ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 31.12.2013, 01:22
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

[QUOTE=mikiSA;43295]Snowflake, za zipcar moras imati vazecu dozvolu iz US.
I puno je skuplje nego obicni rent-a-car.[/QUOTE]


U pravu si, izvinjavam se (nisam ni pogledao detalje), neka admin obrise ovaj gornji link.
  #12  
Staro 04.01.2014, 15:59
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[QUOTE=Makovi;43284]Hvala, Taji, to bi bilo izvrsno! To be more specific: Croatian drivers licence+international licence, one way air ticket, Croatian passport and an immigrant visa. Payment: valid Visa card. Zanima me za Californiu, s obzirom da po svoj prilici slijećemo na LAX. Sve najbolje za predstojeće blagdane!![/QUOTE]


Evo ovako stoje stvari, Makovi.

Sears Auto Centar u Mall-u u stvari ima AVIS rent-a-car agenciju. Moj upit je bio na period od mjesec dana, za 02/01/2014 - 03/03/2014.
Cijena iznajmljivanja auta za taj period je $845.97. U tu cijenu nije uracunato osiguranje i u slucaju udesa ili nekog drugog ostecenja auta, ti sve placas.
Ako uzmes osiguranje, W/LDW, znaci cijena gore pomenuta plus LDW (Lost Damage Waiver), onda ce te u konacnici izaci $1,162.47. U slucaju udesa sve ti oni placaju.
Za ovu cijenu se racuna auto neke srednje velicine (midsize car) sa neogranicenom kilometrazom.
Placanje je sa validnom Visa, Master ili nekom drugom kreditnom karticom na kojoj je tvoje ime (isto kao i na vozackoj). Nije moguce platiti gotovinom. U koliko nadjes stan i/ili kupis auto prije isteka tih mjesec dana, mozes slobodno da vratis auto ranije i razlika novca ce ti biti vracena bez problema.
Mora se biti minimalno 21 godine starosti da bi se auto uopste moglo iznajmiti. U koliko iznajmljivac ima izmedju 21 i 25 godina starosti, onda mora , na onu cijenu pomenutu gore, dodatno da plati $27 za svaki dan koriscenja auta i to se takodje placa unaprijed.

Eto, nadam se da sam pokrila sva pitanja oko iznajmljivanja auta i da ce vam ove informacije makar okvirno pomoci po samom dolasku u USA.
  #13  
Staro 06.01.2014, 13:51
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Draga Taji, puno hvala na informacijama!

U međuvremenu sam se i sam potrudio koliko sam mogao na daljinu pa prekopao internet. Poslužio mi je onaj tvoj link sa usprednim cijenama pa sam svaki od tog većih rentacar agencija posjetio. Pravio se da rezerviram pa kad izbaci cijenu odustanem. Svi su +/- 1000$, bez osiguranja. Dječja sjedalica još 13$ po danu. GPS još 10, ali njega nosim iz HR.

Jako je korisna naročito informacija da možeš auto vratiti ranije i dobiti refund za neiskorištene dane.

Saznao sam preko Yelpa da je na LAX aerodromu katastrofa za rentacar, da se čeka u redu i do jednog sata čak i s rezervacijom unaprijed.

U međuvremenu je Pedjaas napisao (ne znam citirati s druge teme pa eto paste):

Polagaćemo na iznajmljenom automobilu. Kada rentate auto, znajte da velike rent a car agencije (tipa Avis) uglavnom ne dozvoljavaju da se polaže na njihovim vozilima. Pronađite neku low budget agenciju koja dozvoljava. U San Dijegu imate West Coast Rental, u downtown-u, skroz su cool, automobili su im doduše stari, ali dobri. Za mesec dana, renta nas košta $595, napravili smo deal. E sad, kod rentiranja će vam tražiti kreditnu karticu kao garanciju. Debitne ne primaju. Mi smo, prošli put kad smo bili, kao garanciju dali Intezinu Visa karticu iz Srbije (debitna je, ali na njoj ne piše da je debitna kao na ovim američkim) i prošla je. Eto ideje Ovog puta nismo imali sa sobom kartice kad smo došli, jer smo ih sve u Srbiji ugasili… tako da smo morali prvo da izvadimo kreditnu karticu, pa tek onda da rentamo auto. Tu smo se zeznuli. Gledajte da ponesete bar neku, pa makar bila i debitna.

Dakle za karticu treba paziti, ali sad je i to pitanje polaganja. Mi još nismo sigurni hoćemo li u LA sami ili u Arizonu kod rođaka za početak (razjasnit ću na drugoj temi). Ako bismo u LA morali bismo rentati i to kod neke low cost pa da manje platimo i još i polažemo.

Ako netko još zna za agenciju naročito na području LA koja bi to dopustila, neka se javi.

Hvala Taji još jednom i sve najbolje
  #14  
Staro 09.01.2014, 02:45
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Da li je neko imao iskustva sa rezervacijom vozila preko rentalcars.com?
  #15  
Staro 26.02.2014, 15:45
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Evo povela se malo rasprava na krivom mjest- kako naci najpovoljniji let do Amerike- pa selim raspravu ovdje. Dakle, upsut sppomenuh tamo da po dolasku u LA planiram uzeti rentacar i pravac motel i da planiram paltiti Visa karticom koja mi je ovdje u HR vezana za ziro racun i do sada sam s njom bez ikakvih problema placao svuda na internetu, ukljucujuci paypal i neke americke siteove. Istom sam platio i vizu i bas danas i USCIS i proslo je.

Javio se holmes da mu visa internet debitna kartica bez imena kod pokusaja rentanja nije prosla kod Hertza i da je poznanik morao platiti umjeto njega, a mikiSA kaze da treba biti validna debitna US ili validna kreditna na kojoj mora pisati ime, citiram "ISPUPCENO, a ne kao u Bosni odstampano".

S obzirom da je i meni odstampano a ne ispupceno hoce li mi proci kartica???

Ima li tko iskustva, narocito s hrv karticama?
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Stanovi - share, rent, sublets Zana Uputstva za dobitnike 9 15.04.2018 08:12
Rent (Lease) to Own stizeljeto Stare teme 2 22.04.2009 21:56

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.