ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #341  
Staro 09.05.2016, 20:06
DarkStar DarkStar je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Hm znaci da fotograf napravi oba dvije. Hvala na brzom odgovoru.
Sutra se idem slikati za novi biometrijski pasos pa da rijesim sve odjednom.
Imam jos pitanja oko ispunjavanja 160 form.
Btw pod zaposlenje u zadnjih 5 godina sta da stavim kao datum kraja zaposlenja ako vec 10 godina radim kod istog poslodavca?
Ako stavim datum kad ispunjavam form, a na interview idem za 7-8 dana zar nece to izgledati kao da sam upravo dobio otkaz???
I sta da stavim pod naziv radnog mjesta za radnika u proizvodnji?
Najslicnije sta se nudi je business ili other i onda na dnu opisem sta tocno radim.
Forum je super. Pratim Vas jos od 2008. Bio igrao DV lottery 2009, 2010 i 2011 ali me nisu izvukli. A bio i spremio 10000$ i sve ali kad te sreca nece... Amerika je oduvijek bila i ostala the impossible dream.
Sad kad se blizim 40oj zelim ici tamo bar malo u putovanje na mjesec dana da vidim taj sasvim drugi svijet i upoznam mozda neke nove ljude.
Imam dosta internet poznanika od New Yorka do Californije i svi su Ok ljudi.

Puno hvala za brze odgovore
Sve najbolje svim forumasima/forumasicama.
Reply With Quote
  #342  
Staro 09.05.2016, 21:43
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Samo ti traźi fotku za "američku vizu" u digitalnoj i štampanoj formi, i fotograf bi trebao da zna. Tako je barem u Beogradu, kod ozbiljnih fotografa.
Za slučaj da ne zna, imas na samom sajtu, deo gde detaljno objasnjavaju kako treba da izgleda fotografija, bela pozadina, velicina glave.. Sve lepo piše, a cak i za one fotografe koji ne znaju englesku, imaju primeri fotografija...
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #343  
Staro 05.06.2016, 09:29
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Šta kažete na ovu situaciju - kao što je većini ljudi ovde poznato, imam green card i prošle godine sam proveo 7 meseci u Americi. Toliko je sa mnom ostala i moja devojka, iako je bila na turističkoj.

Negde pred kraj isteka njenog boravka (septembar)*smo aplicirali za produžetak vize (prva greška), i nažalost, slali smo papire više puta jer je uvek bio neki problem, tipa, papiri nisu bili potpisani, nije bio priložen ček i sl. Da napomenem samo, prošle godine je sredinom jula ukinuta mogućnost da se*aplicira za produžetak vize preko interneta, već je bilo potrebno da sve obavimo pešaka.

Pre dva meseca nam stiže i odgovor (na američku adresu kod stanodavaca) - nisu joj odobrili produžetak vize zbog kašnjenja u podnošenju prijave. Kao datum su naveli dan kada su primili konačno sve papire, a to je bio dan kada smo mi već uveliko bili u Srbiji.

Trenutno čekam da se malo umiri navala na vize zbog svih koji idu u Ameriku preko leta na program pa da se obratim i Ambasadi da vidim kako da rešimo problem. Hteli smo oboje da idemo u septembru da ja podnesem zahtev za odlaganje boravka u Americi, ali se plašim da će ona imati problema.

Da li se neko ikada sretao sa ovom situacijom?

Prva greška - kome god padne na pamet da produži turističku vizu, to mora da uradi minimum 40 dana pre isteka dozvoljenog boravka.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #344  
Staro 06.06.2016, 05:59
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Ajde ovako, da ne mračim, jer stvarno ne znam za ovakav slučaj...

Po meni, već ste im zapali za oko kad su videli da hoceš da produžio turisticku vizu. Oni imaju jako dosta iskustva sa imigracijom... Tako da, mislim da su vas namerno zezali.. Jer turisti su turisti, imigranti zele da ostanu... (I ja bih prvi ostao da mogu....). Mozda je trebala da napusti zemlju, pa posle par meseci da se vrati....

Postoji i onaj drugi, nelegalni deo, o kome nećemo ovde....

Znam i da ti nisam od neke pmoći ali ovo je moje misljenje....
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #345  
Staro 06.06.2016, 08:02
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Svestan sam svega toga. Bila je ideja da se devojka vrati u Srbiju, pa da ponovo dođe.

Međutim, već prvi put kada smo došli smo oboje na ulasku imali neprijatno iskustvo; tokom maja i juna su prvo odbili mog burazera koji je planirao da dođe u avgustu na kratko, onda i dva dobra druga koji imaju iznad prosečna primanja za Srbiju, a pritom rade za strance itd, da ne dužim sa ovim.

