ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.12.2008, 09:18
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Stari/Novi pasos i dokumenta RS

Evo ja sam, sva ovako frustrirana resila da postavim ovu temu... Pa me interesuju iskustva svih nasih koji putuju nazad u Srbiju tokom Bozicnih i Novogodisnjih praznika. Evo sta je meni problem: svim drzavama je poslat dopis da stari, plavi pasos vazi do poslednjeg dana decembra ove godine, dakle do 31.12. Nasa Vlada naravno nije zasedala, te se u kompjuterima carinika i immigration officers trenutno nalazi to obavestenje. Iako stoji obecanje, da li mislite da ce Vlada da zaseda sledece nedelje i produzi vazenje pasosa i ako se to desi koliko im treba da obaveste druge zemlje? Sta ako se isposvadjaju ko sto znaju i ne donesu nikakvu odluku? Sta ce da rade svi ti ljudi tamo kad treba da se vrate nazad a pasos im vise ne vazi?

I sad se ja pitam sta ce da se desi mojoj cimerki koja slece u Chicago 23/12, ostaje ovde do 14/01 a njima u kompjuteru pise da njen pasos po odluci nase Vlade vazi do 31/12?

I kad cemo mi odavde moci da posaljemo zahteve u konzulate da nam se izdaju novi pasosi? I koliko ce to da kosta?

E pa strasno....
  #2  
Staro 21.12.2008, 10:00
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno Dokumenti

[QUOTE=Zana;6273]Evo ja sam, sva ovako frustrirana resila da postavim ovu temu... Pa me interesuju iskustva svih nasih koji putuju nazad u Srbiju tokom Bozicnih i Novogodisnjih praznika. Evo sta je meni problem: svim drzavama je poslat dopis da stari, plavi pasos vazi do poslednjeg dana decembra ove godine, dakle do 31.12. Nasa Vlada naravno nije zasedala, te se u kompjuterima carinika i immigration officers trenutno nalazi to obavestenje. Iako stoji obecanje, da li mislite da ce Vlada da zaseda sledece nedelje i produzi vazenje pasosa i ako se to desi koliko im treba da obaveste druge zemlje? Sta ako se isposvadjaju ko sto znaju i ne donesu nikakvu odluku? Sta ce da rade svi ti ljudi tamo kad treba da se vrate nazad a pasos im vise ne vazi?

I sad se ja pitam sta ce da se desi mojoj cimerki koja slece u Chicago 23/12, ostaje ovde do 14/01 a njima u kompjuteru pise da njen pasos po odluci nase Vlade vazi do 31/12?



I kad cemo mi odavde moci da posaljemo zahteve u konzulate da nam se izdaju novi pasosi? I koliko ce to da kosta?

E pa strasno....[/QUOTE]




ni mi sto smo ovde ne mozemo da dobijemo pasose (bar u Kg) i to nove jer "ona menja prezime pa da oni u Bg nesto ne pogrese" Nece ni dokumenta da nam prime.
Ne treba vlada da zaseda nego skupstina i juce rece Slavica Djukic-Dejanovic-Djokovic(mozda ima i jos neko prezime) da gradjani ne brinu i tako.
Frka ce da bude da li ce tvojoj cimerki dozvoliti da ostane do 14.01. ili samo do 31.12. To cete saznati kad sleti.
JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ SRBIJOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:udri:
  #3  
Staro 21.12.2008, 10:03
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Da, na Skupstinu sam jadna mislila :w00t: nego opasno sam se iznervirala pa vise i ne znam sta pricam! I svakih 5 minuta ponavljam da se ne vracam tamo pa taman da 'lebac bre nemam da jedem! Pa ja bih bre neke ljude tamo za primer bre na bilbord okacila zirhenadlama!

Da, dobro zboris... ijuuu sta ako joj kazu da mora da izadje iz zemlje 31/12!!!!
Jaoooj!!!!!
  #4  
Staro 21.12.2008, 10:44
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Obecali su (kao i x...x puta do sada) da ce sutra izglasati odluku da se stari pasosi zvanicno produzavaju do kraja 2009. i da ce expresno dopise poslati u svet. Mi smo pre neki dan uzeli nove a cekanje je bilo 10 dana. U bgd-u zavrsavaju novi pasos za 5 (to kazem zbog drugih, znam da tvoja cimerka nema vremena za to)

Sto se cene tice kod nas to izadje ~3.000din a znam da je pre neki dan prijatelja u Nemackoj nas novi pasos kostao 300Eura:udri:
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #5  
Staro 21.12.2008, 13:41
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE]Ministar policije Ivica Dačić kaže da će Vlada uredbom produžiti rok važnosti pasoša ako u Skupštini ne budu na vreme usvojene izmene Zakona o putnim ispravama.[/QUOTE]

[URL="http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=12&dd=21&nav_id=335577"]Izvor: B92[/URL]
  #6  
Staro 21.12.2008, 17:00
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Ne moras da se se sekiras za svoju goscu i za pasos.
Niko nju nece isterati iz zemlje zato sto joj je istekao pasos, ona ce moci u svakom slucaju da izagdje iz zemlje bez problema.
mada smatram da ce se u skorije vreme zavrsiti to produzenje ali to je Srbija znate kako to ide sve u zadnji cas pa onda jos uredba se donese unesto zakona i tako to.
Ako ce mo da gledamo onako laicki pa mi i nemamo pasos od nase drzave i mi se krecemo po svetu sa pososom od nepostojece drzave mislim da smo mi fenomeni u svetu sa tim problemom.
Tako ako negde prilazete pasos i kada vas pitaju odkud ste i kazete da ste iz Srbije oni vas u cudu gledaju, i na kraju vam upisu u pasos da ste iz Yugoslavie.
Da ne duzim nece imati problma ali da je za brigu jeste.
  #7  
Staro 21.12.2008, 21:48
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ajd' da vidimo sad - ovo pise na nasem sajtu:

[I]Generalni konzulat Republike Srbije u Čikagu obaveštava da će diplomatsko-konzularna predstavništva Republike Srbije u SAD početi sa prijemom zahteva za izdavanje biometrijskih pasoša čim se uspostave tehnički uslovi, odnosno bude instalirana odgovarajuća oprema. Tačan datum će biti naknadno saopšten. Gradjani koji u medjuvremenu budu putovali u zemlju, mogu podneti zahtev za novi pasoš u Ministarstvu unutrašnjih poslova, koje je sa izdavanjem biometrijskih pasoša počelo 7. jula ove godine.

