ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 20.05.2016, 20:23
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Da, trazili su mi SSN i popunjavala sam onaj W obrazac za porez, ali svejedno, ovde se iz aviona vidi da nisu cista posla. Cak sam i na internetu nasla da je taj gazda bio hapsen zbog kradje struje u vrednosti od milion dolara. Bezim ja odavde uskoro.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #62  
Staro 21.05.2016, 16:48
SanjaM SanjaM je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 16
Nepromenjeno

Jao haos Ejpril, stvarno se nadam da ces sto pre pobeci iz te ludare! Verujem da nije lako naci normalan posao u prvih par meseci, meni se cini da bih radila i za manje novce, u normalnijoj atmosferi ... Ali polako, sve je to skola! Nas isto ceka za par meseci! Samo napred!!!
__________________
2015. - SELECTED!!!
CN 2016EU00019xxx
22.03.2016. - Zelenaaaa!!!
Reply With Quote
  #63  
Staro 21.05.2016, 20:03
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Red face

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Moram sa vama da podelim iskustva sa svog sadasnjeg (prvog) posla u Americi, posto sam u totalnom soku (s kao skola a ne sok od borovnice, nemam ovde namesten srpski na tastaturi).
Elem, posao sam nasla 18 dana nakon dolaska u Cikago preko sajta Craigslist. Pisalo je da im treba pomoc u kancelariji i da je pozeljno znanje Excela. Prijavih se ja, dodjoh na intervju na kome mi je receno da je satnica 12 dolara (jedina OK strana ovog posla), da se radi od ponedeljka do petka po devet sati a subotom sest, ali da cu dobiti jedan dan slobodan tokom radne nedelje (sto se nije desilo). Ubrzo sam shvatila da ce moj posao biti da skeniram gomilu papira i proveravam da li se brojevi u Excelu poklapaju sa onima koje dobijam na papiru (postupak koji bi jedan kompjuterski program mogao da obavlja bez ikakvih problema, ali oni ne zele da promene metode koje su usvojili pre sedam godina).
Na stranu to sto se kancelarija raspada, sto imamo jedan minijaturni prozor u sobi sa gomilom racunara a metode rada su kao iz 19. veka, ono sto me najvise sokira jeste odnos nadredjenih prema zaposlenima, kao i cinjenica da se vecina zaposlenih potpuno slaze sa takvim odnosom.
Primer br. 1:
Devojka dolazi na posao u 8 i 31 a radi se od 8 i 30. Obezbedjenje je zapisuje i odmah prijavljuje sefici koja dolazi i drzi svima predavanje kako ne smemo da kasnimo a ako kasnimo moramo da najavimo (kasnije shvatam da kancelarijski sat zuri dva minuta i da devojka zapravo nije ni zakasnila).
Primer br. 2:
U jednom od marketa za koje radimo racunovodstvo izbija poplava koju vidimo preko sigurnosne kamere na ekranu. Posto je vanredna situacija, normalno zanima nas sta ce biti i gledamo u ekran. Sutradan dolazi sef i drzi nam predavanje kako nemamo pravo da skidamo pogled sa svojih monitora u toku radnog vremena jer svaki takav trenutak znaci da obavljamo manje posla a ko ce to da plati? Citiram - You have no right to turn to your right shoulder.
Primer br. 3:
Koleginica pita kada je happy hour za kafu u obliznjem kaficu (razgovor koji je trajao dva i po minuta). Odmah zatim zove sefica koja kaze kako prica nije dozvoljena i kako smo placeni da radimo a ne da pricamo.
Mogla bih do sutra da nabrajam ovakve primere, a tu je i apsolutno ponizavanje radnika, od toga da sef preko razglasa narucuje "donesite mi vodu, uradite to i to" pa do cinjenice da je devojci koja je dala otkaz rekao "You're nothing, you piece of shit". Kad se na sve to doda samo sedam dana godisnjeg odmora i tri dana bolovanja (i to tek nakon godinu dana), jasno je zasto trazim drugi posao Inace, u Srbiji sam pet godina radila kao novinar (za sta sam se i obrazovala), tako da me ovaj posao sa nula kreativnosti i atmosferom kao u Pjongjangu ubija u pojam. Izvinite na kilometarskom postu, htela sam da olaksam dusu.
Vi koji radite u normalnim firmama molim vas podelite svoja iskustva, cisto da znam da ima nade
Ејприл, па да ли је могуће? Ево и ја сам у шоку! (без сока од боровнице). Просто ми није јасно како је то могуће у земљи истине, љубави и правде... Па зар се такве ствари не дешавају само у Србији и земљама Балкана?
Али, као што беше овде написала једна чланица форума, која још није извучена и машта о обећаној земљи, бар ћеш моћи да путујеш, идеш на разна културна дешавања и бити цењена...

