ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #661  
Staro 15.01.2019, 19:59
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Šta kažete na ovu karticu?

https://www.nextadvisor.com/credit_c...secured_review

Naravno, imam i par pitanja za iskusne Amere

Svašta su napisali. Meni se ovo čini kao normalna stvar, a ne kao specijalnost ove kartice:
Helps Credit History
  • Helps boost your credit history by reporting to all three credit bureaus every month so you can establish or rebuild your credit.
  • Looks like any other credit card on the credit reports — there is no indication that you have a secured card.
  • If you make your payments on time, you can help improve your credit score with good payment behavior.





Šta im znači ovo? Da li je to provizija koju plaćam prilikom uplate na karticu?
Balance Transfer Fee: 3% of the transferred amount.

Da li je "Discover" kartica nešto kao "marka" kartice? (Visa, MasterCard, AmericanExpress, Dina )
pato je klasican opis secured cc koja se izdaje pocetnicima dok se ne vidi kako se ponasaju o tome smo dosta pisali, a transfer fee je cena prenosa sredstava kad namirujes sto si potrosio... valda

Koliko planiras da poneses love ako nije tajna ?

sto se tice kartica ovog onog, ponuda je ogromna. Pa mislim i u Srbiji je koliko banaka ili provajdera toliko ponuda. Zamisli tek u USA.

U svakom slucaju otvaranje racuna traje, mislim da sam ja proveo nesto manje od sat vremena u banci. Tako da mozes sve da pitas. Amerikanci su jako ljubazni i sve ce ti objasniti.

Ja licno sam uvek preferirao banke koje imaju veliki broj filijala po celoj drzavi Chase, BoA, WF.... ali opet ima ljudi koji vole neke manje lokalne banke, sto nije losa stvar...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #662  
Staro 15.01.2019, 20:46
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Discaver je sad mislim deo Diners cluba koja izdaje istoimene kartice, a jeste isti brend, cetvrti mislim posle mastera, vise i amexa. Kod nas mislim da ne moze nigde da se koristi u Srbiji, ali u Americi je jako rasprostranjena.
Reply With Quote
  #663  
Staro 15.01.2019, 23:36
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Discaver je sad mislim deo Diners cluba koja izdaje istoimene kartice, a jeste isti brend, cetvrti mislim posle mastera, vise i amexa. Kod nas mislim da ne moze nigde da se koristi u Srbiji, ali u Americi je jako rasprostranjena.
Hvala na odgovoru. Ako se dobro sećam, viideo sam i kod nas, dok nisu ukinuli Diners.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #664  
Staro 15.01.2019, 23:42
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
pato je klasican opis secured cc koja se izdaje pocetnicima dok se ne vidi kako se ponasaju o tome smo dosta pisali, a transfer fee je cena prenosa sredstava kad namirujes sto si potrosio... valda

Koliko planiras da poneses love ako nije tajna ?

sto se tice kartica ovog onog, ponuda je ogromna. Pa mislim i u Srbiji je koliko banaka ili provajdera toliko ponuda. Zamisli tek u USA.

U svakom slucaju otvaranje racuna traje, mislim da sam ja proveo nesto manje od sat vremena u banci. Tako da mozes sve da pitas. Amerikanci su jako ljubazni i sve ce ti objasniti.

Ja licno sam uvek preferirao banke koje imaju veliki broj filijala po celoj drzavi Chase, BoA, WF.... ali opet ima ljudi koji vole neke manje lokalne banke, sto nije losa stvar...

Neću nositi puno para. 100-200 $, pošto ne volim da nosim keš. Pare sam prebacio na kartice, ako zatreba. Očekujem da posao nađem brzo, a nemam velikih troškova u početku.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #665  
Staro 27.01.2019, 18:47
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

U Bank of America moze da se otvori racun ili da se doda neko na postojeci racun bez da ima SSN, potrebno je samo da je aplikacija podneta i da se u roku od 90 dana dostavi SSN kartica.
Reply With Quote
  #666  
Staro 12.02.2019, 03:58
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Jedno pitanje...
Moja banka je WF i imam debitnu i kreditnu karticu.

Da li u istoj banci da otvorim i savings account ili je bolje u nekoj drugoj ?
Reply With Quote
  #667  
Staro 13.02.2019, 00:44
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivangradjanin Prikaz poruke
Jedno pitanje...
Moja banka je WF i imam debitnu i kreditnu karticu.

Da li u istoj banci da otvorim i savings account ili je bolje u nekoj drugoj ?
Zavisi sta zelis, ako zelis samo stavljati $$ na stranu i ne dobivati nikakvu kamatu za to...ostani u WF, btw i ja sa njima imam i checking i savings ali davali su mi nista od kamate i onda sam otvorio Amex high yield savings account I tamo prebacio sve i sada svaki mjesec sjedne kamata I mogu povuci sredstva kad god hocu, Amex sada daje 2.1% na HY savings.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #668  
Staro 13.02.2019, 02:50
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
Zavisi sta zelis, ako zelis samo stavljati $$ na stranu i ne dobivati nikakvu kamatu za to...ostani u WF, btw i ja sa njima imam i checking i savings ali davali su mi nista od kamate i onda sam otvorio Amex high yield savings account I tamo prebacio sve i sada svaki mjesec sjedne kamata I mogu povuci sredstva kad god hocu, Amex sada daje 2.1% na HY savings.
a godisnja inflacija za 2018 2.54%

prosli su dani kad se moglo ziveti od kamate na prostu stednju, danas jedva da pokriva inflaciju. Bolje je ulagati u fondove ili drzavne obveznice i druge stvari.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #669  
Staro 14.02.2019, 02:10
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Dobra je to ideja kada se ima vise para i kada se poznaje berza. Covek vise ne moze da bude pametan kako da sacuva pare od inflacije.

Mozda ulaganje u nekretnine moze da bude isplativo. Medjutim, 2008 godina nam je jos sveza u secanju.

Ako neko ima ideju, bilo bi dobro da je podeli sa nama
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #670  
Staro 10.03.2019, 05:39
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Samo da javim da je mojoj zeni koja inace ne radi jer cuva nase dete pre-aproved Amex everyday na $10000! Posle 9 meseci u USA i 7 meseci kreditnog skora.
Ja i dalje imam limit od $500. Cudna je ovo zemlja.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.