ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 03.08.2013, 08:24
NinaSteva NinaSteva je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2012
US lokacija: Austin, Houston
YU lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 8
Question Da li se iko od vas pokajao sto je otišao iz Srbije?

Naslov je ujedno i moje pitanje za sve ljude koji su otisli u USA.
Da li ste se u bar jednom trenutku zapitali da li ste doneli pravu odluku?
Reply With Quote
  #2  
Staro 03.08.2013, 12:57
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Nisam iz Srbije, ali sam iz BiH.
Ja se nisam pokajala, znate i sami kakva je situacija sa poslom u BiH, tamo sam radila, a zadnja plata koju sam primila je kasnila punih 5 mjeseci. Da sam tamo bilo bi me stid jos uvijek zivjeti sa roditeljima i ne moci im pomoci.
Sad otkako sam ovdje, imam full time posao u mojoj struci (imala sam i tamo ali taj posao tamo nije uopste cijenjen) , moji mogu racunati na moju pomoc uvijek kad im treba (imaju karticu, na bankomat i podigni koliko ti treba).
Ovo je bila jedina odluka za koju i moji roditelji kazu kako je bila najbolja, da je dosla u odlicnom trenutku i da sam se spasila zivota tamo. I mogu ti reci da su u pravu.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 03.08.2013, 13:35
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

Ko god je otisao iz ekonomskih razloga nema sta da se kaje, jer mu je ovde propast na ivici gladi u Srbiji obecana.
Problem je kada tim roditeljima ne bude vise u prvom planu novac koji im se salje, nego dodju godine za smrt i kad se razbole. Tada ih u velikom broju nema ko prihvatiti, nema im ko dupe oprati, nema ih ko nahraniti, osudjeni su na vucaranje u najboljem slucaju po starackim domovima, zeljni unucadi kojih nema uz njih, zeljni da neko progovori i poprica sa doktorom i da mu da 100 evra kako bi ih doktor pogledao u bolnici, a tog nekog nemaju jer su deca otisla u Ameriku i beli svet. Tada nije lako nikome i to su najtezi zivotni trenuci, a dva roditelja sa visegodisnjim teskim bolestima moze biti ogroman period. Ko ce se kajati, kako ce funkcionisati na relaciji USA-SRB, kako ce ko te dane psihicki preziveti i kakav ce iz toga izaci, to je vec individualna stvar.
Reply With Quote
  #4  
Staro 03.08.2013, 14:13
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

Djeca i unučad od moje tetke su u US i sve pare potrošiše na avio karte kako bi bili skupa što češće. Radno-ekonomski gledano im je dobro tamo i djeca i oni imaju bolje uslove, ali za vječiti život u US, bez sunca i mediterana nikako da se pomire, stalno kukaju kako Amerika nije za život
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.08.2013, 22:28
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Mislim da je ova tema odlična. Vjerujem da su svi koji su otišli bar jednom u samim početcima pomislili "šta mi je ovo trebalo" ili "bolje da sam sjedio/la svoj na svome", jer realno gledajući vjerujem da je jako teško na samom početku, pogotovo ako si "kod kuće" imao koliko-toliko solidan život i ako u USA odeš sa porodicom. To su zaista teške i da kažem životne odluke gdje čovjek jednostavno mora da prelomi i onda da ne posustane u svojoj odluci. Mene također zanima da li se netko pokajao, ali nakon nekog vremena, nekoliko godina, kad već posložiš kockice u svom životu da li je netko pomislio nisam trebao dolaziti i zašto. Čitajući forum naišla sam na članicu wingreen (mislim da je tako), koja je nakon nekog vremena u USA zaista počela razmišljati o povratku (otišla je sa mužem i malim djetetom), jednostavno nisu mogli sastavljati kraj s krajem. Možete potražiti njezine postove, prema onom što je zadnje pisala ja vjerujem da su se i vratili, bar ona i dijete. Dakle ima i takvih slučajeva.

