ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.05.2015, 14:23
Bazzoli Bazzoli je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno Green Card - Sigurnost

Pozdrav,
sada cu vam opisati moju situaciju pa bih volio da mi date odgovore na neka moja pitanja.

Imam amidzu u Americi, New York, tamo ima svoju firmu i napokon ja sam odlucio da idem tamo, jer ovdje nisam spreman da zavrsim fakultet radi financijske situacije. On je odlucio da odmah ganjamo green card, vjerovatno preko njegove firme da mi i posao obezbijedi, a i platit ce 10.000$ za to.

Znaci imam sve obezbijedzeno tamo, stanovanje, posao i to odlican, eh mene sad zanima koliko se dugo ceka za odobravanje i koliko je sigurno to?

Posto nije lutrija, pitam se da li je ista situacija kao i sa lutrijom, tj imam li razgovore pa ako, ako mi odobre to.

Moj posao je za to vrijeme da naucim engleski perfektno, a rekao je da se otprilike ceka godina, godina ipo sad, valjda novi zakon ili ne znam ni sam vec..

Zamolio bih za vasa iskustva i eto za neke odgovore ukoliko znate
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.05.2015, 14:34
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

To je cena za green card preko braka, pretpostavljam da se zenis za papire.
Ne postoji nikakav drugi nacin da dobijes green card preko firme.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.05.2015, 14:40
Bazzoli Bazzoli je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
To je cena za green card preko braka, pretpostavljam da se zenis za papire.
Ne postoji nikakav drugi nacin da dobijes green card preko firme.
ne ne, nije to u pitanju.
Znaci sve hocemo legalno, da se plati green card, vjerovatno je omoguceno zbog zagarantovanog posla koji mi on nudi..
Nije ni meni bas sve jasno zato i tema ovdje.
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.05.2015, 16:56
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bazzoli Prikaz poruke
ne ne, nije to u pitanju.
Znaci sve hocemo legalno, da se plati green card, vjerovatno je omoguceno zbog zagarantovanog posla koji mi on nudi..
Nije ni meni bas sve jasno zato i tema ovdje.
Green card ne moze da se plati, jedino sto moze je da ti obezbedi H2B ili H1B radnu vizu pa da preko nje odes tamo, a nakon odlaska tamo da ti nadje zenu da platis i ozenis se pa da eventualno tako izganjas green card.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #5  
Staro 02.05.2015, 19:30
sparky sparky je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2012
YU lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bazzoli Prikaz poruke
Pozdrav,
sada cu vam opisati moju situaciju pa bih volio da mi date odgovore na neka moja pitanja.

Imam amidzu u Americi, New York, tamo ima svoju firmu i napokon ja sam odlucio da idem tamo, jer ovdje nisam spreman da zavrsim fakultet radi financijske situacije. On je odlucio da odmah ganjamo green card, vjerovatno preko njegove firme da mi i posao obezbijedi, a i platit ce 10.000$ za to.

Znaci imam sve obezbijedzeno tamo, stanovanje, posao i to odlican, eh mene sad zanima koliko se dugo ceka za odobravanje i koliko je sigurno to?

Posto nije lutrija, pitam se da li je ista situacija kao i sa lutrijom, tj imam li razgovore pa ako, ako mi odobre to.

Moj posao je za to vrijeme da naucim engleski perfektno, a rekao je da se otprilike ceka godina, godina ipo sad, valjda novi zakon ili ne znam ni sam vec..

Zamolio bih za vasa iskustva i eto za neke odgovore ukoliko znate
Ja znam iz iskustva da ovo o čemu ti pričaš nema veze sa vezom i da ne postoji ta opcija da se plati zelena karta.
Ja sam imao i posao i sve pa nisam ništa mogao da dobijem a para imam da kupim pet GC po ovoj cijeni koju ti pominješ.
Tako lijepo uzmi i pročitaj malo forum i prouči materiju malo bolje.

Ja sam imao sličnih pitanja kao ti pa sam shvatio da su u suštini glupa, kada sam malo više pročitao i proučio.

Nemoj da me shvatiš pogrešno, ja ti želim sve najbolje i volio bih da dobiješ GC ali ovako ne može i nikada nije moglo, tako da ne gajiš neke lažne nade.

Ja sam imao posao u USA i to dobar i imao sam đe da živim pa ništa.

Izvini ako sam malo bio grub...
Reply With Quote
  #6  
Staro 02.05.2015, 19:41
Bazzoli Bazzoli je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sparky Prikaz poruke
Ja znam iz iskustva da ovo o čemu ti pričaš nema veze sa vezom i da ne postoji ta opcija da se plati zelena karta.
Ja sam imao i posao i sve pa nisam ništa mogao da dobijem a para imam da kupim pet GC po ovoj cijeni koju ti pominješ.
Tako lijepo uzmi i pročitaj malo forum i prouči materiju malo bolje.

Ja sam imao sličnih pitanja kao ti pa sam shvatio da su u suštini glupa, kada sam malo više pročitao i proučio.

Nemoj da me shvatiš pogrešno, ja ti želim sve najbolje i volio bih da dobiješ GC ali ovako ne može i nikada nije moglo, tako da ne gajiš neke lažne nade.

