ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.03.2009, 22:59
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno kuce - kvalitet gradnje

mnogi od vas su pisali o tome, a i iz drugih izvora sam mogla da cujem da se kuce u americi grade od "sper ploce", tj. da su slabog kvaliteta.

veoma me zanima da li je to tako u svim delovima USA, kao i: koja logika stoji iza toga? zbog cega u gradnju svojih domova ne ulazu vise?

pa, ako neko moze i zeli da mi odgovori (makar i samo svojim misljenjem), bila bih zahvalna...
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
  #2  
Staro 22.03.2009, 00:07
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=bibi;8854]mnogi od vas su pisali o tome, a i iz drugih izvora sam mogla da cujem da se kuce u americi grade od "sper ploce", tj. da su slabog kvaliteta.

veoma me zanima da li je to tako u svim delovima USA, kao i: koja logika stoji iza toga? zbog cega u gradnju svojih domova ne ulazu vise?

pa, ako neko moze i zeli da mi odgovori (makar i samo svojim misljenjem), bila bih zahvalna...[/QUOTE]
Fora je da se ovde gradi tako da bi trajalo odredjen broj godina posle se rushilo i gradilo novo, sve je stvar shta ti hoces... ako pogledas novogradjnje u srbiji nisu nista bolje
E sada ako sebi gradish kucu ti mosh da pravis od cega god hoces
U principu je ovde dosta dobra izolacija ka spoljasnjosti ali je problem sa komshijama... mada kod nas su svi dosta tihi... mi smo mislim jedni od bucnijih :D
  #3  
Staro 22.03.2009, 00:43
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

to za novogradnju u Srbiji si u pravu... kod mene u komsiluku samo nicu zgrade, cetvorospratnicu izgrade za jedno godisnje doba. Sad, nisam strucna po tom pitanju, ali cini mi se da bi izgradio nesto kvalitetnije, moras da ulozis vise vremena.

a koliko je rasirena praksa medju amerikancima da sam gradis svoj dom sa kvalitetom koji zelis? ili im to nije mnogo bitno?
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
  #4  
Staro 22.03.2009, 00:59
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

I ja htjedoh pitati to nekada, ali sam smetnula.
Meni su njihove kuce licno jako lijepe i simpaticne, onako sa garazom, trijemom, dosta cvijeca...ahhh:inlove:
Ali i meni nije jasno sto tako prave kuce:wtf: nije ni cudo da kada naidje uragan, tornado, sve raznese, bas zbog takvih pojava bi trebalo to sigurnije malo graditi. A ne gledati uvijek ekonomicnost i prakticnost.
A mislim da nije previse rasirena praksa gradnje sopstvenih kuca, correct me if I'm wrong. Nekako oni to kupuju na gotovo ja mislim.
To bi bila jedna od zamjerki koju imam odavde, na los kvalitet kuca.
Mozes rukom probiti zid za cas posla ja mislim:grin:

Ja licno jako volim ovakve kucice:
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Painted_Ladies[/url]:inlove:
ja uvijek ostanem bez texta kada ih vidim na TV-u
  #5  
Staro 22.03.2009, 02:47
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=Leona;8861]I ja htjedoh pitati to nekada, ali sam smetnula.
Meni su njihove kuce licno jako lijepe i simpaticne, onako sa garazom, trijemom, dosta cvijeca...ahhh:inlove:
Ali i meni nije jasno sto tako prave kuce:wtf: nije ni cudo da kada naidje uragan, tornado, sve raznese, bas zbog takvih pojava bi trebalo to sigurnije malo graditi. A ne gledati uvijek ekonomicnost i prakticnost.
A mislim da nije previse rasirena praksa gradnje sopstvenih kuca, correct me if I'm wrong. Nekako oni to kupuju na gotovo ja mislim.
To bi bila jedna od zamjerki koju imam odavde, na los kvalitet kuca.
Mozes rukom probiti zid za cas posla ja mislim:grin:

