ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.10.2012, 23:55
Homer Simpson's Avatar
Homer Simpson Homer Simpson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Nepromenjeno razno-razna pitanja

S obzirom da sam procitao skoro sve teme/post-ove na forumu i da sam (pozitivno) iznenadjen kolicinom kvalitetnih informacija (posebno za jedan domaci forum) - svaka cast, respect :bravo: :bravo: :bravo: , necu mnogo smarati.
Interesuje me par stvari koje nisu odgovorene/pomenute ili nisu dovoljno jasno definisane. Dakle, idemo ovako:

1) cena smestaja - koja je razlika (npr. u %) izmedju nekog bas dobrog kraja, nekog ok i nekog osrednjeg (znaci ne racunajuci ultra-mega-giga kao ni, sa druge strane, ghetto i sl.). Moze po kvalitetu nekretnina ili po bezbednosti (npr. od nekog bas-bas bezbednog do nekog onako, ne preterano rizicnog ali ipak nesigurnog).
Ovde moze i potpitanje - koliko su hosteli/moteli/jeftini hoteli (po nocenju, sta je sve ukljuceno itd.)?

2) "bilo koji posao" (toliko puta pominjani, pocetni) - da li je realno naci punu satnicu ili ne? Tj. sta je uopste cesci slucaj (posto se po post-ovima pominju i part-time i neki neradni dani, a negde opet prekovremeno).

3) pocetni budzet - uglavnom se pominje za dvoje-troje-cetvoro, pa me zanima koliko je dovoljno za 1 - kao za 1.5 ili za 2

4) koliko se placaju vozaci taxija (moze i kako, fixno ili) i pizza delivery (i sl. - kuriri, ovo-ono). Moze po satu, kilometrazi, kako god... I koliko uopste kosta taxi (po startu, km ili kako vec)

5) kakve su banke sto se tice kreditiranja (za manji biznis, nekretnine)? Da li su malo "opusteniji" (ne bas kao pre krize, ali vise nego prethodnih godina)? Da li dolaze u obzir samo hipoteke ili i na osnovu zarade, biznis plana, nekog partnerstva i sl?

6) vidim da se prica o polaganju za auto, a izgleda niko nije pisao o polaganju za motor...kako to ide, po ccm ili, koliko kosta, traje itd?

7) koliko su placeni piloti (helikoptera, cesna-i, manjih jet-ova)?


Hvala! (i za vec odgovoreno a i unapred, za ovo)
  #2  
Staro 28.10.2012, 18:04
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

[QUOTE=Homer Simpson;33154]S obzirom da sam procitao skoro sve teme/post-ove na forumu i da sam (pozitivno) iznenadjen kolicinom kvalitetnih informacija (posebno za jedan domaci forum) - svaka cast, respect :bravo: :bravo: :bravo: , necu mnogo smarati.
Interesuje me par stvari koje nisu odgovorene/pomenute ili nisu dovoljno jasno definisane. Dakle, idemo ovako:

1) cena smestaja - koja je razlika (npr. u %) izmedju nekog bas dobrog kraja, nekog ok i nekog osrednjeg (znaci ne racunajuci ultra-mega-giga kao ni, sa druge strane, ghetto i sl.). Moze po kvalitetu nekretnina ili po bezbednosti (npr. od nekog bas-bas bezbednog do nekog onako, ne preterano rizicnog ali ipak nesigurnog).
Ovde moze i potpitanje - koliko su hosteli/moteli/jeftini hoteli (po nocenju, sta je sve ukljuceno itd.)?

2) "bilo koji posao" (toliko puta pominjani, pocetni) - da li je realno naci punu satnicu ili ne? Tj. sta je uopste cesci slucaj (posto se po post-ovima pominju i part-time i neki neradni dani, a negde opet prekovremeno).

3) pocetni budzet - uglavnom se pominje za dvoje-troje-cetvoro, pa me zanima koliko je dovoljno za 1 - kao za 1.5 ili za 2

4) koliko se placaju vozaci taxija (moze i kako, fixno ili) i pizza delivery (i sl. - kuriri, ovo-ono). Moze po satu, kilometrazi, kako god... I koliko uopste kosta taxi (po startu, km ili kako vec)

5) kakve su banke sto se tice kreditiranja (za manji biznis, nekretnine)? Da li su malo "opusteniji" (ne bas kao pre krize, ali vise nego prethodnih godina)? Da li dolaze u obzir samo hipoteke ili i na osnovu zarade, biznis plana, nekog partnerstva i sl?

6) vidim da se prica o polaganju za auto, a izgleda niko nije pisao o polaganju za motor...kako to ide, po ccm ili, koliko kosta, traje itd?

7) koliko su placeni piloti (helikoptera, cesna-i, manjih jet-ova)?


