ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2019 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #471  
Staro 10.07.2019, 05:05
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky2019 Prikaz poruke
Zavrsen intervju, sve je kao sto je vec napisano ovde. Zavrsio sam sve za sat i po, pola sata pre zakazanog termina sam bio ispred ambasade i odmah su me uveli tamo, jedan salter drugi salter treci salter cetvrti salter peti salter.. salim se. ) Samo spremite dokumenta da vas ne vracaju za dzabe i opusteno. Jako prijatan razgovor sa konzulom a verujte mi tremaros sam. Sve u svemu lepo iskustvo u ambasadi.
Hvala svima sa foruma, a novim dobitnicima savetujem da predju uzduz i popreko ovaj forum i sve ce da bude okej. )

Ziveli!
Cestitke Lucky!

Reply With Quote
  #472  
Staro 10.07.2019, 08:27
Jablan Jablan je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2019
YU lokacija: Beograd
Poruke: 22
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mr.pakii91 Prikaz poruke
Da li neko moze da mi da savet, 2 puta sam slao dokumenta, 2 puta sam slao upit na meil i jednom sam zvao KCC i jos uvek nisam dobio potvrdu da su dokumenta uredu?
Dokumenta sam prvi put slao u februaru drugi put krajem juna, a zvao sam ih par dana kasnije.
Inace sam EU201900022xxx
Hvala unapred.
Kontaktiraj ih odmah telefonom, ja sam imao slicno iskustvo. Dokumenta sam slao nekoliko puta, misleci da nesto nije u redu sa nacinom slanja ili sa nasim dokumentima. Dosta su mi pomogli drugari sa foruma koji su mi ispricali svoja iskustvima.

Moj CN je EU201900029xxx, dokumenta sam slao nekoliko puta (na mejl KCCDVDocuments@state.gov) tokom maja meseca, nisam ih zvao telefonom. Mejl u kome su me obavestili da su dokumenta ok stigao mi je 08-06-2019.

Jos nisam dobio poziv za intervju, sigurno zato sto sam kasno poslao dokumenta.

Pozovi ih, i javi sta se desava.

Sve najbolje.
Reply With Quote
  #473  
Staro 10.07.2019, 08:33
Jablan Jablan je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2019
YU lokacija: Beograd
Poruke: 22
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky2019 Prikaz poruke
Zavrsen intervju, sve je kao sto je vec napisano ovde. Zavrsio sam sve za sat i po, pola sata pre zakazanog termina sam bio ispred ambasade i odmah su me uveli tamo, jedan salter drugi salter treci salter cetvrti salter peti salter.. salim se. ) Samo spremite dokumenta da vas ne vracaju za dzabe i opusteno. Jako prijatan razgovor sa konzulom a verujte mi tremaros sam. Sve u svemu lepo iskustvo u ambasadi.
Hvala svima sa foruma, a novim dobitnicima savetujem da predju uzduz i popreko ovaj forum i sve ce da bude okej. )

Ziveli!

Cestitam, sve najbolje u daljim planovima.
Ziveli

Reply With Quote
  #474  
Staro 10.07.2019, 09:46
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky2019 Prikaz poruke
Zavrsen intervju, sve je kao sto je vec napisano ovde. Zavrsio sam sve za sat i po, pola sata pre zakazanog termina sam bio ispred ambasade i odmah su me uveli tamo, jedan salter drugi salter treci salter cetvrti salter peti salter.. salim se. ) Samo spremite dokumenta da vas ne vracaju za dzabe i opusteno. Jako prijatan razgovor sa konzulom a verujte mi tremaros sam. Sve u svemu lepo iskustvo u ambasadi.
Hvala svima sa foruma, a novim dobitnicima savetujem da predju uzduz i popreko ovaj forum i sve ce da bude okej. )

Ziveli!
Čestitam sve najbolje i da se brzo snadjes na putu kojim si krenuo
Reply With Quote
  #475  
Staro 10.07.2019, 16:48
S a l e S a l e je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 33
Nepromenjeno

Da li ste dobili neki mail i koliko ste cekali za pasos nakon intervjua?
Reply With Quote
  #476  
Staro 10.07.2019, 17:02
Lucky2019's Avatar
Lucky2019 Lucky2019 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Miami
Poruke: 36
Nepromenjeno

Hvala svima na cestitkama!

Evo od jutros proveravao status na ceac-u i prvo je bilo ready pa onda AP i konacno Issued.
__________________
DV2019 - Selected
CN EU20xxx
DS260 - poslat 22. maja
Interview - 9. jul
Oktobar '19 - SunshineState
Reply With Quote
  #477  
Staro 10.07.2019, 22:59
S a l e S a l e je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 33
Nepromenjeno

Za proveru statusa izrade vize (nakon intervjua) - https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx

Upisete broj case-a. Meni je proslo bez nula
Reply With Quote
  #478  
Staro 10.07.2019, 23:21
Tic-Tac Tic-Tac je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2018
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Evo da se pohvalim da smo suprug i ja pozeleneli.

