ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #741  
Staro 30.10.2017, 08:20
Bojanche Bojanche je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2013
US lokacija: Buffalo
YU lokacija: Backa Topola
Poruke: 24
Nepromenjeno

Pozdravljam , evo ovako da iznesem nase iskustvo sa lekarskog pregleda ,zakazali smo za 27.10 petak u 9 sati,posto je bg raskopan i guzva je kasnili smo pola sata ali niko nam nije zamerio ,usli smo u ordinaciju samo supruga i ja a cerkica nije trebala da se pojavi ujutru nego tek u 2 popodne ,jer deca do 2 godine niti vade krv ni nista,dali smo urin i izvadili su nam krv,platili 500 dolara i dobili papire za clinicanova za snimanje pluca,dosli u kliniku uslikali se i otisli na kafu ,u 1 bili gotovi rezultati pokupili ih i pravac smiljaniceva,cekali sat vremena da dodje doktorica uradila rutinski pregled dobili inekcije mmr-a i to je to .
da naglasim za lekarski treba pasosi,slike za srbije 4 komada 5x5 cm ,kartoni o vakcinama,za decu jako bitno a za nas matore ne bitno ,ko nije u zadnjih 10 godina primio mmr,tetanus i vaxigrip treba da primi,mmr nigde sem batut i ordinacije gde radite lekarski necete dobiti.mmr u smiljanicevoj je 3000 dinara po osobi ovo sve ostalo mozete dobiti u svom domu zdravlja,dobicete kovertu koju ne dirate i snimak pluca na cd ,to je to ,pozdrav.
Reply With Quote
  #742  
Staro 30.10.2017, 08:56
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bojanche Prikaz poruke
mmr nigde sem batut i ordinacije gde radite lekarski necete dobiti.mmr u smiljanicevoj je 3000 dinara po osobi ovo sve ostalo mozete dobiti u svom domu zdravlja,dobicete kovertu koju ne dirate i snimak pluca na cd ,to je to ,pozdrav.
Samo bih dodao da se MMR vakcina moze dobiti I u Zavodu za javno zdravlje u 29. Novembra. Cena je 1480 dinara, osoblje jako ljubazno. Preporucujem.
Reply With Quote
  #743  
Staro 30.10.2017, 09:10
Bojanche Bojanche je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2013
US lokacija: Buffalo
YU lokacija: Backa Topola
Poruke: 24
Nepromenjeno

to za javno zdravlje nisam znao pa se izvinjavam ostalima,sledeci put se javljam 14 novembra
Reply With Quote
  #744  
Staro 06.12.2017, 14:21
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Pozdrav svim clanovima foruma.
Imao sam zakazan lekarski pregled juce(Smiljaniceva) i sve sam zavrsio do 12.30.
Uglavnom sve je isto kako su i prethodni clanovi opisali....

Ono sto vam je potrebno za lekarski pregled je sledece :
*4 slike (5x5cm)
*Pasos
*Karton vakcinacije(ukoliko nemate ono kartonce odite u dom zdravlja na odeljenje za vakcinaciju i trazite da vam odstampaju)

Lekarski mi je bio zakazan u 9.15, ja sam poranio desetak minuta.
Najpre sam dao urin, nakon toga krv. Platio lekarski 200 $ (mozete da platite i u dinarima), dobio sam uput za Clinicanova da snimam pluca. Pesaka ne treba duze od 20 minuta do tamo. Cim sam im reko da radim lekarski pregled za vizu odmah su me prozvali. Nakon toga sam sacekao izvestaj lekara, dobio cd. Posle toga ponovo nazad u Smiljanicevu.
Doktorka je uradila pregled, nakon toga vam postavi pitanja da li postoji mogucnost da imate sidu,da li ste koristili droge....takodje pita vas za istoriju bolesti , odnosno za operacije koje ste imali do sada,meri se pritisak,visina,tezina.Primio sam potrebne vakcine (2000 dinara po vakcini), nakon toga sam dobio koverat koji nosim na intervju, disk sa snimkom pluca i potvrdu o vakcinama koju je potrebno nositi prvi prvom ulasku u Ameriku.

Nadam se samo da nista nisam propustio, ukoliko su potrebne dodatne informacije stojim na raspolaganju.
Reply With Quote
  #745  
Staro 09.12.2017, 23:21
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Pozdrav svim clanovima foruma.
Imao sam zakazan lekarski pregled juce(Smiljaniceva) i sve sam zavrsio do 12.30.
Uglavnom sve je isto kako su i prethodni clanovi opisali....

