ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #691  
Staro 18.04.2016, 17:14
Max73 Max73 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.01.2016
US lokacija: Los Angeles,Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Pošalji Skype™ poruku korisniku Max73
Nepromenjeno

Razlika u ceni je 400$ a da li zna neko da li postoji razlika u kvalitetu obuke, (poligon, nastava, voznja, koliki broj ljudi, itd...) ?
Reply With Quote
  #692  
Staro 02.05.2016, 16:46
reg reg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.02.2015
Poruke: 50
Nepromenjeno

Nase kamiondzije rade za nase firme. Retko ces da vidis Amere da rade za nase jer Ameri nisu navikli da hvataju krivine, a nasi se s druge strane plase da ih Ameri ne prijavljuju.

Ima amera da voze za nase, i crnaca i portorikanaca. Ako se desi povreda na radu ti moras da tuzis gazdu za odstetu. Mada, te firme gde vozi nasa ilegala i poneki amer su lose, lose ih tretiraju i dispeceri i gazde.

Te "gazde" (bivsi life guardovi) iz gvozdenog trougla : Pirot, Leskovac, Nis

Last edited by reg; 02.05.2016 at 16:53.
Reply With Quote
  #693  
Staro 02.05.2016, 20:11
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Skoro sam saznao da je jedan nas momak deportovan iz USA tako sto je na truckstopu pricao malo glasnije na srpskom preko telefona...na nesrecu tu se zadesio slizbenik imigracionog, pa ga pita..izvinte gospodine na smetnji ali me jako zanima vas jezik kojim pricate..odakle ste? Kaze ovaj nas..iz Srbije...a amer mu kaze..odlicno i pokaze mu ID imigracionog, pokazite mi papire za legalan boravak i rad u USA? OVaj jadnik nije imao , bio na crno, corkirali ga odmah i deportacija za par dana...
Reply With Quote
  #694  
Staro 11.05.2016, 12:58
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Pozdrav kolege, nov sam na forumu ali iscitao sam celu ovu temu i nigde nisam video da se pominju obuke za vozace koje placaju americke firme tipa C.R.England ili npr Swift, kakva je tu prica? Radim kao vozac u Srbiji vec 15god pa bih voleo da izbegnem nase gazde ako je to moguce.
Reply With Quote
  #695  
Staro 11.05.2016, 14:18
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GSPvozac Prikaz poruke
Pozdrav kolege, nov sam na forumu ali iscitao sam celu ovu temu i nigde nisam video da se pominju obuke za vozace koje placaju americke firme tipa C.R.England ili npr Swift, kakva je tu prica? Radim kao vozac u Srbiji vec 15god pa bih voleo da izbegnem nase gazde ako je to moguce.
Prica je takva da radis za sicu... Pisali smo i o tim velikim americkim kompanijama, tako da ukoliko si procitao temu sigurno si video sta je o njima receno.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #696  
Staro 11.05.2016, 16:39
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

mozes da radis kod makedoanaca, litvanaca, bugara ili slicne biranije u nasem okruzenju i dodje ti isto manje vise ali je fora sto svi nasi voze bez tog famoznog elektronsko logbuka pa mozes da vozis bez zakonskog limita, prelazis milje i milje i pravis pare, ali pre svega moras da polozis prvo za kola pa za kamion
Reply With Quote
  #697  
Staro 11.05.2016, 21:16
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Exclamation

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Max73 Prikaz poruke
Razlika u ceni je 400$ a da li zna neko da li postoji razlika u kvalitetu obuke, (poligon, nastava, voznja, koliki broj ljudi, itd...) ?
Да ли је разлика у цени стварно $400, или што рече Маркос да Енес дере? У Аламу је цена $1.900 само ако се све положи из првог пута. Запитајте се да ли ћете све положити из првог пута (пре-трип, полигон и градску вожњу). Ако паднете на било којем делу теста, онда је то додатних $200, па ако паднете још једанпут... размислите сами... код Енеса јесте цена у старту већа, али се ни цент не доплаћује више и неупоредиво је боља јарда од оне у Аламу... Не агитујем ја ни за кога, нити сам против некога, али овакве непотпуне информације не користе никоме..
Наравно да за некога ко је тек дошао и има ограничене финансијске могућности $400 разлике изгледа много, али... ко не плати на мосту, платиће на ћуприји.
Не кажем ја да је немогуће све положити из првог покушаја, има и таквих али су врло ретки... нико не прича о томе колико је пута падао на неком делу теста... само се запитајте да ли ћете успети све да положите из првог покушаја и тек у том случају ће Енес, односно RoadRunner Truck School бити скупљи.. Чак и неко са великим искуством вожње камиона може да падне на полагању, било на пре-трипу, било на полигону... имам познаника коме је проблем био енглески а самим тим и пре-трип. Али када је успео да положи пре-трип, чак два пута је падао на градској вожњи, иако иза себе има 15 година искуства вожње свих могућих врста камиона у Србији... Наравно да он има вожњу камиона у малом прсту, али се на полагању свашта дешава и некада се веома лако падне...
Мени је власник Аламо-а, не могу имена да му се сетим, тражио $350 за додатних 4 часа градске вожње (када сам ја био у Аламу, цена је била $1590 ако се све плати одједном а око $1.700 ако се плаћа на рате, али задња рата обавезно мора да се плати пре изласка на испит). И онда, ко је скупљи?
Мислите о томе...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!

Last edited by Bockyman; 11.05.2016 at 21:27.
Reply With Quote
  #698  
Staro 11.05.2016, 22:13
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

zaobidjite alamo u sirokom luku ko god je planirao, ja sam evo 5 nedelja na obuci i nisu me stavili na spisak za sled utorak...imaju mnogo ucenika koji su pali i onda se zesca guzva pravi a samo je jedan ispitivac
Reply With Quote
  #699  
Staro 12.05.2016, 03:54
Susurin Susurin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.02.2013
US lokacija: Arizona
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Dobro je to kod Jure u Alamu imas vremena da utvrdis gradivo. Ne kao ja u Arizoni, isao sedam dana u auto skolu i osmi dan polaganje.
Reply With Quote
  #700  
Staro 12.05.2016, 13:27
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

pa da tako je i na floridi, cak ni ne polazes.
ovo je kriminal ovde mada mislim da i njega neko svesno busi, kad na 12 ljudi za ispit oni salju jednog ispitivaca
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.