Razmišljali smo šta je pametnije, i doneli odluku da je bolje da devojka ostane.
Da je barem radila, pa da smo imali neke koristi čak i da je sada zeznula svoju vizu sa ovim Ovako, samo sam želeo da podelim priču, pa ćemo da vidimo kroz mesec, dva, s obzirom da planiram do Ambasade čim se malo stiša viziranje za klince koji idu na Work and travel...
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #346  
Staro 28.06.2016, 23:14
DarkStar DarkStar je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Vecer svima.
Ispunio sam danas 160 form za turisticku vizu jos trebam platit fee i zakazati interview.
Kod ispunjavanja sam zaboravio napomenuti putovanje u Tursku u Januaru 2015. ciji pecat ima u starom pasosu. A moram im ga pokazati jer novi pasos je izvadjen prije dva mjeseca i nema jos nikakve pecate.
Hoce li biti problem sto nisam naveo Tursku? Naveo sam druge zemlje ciji su pecati takodjer prisutni u starom pasosu. Nazalost 160 form vise ne mogu mijenjati a drugi valjda ne smijem ispunjavati?
Reply With Quote
  #347  
Staro 29.06.2016, 08:42
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DarkStar Prikaz poruke
Vecer svima. Ispunio sam danas 160 form za turisticku vizu jos trebam platit fee i zakazati interview. Kod ispunjavanja sam zaboravio napomenuti putovanje u Tursku u Januaru 2015. ciji pecat ima u starom pasosu. A moram im ga pokazati jer novi pasos je izvadjen prije dva mjeseca i nema jos nikakve pecate. Hoce li biti problem sto nisam naveo Tursku? Naveo sam druge zemlje ciji su pecati takodjer prisutni u starom pasosu. Nazalost 160 form vise ne mogu mijenjati a drugi valjda ne smijem ispunjavati?
Mislim da to nije apsolutno od neke važnosti, i da ti neće gledati gde si sve putovao. Da nisi nigde do sad putovao, možda bi te pitali zašto do sad nigde nisi išao, a imaš recimo 30 ak godina (navodim sebe). Tehniški, ex YU je inostranstvo, pa zar mislisš da je za njih to relevantno, da si bio na prostoru tih država, a znaju da nije potreban ni pasoš da se udje u neku....
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #348  
Staro 04.07.2016, 10:05
skiner_x skiner_x je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2011
US lokacija: Chicago, Il
YU lokacija: Bresno Polje
Poruke: 28
Nepromenjeno

Ima li neko ovako iskustvo sa americkom ambasadom?
Dobio sam kao student americku turisticku vizu na 3m, dobio ulazak 6m ali ostao mesec ipo, sve regularno. Kada sam se zaposlio apliciram za drugu vizu, daju mi na 3 godine, odem jednom 3,5m, drugi put 6m, oba puta sam dobio ulazak 6m. Drugara sam imao tamo, koji je nazalost preminuo ove godine ali kada sam isao tamo odlazio sam kod njega i putovao sa njim po americi. Ove godine, pre mesec dana apliciram za H2B hteo sam da odem da radim malo posto kao turista to nisam mogao i bivam odbijen, sta vise ponistava mi se turisticka viza. Planiram da odem na odmor krajem ove godine u USA pa sam razmisljao da ponovo apliciram za turisticku vizu, ima li neko ovakva iskustva, da li i koliko treba sacekati izmedju aplikacije, ima li to veze ili zavisi od konzula? Da li mi je pametno da ponistim pasos sa ponistenom turistickom vizom pre sledece aplikacije?
__________________
05. 2011. - Izvucen pa ponisteno izvlacenje
07. 2011. - Prc!
05. 2012. - Prc!
05. 2013. - Prc!
05. 2014. - Prc!
05. 2015. - Prc!
05. 2016. - Prc!
05. 2017. - Prc!
05. 2018. - Prc!
05. 2019. - Prc!
06. 2020. - Prc!
05. 2021. - Prc!
05. 2022. - Prc!
05. 2023. - Prc!
Reply With Quote
  #349  
Staro 04.07.2016, 18:17
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Prvo da izjavim saucesce.
A drugo ne bih da te plasim ali i u ovoj temi imas iskustva ljudi za koje bi rekao da ce sigurno dobiti turisticku vizu (dobra zivotna situacija) su bivali odbijeni zadnjih nekoliko godina. Sve teze je dobiti bilo koju vizu jer imaju podatke o tome koliko se ljudi vraca/ne vraca.
Dal ces dobiti vizu zavisi od tvoje situacije (mada ni to nije garant).
Ne vredi ti nista da ponistavas pasos jer oni imaju u kompjuteru sve kad si aplicirao, dal si dobio ili nisi, koliko si bio..........
Reply With Quote
  #350  
Staro 05.07.2016, 06:22
skiner_x skiner_x je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2011
US lokacija: Chicago, Il
YU lokacija: Bresno Polje
Poruke: 28
Nepromenjeno

Ma znam i ja to, ja imam samo utisak da sam naleteo na pogresnog konzula, bila je nadmena, nadrkana, nista rekla nije, samo da mi nije odobreno i da moram da apliciram za novu vizu ako zelim da idem bez objasnjenja zasto sam odbijen, svaki moj odlazak je bio on time, nisam kasnio, niti tamo pravio bilo koje prekrsaje. Pokusacu za par meseci ponovo za B1/B2 pa cemo videti.
__________________
05. 2011. - Izvucen pa ponisteno izvlacenje
07. 2011. - Prc!
05. 2012. - Prc!
05. 2013. - Prc!
05. 2014. - Prc!
05. 2015. - Prc!
05. 2016. - Prc!
05. 2017. - Prc!
05. 2018. - Prc!
05. 2019. - Prc!
06. 2020. - Prc!
05. 2021. - Prc!
05. 2022. - Prc!
05. 2023. - Prc!
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.