Ja sam imao posao u USA i to dobar i imao sam đe da živim pa ništa.

Izvini ako sam malo bio grub...
Mozda sam ja to pogresno shvatio, nisam se dobro izjasnio..
Kako se moze dobiti onda GC, kako viza za posao..
Ugl on je mene nazvao, rekao ganjat cemo odmah za green card, bit ce dosta troskova al trebalo bi biti gotovo do ljeta sljedeceg najdalje.. Tako da mi stvarno nije jasno.. da nije mozda preko porodice?

Mozda jesu glupa pitanja, nisam upoznat sa ovom tematikom ali zanima me, jer ne zelim da gajim nadu bezveze ako nema nista od toga..
Reply With Quote
  #7  
Staro 02.05.2015, 20:09
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Pa kreni da se upoznaješ sa temom,ima i ovde a i gugl je od pomoći velike...treba prvo odraditi radnu vizu h1b ili h2b,msm da je jedna za poljoprivrednike...ali i one imaju rok i msm da apliciranje počinje u aprilu ali
treba proveriti...za grin kard preko jedne od njih teško...potrebno je da si zaposlen u velikoj firmi koja će to uraditi za tebe jer im baš TI trebaš od cele Amerike, jer si stručan,imaš vanserijsko znanje iz neke oblasti i sl...ili preko sporta...sportisti odlaze preko p i o vize jer su stručni u svojoj oblasti...i opet je teško za zel.kartu, potrebno je provesti odredjeno vreme tamo i dokazati se...pa šta ti misliš, onda bi svi koji imaju firme doveli svoje bližnje i dalje...a da ti za početak odeš tamo turistički, pa upišeš engleski...ima tema i o tome, a to bi možda bio put za tebe...
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.05.2015, 12:00
DejanKruljac DejanKruljac je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2014
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 16
Nepromenjeno

Green Card se može "kupiti" na samo dva načina..

Kroz investiranje u biznis u SAD-u

1. Iznos minimalni je $500.000 (pola milijuna dolara), pokretanje biznisa s tim novcem i otvaranje 10 radnih mjesta, samostalna briga o biznisu uz pomoć države.

2. Investiranjem $1.000.000 (milijun dolara), pokretanje biznisa, ali država vodi sve, vi ništa, dobijete green card i radite šta i gdje hoćete u SAD-u.

http://www.michelbeaubien.com/en/us_...t_investor.php


3. Postoji još jedna opcija a to je da si neka važna sportska osoba na visokom levelu, znanstvenik, profesor na fakultetu s extremnim iskustvom ili netko jako pametan koga SAD treba i kompanija koja je jako bogata ti može riješiti green card... ali ništa za 10 ili 20k $ to ne postoji.
Reply With Quote
  #9  
Staro 04.05.2015, 12:54
Srećko's Avatar
Srećko Srećko je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2014
US lokacija: San Diego <3
YU lokacija: Niš
Poruke: 26
Nepromenjeno

Evo jedne interesantne priče o gospođi Irenki i njenog puta do Američkog državljanstva preko kabineta tadašnjeg predsednika Bila Klintona. Američki san Irenka
__________________
DV-2016 - prvi put, 2 prijave - HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #10  
Staro 04.05.2015, 13:52
darkan's Avatar
darkan darkan je offline
Član
 
Datum prijave: 22.10.2014
US lokacija: ?New London, CT?
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DejanKruljac Prikaz poruke
Green Card se može "kupiti" na samo dva načina..

Kroz investiranje u biznis u SAD-u

1. Iznos minimalni je $500.000 (pola milijuna dolara), pokretanje biznisa s tim novcem i otvaranje 10 radnih mjesta, samostalna briga o biznisu uz pomoć države.

2. Investiranjem $1.000.000 (milijun dolara), pokretanje biznisa, ali država vodi sve, vi ništa, dobijete green card i radite šta i gdje hoćete u SAD-u.

http://www.michelbeaubien.com/en/us_...t_investor.php


3. Postoji još jedna opcija a to je da si neka važna sportska osoba na visokom levelu, znanstvenik, profesor na fakultetu s extremnim iskustvom ili netko jako pametan koga SAD treba i kompanija koja je jako bogata ti može riješiti green card... ali ništa za 10 ili 20k $ to ne postoji.

Mala korekcija za 1. i 2.: Od vas kao investitora se zahteva da budete aktivno uključeni u realizaciji investicionog projekta bez obzira na to koji od dva navedena iznosa ulažete.
Razlika je u tome što možete uložiti $500.000 u ruralnoj sredini ili sredini sa stopom nezaposlenosti od bar 150% nacionalnog proseka.
Ako vam ne odgovara da aktivno učestvujete u projektu, obratite se jednom od regionalni centara odobrenih od strane USCIS-a, i oni će vas registrovati kao "limited partner" što zadovoljava kriterijum USCIS-a, dok će oni kao "general partner" obavljati day-to-day posao.
I nažalost, bez obzira na iznos dobijate "uslovnu GC", sa rokom trajanja od dve godine, posle dve godine ukoliko ste ispunili uslove, vaša investicija bila uspešna, što niko ne može da garantuje, dobijate "pravu GC" koja vodi državljanstvu.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.