ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Stavka "Higest level of education completed" » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 03.10.2008, 19:17
Schlbaizer Schlbaizer je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2006
US lokacija: Chicago ili Milwaukee
YU lokacija: Veliko Gradiste(Silver Lake City)
Poruke: 11
Pošalji ICQ poruku korisniku Schlbaizer Pošalji Skype™ poruku korisniku Schlbaizer
Nepromenjeno

da, prijavljivao sam se na dv lutriju dva puta do sada i jos me nisu izvukli, probacu i ove godine, mozda bude treca sreca.
  #12  
Staro 06.10.2008, 15:38
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Prijavi se obavezno, nikad se ne zna....samo napred i puno srece!
  #13  
Staro 10.06.2009, 21:52
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
1. Pišu se škole koje su vam izdale diplome, dakle jednu osnovnu, jednu srednju i jedan fax.

2. Koliko sam ja upoznat sa ovim sistemom ovde, ekvivalenti idu ovako:

Osnovna škola - Elementary School
Srednja škola - High School Degree
Viša škola (2god) - Associate Degree
Fakultet (3bolonjska-4god) - Bachelor's Degree
Magistar - Master Degree
Doktor - Ph.D.
Odlicno, ovo mi je pomoglo po pitanju sta napisati za svoju diplomu vise skole. Medjutim i dalje mi nije jasno, kod obrazca DS-230 part 1 u delu gde navodimo koje smo skole pohadjali, zasto imamo opciju degree or diploma? Koja je razlika?
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #14  
Staro 11.06.2009, 07:22
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Odlicno, ovo mi je pomoglo po pitanju sta napisati za svoju diplomu vise skole. Medjutim i dalje mi nije jasno, kod obrazca DS-230 part 1 u delu gde navodimo koje smo skole pohadjali, zasto imamo opciju degree or diploma? Koja je razlika?
Mozda i grijesim pa neka me neko ispravi ali ja mislim da Diploma znaci bas to...da si polagao na kraju cetvrte godine srednje skole zavrsne ispite i dobio Diplomu. Degree moze da bude samo 4 razreda srednje skole (4 svjedocanstva) ali bez polaganja zavrsnog, diplomskog ispita jer mnogi nisu nikad mogli da poloze zavrsne ispite ni u jednom od tri roka i ostali su samo na svjedocanstvima. Recimo ja se sjecam svoje generacije iz koje oko 30% ucenika nikad nije uspjelo da dobije diplome za srednju skolu (propali na sva tri roka-juni, avgust, novembar) i tako i ostalo.
  #15  
Staro 11.06.2009, 14:26
PaulGarrett's Avatar
PaulGarrett PaulGarrett je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.07.2008
YU lokacija: Srbija
Poruke: 106
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Odlicno, ovo mi je pomoglo po pitanju sta napisati za svoju diplomu vise skole. Medjutim i dalje mi nije jasno, kod obrazca DS-230 part 1 u delu gde navodimo koje smo skole pohadjali, zasto imamo opciju degree or diploma? Koja je razlika?
prevedi diplomu kod ovlascenog sudskog tumaca za engleski jezik, prosle godine je kostao prevod $10. mozes i telefonom, SMS-om, mailom da proveris da li si B.Sc, ili nesto drugo. Ja sam bio u Nisu kod http://www.piccadilly.edu.rs/tumac.html
  #16  
Staro 06.09.2010, 21:31
lover's Avatar
lover lover je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2010
US lokacija: Ko zna!? Mozda NYC jednog dana.
YU lokacija: Gradiska, RS, BIH
Poruke: 168
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
1. Pišu se škole koje su vam izdale diplome, dakle jednu osnovnu, jednu srednju i jedan fax.