Ево коментар на овај твој текст једног мог друга који је овде 5 година, такође добио зелену карту на лутрији:


To bi trebao da kazes ovima u srbiji
Jer je ovde takvih firmi, poslova koliko hoces.

Kod mene isto nije dozvoljena prica, jos pogotovo ako masina ne radi.. U prosloj firmi imalo je zvono za pocetak, kraj i kada je vreme rucku, a brat tog gazde je cak brojao ko koliko ide u wc i znao je da kaze, da ako vec ne mozes da izdrzis uzmi flasu pa pored masine. Za kasnjenje od minut, odbijali su pola sata, a sto se odmora tice ta je i srecnica.. Imala je 7+3 dana, a ja nigde nisam imao vise od 5 posle prve godine.

Ne zalim se, ali da je lako, nije

А још да додам.. у тој прошлој фирми у којој је радио... само су им једног понедељка заказали састанак у 4 и обавестили све у фабрици да је фирма банкротирала и да су, је л те, сви остали без посла... и нема ту пренемагања, Вучићу педеру помажи, него су сви кренули у потрагу за новим послом... а пошто су тамо птимали чек на две недеље, после банкрота је газда остао свима дужан плату за недељу дана...

Ево, и ја се питам како је то могуће овде у Америци када је овде све мед и млеко....
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #64  
Staro 21.05.2016, 20:10
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Skoro je bio clanak u novinama, farma zivine negde u usa, toliko je surovo da radnici na traci nose pelene za odrasle kako bi na licu mesta vrsili nuzdu da ne bi odlazili u wc
Reply With Quote
  #65  
Staro 21.05.2016, 21:12
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Elem, posao sam nasla 18 dana nakon dolaska u Cikago preko sajta Craigslist...
...Inace, u Srbiji sam pet godina radila kao novinar (za sta sam se i obrazovala), tako da me ovaj posao sa nula kreativnosti i atmosferom kao u Pjongjangu ubija u pojam. Izvinite na kilometarskom postu, htela sam da olaksam dusu.
Vi koji radite u normalnim firmama molim vas podelite svoja iskustva, cisto da znam da ima nade
Ejpril, baš mi je žao da se tako mučiš, i iskreno verujem da ćeš naći nešto mnogo bolje, samo treba izdržati.
Preko čega još pokušavaš da nađeš posao? Jesi li probala glassdoor, ineed, linkedin...? Možda ne bi bilo loše da probaš i preko nekih freelance sajtova, tamo uvek ima dosta ad-hoc poslića koji se vezuju za research (sto negde sa svojim iskustvom mislim da itekako možeš da radiš a da ti ne bude skroz dosadno), a da ne pominjem te copy/paste xls. varijante poslova kojih uvek ima.
Takođe pogledaj i poslove koji se tiču manuelnog testiranja (manual testing). To su prilično jednostavni poslovi, a obično ljudima koji su van IT-a ni ne pada na pamet da gledaju tako nešto.

