravno, ako nisi u mogucnosti za to, ostaju ti online predavanja koja po meni nisu nista spektakularno te je stoga bolje odluciti se sta hoces da ucis, pa da juris tutorijale i knjige po netu.[/QUOTE]

To sam i ja shvatila, pa mi je nekako ITS zvučao kao najbolje rešenje. Dobiješ diplomu, a ne mučiš se da učiš nešto što nema veze sa vašim daljim poslom. U toku školovanja dobijam zadatke i poslove sa kojima ću se sretati i kasnije. Tako da ću učiti i kroz primere. Isto kao što bih kod kuće učila iz tutorijala, tako mogu i da učim sa jednom prednošću što kad god mozak zablokira ima ko da mi pritekne u pomoć. :grin: Razlika između njihovog live i online studiranja je samo što ne prisustvujem u tom trenutku predavanjima, a sve ostalo je isto. A ocene i znanje koje ću steći prvenstveno zavise od mene. :estudian: A što se tiče prakse, odlaska i posla u USA, ne mogu reći ništa više od onoga što sam čula i pročitala od drugih. I naravno dok ne pokušam, pa ako uspem pisaću i o tome. Uh, kako sam se raspisala... Dosta je bilo od mene za danas. :grin:
  #30  
Staro 04.12.2012, 18:28
lafayette's Avatar
lafayette lafayette je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Beograd
Poruke: 39
Nepromenjeno

[QUOTE=Suzi;34435]A šta mislite o ovoj školi: [url]http://www.its.edu.rs/[/url] ? :) [/QUOTE]

Verovatno vam nije poznato ali ova škola i ranije pomenuta IT-akademija su dve strane iste medalje :)
Kako? Pa vlasnik Link group (čija je IT-akademija) je direktor u ITS-u (link: [url]http://www.its.edu.rs/ITS-Rec-direktora_1076[/url]). U stvari Link group je imao nekada imao dve škole: jednogodišnju (sada IT-akademija) i IT fakultet (BARN).
Međutim, sa IT fakultetom nije baš išlo (mislim da su čak i izgubili licencu), pa su se udružili sa Comtradeom i formirali ITS. Tako da ne treba da vas čudi toliki marketing, na logotipu škole piše ko stoji iza nje.
__________________
DV-2018
--------
Prijava: 05.11.2016.

DV-2017
--------
Prijava: 01.11.2015.

DV-2016
--------
Prijava: 26.10.2014.

DV-2014
--------
Prijava: 10.10.2012.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.