ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Milwaukee, Wisconsin » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #141  
Staro 26.12.2013, 10:53
Susurin Susurin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.02.2013
US lokacija: Arizona
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Mislim da je Milwaukee posle Cikaga, drugi najveci srpski grad u Americi. Upoznao sam tamo nase ljude koji su dosli pre desetak godina i ne znaju da beknu rec engleskog. To mi nikako nije bilo jasno, ali oni uspevaju da funkcionisu nekako. Kazu, brate, nikako mi ne ide taj engleski u glavu, sta cu. Ima jedan u crkvenom odboru koji jedini ne zna engleski i svi se nerviraju zbog njega, jer sve moraju da mu prevode, a posto ih ima koji ne znaju srpski ni malo, onda kad on nesto prica ili napise, onda moraju ovima da prevode i gube vreme. Cirkus.
Reply With Quote
  #142  
Staro 31.12.2013, 15:21
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Nije los Milwaukee, mada na jucerasnjih -21 C i nije previse prijatan. Kao sto si mogao da vidis, ciscenje snega sa saobracajnica je besprekorno, u jednom danu je sve prohodno. Cekaj tek kad dodje leto, pa krenu raznorazni festivali, ima zabave koliko ti dusa hoce. A kad bas ugreje, skoknes do jezera, na plazu.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #143  
Staro 01.01.2014, 06:41
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Koliko sam primetio u ovom nasem delu grada je toplije nego kod tebe.
Mi nismo isli ispod -13 ovih dana, video sam na prognozi da se na samo deset milja temperatura razlikuje dosta.
Mada kad sam video kako duva vetar pored Micigena sve mi je bilo jasno

Ali sto se ciscenja snega tice, stvarno sam odusevljen, bas je onako kao sto si rekao. Izuzetno su organizovani!
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #144  
Staro 21.03.2014, 16:42
cvale's Avatar
cvale cvale je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
US lokacija: Da ne ureknem :D
YU lokacija: Bijeljina, RS, BiH
Poruke: 60
Nepromenjeno

Da, doslo je vrijeme da najavim da ce se Balkanska zajednica u Mivokiju prosiriti za 4 nova clana. Poslije dugog razmislanja o odabiru lokacije za novi pocetak odluceno je da to bude lokacija u kojoj imas najveci krug prijatelja koji ti mogu pomoci u startu.
Drednot, zelim ovom prilikom da ti zahvalim na tvom pisanju koje je bilo konkretno sa jako mnogo korisnih savjeta i informacija, sto je u nasem slucaju bilo jako vazno.
Pitam se da li bi bilo moguce iznajmiti stan prije nego sto dodjemo gore? Prije svega mislim na opciju da jedan prijatelj koji zivi gore aplicira za nas recimo polovinom aprila mjeseca za pocetak juna, sa tim da on tu bude kao neki vid garancije. Nasa odluka je pala da to bude jedan 2 soban stancic u Hales Corners,WI. Po meni, cinise se, pristojna stambena jedinica, sa tim da je u cijenu od 740$/m ukljuceno grijanje , gas i smece. Nadam se da je to pristojno za start, a ako grijes slobodno me ispravite.
Za oko mi je zapala konstatacija u vezi skolovanja dijece. Cuo sam mnogo pozitivnih komentara o privatnoj skoli Sv. Sava. Komentari su bili tipa, jako dobar nastavni kadar, odlicno izbalanirani dijeciji obroci, mnogo van nastavnih aktivnosti i sl. Mislim da je cijena skolovanja negdje oko 2500$ za godinu dana. Znam da je to za star jako mnogo, jos uvijek nismo na cisto sa ovim, samo zelim da cujem vase misljene o ovom pitanju.
Nadam se da cemo malo da polemisemo na ovu temu da bih razmijenili misljenja, jer svi vi znate da se u nasim glava namece milion pitanja i podpitanja na koje, realno, odavdje nije moguce dati odgovor.
__________________
DV 2012-HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2013-HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 SELECTED
10.05.2013. poslata koverta u Kentucky
22.05.2013. koverta stigla u Kentucky
15.11.2013 ljekarski pregled
06.12.2013. intervju obavljen
10.12.2013. POZELENILI !!!!!!!!!
Reply With Quote
  #145  
Staro 28.05.2014, 22:51
bokinena's Avatar
bokinena bokinena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2014
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 34
Nepromenjeno

