ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #751  
Staro 03.03.2017, 07:49
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

to vec sa porezom verovatno zavisi od income tax u drzavi?

Markoss,jesi li mozda razmisljao o kracim voznjama,tj.da svako vece budes kuci,sigurno je i tu manje novca ali bices kuci...
Reply With Quote
  #752  
Staro 03.03.2017, 12:40
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Videcemo oko poreza, treba da podnesem taj obracun svega i svacega pa cemo da vidimo koliko ce biti....

Viddecu sta i kako dalje, u junu se selimo u suburb pa bi i troskovi bili manji
Reply With Quote
  #753  
Staro 03.03.2017, 21:09
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Bas me interesuje to za porez,koliko sam ja shvatio zarada se racuna u income tax a ima drzava bez income tax ( recimo topla Nevada,i bilo je jos neke 3 drzave ne secam se sad)... ima li neko iskusniji da nam kaze cisto informativno ovo oko poreza...

Markoss,samo hrabro,seli se - menjaj poslove - bitno budi uz porodicu i za porodicu ,obezbedi im dobru skolu, vizu si im vec obezbedio to je ono sto svi ustvari i hocemo,nek se i nama koji bi da se selimo pogode tvoje muke sada maja pa cemo se snalaziti,bilo to 900 bilo to 1500$ mesecno
Reply With Quote
  #754  
Staro 03.03.2017, 21:35
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vlada33 Prikaz poruke
Bas me interesuje to za porez,koliko sam ja shvatio zarada se racuna u income tax a ima drzava bez income tax ( recimo topla Nevada,i bilo je jos neke 3 drzave ne secam se sad)... ima li neko iskusniji da nam kaze cisto informativno ovo oko poreza...
Obracun poreza je kompleksna tema, mozda da imate konkretno pitanje pa bi dobili konkretan odgovor. Dok se neko iskusan ne javi, na ovoj temi mozete naci korisne informacije. Koliko je meni poznato, ukoliko neka drzava nema state tax onda se primenjuje federal tax.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #755  
Staro 06.03.2017, 14:09
phd phd je offline
Proteran
 
Datum prijave: 05.03.2017
YU lokacija: RajvoSa majstore RajvoSa
Poruke: 11
Nepromenjeno

Sigurno najdetaljnija i najpreciznija objasnjenja svaka cast Magelan

Onako usput, pitanje na koje sam siguran da je negdje na ovih bezbroj stranica odgovoreno ali zaista ne moze da mi izadje na pretrazi

Da li se dogadjaju pljacke na tim truck stopovim, jedan porodicni prijatelj je vozio ali sam bio mladji pa se dobro ni ne sjecam tih prica niti tako precizno ali koliko se sjecam prica je bila da ti stopovi nisu bas kao SUPE UGODNA mjesta nego da ima svega (glede krimanala prostitucije droge itd.) i taj dio mi je jasan, ali to te ne mora brinuti ali recimo dio koji se odnosi na pljacke-otimacine ili obijanja kamiona i slicno?

I jos jedno pitanje obzirom da je bilo nekoliko vozada i vlasnika kao i dispecera koji su radili u srbiji, da li je ikada ikome palo na pamet da se udruze tj. da ovi dispeceri pokusaju da se osamostale (pobjegnu od gazdi koje ih maltretiraju za sitne pare) i da pokusaju uz pomoc nekolicine nasih vozaca sami da stvore svoju neku bazu i uzimaju svoj neki fee?

Naravno reci ce te da je to nemoguce dok nemaju GC i nisu na americkom tlu, ali bas zato nagalasavam uz pomoc nasih vozaca i vlasnika kojima u biti da bi bili sto profitabilniji treba citaba uigrana ekipa brokera dispecera itd itd itd itd???
Reply With Quote
  #756  
Staro 07.03.2017, 17:37
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Za 10meseci kpliko vozim east i mideast nikad nisam imao nikakvu neprijatnost na truckstopu, nit video bill kakve sumnjive radnje. Cesto se moze videti i policija kako obilazi truckstops.

Ovo zadnje pitanje je vrlo zanimljivo ali tesko izvodljivo, bez obz dal su dispec u srb ilo usa, zasto?

Mo ras da imas svoju firmu tj MC broj koji bi trebao da bude sto stariji jer kad se uzimaju loudovi koristi se taj mc broj. S obz da sve ide preko brokera, Retko koji ce da ti da dobri placen load sa skoro dobijenim mc brojem. Miras da imas 2 ili 3 kamiona min da bi dobio mc broj.
Reply With Quote
  #757  
Staro 08.03.2017, 20:20
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke

Neki minimalni prosek je 3000 milja nedelljno, i to je zarada oko 1400$, znaci oko 500 milja za 6 dana. Ja za 5 dana predjem oko 3500 do 3700 milja i zaradim oko 1600 700$.
Ovo bi znacilo da si placen .45c po milji sto je super ali mi nije jasna ova kilometraza. Ovo bi znacilo da predjes dnevno 700 milja(1126km)??? Jel imas uopste utovar/istovar, cekanje na iste, cekanje na novu turu,...?
Reply With Quote
  #758  
Staro 08.03.2017, 22:07
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

48centi sam sad placen, i da, 700milja dnevno vozim, recimo pokupim oko 12h popodne, izvezem to za nekih 11 12 sati i istovar je ujutru oko 7 8 9 zavisi.

Ako recimo pokupim kasnije tipa 3 4 popodne, onda izvezem do 1 2 nocu, pa spavam do nekih 5 6 sati i izvezem ostatak jos 2 3 sata sv3 zavisi koliko mi ostane.

Na utovarima zavisi, cekam ponekad sat dva....retko preko, isto vazi i za istovar
Reply With Quote
  #759  
Staro 09.03.2017, 12:00
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
48centi sam sad placen, i da, 700milja dnevno vozim, recimo pokupim oko 12h popodne, izvezem to za nekih 11 12 sati i istovar je ujutru oko 7 8 9 zavisi.

Ako recimo pokupim kasnije tipa 3 4 popodne, onda izvezem do 1 2 nocu, pa spavam do nekih 5 6 sati i izvezem ostatak jos 2 3 sata sv3 zavisi koliko mi ostane.

Na utovarima zavisi, cekam ponekad sat dva....retko preko, isto vazi i za istovar
ово су тимске туре? да ли је тачно да од 1. децембра ове године електронски лог бук постаје обавезан? знам да се сваке године прича да ће да стартује електронски лог бук, али сада је као коначан датум...па ако неко има проверену информацију, нека подели.
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #760  
Staro 09.03.2017, 14:16
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Nisu timske ture sam vozim. Navodno elektronske logbooks ce imati firme koje imaju preko 5 6 kamiona... e sad bice tu bas mnoooogooo zezamcije oko elektrologova, jer ce se smanjiti drasticno broj sati za voznju samim tim i miljaza i naravno zarada. Ja cu prvi da batalim kamion ako mi se prepolovi zarada a znam da i mnogi tako misle. Drugo, ako bude kasnjenja na pikapu i na deliv, i tu se gube dragoceni sati a dal ce bednih 100 200 dolara moci da pokriju troskove ownera kamiona koji ce izgubiti700 800 dolara zbog kasnjenja.

Pozz
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.