ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 23.01.2009, 11:20
tapir.hr tapir.hr je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2008
Poruke: 28
Nepromenjeno

Ja sam nekoliko dana nakon dobivanja vize pitao da li mogu da uđem prvi put na samo tjedan ili dva kako bi se pokrenuo postupak izdavanja green card-a i ssn-a, a zatim da nakon nekoliko mjeseci ponovno uđem s tim da onda ostajem.
Gospođa iz ambasade mi je odgovorila da u teoriji to tako funkcionira i da se nada da je i u praksi tako. - Sve skupa mi to izgleda kao jedno sivo područje i s obzirom na ovlasti imigracijskog službenika na granici da vas vrati, ne čini mi se baš 100% pouzdano (mada ipak vrlo vjerojatno da ne bi trebalo biti problema).
__________________
2009EU00006xxx
Intervju: 3.11.
Reply With Quote
  #22  
Staro 23.01.2009, 12:51
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

A ja imam informaciju da se ne smije biti vise od 6 mjeseci van SAD-a.
Znaci svi imamo razlicite informacije interesantno.
Imal iko 100% pouzdan info? Mozda je razlicito od drzave do drzave (iako sumnjam)
Ako se moze godina dana to bi bilo super, jer bih onda mogla zavrsiti fax ovdje.
Naravno ako dobijem ove ili neke iduce god
Reply With Quote
  #23  
Staro 23.01.2009, 13:06
Macedonia Ohrid's Avatar
Macedonia Ohrid Macedonia Ohrid je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.08.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Ohrid
Poruke: 101
Nepromenjeno

Sestra moje sopruge dobila je na zelenu lutriju pre 4.5 god. KAd je tada prvi put usla u USA ostala je samo mjesec dana (dok je dobila GC i SSN) i onda se vrnula u Makedoniju. Ostala je ovde 3 mjeseci pa opet se vratila u USA. Nakon dve godine boravka tamo, dosla je ovde samo na dve nedelje i toliko. Sad u avgustu treba da dobije americki pasport.
Znam samo to da moras biti najmanje 6 mjeseci godisnje u USA, da nakon 5 pune godine dobijes drzavjanstvo.
__________________
2009EU00021xxx
19.05.2008- dobio prvu kovertu
23.05.2008- uzvratio sam svojom kovertom
29.05.2008- dobili su moju kovertu
16.03.2009- poslata druga koverta
15.05.2009- zakazan lekarski
26.05.2009- zakazan intervju
VISA U PASOSU
Reply With Quote
  #24  
Staro 23.01.2009, 16:52
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Iz mog primera ,,ulazak u USA,,vidite da problem moze da nastane niizčega,naravno kad naidjete na budalu,ali,, nikako nesmete dozvoliti da vas budala spusti na svoj nivo,jer tu je ona nepobediva,,.
Znači jedno je zakon a drugo je praksa.Zakon smo već definisali i tu nema nagadjanja.Praksa je problem...,i ona zavisi od ,,budala,,poenta je da ako dodjete u problematičnu situaciju neodustajte lako,nemojte naravno biti ni bezobrazni jer ipak su oni vlast ali nemojte se nipošto ponašati ,,asskisse,,.Postoji jedan proveren način ukoliko ste ostali ipak duže u svojoj zemlji(van Amerike) a nemate re-entry permit,to je da izvadite nov pasoš i sa njim krenete nazad za USA,nema načina da vas provale koliko ste bili odsutni osim ako se sami neizletite.Ima još načina ali nije sve za javnu raspravu.Pozzz
Reply With Quote
  #25  
Staro 23.01.2009, 21:20
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Macedonia Ohrid Prikaz poruke
Sestra moje sopruge dobila je na zelenu lutriju pre 4.5 god. KAd je tada prvi put usla u USA ostala je samo mjesec dana (dok je dobila GC i SSN) i onda se vrnula u Makedoniju. Ostala je ovde 3 mjeseci pa opet se vratila u USA. Nakon dve godine boravka tamo, dosla je ovde samo na dve nedelje i toliko. Sad u avgustu treba da dobije americki pasport.
Znam samo to da moras biti najmanje 6 mjeseci godisnje u USA, da nakon 5 pune godine dobijes drzavjanstvo.
A da li se racuna , vreme u tih 5 god, koje provedes van USA !?
to jest, vreme provedeno u domovini, da li se racuna u tih 5 god !?
Naravno, ako postujes , taj minimum 6 meseci !?

