ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #241  
Staro 29.06.2018, 09:34
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

[quote=Makica@;72879]Drrustvance,evo da se javim s one strane okeana Usla sam 26.Juna na POE Boston,kada izadjete sa terminala i uputite se ka Custom i Border Control,izvadite kovertu da vam bude pri ruci. Predate je sluzbeniku i on je otvori tu pred vama Onda vam kaze da date otiske prstiju (Isto je kao u Ambasadi na Intervjuu,prvo 4 prsta pa palac) Onda vas slika za njihov record (mislim da mi je ta slika najgora u zivotu ahahahha Nakon turbulencije,mislim da su mi podocnjaci do patosa bili Kad prodjete sa Border Control izadjete sa aerodroma.a pre toga vam kazu 'Welcome to United States' i udare vam onaj jajasti pecat u pasos pored vize sa datumom ulaska
Pooooooooozdrav svima [/QUOT

BRAVO MAKICE NEKA TI JE SA SRECOM I VIDIMO SE PREKO BARE:-)
Reply With Quote
  #242  
Staro 29.06.2018, 17:46
Budala Budala je offline
Član
 
Datum prijave: 02.11.2010
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Drrustvance,evo da se javim s one strane okeana Usla sam 26.Juna na POE Boston,kada izadjete sa terminala i uputite se ka Custom i Border Control,izvadite kovertu da vam bude pri ruci. Predate je sluzbeniku i on je otvori tu pred vama Onda vam kaze da date otiske prstiju (Isto je kao u Ambasadi na Intervjuu,prvo 4 prsta pa palac) Onda vas slika za njihov record (mislim da mi je ta slika najgora u zivotu ahahahha Nakon turbulencije,mislim da su mi podocnjaci do patosa bili Kad prodjete sa Border Control izadjete sa aerodroma.a pre toga vam kazu 'Welcome to United States' i udare vam onaj jajasti pecat u pasos pored vize sa datumom ulaska
Pooooooooozdrav svima
Slika je najmanji problem , sve najbolje i puno srece!
Reply With Quote
  #243  
Staro 29.06.2018, 22:21
njablanovic njablanovic je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

Postovani,
Dobio sam imigrantsku vizu koja mi vazi do 23 jula i planiram da odem 13 jula sa povratkom 30 jula ove godine. Kraci put je kako bih samo aktivirao svoj status i zapoceo proceduru dobijanja ssn-a i gc-a. Znam da se ceka malo duze dostavljanje GC na adresu i najverovatnije nece biti dostavljena do datuma izlaska iz zemlje (planiram da ovlastim lice da mi preuzme GC i da mi je posalje DHL-om u Srbiju). Citajuci vase postove sa iskustvima znam da ce mi na prvom ulasku biti lupljen jajasti pecat DHS-a sa datumom ulaska koji bi trebalo da mi predstavlja privremeni GC vazenja godinu dana dok mi se ne dostavi plastificirana na adresu i sa tim pecatom bi trebalo da imam dozvoljeni izlazak i ulazak u US ( svakako ne planiram duze od 6 meseci da budem odsutan te mislim da mi nije potreban reentry permit). Tu istu informaciju sam nasao i na sajtu americke ambasade u argentini
https://ar.usembassy.gov/visas/what-...ed-and-issued/
, medjutim na sajtu nase americke ambsade nema takve informacije niti sam igde drugde u pisanoj formi nasao da mi taj pecat sluzi kao privremeni gc. Pokusao sam telefonskim putem da zakazem razgovor u americkoj ambasadi kako bih se informisao medjutim gospodin kada je cuo moje pitanje je bio izuzetno grub rekavsi mi da ne smem da napustim zemlju dok cekam gc i da to pitanje maltene svako pita i prakticno mi je spustio slusalicu. Moram da priznam da sam u maloj nedoumici sta da radim pa bih Vas, forumase, zamolio oko pomoci. Hvala
Reply With Quote
  #244  
Staro 30.06.2018, 01:54
njablanovic njablanovic je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

