ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #171  
Staro 25.03.2018, 19:01
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aura Prikaz poruke
Ekipa u USA, koliko vam je racun za mobilni telefon?
Ja sam trenutno na Sprintu, istekao mi je ugovor tako da sam slobodna sto se tog tice, i razmisljam naci sta povoljnije, jer trenutno placam $145 total i ne znam, cini mi se da mi je to puno love...
Dvije linije, ja i suprug, unlimited sve...to je kao neki plan 80 dolara za njega plus 20 za drugu osobu, tj mene...i na kraju sa svim taxama i fees racun je $145... Da mi je stagod naci do $100
Mnogo! Ja placam oko $30 na Google Project Fi. Koristi Sprint, T-Mobile, and U.S. Cellular i WiFi u isto vreme, tako da imas maksimalnu pokrivenost, cak i u podrumima gde nemas ni jednu mrezu a imas wifi, ali moras da koristis neki od njihovih telefona koji to sve podrzava. Ja retko koristim mobilni net pa meni odgovara, jer za $30 imas 1GB i svaki novi GB se placa $10, ali isto toliko kosta i kad ga koristis u Srbiji, Evropi ili bilo gde drugo, pa ako putujes, onda nema nista bolje za te pare.

Supruga koristi Simple Mobile koji koristi T-mobile tornjeve ali Note 5 ne podrzavaju, pa ima problema sa tim. Ali ona vec 5 godina placa $40 i ima 6GB po LTE brzini, a posle spustaju na 3G, ali ona koristi mobilni net mnogo pa joj se ne isplati Fi.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #172  
Staro 25.03.2018, 23:48
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Mnogo! Ja placam oko $30 na Google Project Fi. Koristi Sprint, T-Mobile, and U.S. Cellular i WiFi u isto vreme, tako da imas maksimalnu pokrivenost, cak i u podrumima gde nemas ni jednu mrezu a imas wifi, ali moras da koristis neki od njihovih telefona koji to sve podrzava. Ja retko koristim mobilni net pa meni odgovara, jer za $30 imas 1GB i svaki novi GB se placa $10, ali isto toliko kosta i kad ga koristis u Srbiji, Evropi ili bilo gde drugo, pa ako putujes, onda nema nista bolje za te pare.

Supruga koristi Simple Mobile koji koristi T-mobile tornjeve ali Note 5 ne podrzavaju, pa ima problema sa tim. Ali ona vec 5 godina placa $40 i ima 6GB po LTE brzini, a posle spustaju na 3G, ali ona koristi mobilni net mnogo pa joj se ne isplati Fi.
hmmm jeb** ti gde ja zhivim, nisam ni chuo za Project Fi i chini mi se veoma povoljno.
Hvala ti shto si ovo podelio sa nama
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #173  
Staro 26.03.2018, 00:29
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Nisam ni ja nikad cula za taj Project Fi, wow bas je povoljno i zvuci interesantno, hvala milose sto si podijelio..morat cu to malo proguglati...

Isto me zanima i cricket, ako ko ima iskustva da napise koju...
Reply With Quote
  #174  
Staro 26.03.2018, 17:42
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aura Prikaz poruke
Nisam ni ja nikad cula za taj Project Fi, wow bas je povoljno i zvuci interesantno, hvala milose sto si podijelio..morat cu to malo proguglati...

Isto me zanima i cricket, ako ko ima iskustva da napise koju...
На овој истој теми је о пројекту Фи писано бар годину дана раније...Ако не на овој теми, онда на овом форуму.

А што се тиче Cricket-a... Ја сам годинама био на Simple Mobile и код њих ми је одговарало што сам могао да шаљем СМС-ове на било коју мрежу у Србији и били су генерално ОК, али проблем са било којим оператером који користи Т-Мobile мрежу је што у неким деловима нема покривеност и мени је то много сметало и онда сам прешао на Cricket. Тада су имали план који је нудио 8 гигабајта на LTE брзини (8Mbps) за $50 али ако наместите autopay добија се $5 off сваког месеца, тако да у ствари плаћам $45 месечно за voice & text unlimited и наведених 8 GB на High-Speed Data. Ја никада не потрошим ни 6 GB, тако да је мени овај план сасвим у реду. Aли колико видим тај план више не постоји (али нама који смо тада прешли на тај план ништа нису мењали).
Они имају UNLIMITED 2 план, за нове кориснике који пређу са других мрежа за $40 месечно, ако испуне одређене услове, за првих 12 месеци, али тај план се мени не свиђа јер је ту максимална брзина ограничена на 3Mbps а видео стриминг на 1,5 Mbps (у односу на 8Mbps који ја имам за мојих 8 GB), a то Unlimited се уствари односи на 22Gb, треба прочитати услове...
Углавном, ја сам задовољан и препоручујем свима да их узму у обзир или било ког другог оператера који користи AT&T мрежу. Ја не бих опет прелазио на T-Mobile a ни на Sprint који има одличне дилове али колико ја знам за већину телефона није могуће истовремено коришћење интернета (рецимо навигације) и разговарати телефоном, што је мени апсолутно неприхватљиво.