Dokumenta koja će biti potrebna da se podnesu u Generalnom konzulatu uz zahtev za izdavanje biometrijskog pasoša su:

- originalno uverenje o državljanstvu, [B]ne starije od godinu dana [/B](na uvid)

- originalni izvod iz matične knjige rođenih, [B]ne stariji od godinu dana [/B](na uvid)

- dokument kojim se potvrđuje identitet kao što su plavi pasoš, lična karta ili vozačka dozvola (na uvid)

- digitalna fotografija, veličine 5x5 cm (kao za američki pasoš) sa jednobojnom sivom pozadinom. Ukoliko podnosilac zahteva ne bude posedovao fotografiju, Generalni konzulat će biti u mogućnosti da podnosioca fotografiše.

Prilikom podnošenja zahteva plaćaće se konzularna taksa, čija visina još uvek nije utvrđena.

Lica koja već poseduju biometrijsku ličnu kartu, biće potrebno da istu podnesu na uvid prilikom podnošenja zahteva za biometrijski pasoš.

[B]Zahtevi će se podnositi lično dolaskom u Generalni konzulat[/B], uz prethodno zakazivanje termina. Podnošenje zahteva će trajati do 30 minuta.

Zakonski rok za rešavanje zahteva za pasoš, podnet u inostranstvu, je dva meseca.

Generalni konzulat prenosi obaveštenje Ministarstva unutrašnjih poslova da do daljnjeg ne postoje tehničke mogućnosti za podnošenje zahteva za izdavanje biometrijskih ličnih karata preko naših diplomatsko-konzularnih predstavništava u inostranstvu, te će se biometrijske lične karte izdavati samo u Srbiji.

Generalni konzulat će naknadno obavestiti o produženju roka za zamenu postojećih „plavih“ pasoša, koje je planirano za kraj 2009. godine.[/I]

E sad da sumiramo: ajde da kazemo da cu nekako (kukajuci svoj familiji i zivkajuci telefonima) uspeti da nabavim izvode ne starije od godinu dana... e, licno da podnesem zahtev i da letim iz LA za Chi da vadim pasos? Pa neka mi neko posle kaze da sam ovakva ili onakva! Ja se zaista trudim da ocuvam svoj "srbski" identitet... ali ova ce mala izgleda da putuje samo sa americkim pasosem (sto znaci da ce da me lese po prtljagu na aerodromu - sta ces ko ce kome ako ne svoj svome)... proces za americki pasos inace je: odes u obliznju postu (moja je na tri bloka), odneses dve slike i popunjen zahtev, uplatis $100... i za 10 dana dobijes pasos. Dodas jos $25 i dobijes ga za 3-5 dana. Objasnis frku i dobijes ga za dva sata (u medjuvremenu predjes preko i cekas pijuckajuci kafu). Hej, ovo sve mene stvarno ubaci u bedak kompletni...

Inace procitala sam na B92 jutros da ce da srede sve sa pasosima pa makar uredbom... samo se nadam da ce imati ko da dobije sva ta obavestenja s obzirom na to da se iduce nedelje slavi Bozic...

Isprobavanje:
ovo Žana isprobava kako radi srpska tastatura hihihi čisto da vise ne bude zabune da li sam Zana ili Žana!

Last edited by Zana; 21.12.2008 at 22:21. Razlog: Isprobavanje!
  #8  
Staro 22.12.2008, 17:59
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Koliko sam ja cuo konzulat u Chicago trazi 350$ za novi pasos....kada vidim ove stvari shvatim da ja jos nisam emigrirao nikuda. Jos je tu majka domovina da mi skace po zivcima i da me debelo opeljesi. Stoka prokleta, treba mi 700$ za mene i zenu.... A sto je najgore ja u januaru putujem za kanadu ponovo, ako djubrad ne produze....sta da kazem ovim mojima iz firme "izvinite, ali moja rodna gruda je opet promenila naziv drzave i pasos mi vise ne vazi..."
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #9  
Staro 22.12.2008, 18:13
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Produzili su ga [URL="http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=12&dd=22&nav_category=11&nav_id=335639"]jutros[/URL]... jedva! Sto i dalje ne menja moj problem oko vadjenja novog u Chicago (cena, procedures, etc.)
  #10  
Staro 22.12.2008, 23:07
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;6286]Produzili su ga [URL="http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=12&dd=22&nav_category=11&nav_id=335639"]jutros[/URL]... jedva! Sto i dalje ne menja moj problem oko vadjenja novog u Chicago (cena, procedures, etc.)[/QUOTE]

Zana ne brini se, imas status, i moci ces da dobijes pasos uz odredjeno cekanje, a moj i cimera iz cikaga razgovor sa konzulom cu ti napisati na PM.
Ne ide bas ovako javno- reci cu ti samo NE BRINI!!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Novi sadržaji srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 0 30.05.2008 07:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.