Moram priznati da ne razumijem ove koji "potroše sve pare na avio karte" kako bi bili ovdje, a svojevremeno im vjerovatno nije bilo dobro ovdje jer inače ne bi otišli. Jeste, daleko je i nostalgija je čudo, pogotovo ako iza sebe ostaviš roditelje, braću, sestre, ali kad si posložiš život valjda trebaš težiti tome da iskorisiš na najbolji način ono što je ovdje i sada (odnosno tamo), a ne koristiti svaki trenutak i dolar da bježiš nazad. I ja bih bila najsretnija kad bi svoj život mogli organizovati negdje bliže... ne u stvari bila bih najsretnija kad bi ga mogli organizovati ovdje, da ne moramo ići nigdje. Ali "život je..." Shvaćam sve što je aspirin pisao, roditelji, starost, unučadi...i srce mi se steže, boli me neopisivo. Ali iskrena da budem ne znam koja opcija je bolja/gora. Sjediti ovdje i nadati se boljem, ne biti u mogućnosti da im pomognem finansijski kad to bude potrebno, jer na kraju se opet sve svodi na to. Novac nije sve u životu, ali hajde probaj da živiš bez njega, danas se sve kupuje pa i zdravlje. Kako da daš 100€ doktoru ako ih nemaš? Klinički centar BL grca u dugovima, odjeli nemaju sterilne gaze, zafali im fiziološki rastvor, nemaju CITOSTATIKE, vrate pacijete kući i kažu javit ćemo kad stige. Ti ljudi nemaju vremena da "čekaju da stigne", dakle ili kupi ili umri, bukvalno smo došli do toga. A kako da kupiš ako nemaš novca? 33% bruto plate svakog radnika svaki mjesec ide za doprinose (zdravstvo i penziono) i onda dođete u situaciju da opet sve morate plaćati jer bolnica jednostavno nema ili fond ne pokriva. To je naše "besplatno zdravstvo". Da ne govorim o milion drugih stvari koje su trule u ovom društvu, ionako sam otišla u temu "Razlozi za odlazak"

Raspisali se na drugoj temi o ukidanju dolara i propasti Amerike, da otvorimo temu "Razlozi za ostanak"
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago

Last edited by via; 03.08.2013 at 22:37.
Reply With Quote
  #6  
Staro 06.08.2013, 12:36
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

Moja situacija-bila kao student, sama, malo me uhvatila nostalgija, isto prolazilo kroz glavu "sta je meni ovo trebalo" i po zavrsetku programa jedva cekala doci kuci (sto je najgore, imala sam ponudu za super posao u struci ali sam se ipak htjela vratiti kuci diplomirati)-moram li reci kako sam istu vecer po povratku kuci lupala glavom o zid? Sada se naravno planiram vratiti tamo...
Reply With Quote
  #7  
Staro 11.08.2013, 06:15
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno

Ja ni u jednom.momentu to nisam pomislio.Nedostaje mi porodica I neki momenti ali Srbija ne.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #8  
Staro 18.08.2013, 04:10
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Ja ni u jednom.momentu to nisam pomislio.Nedostaje mi porodica I neki momenti ali Srbija ne.
Upravo tako. Ja nemam uopste taj osecaj da me vuce kuca, ne barem jos. Iskreno mislim da sam jos nov ovde da bi mogao da sagledam situaciju iz pravog ugla, ali sto se tice svega nisam se pokajao sto sam dosao ovde.

Imao sam pre neko vreme, mozda pre 3 nedelje krizu, da mi se malte plakalo, sto su mi nedostajali svi moji kuci i neki nasi trenutci, ali sreca to je trajalo samo par dana. Rekao sam mami, a ona je me za divno cudo podrzavala da ce to proci i da mozemo da se gledamo preko skajpa kad god hocu

Ali ako pitate, sama pomisao da bi sada morao da se vratim kuci da zivim svoj zivot po starom .... ne znam sta bih rekao, mislim da mi samo pomisao na to stvara knedlu u grlu
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #9  
Staro 26.08.2013, 21:01
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Jesam ja (donekle)...pisao sam o tome ranije. Ljudi koji se nadaju dobitku na lutriji, ili koji su vec dobili green card to ne zele da chuju. Razumem ih. Mozda je tako I bolje...
Reply With Quote
  #10  
Staro 26.08.2013, 21:28
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

A zbog cega si se pokajao?
Koliko vidim u nekom postu si napisao da si ostao bez posla, vratio se u Srbiju, pa zavrsio fakultet, vratio se kasnije u USA i posle mesec dana i ti i zena ste radili vec.
Mada, ne znam kakav si zivot imao u Srbiji pre odlaska tamo, to je jako bitno u ovoj prici.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Diretkan let za Ameriku iz Srbije Mitkoni Vaša strana 12 14.03.2016 11:13
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Pronalazenje posla iz Srbije u USA Aristotel Vaša strana 23 11.08.2013 22:09
Profesionalni vojnik Vojske Srbije NinaLjuba Stare teme 17 21.09.2011 19:30
Prebacivanje novca iz Srbije za USA dmi Vaša strana 2 17.11.2009 14:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.