Da dopunim posto ne mogu da editujem post. Na mojoj vizi pise "upon endorsement serves as temporary i-551 evidencing permanent residence for 1 year" sto bi trebalo da znaci da kad udjem u US i imigracioni sluzbenik lupi DHS pecat, viza sa pecatom postaje privremena zelena karta dok mi se ne uradi plastificirana (troskovi izrade su placeni)i ta privremena bi trebala da ima isti status kao i plastificirana sto bi trebalo da znaci da sa privremenom mogu da izlazim i ulazim u US bez problema (naravno podrazumeva se da je kraci izlazak). Izvinjavam se na spojenim postovima.
Reply With Quote
  #245  
Staro 30.06.2018, 04:28
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Jajasti pecat ti je pecat da si usao u US i svi ga dobijaju, tebi ce da lupe pravougaoni crveni pecat i to ti je i551.
Reply With Quote
  #246  
Staro 30.06.2018, 13:57
njablanovic njablanovic je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

Hvala @mveruovic, znam kako izgleda taj pecat. Interesuje me da li sa tim pecatom u pasosu mogu da izadjem i da ponovo udjem u US bez komplikacija dok mi ne stigne plastificirana gc jer kao sto sam napomenuo u ambasadi sam dobio drugaciji odgovor ali pitanje je da li me je uopste i razumeo sta sam ga pitao ili je samo hteo da me otkaci?
Reply With Quote
  #247  
Staro 30.06.2018, 15:04
GodFather's Avatar
GodFather GodFather je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
US lokacija: Orlando, Florida
YU lokacija: Zadar, Hrvatska
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Jajasti pecat ti je pecat da si usao u US i svi ga dobijaju, tebi ce da lupe pravougaoni crveni pecat i to ti je i551.
Kada ce da mu lupe pravougaoni crveni pecat? Kad bude izlazio?
Reply With Quote
  #248  
Staro 30.06.2018, 16:06
njablanovic njablanovic je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GodFather Prikaz poruke
Kada ce da mu lupe pravougaoni crveni pecat? Kad bude izlazio?
@mveruovic, verovatno misli na ovaj pecat i trebalo bi na ulazu da se lupi.
https://qph.fs.quoracdn.net/main-qim...39caab3aa5768d
medjutim na uscis sajtu stoji samo jajasti pecat pored vize
https://www.uscis.gov/i-9-central/te...amps-and-mrivs
Kad sam gledao pasos svog oca on pored vize ima gomilu jajastih pecata i nisam primetio taj crveni pravougaoni, mada nisam mnogo ni zagledao jer mu je ceo pasos pun pecata (on danas ima US drzavljanstvo i preko njega sam i dobio permanent resident status f11 status).
Ono sto bi trebalo da bude je da ta jednokratna viza kad se prvi put udje u US zajedno sa pecatom (koji god da je) postaje privremena permanent resident card tj zelena karta (i-551) koja vazi godinu dana dok se ne dobije plastificirana kartica i trebalo bi da sa tom privremenom kartom slobodno mogu da udjem u US ponovo ali nisam siguran jer sam dobio oprecnu informaciju ali kao sto rekoh pitanje je da li su me uopste razumeli sta sam pitao.
Pozdrav

Last edited by njablanovic; 30.06.2018 at 16:14.
Reply With Quote
  #249  
Staro 30.06.2018, 16:24
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Znam da menja plasticnu dok si u US, u smislu posla i tako nekih stvari, ali za izlazak nisam siguran. Znam da ne mozes da tranzitiras sa tim pecatom npr preko Britanije, a ljudi sa obicnom turistickom mogu.
Reply With Quote
  #250  
Staro 30.06.2018, 16:30
njablanovic njablanovic je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

Videcu sta ce se desiti kada budem napustao zemlju. Hvala
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.