Da malo osvezim temu... Pitanjca, prvenstveno za dreadnot-a i IgorMAD-a, posto vidim da su oni u Milvokiju, a i za svakog drugog ko zna nesto o tome...
Sad smo u fazi istrazivanja, gde sta i kako, a obzirom da imamo relativno mali CN (3xxx) vremena je malo tako da moramo biti ekspeditivni

1) Grad ko grad - totalno subjektivno iz vaseg ugla: pro - contra, sta vam je ok sta nije, cisto da cujem 'vako sto se kaze... Kad se sve sabere i oduzme, vise pozitivnih ili negativnih stvari...

2) Klima?!? Jako bitna stvar! Imamo labradora koji generalno dobro podnosi i hladnocu i vrucinu, mada bi svakako bio srecniji u montani nego u teksasu npr. Sto se nas tice, naravno da ne volemo previse zimu, al' dobro zna i u Beogradu da bude negostoljubiva... U glavnom opet, neka komparacija, i opet neko totalno subjektivno misljenje...

3) Obzirom da smo oboje inzenjeri (arh.), diplome ko diplome, verovatno nece vredeti mnogo bez neke nostrifikacije i nekog eventualnog doskolovavanja, al otom potom. Procitah negde da je Milvoki prilicno ok za ljude nase struke!? Mozda imate neke insajderske informacije ?! Mislim da naravno za prvo vreme ima da se radi sta god, ma gde god bili ali ono sto me ohrabruje je to da vidim da se skoro svuda traze tehnicari koji su usavrsili AutoCAD Revit, Max i to, a to je vec nas teren

Ja toliko, pa sad moram da sumiram sve, pa da vidim gde cemo i kako cemo... Kao sto rekoh vreme je skroz apstraktna kategorija u ovom trenutku, 5-6 meseci je mnogo iz perspektive iscekivanja intervjua, a opet premalo iz perspektive donosenja nekih mnogo vaznih odluka, tako da je svaka informacija dobrodosla
Reply With Quote
  #146  
Staro 29.05.2014, 00:57
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Prvo da pocnem od zime Ja sam ovde par meseci ali taman dovoljno da sam preziveo ovu najhladniju zimu. Kuca, auto, nista spektakularno, ali minus je bio dobrih dva meseca i puno snega. Kao sto mi je dradnot rekao pre nego sto sam dosao ovde, ulice se stvarno dobro ciste, prosto neverovatno koliko se tu soli nabaca. Sneg se osusi sa puta za par sati, naravno ako je stao da pada. Kako kazu, zima traje obicno do marta meseca, ove godine je skoro do maja trajala

Moje subjektivno misljenje o ovom gradu je pozitivno.

Ovo je izuzetno jak industrijski centar i zbog toga krizu koja je bila pre par godina gotovo da nisu ni osetili.

Kada uporedim sve sa Ilinoisom (Chicagom) koji je jako blizu, mogu da kazem da je ovo daleko isplativije mesto za zivot (s tim sto mi se Chicago mnogo vise svidja ). Sve mnogo jeftinije a satnice su u najmanju ruku iste...

