ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » IT poslovi (iskustva) » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 09.01.2013, 18:48
lafayette's Avatar
lafayette lafayette je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Beograd
Poruke: 39
Nepromenjeno

Da osvežimo malo temu... pošto se počelo diskutovati o IT poslovima na temi
Najplaceniji poslovi u Americi (without Colledge degree)

Postavio bih ista pitanja sa početka teme:

Citat:
-Kakvo je stanje trenutno u USA sto se tice IT poslova?
-Da li je istina da se obicno krece od neke entry pozicije bez obzira na iskustvo iz Srbije?
-Gde ima vise posla? East ili West coast?
-Plata?
__________________
DV-2018
--------
Prijava: 05.11.2016.

DV-2017
--------
Prijava: 01.11.2015.

DV-2016
--------
Prijava: 26.10.2014.

DV-2014
--------
Prijava: 10.10.2012.
Reply With Quote
  #12  
Staro 24.07.2013, 18:45
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno

Molim vas, ako neko ima bilo kakvu informaciju o poslu quality assurance/software tester? Dobio sam ponudu od jednog recruiter-a ponudu za posao. Tacnije, prvo bi bila obuka, koju oni placaju a posle toga mi nalaze posao. Molim vas bilo kakva informacija bi mi dobro dosla.
Hvala unapred!
Reply With Quote
  #13  
Staro 24.07.2013, 19:37
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Wolf,

Neznam tacno gde ces tacno raditi QA i koji je development proces u firmi u kojoj ces raditi, ali pokusacu generalno da ti objasnim kakav je to posao.
Pre nego sto se bacim na objasnjavanje, molim te reci mi koje je tvoje iskustvo u IT-u, posebno u development, cisto da znam koje termine da (ne)koristim i odakle da pocnem sa objasnjavanjem

Pozdrav
Reply With Quote
  #14  
Staro 24.07.2013, 20:33
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikolaniko Prikaz poruke
Wolf,

Neznam tacno gde ces tacno raditi QA i koji je development proces u firmi u kojoj ces raditi, ali pokusacu generalno da ti objasnim kakav je to posao.
Pre nego sto se bacim na objasnjavanje, molim te reci mi koje je tvoje iskustvo u IT-u, posebno u development, cisto da znam koje termine da (ne)koristim i odakle da pocnem sa objasnjavanjem

Pozdrav
Nemam iskustva u development-u, imam malo iskustva sa serverima tacnije pohadjao sam kurs MCITP u Srbiji Ali nisam izasao da polazem. Recruiter mi je rekao da mi ne treba iskustvo I da oni drze obuku od mesec dana I da posle toga nalaze posao ( nista ne placam osim ako napustim obuku koja traje mesec dana). Recruiteru sam rekao da ne znam programiranje a ona mi je rekla da mi nije potrebno, vec samo njihova obuka. Iskreno malo sam zbunjen.
Imenjace hvala na brzom odgovoru.
Reply With Quote
  #15  
Staro 24.07.2013, 21:04
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Ok, pokusacu da ti objasnim o cemu se radi:

Software tester je osoba zaduzena da testira program ili web page koji naprave programeri. Logika programera je cesto drugacija od onog sto se trazi zato software tester treba da proveri dali program/web page radi kao sto treba. Tester treba da istestira program i da pokusa da nadje sto vise bug-ova ili greske u programu, ili drugim recima da pokusas da ga pokvaris
Kada nadjes greske, onda javljas programerima da taj deo programa ili strane na internetu ima gresku, i oni to poprave i opet vrate tebi da potvrdis da je sve ok.

E sad, Quality Assurance (QA) je malo kompleksnije zanimanje. Posao QA je da kad se dobije dokumentacija za program, i definicije svakog dela programa kako je zamisljeno da radi, QA treba da napravi test dokumentaciju, dokument u kom je opisano koji testovi treba da se rade, koji je zadovoljavajuci nivo kvaliteta, sta treba da prodje a sta ne treba, koji ce se sistem testiranja koristiti i sl. Kad se odradi ta test dokumentacija, programeri pocinju da programiraju. Kad zavrse, onda tu nastupa onaj tester od malopre i testira na osnovu one dokumentacije koju je QA napravio.
Kad sve prodje testiranje, onda QA upisuje rezultate testiranja u test dokumentaciju, po potrebi radi demosntraciju klijentima (da pokaze klijentima da to radi kako su oni trazili), onda oznaci taj program ili web page kao "Pass QA" i taj produkt je spreman za isporuku

Samo testiranje moze da bude rucno (kliktanje po programu ili web strani) ili da se koriste pomocni programi za testiranje, ali necu time da te smaram sada.

Kako god, moja pretpostavka je da ces ti za mesec dana obuke verovatno dobiti osnovna poznavanja za QA/Tester poziciju, ili ce te konkretno spremati za testiranje odredjenog programa ili web page, i ces dobiti uputstva kako da testiras nesto sto treba klijentima, posto realno, QA je dosta kompleksno zanimanje, koliko to zvucalo jednostavno u pocetku, i , nemoj da me shvatis pogresno, ali mislim da mesec dana obuke nemoze da pokrije sva polja zanimanja Quality Assurance/Software tester.