Hvala! (i za vec odgovoreno a i unapred, za ovo)[/QUOTE]

zavisi od grada i drzave gde ides
sto se tice vozaca taksija tu ti je bas navala - uglavnom to rade azijati - indusi ili kinezi u zavisnosti od grada ..tesko tu moze belac da se ubaci u kombinaciju -ista je stvar sa limuzinama- tu ti je mozda ''plata'' manja ali je opet super za nekoga ko je tek stigao u US ali taj posao da dobijes opet moras da si ''obojen''- ili iz neke zemlje bliskog istoka ili azije +traze se vozaci sa 2-3 godine vozackog staza u drzavi u kojoj rade - na primer kalifornija itd
e sad mozes da radis lakse u nekom manjem mestu gde nema jos ''klanova'' i namestanja poslova ali ima naravno i manje para
moj savet je - zaboravi tu semu ako tek dolazis

banke po onome sto sam video i cuo nedaju nista cak ni firmama sa nekretninanama i profitom i rejtingom
ako mislis da ce s dobiti novac za neki pocetni biznis od banke - to je cista fantazija osim ako neznas nekoga u upravnom odboru banke itd
u americi se ljudi koji imaju ideje za neki biznis obracaju individualnim investitorima- a tu najbolje prolaze oni koji imaju neku strava ideju za internet biznis - sve ostalo -mislim da nema realne sanse za finansiranje
pomaze ako si studirao na stenfordu
isat stavr za nekretnine - tesko veoma tesko..kamate su male ali banke jednostavno nedaju kredite - to je stalo 2007/08 i nikad nije krenulo ponovo

bilo kakav posao je tesko naci - skoro nemoguce u vecim urbanim centrima -LA/NY/SD/SF - sto ''liberalniji ''grad to teze se nalaze ti poslovi -30 miliona amera trazi bilo kakav posao pa ti to otpirlike daje sliku za mogucnost da ti nadjes tako nesto ...moras da imas neku profesiju koja se trazi ili neku ideju za posao koji mozes sam da radis
sve ostalo tipa ma radicu sve nema neke izglede na uspeh
ima teskih fizickih poslova koje mozes da radis i placaju se relativno dobro
i na ''ruke''-ako mozes da izdrzis OK ako ne ..?
  #3  
Staro 29.10.2012, 16:25
shonsi shonsi je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2012
YU lokacija: NS
Poruke: 24
Nepromenjeno

Evo ja jedno pitanje:

Bez koliko novaca ne treba ni pomisljati krenuti u USA. Mislim na onaj pocetak znaci za stan i neko prezivljavanje nekih prvih 2 meseca ili 3 dok se ne nadje posao i ne sreede papiri. Da li je dovoljno npr 4k ili 5k eura (ne znam koliko je to dolara) za dvoje odraslih i dv oje dece?
  #4  
Staro 29.10.2012, 19:44
natural natural je offline
Član
 
Datum prijave: 14.06.2012
Poruke: 24
Nepromenjeno

a također koliko je potrebno ako sam dolazis (da li ta svota prelazi 2000eura za 2 mjseca)znam da je bilo takvih pitanja dosta ali nigdje nije konkretno odgovoreno
  #5  
Staro 29.10.2012, 20:02
Branki's Avatar
Branki Branki je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

[QUOTE=shonsi;33225]Evo ja jedno pitanje:

Bez koliko novaca ne treba ni pomisljati krenuti u USA. Mislim na onaj pocetak znaci za stan i neko prezivljavanje nekih prvih 2 meseca ili 3 dok se ne nadje posao i ne sreede papiri. Da li je dovoljno npr 4k ili 5k eura (ne znam koliko je to dolara) za dvoje odraslih i dv oje dece?[/QUOTE]

Prema onome sto sam procitala na ovom forumu od ljudi koji su vec tamo, rekla bih da ti je to premalo.... 5000 eur je oko 6500 dolara a ako uzmes u obzir stan koji moras da platis (verovatno oko 1000 usd i vise) + depozit u visini 1,2 mesecne rente, auto koji ce ti verovatno biti neophodan (osim u slucaju da ne ides u NY ili negde gde je gradski prevoz dobro organizovan) hrana, i svasta nesto, mislim da ti je jasno da je to premalo... pogotovo sto vas je cetvoro! ne znam.... da ne pametujem, verovatno ce ti iskusniji clanovi bolje objasniti a do tada, predlazem ti da pocnes sa citanjem foruma jer je dosta puta pisano na ovu temu (jako detaljno..)