Mislim da ce te me razumeti !?
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009
Reply With Quote
  #26  
Staro 23.01.2009, 21:32
Macedonia Ohrid's Avatar
Macedonia Ohrid Macedonia Ohrid je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.08.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Ohrid
Poruke: 101
Nepromenjeno

Racuna se i to vreme ali da ne budes odsutan vise od sest meseci godisnje u svojoj domovini.
Mislim da sam dobro napisao
__________________
2009EU00021xxx
19.05.2008- dobio prvu kovertu
23.05.2008- uzvratio sam svojom kovertom
29.05.2008- dobili su moju kovertu
16.03.2009- poslata druga koverta
15.05.2009- zakazan lekarski
26.05.2009- zakazan intervju
VISA U PASOSU
Reply With Quote
  #27  
Staro 25.02.2009, 14:39
dele506 dele506 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.09.2008
Poruke: 19
Nepromenjeno Cekanje na imigracijskom

Pozdrav svima

Rezerviramo kartu za polazak a posto neidemo direktno za grad u kojem cemo biti trebao bi iskustva od onih koji su to prosli.
Zvao sam ambasadu i rekli su da neznaju koliko ce trajati to na imigracijskom, mi imamo 2h do sljedeceg leta, pa me zanima dal cemo stici to obaviti tako da ne propustimo let.
Molio bih one koji su to prosli da napisu koliko su se vremena zadrzali na imigracijskom dok sve nije bilo gotovo?

Prvo sljetanje je Washington D.C.

Hvala
Reply With Quote
  #28  
Staro 25.02.2009, 15:06
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

ufff.....2h je jako malo. Ja sam jedva postigao 1:45h u Londonu, a trebao sam samo da presedam. Fora je da je JAT-ov let kasnio bar pola sata.....takve stvari se desavaju...i to cesto. Generalno, aerodromi su dosta veliki....treba vremena samo da nadjes gde treba da presednes (pogotovo ako moras na drugi terminal....sto je velika verovatnoca, jer prelazis sa internacionalnog na lokalni let). Imigraciono traje 15 minuta....ako si prvi na redu i ako svi tacno znaju sta treba da rade. Na to ne mozes racunati, a niko ovde ti ne moze reci koliki je red. Ja sam u Chicago cekao preko 2h samo imigraciono.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #29  
Staro 25.02.2009, 15:06
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Bice vam jako tesno .,... sve zavisi od guzve na samome aerodromu i od guzve na imigracionom... ali shta da vam kazem bice vam onako dosta tesno... koliko se ja secam nama je taj proces dosta dugo trajao.
Reply With Quote
  #30  
Staro 25.02.2009, 17:08
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Mi smo sletili u Philadelphiju i let je kasnio u dolasku, do iduceg leta je ostalo umjsto dva samo malo vise od sata vremena. Na imigraciji je bilo oko desetak ljudi u prostoriji, ali ima nekoliko saltera pa smo relativno brzo dosli na red. Mislim da je trajalo oko pola sata i onda smo trcali kroz aerodrom s malim djetetom da dodemo do mjesta gdje nas je trebala cekati prtljaga. Sva je bila izgubljena, samo su djecja kolica bila tamo. Ona su nam pomogla da ostatak aerodroma do naseg gatea proklizimo brze i stigli smo na posljednji poziv nasih prezimena na sljedeci let.

Zeznuto je kad imas presjedanje, Washington je jedan od glavnih aerodroma gdje dolaze imigranti, iako vjerojatno nema guzve kao Chicago, New York ili LA, medutim opet ce biti tijesno. Probajte naci let sa malo vise vremena, recimo tri sata izmedu, a ako ne nadajte se da cete stici. Nas je malo usporio i dvogodisnji sin, to je bilo natezanje, vjerujem ako ste sami da ce to ici brze.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.