2. Koliko sam ja upoznat sa ovim sistemom ovde, ekvivalenti idu ovako:

Osnovna škola - Elementary School
Srednja škola - High School Degree
Viša škola (2god) - Associate Degree
Fakultet (3bolonjska-4god) - Bachelor's Degree
Magistar - Master Degree
Doktor - Ph.D.
Pozdrav!
Prvi put cu ove godine aplicirati, pa citam po redu sve teme i pade mi za oko ova stvar, sto si rekao! Pisu se skole koje su vam izdale diplome...
E sad, kod mene postoji problem kao i kod drugih, vezano za osnovno obrazovanje. Zbog rata 1992 - 1995 (BiH) sam morao napustiti rodno mjesto gdje sa pohadjao dio osnovne skole, U prvoj koverti u formularima stoji, kao sto si rekao, da se navede ime skole koja mi je izdala diplomu.
Tu sad ima jedna zackoljica!
Trazi se da se navede period od kad do kad sam pohadjao tu skolu, koja mi je dala diplomu. Ako bih naveo, od rata na ovamo, postavlja se pitanje gdje sam se skolovao do rata?
Volio bih da cujem i ostale kolege koji su imali slican problem i da su ga uspjesno rijesili.
Inace zavrsio sam faks, po starom programu 4 god.(Bachelor's Degree).
Pozdrav!
  #17  
Staro 07.10.2010, 23:03
sile2302 sile2302 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2010
US lokacija: Saint Louis, MO
YU lokacija: Zavidovici, BiH
Poruke: 93
Nepromenjeno

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje vezano za edukaciju.

Zavrsio sam arhitekturu u Sarajevu (5 godina), ali po starom nastavnom planu i programu. Ovi koji su je zavrsili to isto po Bolonji (isti predmeti, duzina studija...) imaju diplomu magistra tj. Master Degree, e sada me interesuje sta ja treba da napisem prilikom apliciranja, da li isto "Master Degree" iako mi na diplomi pise diplomirani inzenjer arhitekture, ili trebam staviti Bachelor's Degree.

Jednom sam na nesto slicno naisao (ne sjecam se tacno na kojoj stranici), i pisalo je:
- Master Degree ili 17. godina ukupne edukacije (8 Osnovna skola+4 Gimnazija + 5 Arhitektura = 17 godina).

Unaprijed hvala za sve informacije!

Pozdrav!
  #18  
Staro 07.10.2010, 23:28
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Treba da stavis ono sto ti pise na diplomi - ako nisi predao zahtev za novu diplomu (sto ako je moguce pretpostavljam da kosta), onda imas Bachelor Degree.
  #19  
Staro 07.10.2010, 23:44
essential's Avatar
essential essential je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sile2302 Prikaz poruke

Zavrsio sam arhitekturu u Sarajevu (5 godina), ali po starom nastavnom planu i programu. Ovi koji su je zavrsili to isto po Bolonji (isti predmeti, duzina studija...) imaju diplomu magistra tj. Master Degree, e sada me interesuje sta ja treba da napisem prilikom apliciranja, da li isto "Master Degree" iako mi na diplomi pise diplomirani inzenjer arhitekture, ili trebam staviti Bachelor's Degree.

Jednom sam na nesto slicno naisao (ne sjecam se tacno na kojoj stranici), i pisalo je:
- Master Degree ili 17. godina ukupne edukacije (8 Osnovna skola+4 Gimnazija + 5 Arhitektura = 17 godina).
Da li si master ili ne zavisi od fakulteta do fakulteta. Ja ti savetujem da odes do studentske sluzbe i zatrazis potvrdu o broju ESPB bodova/kredita. Na osnovu toga ces odmah znati da li si master ili ne. Cini mi se da je minimum 300 bodova. Ja sam takodje zavrsila po starom sistemu i dobila potvrdu da ispunjavam broj od 300 ESPB, koji odgovara Master diplomi i obezbedjuje ulov za konkurisanje na doktorske studije.

Pozdrav
  #20  
Staro 30.01.2011, 04:35
sabby sabby je offline
Član
 
Datum prijave: 30.01.2011
Poruke: 4
Thumbs down

Ciao

ja sam nova na vasoj str.i imam jedno pitanje.imam namjeru da se prijavim ove godine za GC sa obitelji ali nemam zavrsenu srednju skolu nego tecaj frizerstva!pa me zanima dal to prolazi kod njih kad se prijavljujes?i radila sam u Americi tj.na CARNIVAL CRUISE LINE 3 god.dal to dolazi u obzir kao radno iskustvo iako to nemam nigdje navedeno u radnoj knjizici...

unaprijed hvala
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.