pozz
  #6  
Staro 29.10.2012, 20:09
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Na navedena pitanja nema puno mudrih odgovora. Bilo da neko sam ide ili sa porodicom, treba da ponese sto moze vise para. Svakako visak nece ostaviti u maticnoj zemlji odakle je krenuo-li. Ako se uzme u obzir da stanovi kostaju od 600-700$ pa na vise, da se troclana-cetvoroclana porodica moze mesecno ishraniti sa 500-600$, treba dodati jos komunalije i neke druge troskove koji zavise individualno od coveka do coveka. Opet sta ko zeli i koliko ima mogucnosti ali definitivno ja, za moju malu troclanu porodicu planiram da imam (kad stignemo-bez troskova putovanja, viza i sl.), najmanje 3000eura. Obaska sto imam ideju da prvo sam odem i pripremim teren pa da onda dodju moji. Lakse se sam snaci, nego kad moras brinuti o nekom a jos nemas posao. No, treba prvo biti selektovan pa cemo lako dalje. Ne gori nam toliko pod nogama da bi reskirali.
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
  #7  
Staro 29.10.2012, 20:11
oki9 oki9 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.10.2012
Poruke: 52
Nepromenjeno

Odgovori na ta pitanja ce uvek zavisiti od ljudi koji odgovaraju..
bilo je ovde na forumu slucajeva koji su nosili 1000 evra i bilo im je dosta, a bilo je ljudi koji su nosili 30000 evra i jos im nije dosta...
porednajbolje volje forumasa, ne moze ni da se odgovori na ovo...
zavisi u koji deo USA ides, u koje mesto, da li je metropola u pitanju ili neka zabit, da li imas nekog kod koga bi ziveo prva dva meseca ili nemas, da li te u nekim naznakama ceka posao tamo ili ne ceka, da li si probirac po pitanju posla ili nisi, da li si razmazen po pitanju ishrane i odevanja ili nisi...etc
u zavisnosti od grada ili kraja u koji ides iznajmljivanje stanova (opet u zavisnosti od koliko spavacih soba ima) se krece od 750 dolara do 2000 dolara, neki prosek nista fenseraj i slicno.
stanovi su nenamesteni po pravilu, namesteni kostaju vise, da li je ukljuceno struja i voda u tu cenu rentiranja ili nije..i to menja cenu
takodje kraj grada u kojem iznajmljujes stan diktira cenu
svakako treba znati da je tamo NEMOGUCE (ili skoro) iznajmiti stan cim stignes, iz razloga sto ste takoreci nepostojeci pre dolaska u usa, tj kreditni skor vam je nula...za gradjenje kreditnog skora tj istorije potrebno je vreme.
skoronijedan stanodavac vam nece iznajmiti stan samo zato sto imate novac, sve i da im platite unapred...jednostavno nece i to je to.
najbolje bi bilo, da ako nekoga imate tamo gde ste se uputili, zamolite da to ucini za vas, tj da bude potpisnik zakupa stana dok vi kroz par meseci ne stvorite kreditnu istoriju
takođe, i za bilo kakvu kupovinu, a da nije keš lova, u vidu auto i sl, potrebna vam je kreditna istorija...sve u svemu, naravno da se moze preziveti par meseci al mora malo da se pomučite., ako idete onako na bum sami..
akoneko od forumasa moze malo detaljnije da preprica, nek izvoli..
ja nisam tamo, ali su ovo iskustva koje sam iscitala na ovom forumu, a i moje skromno koje sam stekla dok sam par meseci zivela u USA
POZDRAV I SVAKO DOBRO
  #8  
Staro 29.10.2012, 20:21
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Svoje pitanje trebas preformulisati na specificnu drzavu (da ne kazem grad), jer u Chicago-u mozes naci dvosoban stan za $650, a u San Francisco-u placas jednu [U]sobu[/U] $1500!

Uglavnom, racunaj da ce ti stan i hrana (oko $800 za cetveroclanu obitelj ako kuhate) biti najveci troskovi.
Da, ako je stan nenemjesten, onda dodaj i te troskove... Btw, kao prvu pomoc pri iznajmljivanju stana(jer ti niko nece iznajmiti stan bez kreditne istorije, sto kaze oki9) mozes koristiti sajt [url]www.airbnb.com[/url] za prvih par mjeseci...
PS. Tome dodaj jos barem $1000 ako planiras rentati auto prvi mjesec.

Nesto o ovoj temi imas i na: [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=249"]http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=249[/URL]
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011

Last edited by spectra; 29.10.2012 at 20:27.
  #9  
Staro 29.10.2012, 20:23
Branki's Avatar
Branki Branki je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

[url]http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=639[/url]
  #10  
Staro 29.10.2012, 20:50
laura77 laura77 je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2012
Poruke: 2
Nepromenjeno

Koliko se ceka provera, prijavu sam poslala 26.10 bojim se da cu zakasniti /do 03.11/:nene:
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Par pitanja oko popunjavanja DS-230 obrasca free Prva koverta 18 14.04.2013 15:31
dodatna pitanja pericp Prva koverta 11 26.08.2010 19:17
Par osnovnih pitanja kish89 Vaša strana 99 03.06.2010 22:09
Par pitanja i tako :) Leona Vaša strana 34 27.11.2008 23:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.