Uglavnom je dreadnot to objasnio savrseno u nekim ranijim postovima.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #147  
Staro 29.05.2014, 10:39
bokinena's Avatar
bokinena bokinena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2014
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 34
Nepromenjeno

Kapiram sve... Pazi mi se mislimo zestoko i uopste nismo pametni. Sve bi nekako da eskiviramo NYC ili LA, prosto su za pocetak skupi kao otrov Opet u Cikagu imamo i nekih poznanika i sto se tice struke je stvarno ok... Videh par nekih clanaka o Milvokiju pa reko eto da razmislimo i u tom pravcu, ma da je sve to jos nekako lelujavo... Pravo da ti kazem dok nam status ne bude promenjen i zakazan intervju, ziv nisam Mislim, svi kazu da ako nista nisi lazirao, ziv si i zdrav, problema nema... Cak nam je to i jedan konzul (nas covek, koji radi ovde u konzulatu) rekao, al opet...

Bilo kako bilo, znaci hladno ali standard
Fala za info
Reply With Quote
  #148  
Staro 15.08.2014, 22:29
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Odavno se nije nista pisalo pa vjerujem da bi bilo zanimljivo da cujemo sta se desavalo i kako napreduje zivot u Milvokiju
Reply With Quote
  #149  
Staro 22.08.2014, 12:31
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Ja umalo se resih da definitivno predjem u Milvoki, u grad Racine, jer je moja fima otvorila tamo distribucioni centar koji je preuzeo sav posao iz dc u kome ja trenutno radim u Indijani, ali posto trenutno nemaju otvorenu poziciju koju ja hocu onda ne zelim da izvrsim transfer(jos), sve u svemu cene su jeftinije nego li u Indijani,a i drzava je ok, mada me dc u Coloradu vise vuce jer je mnogo veci i ima mnogo vise posla pa bi mi stvari bile i vise zagarantovane.
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #150  
Staro 09.12.2014, 22:30
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Racine je juzno od Milvokija, moze da se kaze da mu gravitira. Na putu je ka Cikagu, malo mesto, zavetrina.
U Milvokiju nista posebno novo. Zivi se relativno pristojno, posla ima, snega ima, zime i minusa ima, leta nema. Ko voli da kampuje ili da istera camac na jezero - moze, ima koliko hoces. Ko voli NBA utakmice - ima, karte za Milwaukee Bucks su prilicno povoljne. Ima i hokeja, Admirals ne igraju bas u najjacoj ligi, ali su samo stepenik nize. Nije daleko ni do Green Baya, ko voli NFL, Packersi su vise nego popularni, ali je karte jako tesko naci i papreno su skupe.
Pozorisna ponuda je pristojna, dolaze trupe sa Brodveja, bas pre par daan smo gledali Lion King. Solidno, mada sam ocekivao vise od predstave koja je, barem po pisanju stampe, zaradila preko 6 milijardi dolara sirom sveta (vise od bilo kog filma).
Kriminal je i dalje prisutan, ali je pod kontrolom i lociran samo u pojedinim delovima grada gde pristojan svet ionako ne zalazi. Ili sam se navikao, pa vise ne primecujem kao pre, ili ga stvarno ima za nijansu manje. I mi smo imali, pre jedno godinu dana, nas slucaj da beli policajac upuca nenaoruzanog crnca na sred ulice, dize se velika prasina, ali kao i u drugim gradovima, i ovde nece biti nista od svega. Nalaz komisije da nema mesta za pokretanje postupka protiv policajca (terniranog i obucenog) koji ispali nekoliko metaka u zrtvu (kao da jedan nije dovoljan), cak i dok je lezala na zemlji, ne deluje uopste sumnjivo vec je cista samoodbrana (sto bi rekli Pajtonovci - od napada jagodom).
U Milvokiju se gradi na sve strane, tako da posla za arhitekte (ali sa licencom) ima. Naravno, probiti se pored vec etabliranih firmi je gotovo nemoguce, ali moja dobra prijateljica je arhitekta i nedavno je dobila solidnu ponudu da sama vodi jedan projekat. kao i svuda i u svemu, ulazis na mala vrata i polako se dokazujed i napredujes.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.