Ono sto vam je potrebno za lekarski pregled je sledece :
*4 slike (5x5cm)
*Pasos
*Karton vakcinacije(ukoliko nemate ono kartonce odite u dom zdravlja na odeljenje za vakcinaciju i trazite da vam odstampaju)

Lekarski mi je bio zakazan u 9.15, ja sam poranio desetak minuta.
Najpre sam dao urin, nakon toga krv. Platio lekarski 200 $ (mozete da platite i u dinarima), dobio sam uput za Clinicanova da snimam pluca. Pesaka ne treba duze od 20 minuta do tamo. Cim sam im reko da radim lekarski pregled za vizu odmah su me prozvali. Nakon toga sam sacekao izvestaj lekara, dobio cd. Posle toga ponovo nazad u Smiljanicevu.
Doktorka je uradila pregled, nakon toga vam postavi pitanja da li postoji mogucnost da imate sidu,da li ste koristili droge....takodje pita vas za istoriju bolesti , odnosno za operacije koje ste imali do sada,meri se pritisak,visina,tezina.Primio sam potrebne vakcine (2000 dinara po vakcini), nakon toga sam dobio koverat koji nosim na intervju, disk sa snimkom pluca i potvrdu o vakcinama koju je potrebno nositi prvi prvom ulasku u Ameriku.

Nadam se samo da nista nisam propustio, ukoliko su potrebne dodatne informacije stojim na raspolaganju.

Hvala vam puno na podeljenom iskustvu Nama ostalima puno znaci koji tek treba da prodjemo lekarski
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #746  
Staro 25.12.2017, 22:18
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Pozdrav svima.
Intervju nam je zakazan za 22.02.2018.
E sad, imamo bas bas malu bebu koja je rodjena krajem oktobra.
Ona ce tada znaci imati nepuna 4 meseca.
Da li je ko bio u slicnoj situaciji i prema tome gde je najbolje obaviti lekarski?
Iz Srbije smo.
Hvala.
Reply With Quote
  #747  
Staro 30.01.2018, 23:29
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Pozdrav svima.
Intervju nam je zakazan za 22.02.2018.
E sad, imamo bas bas malu bebu koja je rodjena krajem oktobra.
Ona ce tada znaci imati nepuna 4 meseca.
Da li je ko bio u slicnoj situaciji i prema tome gde je najbolje obaviti lekarski?
Iz Srbije smo.
Hvala.

Moj savet vam je da kontaktirate Smiljanicevu i oni ce vam reci kako i sta
Evo copi koji sam ja skinula sa linka u Pdf formatu,tu vam je broj telefona na koji mozete pozvati

Ordinacija opšte medicine
Smiljanićeva ulica 22
Beograd
Pozovite +381 (0)11 2451-919 ili +381 (0)64 199-8867 između 9 i 13h od ponedeljka do petka da biste zakazali. Pregledi i rezultati su gotovi istog dana.

Srecno
I Neka je bebac Ziv i Zdrav
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #748  
Staro 31.01.2018, 11:31
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Hah, hvala na odgovoru Makice.
Zakazao sam pregled za 21.02. odavno.
Sad je ostalo samo da se ceka.
Reply With Quote
  #749  
Staro 01.02.2018, 18:07
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Da se javnem Lekarski pregled mi je bio jutros u 9h.
Usla u ordinaciju i sacekala sam mozda 10 minuta,onda sledi davanje kartona vakcinisanja,4 slike 5x5,predate pasos (i istorija bolesti ako postoji- neki izvestaj) zatim sledi urin,vadjenje krvi i izmere temperaturu. Vracate se u cekaonicu i platite 200$. Onda vam daju uput za 'Clinicanova' dom zdravlja da uradite rtg pluca i sa tim diskom i izvestajem se vracate u Smiljanicevu na sledeci deo pregleda. Sledeci deo podrazumeva : visinu,tezinu,izmere vam reflekse pita doktorka da li ste imali neku operaciju,da li sumnjate da imate hiv,da li ste ili koristite neke droge i slicno. Na kraju sam dobila MMR vakcinu (posto jedino nju nisam) i platila je 3000 dinara. Zapecacenu kovertu koju odnosim na intervju,i dr Snezanino 'Srecno u Usa' Hvala puno Dr Snezani iz ordinacije Smiljanic,kao i svim clanovima koji nesebicno dele iskustva sa nama
I da napomenem,rekli su mi da mogu da doruckujem i popijem kafu ujutru,samo ne preterano mlecne proizvode Ako nekom mogu da pomognem,tu sam Srecno svima
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #750  
Staro 01.02.2018, 18:51
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala @Makica. Veoma korisne informacije.

Mislim da niko do sada nije dao opis lekarskog pregleda. Eto sad imamo i to.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Ksenofobija-vasa iskustva Lucky Vaša strana 7 15.06.2011 19:40
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.