Eto, možda nije loše kao prelazno rešenje kad muž počne da radi

Što se situacije tretiranja radnika tiče... da se ne lažemo, toga ima svuda, ali bukvalno svuda i u svakoj zemlji! Jednostavno je stvar sreće na šta ćeš naleteti. Samo ne treba klonuti duhom i treba tražiti dalje.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #66  
Staro 22.05.2016, 04:57
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Tikice, trazim preko raznih sajtova. Hvala ti za ideju za freelance, pogledacu sta ima.
Bockyman, kod tog tvog druga gore nego kod mene, sad si me utesio Vidim da si i ti u Cikagu, gde radis i kako je tebi na poslu?
Ja se trudim da se ne potresam mnogo jer mi je ovo samo prelazni period, cim nadjem nesto drugo dacu otkaz. Psihopata svuda ima, pa i u Americi, ali isto tako sigurno ima i normalnih firmi. Koliko znam, Oskark je npr. bas zadovoljan atmosferom i uslovima na svom poslu a on je isto u Cikagu.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #67  
Staro 23.05.2016, 00:55
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
tikice, trazim preko raznih sajtova. Hvala ti za ideju za freelance, pogledacu sta ima.
Bockyman, kod tog tvog druga gore nego kod mene, sad si me utesio :d vidim da si i ti u cikagu, gde radis i kako je tebi na poslu?
Ja se trudim da se ne potresam mnogo jer mi je ovo samo prelazni period, cim nadjem nesto drugo dacu otkaz. Psihopata svuda ima, pa i u americi, ali isto tako sigurno ima i normalnih firmi. Koliko znam, oskark je npr. Bas zadovoljan atmosferom i uslovima na svom poslu a on je isto u cikagu.
извини на тону мог претходног поста... али ми је просто смешно како многи људи, као мали перица, замишљају живот овде... како је овде мед и млеко, па путовања, па проводи...па те послодавци цене и ломе се око тебе..
а у пракси је све доста другачије.. не налазе се баш тако лаки послови а још да су и добро плаћени... па разна питања на форуму, имам ову или ону диплому, а да ли само мене чекају тамо у уса, јесам ли им само ја фалио?
што рече један мој друг, овде је борба непрестана... да не будем погрешно схваћен, не жалим се, али ни овде није мед и млеко и није све потаман... наравно, како за кога, јер сви имамо другачије полазне основе..
мени је на пример ван памети да неко остави добар посао у србији и дође овде, а упознао сам човека, дечко је био адвокат у београду, причао ми је да је зарађивао 2.000 евра месечно радећи код неког адвоката у адвокатској канцеларији. наравно, није му то падало са неба, пуно је радио, и наравно 2.000 евра није исто у београду и параћину рецимо, али немој да се лажемо, то нису мале паре за српске услове...
и, дошао овде да вози камион... упознали смо се када смо се обојица уписивали у школу за камион...има ту још детаља његове приче, да их не износим сада, али образован човек, адвокат са пристојном зарадом, дошао овде да живи пасји живот возећи камион... ваљда ће тако зарадити више пара...да не дужим...
поента је да нигде није савршено, мени конкретно је боље овде јер у србији немам ама баш никакву перспективу, и ја сам задовољан али највише због тога што ја никада нисам имао превелика очекивања и ја не могу да се разочарам...и пре или касније сви схвате да није све само у парама...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #68  
Staro 23.05.2016, 15:13
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Pa tacno tako, nije sve u parama. Razlozi njegovog odlaska iz Srbije ne moraju biti bitni, uvek ima gde da se vrati.
Reply With Quote
  #69  
Staro 23.05.2016, 15:28
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Ko zna zasto je decko otisao, to sto je imao dobru platu ne znaci da je bio srecan. Sigurno je imao neki svoj razlog, mozda ga je nervirala opsta situacija u zemlji i sve sto je vidjao oko sebe, mozda nije hteo da mu deca odrastaju u takvom sistemu ili je jednostavno zeleo da testira sebe i pokusa negde drugde. Ko zna, mi to samo mozemo da nagadjamo.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #70  
Staro 23.05.2016, 21:28
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno

Ejpril88,
zasto ne konkurises za posao u banci?
Mozes da pocnes kao teller za 12$ po satu ili kao bankar 17$ po satu plus mozes dobiti bonuse oko 400$ ako si dobra u prodaji.
Vrlo je lako dobiti posao kao teller, a posle godinu dana ako se pokazes dobro mozes biti promovisana u bankara. Posao je izuzetno stresan, ali sto vise naucis sve bude lakse...
__________________
2015EU00004XXX
29.5.2014-poslat DS 260
9.12.2014-intervju
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kulturni šok nakon dolaska u USA dreamerns Vaša strana 84 02.05.2017 18:35
Kako se osećate... srecica Vaša strana 46 01.10.2015 15:15
ukupna cena dolaska u USA ivkodrg Stare teme 113 17.11.2013 02:58
Stan i posao pre dolaska Skullnick Stare teme 39 17.03.2013 14:21
Novi Hobi nakon dolaska u USA landlord Vaša strana 16 14.03.2013 06:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.