Ja licno jako volim ovakve kucice:
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Painted_Ladies[/url]:inlove:
ja uvijek ostanem bez texta kada ih vidim na TV-u[/QUOTE]
Retko ko gradi ali kada gradi radi sebi po ugodjaju :D standardno je da se gradi sa tzv. dry wall to su tanki zidovi ali imaju izolaciju vazdusnu izolaciju. Verovali ili ne ovde se mnogo duze i ozbiljnije gradi nego sto se to radi u Novom Sadu jer se ceka da se zemlja slegne i onda nema uleganja zgrade mozda izgleda da je tanano ali je i dalje 3x u glavu za NS. Nije redak slucaj da ljudi kupe relativno jeftino ruiniranu kucu onda je preurede i (sa ovakvim zidovima je to dosta lako izvesti) na kraju prodaju za mnogo vece novce zato shto bolje izgleda. Nema smisla graditi nesto sa nekim velikim kvaliltetom ako ce se to za 10-20 godina rusiti i ponovo novo graditi. Meni je prvoj licno san imati house [URL="http://images.google.com/images?hl=en&safe=off&client=firefox-a&rls=com.ubuntu:en-US:unofficial&hs=IeX&q=white+picket+fence+house&um=1&ie=UTF-8&ei=I5fFSZOjN4T1nQfyiqTVDA&sa=X&oi=image_result_group&resnum=1&ct=title"]with white picked fence[/URL]
  #6  
Staro 22.03.2009, 08:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Building Standard Commissions imaju strogu regulaciju gradnje, shodno tome i kuce izgledaju tako kakve jesu. Suvise opsirna tema za sve nas koji nismo directly involved in construction :grin: Da kuce nisu od materijala od kojih jesu, cigle i blokovi bi pobili mnogo vise ljudi za vreme tornada i zemljotresa... Takodje ima veze i sa mold, zbog koje svaki landlord moze debelo da bude liable...fire resistance etc.

U CA je sve ovo posebno vazno jer je trusno podrucje. Inace, skoro smo imali trening za zemljotrese na poslu i pokusavam da sebi izbacim iz glave sve ono sto su me ucili dok sam odrastala, tipa sklanjanja kod vrata i ispod stola... ovde se traze voids - pored cvrstih predmeta na koje ako nesto tesko padne ustvari se "osloni" na to i napravi trouglasti void - triangle of life ispod kojeg ste bezbedniji. Podosta opsirno, te vise o tome [URL="http://www.amerrescue.org/knowledge.htm"]ovde[/URL].

Ovde, posto nekako ima veze sa kucama evo nekoliko crtica - nadam se da nije suvise off topic:

What are the 15 [B]safest places [/B]to be in an earthquake? (The places most people survive.)

1) Outside in the middle of a field where nothing can fall on top of you.
2) Outside in the middle of the street where falling glass can't reach you.
3) On a seismic resistant platform such as a boat.
4) [B]On the top floor of a wooden building[/B].
5) On the top floor of a concrete building
6) in the space between 2 large objects (between twin beds, between 2 cars, between 2 rows of desks).
7) Next to an office bank vault or stack of paper.
8) Next to a squashed vehicle
9) At the foot of a bed
10) In front of a hotel lobby counter or bar counter.
11) In front of a sofa.
12) Next to Kitchen Cabinets
13) [B]Next to a big bulky object like a piece of machinery, fridge, stove.[/B]
14) Next to a large carrying beam
15) In the subterranean exterior perimeter of a building.

Where are the 15 [B]deadliest places [/B]to be in an earthquake? (The places where most dead victims are recovered from or simply the most lethal.)

1) Under an object that gets squashed (like a desk, car, bed)
2) Inside of an object that gets squashed (like a car)
3) On top of an object that gets squashed (like a bed or sofa)
4) Inside of an elevator
5) On stairs.
6) More than 10 ft away from the outside of a building and on the ground floor
7) In a brick building less than 10 ft from the outside wall.
8) [B]In a doorway of a collapsed building[/B].
10) On the ground floor of any building.
11) [B]Under a carrying beam[/B].
12) Under an object with a high center of gravity that fell over in the earthquake (like a fridge.)
13) The middle decks of highway overpasses.
14) Places that catch fire after collapsing.
15) Places with toxins, chemicals and gases that collapse.

P.S. pravopis - nisam nepismena :grin: nego po punctuation rules na ovom jeziku zagrada ide posle tacke - go figure :book:
  #7  
Staro 22.03.2009, 17:38
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

[QUOTE=kaneolopa;8862]Nije redak slucaj da ljudi kupe relativno jeftino ruiniranu kucu onda je preurede i (sa ovakvim zidovima je to dosta lako izvesti) na kraju prodaju za mnogo vece novce zato shto bolje izgleda. [/QUOTE]
Znam, gledala sam "Flip that house"

A sto se tice house with white picked fence, da da, prelijepo:bravo:
ja bas nesto tako zamisljam, dva sprata, sa puuuunoooo cvijeca u vrtu, bijelom ogradom, porch-om i na njemu ona jedna "family" ljuljaska:inlove:
A na kuci americka zastava :grin:
U jednom tihom mirnom suburb komsiluku/susjedstvu sa mnogo drveca, bas kao u filmovima:1072:
A malo sam guglala kuce pa sam nasla nekoliko primjeraka koji mi se svidjaju

[url]http://images.frontdoor.com/FDOOR/articles/Architecture-Images/Italianate.jpg[/url]

znam, znam... Nije bas "americka" ali mi je jako fina.