Posalji mi tvoj email, mogu ti poslati jednu knjigu u PDF format koja bi ti mozda pomogla, ako ne drugo bar da ti objasni neke termine sa kojima ces se cesto susretati na tom poslu

Pozdrav i zelim ti puno uspeha
Reply With Quote
  #16  
Staro 24.07.2013, 21:07
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

BTW, neka sve ide kako treba, mozda mi das sledece godine kontakt recruiter-a kad ja budem dosao tamo preko bare, ako odlucim da napustim firmu u kojoj trenutno radim
Reply With Quote
  #17  
Staro 24.07.2013, 21:20
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikolaniko Prikaz poruke
BTW, neka sve ide kako treba, mozda mi das sledece godine kontakt recruiter-a kad ja budem dosao tamo preko bare, ako odlucim da napustim firmu u kojoj trenutno radim
To nije nikakav problem.
Pretpostavljam da je to neko kliktanje po programu I trazenje bagova. Krenucu na obuku pa sta bude nek bude. Poslao SAM ti privatnu poruku sa e mail-om. Jos jednom hvala puno na informacijama.
Reply With Quote
  #18  
Staro 22.08.2013, 17:30
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Vidim da niko ne pise nista ovde o IT poslovima, a verujem da bitan procenat izvucenih za 2014 godinu su na neki nacin povezani sa IT poslovima, pa bih voleo da opet pokusam da ozivim temu:

Naime, i ja sam jedan od "IT personal" koji cekaju termin za intervju ove ili sledece godine. Citao sam dosta po netu, i nasao sam neke informacije tipa prosecna plata po zanimanju, otvorene pozicije i sl... Dobio sam utisak da ima dosta posla za ljude iz IT sveta...

E sad, mene zanima, ukoliko moze neko od starijih clanova ovog foruma koji su prolazili kroz sve ovo da nam objasni dali je sve to "kao sto mali Djokica zamislja"
Dali se relativno brzo dolazi do posla, dali postuju prethodno radno iskustvo, dali moze u startu da se dobije solidan posao koji bi bio dovoljan da pokrije mesecne troskove troclane porodice itd... Znaci sve u svemu, informacija kakvo je realno stanje trenutno na trzistu u IT svetu.
Da. nisam napomenuo, ne zanima me ni jedan konkretan state, izabracu bilo koji lokaciju koja bi mi pruzila najbolje uslove za zivot, meni i porodici.

Hvala Unapred
Reply With Quote
  #19  
Staro 22.08.2013, 21:00
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikolaniko Prikaz poruke
E sad, mene zanima, ukoliko moze neko od starijih clanova ovog foruma koji su prolazili kroz sve ovo da nam objasni dali je sve to "kao sto mali Djokica zamislja"
Dali se relativno brzo dolazi do posla, dali postuju prethodno radno iskustvo, dali moze u startu da se dobije solidan posao koji bi bio dovoljan da pokrije mesecne troskove troclane porodice itd... Znaci sve u svemu, informacija kakvo je realno stanje trenutno na trzistu u IT svetu.
Da. nisam napomenuo, ne zanima me ni jedan konkretan state, izabracu bilo koji lokaciju koja bi mi pruzila najbolje uslove za zivot, meni i porodici.

Hvala Unapred
Jako ti je uopsteno pitanje i niko ti ne moze dati neki konkretan odgovor na njega. Evo da te ja pitam, kakvo je stanje sa IT poslovima u Evropi? Kakve su plate? :-)
Kao prvo, "IT poslovi" su jako sirok domen, a drugo sigurno plata nekog web developera nije ista u Svedskoj i Bugarskoj...nije isto ako radis za Google, Microsoft, Apple ili "Perina kompjuterska radionica DOO" :-)
Generalno je stanje sa IT poslovima povoljno svuda u svetu. Vecina ljudi koje znam ovde nisu imali nekih problema da nadju posao, ali ti isti ljudi nisu imali problema ni u Srbiji (bas naprotiv, dobro im je islo). Generalno, poslova vise ima na obalama (pogotovo zapadnoj obali), tako da bi sa IT mozda bilo najbolje da tu pokusas.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #20  
Staro 22.08.2013, 21:24
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Ok, izvinjavam se sto nisam dao detalje o poslu koji me zanima
Ja sam IT Project manager i vec radim za jednu US softversku kompaniju (outsource, kao i vecina nasih na Balkanu) koja jako dobro kotira zbog specificnosti posla ali pre svega zbog velicine i broj klijenata koji koriste ERP sistem nase kompanije. Apsolutno se slazem sa tim da kvalitetan kadar moze fino da zaradi i na Balkanu.
Generalno, Project management je oblast gde plivam vec desetak godina, ali nisam sve vreme radio PM u IT. Radio sam na US Government projektima na bliskom istoku (Afghanistan), nakon toga sam radio na projekima izgradnje US ambasade, ali sam (na svu srecu) skontao na vreme da IT industrija pruza velike mogucnosti pa sam moju karijeru okrenuo u tom pravcu pre oko 4 godine.

Razlog zasto nisam u pocetku naveo sve ove detalje ranije je zato sto ne bih zeleo da neko pogresno protumaci moj post i da skonta da se malkice pros....am
E sad, sa svim gorenavedenim informacijama, moje pitanje je:
Kakva je situacija u US u IT sektoru i dali bi neko bio ljubazan da mi da svoje misljenje, dali jedan Project manager, sa svim gorenavedenim iskustvom i referencama, moze brzo i bezbolno da dodje do posla koji ce biti dovoljan da pokrije troskove zivota troclane porodice?
Znam da pitanje zvuci malo nepotrebno, ali isto tako znam da moje iskustvo i reference nisu mogli da mi obezbede posao na Balkanu, a isto tako sam cuo da kao new kid in the block, neretko i US kompanije zanemaruju iskustvo nasih ljudi koji emigriraju preko bare.
Eto toliko
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Poslovi i prevare dreamerns Vaša strana 23 15.12.2014 01:14
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.