Imali smo intervju 27. juna i sve je prošlo onako kako su manje više i pričali korisnici ovog foruma. Posle par dana od intervjua i zvanično smo na CEAC sajtu postali "Issued", a nakon 2 dana od promene statusa preuzeli smo i pasoše u DHL-u.

Naš slučaj je prilično specifičan jer smo istopolni par. Doktorka u Smiljanićevoj nam je potvrdila da je to prvi ovakav slučaj kod nas, za koji ona zna, kada je lutrija u pitanju. Bitno je samo da se venčate u državi koja prepoznaje takvu instituciju braka, a mi smo to učinili u Danskoj. Mislimo da je najbolje da više o samoj proceduri venčavanja napišemo u posebnoj temi. Ono što je važno je da je MOGUĆE i da samo treba da budete hrabri i istrajni i da se ne obazirete na prepreke i ljude koji vam govore suprotno.

Što se tiče konkretnog intervjua u ambasadi, mi kao par nismo osetili nikakvu vrstu diskriminacije, niti je naša procedura izgledala drugačije. Radi predostrožnosti, napravili smo i naš album sa slikama iz različitih perioda veze, a uz to smo i skrinšotovali neke od naših konverzacija i slika sa društvenih mreža, ne bi li se se na taj način videla "istorija" naše veze. Ipak, konzul nam ništa od toga nije tražio, čak nam pre toga nizu uzeli ni kopije dokumenata, već su samo pogledali originale.

Pitanja na intervjuu su se pretežno ticala našeg odnosa: kada i kako smo se upoznali, šta je ključ dugotrajnosti naše veze, koja nam je bila poslednja svađa i da nabrojimo gde smo sve zajedno putovali. Na kraju nas je pitao gde planiramo da idemo i to je to. Ceo razgovor je trajao možda 10 minuta, bio je krajnje prijatan i više je imao prijateljski nego formalni ton. Završili smo sve za sat i po.

Ovaj forum nam je zaista mnogo pomogao da čitava procedura prođe glatko i veliko hvala svima koji su delili svoja iskustva!!
Reply With Quote
  #479  
Staro 11.07.2019, 10:26
ns91ns ns91ns je offline
Član
 
Datum prijave: 07.04.2019
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pozdrav svima sa foruma! Eto da se pohvalim da je kao i sa vecinom dobitnika sve proslo u redu...
9og jula u 11h imao sam zakazan intervju... Ulazak malo ranije, svi vrlo ljubazni i prijatni. Salter 1,2,3, sve redovno. Treme jeste bilo malo, ali zaista nema potrebe ni za toliko. Iskreno meni se potkrala jedna veoma glupa greska u ds-u (majcino devojacko prezime), primetio sam je jos pre, ali nisam otkljucavao ds, jednostavno sam poneo njen izvod iz maticne knjige rodjenih i napomenuo to i apsolutno nisu imali problem s tim, niti su ga uzeli. Da li su ispravili, to cu jos videti... Iako sam bio na w&t, na j1 vizi, nisu me slali na dodatnu proveru, 2,3x mi je u toku razgovora cestitao i rekao da je sa dokumentima i sa mnom sve u redu. Vezano za to me je samo pitao, da li sam prvi put u ambasadi i da li prvi put apliciram za neku vizu... Od pitanja jos, sta planiram sad, koji fakultet imam i kad sam ga zavrsio, i da li sam ziveo negde sem u Srbiji...
Ono sto moze jos da bude korisno nekom je sledece... Poneo sam ssn i ds sa j1 vize iz 2015te i na 1om salteru nas covek koji radi, rekao mi je da ce mi biti isti socijalni broj, da ga ponesem, samo da ce sa te kartice obrisati ono sto pise da vazi samo uz stari ds do isteka j1 vize... Sto se tice mog engleskog nije savrsen, pa ako se neko dodatno nervira i zbog toga nema potrebe. Sve je proslo brzo, i svako pitanje je odgovoreno sa recenicom, dve... Nema potrebe za tremom.
To je to. Sinoc mi je status promenjen u ISSUED, danas ocekujem dokumenta i pasos sa vizom u NSu. Karta je vec rezervisana za 20ti jul.
Hvala svima na korisnim informacijama. Cestitam svima koji su dobili i srecno svima koji cekaju intervju i igraju lutriju!
Reply With Quote
  #480  
Staro 12.07.2019, 09:52
Lucky2019's Avatar
Lucky2019 Lucky2019 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Miami
Poruke: 36
Nepromenjeno

[quote=ns91ns;77442]Pozdrav svima sa foruma! Eto da se pohvalim da je kao i sa vecinom dobitnika sve proslo u redu...
9og jula u 11h imao sam zakazan intervju... Ulazak malo ranije, svi vrlo ljubazni i prijatni. Salter 1,2,3, sve /QUOTE]

****Nenade javi mi se na 0666752303.
__________________
DV2019 - Selected
CN EU20xxx
DS260 - poslat 22. maja
Interview - 9. jul
Oktobar '19 - SunshineState
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Dv-2019 ljubakg Prijava na Lutriju 1042 21.09.2018 13:38
Koverte 2019 Lyddi Uputstva za dobitnike 9 15.04.2018 07:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.