https://www.cricketwireless.com/cell-phone-plans
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #175  
Staro 27.05.2018, 20:11
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Nepromenjeno

Drustvo,imam pitanjce Naime hvala Magelanu i Bockyman na llinkovima Da li neko i dalje koristi Cricket?

https://www.cricketwireless.com/cell-phone-plans

Ovaj Unlimited plan je 55$. Ali nije mi jasno da li je Prepaid ili postpaid? I sta ukljucuje ukupno? Unlimited je sigrno,ali mora da postoji neki limit Kao sto mi ovde primer placamo pretplatu na ugovor,tako bih ja uzela paket tamo (vise se isplati neko mi je rekao) Kakva su vasa iskustva? Ili neki plan za preporuku? Hvalaaaaaaaa
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #176  
Staro 27.05.2018, 22:25
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Drustvo,imam pitanjce Naime hvala Magelanu i Bockyman na llinkovima Da li neko i dalje koristi Cricket?

https://www.cricketwireless.com/cell-phone-plans

Ovaj Unlimited plan je 55$. Ali nije mi jasno da li je Prepaid ili postpaid? I sta ukljucuje ukupno? Unlimited je sigrno,ali mora da postoji neki limit Kao sto mi ovde primer placamo pretplatu na ugovor,tako bih ja uzela paket tamo (vise se isplati neko mi je rekao) Kakva su vasa iskustva? Ili neki plan za preporuku? Hvalaaaaaaaa
Ograničenje je samo u brzini internet veze:
Data speed 3 Mbps. Video streaming at 1.5 Mbps. After 22 GB of data usage, Cricket may temporarily slow speeds.

Njihovi operateri ne mogu da napišu "neogrančeno" ako nešto ograničavaju. A i cena od $55 nije tako mala.
Napisali su da neki telefoni ne rade, tako da moraš, izgleda, da kupiš od njih telefon.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #177  
Staro 27.05.2018, 22:33
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Iskreno, ja bih možda pre gledao ponude od ovih većih operatera (AT&T, Version, Sprint i sl.). Ovi mali mi ne ulivaju poverenje, ali možda i grešim. Nisam se preterano udubljivao u ponude mobilnih operatera u USA.
Reply With Quote
  #178  
Staro 28.05.2018, 01:16
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Supruga i ja placamo 100$ (sa svim ukljucenim taksama) unlimited paket kod T-Mobile. Treca linija je jos 30$, cetvrta 20... NIsmo uzimali telefone ( zena ima S6+ kojim je prezadovoljna, a mene OnePlus 3 sluzi kao grom!). Neograniceni pozivi na ve brojeve u US, neograniuceni SMS ka celom svetu i besplatan internet u romingu u mnogo zemalja, ukljucujuci i Srbiju.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #179  
Staro 28.05.2018, 11:08
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Izgleda da treba tražiti velike firme kao što je @Ikac89 napisao. Mislim da T-Mobile ima najviše potencijala (paušalna procena, nisam gledao ponude) zbog toga što pokriva i Evropu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #180  
Staro 12.07.2018, 01:18
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Ovde sam pocela da koristim AT&T mrezu,prvu aktivaciju sam platila 50$ ali kad sam ubacila preko kartice Auto pay placam 40$. U tu cemu su ukljuceni Unlimited talk&text in Usa i internet od 8 Gb. Ja sam odusevljena,inace je pre paid kartica

Edit : Kartica se moze koristiti i sa nasim telefonom (uredjajem) Najbitnije je da ga otkljucate samo na Sim Free. Ja koristim moj Samsung J5 ovde,sa njihovom karticom
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Internet u USA dreamerns Vaša strana 43 13.07.2010 20:46
Mobilna verzija ZL ne radi Good Spirit ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 23.05.2010 00:27
Fiksna telefonija Misa Stare teme 0 15.05.2009 09:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.