[url]http://www.chicagomag.com/images/2007/July%202007/dealestate_olm.jpg[/url]

i prave americke:

[url]http://www.seeing-stars.com/imagepages/AmericanBeautyHousePhoto.shtml[/url]

[url]http://www.ci.omaha.ne.us/landmarks/designated_landmarks/landmarks/87/images/87.jpg[/url]

:1072:

Sto se tice toga da se tamo ozbiljnije kuce grade i duze, nisam znala, ali vrlo vjerovatno, iako to nama laicima izgleda kao par sklepanih daski.


[QUOTE=Žana;8865]Da kuce nisu od materijala od kojih jesu, cigle i blokovi bi pobili mnogo vise ljudi za vreme tornada i zemljotresa... Takodje ima veze i sa mold, zbog koje svaki landlord moze debelo da bude liable...fire resistance etc.
[/QUOTE]
Ima logike:) Nisam ni gledala na to sa ove strane koju si ti spomenula, ali ima logike itekako.

Btw ima da kazem mami da iduci put kada zatrese da ja necu pod vrata da se sklanjam:grin:
  #8  
Staro 23.03.2009, 04:18
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Kuce su ovde dobre s obzirom kakve vremenske neprilike vladaju ovuda po Usa.
Apsolutno je u pravu Zana za kuce od cigle,ovako kada prodje tornado preko kuce samo je slozi ko kulu od karata, naravno to ovde nije problem napravi sa posle nova jer su sve kuce osigurane.
Kuce i kvalitet gradnje ovde je dosta dobar ali morate da shvatite da su ovde skroz drukcije i kuce i materijali i te kuce su jako tople jer imaju dobru izolaciju.
E sada kuce se ne prave da traju normalno jer ovde se nista ne pravi da traje vec samo da se trosi,realno najveca lova je pre bila upravo u tim kucama jer su se pravile za male novce realna vrednost izgradnje a prodavale se za ogromne novce, malo sam bacio oko na ove kuce sto ste vi postavili kao da vam se svidjaju, mogu samo da kazem jeste jako su lepe ali to su kuce koje ovde kostaju pa recimo oko milion i vise $$$.
E sada jos malo sokantnih stvari iz USA.
Kao prvo ovde imate jako puno kuca(okolina Chicaga koja vazi za bolje delove okruga Chicaga i predgradja)koje nemaju kanalizaciju ni vodu u kucqmq gradki nego imaju iskopane bunare u dvoristima i imaju septicke jame u tim istim dvoristima, tako da kada mislim o negativnim stvarima mislim pre svega na to pa ljudi moji to izgleda ko da ste dosli u neku vukojebinu a ne na 30 milja od Chicaga ili ne znam ti ni ja koliko.
Druga stvar ovde imate semafore na raskrsnicama koji vise na sajlama ne mozete da verujete svojim ocima, benzinske pumpe izgledaju otrcano , ofucano kada se samo setim pumpi po Srbiji koje su nikle zadnjih godina kad ovo vidim ne mogu ocima svojim da verujem,dalje navece kada dodjete u neko od predgadja zapadnih u Chicagu koja slove za bogatija mesta videcete da nema ulicne rasvete, da kuce izgledaju sablasno(doduse ima malo romantike bude dosta kuca pojedinacno osvetljenih) ali ne mozete da verujete da to tako lose izgleda, evo ovako vam izgleda jedno predgradje imate glavnu ulicu osvetljenu a ostatak naselja je u mraku,putevi jesu osvetljeni ali oni glavni koji su dosta prometni
  #9  
Staro 23.03.2009, 13:32
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=D$D;8887]
Druga stvar ovde imate semafore na raskrsnicama koji vise na sajlama ne mozete da verujete svojim ocima, benzinske pumpe izgledaju otrcano , ofucano kada se samo setim pumpi po Srbiji koje su nikle zadnjih godina kad ovo vidim ne mogu ocima svojim da verujem,dalje navece kada dodjete u neko od predgadja zapadnih u Chicagu koja slove za bogatija mesta videcete da nema ulicne rasvete, da kuce izgledaju sablasno(doduse ima malo romantike bude dosta kuca pojedinacno osvetljenih) ali ne mozete da verujete da to tako lose izgleda, evo ovako vam izgleda jedno predgradje imate glavnu ulicu osvetljenu a ostatak naselja je u mraku,putevi jesu osvetljeni ali oni glavni koji su dosta prometni[/QUOTE]

Za semafore koji vise se ja ne bunim, bitno je da rade, i da ih ima sa obe strane, pa kad vas zvekne ford explorer ko mene imate svedoke koji su videli da je taj isti azdaja auto prosao na crveno u sred grada pri jako velikoj brzini.

Sto se osvetljenja na putevima u suburbs tice, jedino svetlo je od kola ili ako neko osvetli svoju kucu :)
S tim sto su vece raskrsnice osvetljene (tu uglavnom ima nekih shopova)

O pumpama, pa to je meni normalno ako znamo da vecinu benzinskih pumpi drze indijci, pakistanci i drugi, tako da tesko da ce tu biti luksuza...
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #10  
Staro 23.03.2009, 21:14
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

[QUOTE=D$D;8887]Kuce su ovde dobre s obzirom kakve vremenske neprilike vladaju ovuda po Usa.
Apsolutno je u pravu Zana za kuce od cigle,ovako kada prodje tornado preko kuce samo je slozi ko kulu od karata, naravno to ovde nije problem napravi sa posle nova jer su sve kuce osigurane.
Kuce i kvalitet gradnje ovde je dosta dobar ali morate da shvatite da su ovde skroz drukcije i kuce i materijali i te kuce su jako tople jer imaju dobru izolaciju.
E sada kuce se ne prave da traju normalno jer ovde se nista ne pravi da traje vec samo da se trosi,realno najveca lova je pre bila upravo u tim kucama jer su se pravile za male novce realna vrednost izgradnje a prodavale se za ogromne novce, malo sam bacio oko na ove kuce sto ste vi postavili kao da vam se svidjaju, mogu samo da kazem jeste jako su lepe ali to su kuce koje ovde kostaju pa recimo oko milion i vise $$$.
E sada jos malo sokantnih stvari iz USA.
Kao prvo ovde imate jako puno kuca(okolina Chicaga koja vazi za bolje delove okruga Chicaga i predgradja)koje nemaju kanalizaciju ni vodu u kucqmq gradki nego imaju iskopane bunare u dvoristima i imaju septicke jame u tim istim dvoristima, tako da kada mislim o negativnim stvarima mislim pre svega na to pa ljudi moji to izgleda ko da ste dosli u neku vukojebinu a ne na 30 milja od Chicaga ili ne znam ti ni ja koliko.
Druga stvar ovde imate semafore na raskrsnicama koji vise na sajlama ne mozete da verujete svojim ocima, benzinske pumpe izgledaju otrcano , ofucano kada se samo setim pumpi po Srbiji koje su nikle zadnjih godina kad ovo vidim ne mogu ocima svojim da verujem,dalje navece kada dodjete u neko od predgadja zapadnih u Chicagu koja slove za bogatija mesta videcete da nema ulicne rasvete, da kuce izgledaju sablasno(doduse ima malo romantike bude dosta kuca pojedinacno osvetljenih) ali ne mozete da verujete da to tako lose izgleda, evo ovako vam izgleda jedno predgradje imate glavnu ulicu osvetljenu a ostatak naselja je u mraku,putevi jesu osvetljeni ali oni glavni koji su dosta prometni[/QUOTE]

pa dobro sto se tice love koja se daje za kuce, mislim da se dobra kuca i ne moze naci ispod miliona i vise.
Koliko otprilike treba nekome od nas ko tamo dodje, godina, da kupi kucu?
Imal nekih iskustava?
nekih 8-10?

Nego, ja fakat ne mogu da vjerujem da imaju septicke jame i bunare:wtf: I to u blizini jednog od najvecih gradova. Huh!
To mi zvuci skroz nekako...ne mogu da vjerujem.
Semafori, sajle, ti fazoni, to znam.

Uglavnom mislim da svako od nas ima jednu sliku Amerike kao necega divnog, bajnog, krasnog, na osnovu medija, TV-a, filmova, a kada dodje tema skonta da ima i filmova tu, ali ima i drugih stvari i to poprilicno smijesnih.
Ja sam stvarno mislila da su oni za nas po pitanju tehnike i ostalih elektronskih cudesa jedno 100 godina unaprijed, a citajuci ovdje vidim da nisam ni blizu istine.
Nigdje nije bajno, pa ni tamo. Samo je vazno sta ko hoce od zivota i kako se uklopi negdje i snadje
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
fotografija, dimenzije, kvalitet... bmilos Stare teme 263 04.11.2011 23:45
Od aerodroma do kuce... dreamerns Stare teme 21 11.05.2011 18:01

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.