ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 04.09.2012, 12:12
acoaco acoaco je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno penzioner

imam li ja kao penzioner pravo učešća na lutriji,imam srednju školu ali moja je sa tri razreda zvanje pogonski električar,u penziji sam 13 godinam,a ja imam 45 godina.imam li se čemu nadat,pitam prevenstveno rad ovog kursa engleskog jezikka koji sad počinje da ga ne uoisujem ako ne postoje nikakve sanse da ja mogu dobit zelenu kartu,moplim odgovor,unaprijed zahvalan penzioner.
  #2  
Staro 04.09.2012, 12:42
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

A kako si tako mlad u penziji? Ako je do nekih zdravstvenih problema, ovde je skupo zdravstvo za hronicne bolesnike...

Ja mislim da nigde ne pominju godiste ali nekako mi se cini da nije slucajno niti nasumicno to izvlacenje...
  #3  
Staro 04.09.2012, 13:06
acoaco acoaco je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno penzioner

mlad da, u pitanju je ms,znam da je skupo sve al ako bi kojim slučajem dobio tu zelenu kartu onda ne bi bilo problema za liječenje,rad tog pitam da li imam šanse da ikako odem u slučaju da me izvuku?i rad ovog kursa engleskog da ne bacam novac bzv ako nemam nikakvih izgleda,poštp nisam učio engleski u školi,bunilo me i oko pkole pošto nemam 4 nego 3 razreda srednje i zvanje pogonskog električara ma i ovo što sam penzioner,a tu si možda u praavu da nije baš pravi loto i nasumično izvlačenje!mada mi ovaj drug iz njujorka reče da su iz njegovog sela izvukli jednog poljoprivrednog penzionera koji je još stariji od mene i tako je pošao tamo
  #4  
Staro 04.09.2012, 21:35
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

U tvom slucaju nije bitno da li si penzioner ili maneken jer nema ogranicenja na ucesce penzionera na lutriji. Prava dilema je oko tvog treceg stepena srednje skole i radnog iskustva. Ne moze ti niko sa sigurnoscu reci da li ces proci na razgovoru. Ostaje ti da pokusas i odes na razgovor ako te izvuku. Jezik uci kad te izvuku jer ce ti mozda trebati dugi niz godina na trenutak izvlacenja. Za dobijanje vize nije presudno znanje jezika nego strpljenje da docekas dan kada ce te izvuci iz bubnja.
  #5  
Staro 04.09.2012, 21:51
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=mijan;31274]U tvom slucaju nije bitno da li si penzioner ili maneken jer nema ogranicenja na ucesce penzionera na lutriji. Prava dilema je oko tvog treceg stepena srednje skole i radnog iskustva. Ne moze ti niko sa sigurnoscu reci da li ces proci na razgovoru. Ostaje ti da pokusas i odes na razgovor ako te izvuku. Jezik uci kad te izvuku jer ce ti mozda trebati dugi niz godina na trenutak izvlacenja. Za dobijanje vize nije presudno znanje jezika nego strpljenje da docekas dan kada ce te izvuci iz bubnja.[/QUOTE]

Upravo tako. To sto je neko penzioner nema nikakve veze. Jedino sto je potrebno proveriti da li imas neophodno radno iskustvo koje je Zakonom propisano da bi prosao lutriju. Ja sam 14 puta ucestvovao na lutriji za zelenu kartu i tek tada sam izvucen. :)
  #6  
Staro 05.09.2012, 09:38
acoaco acoaco je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno

rado iskustvo imam nekih 11 god uzastopno sve do penzionosanja,a u penziji sam zadnjih 14 god,invalidska penzija je u pitanju!!
  #7  
Staro 05.09.2012, 11:46
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Moras da vidis u kojoj grupi se nalazi to tvoje radno iskustvo i zanimanje. Ne znam sta si radio cime si se bavio. Postoje klasifikacije po stepenima i to se proverava na internetu u vezi ucesca na lutriji za ljude koji idu na varijantu radno iskustvo a ne na 12-godisnje skolovanje. Procitaj na forumu kako to ide, jbg tesko ti je pomoci kad ti napises po jednu recenicu o sebi.
  #8  
Staro 05.09.2012, 12:32
acoaco acoaco je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno

Zar se ne vide ostala pitanja sve sam objasnio u prvom da sam penioner da imam završenu srednju školu od tri razreda, zanimanje pogonski električar i taj posao obavljao dok sam radio,u penzji sam zadnjih 13 godina,radnog staža imam 11 god,ne znam engleski jezik,imam dijete kod mene je, lutrija je na mene i njega odigrana,očekujem ovo izvlačenje sad 1 oktobra,u slučaju da me izvuku imam li izgleda da mogu proći taj razgovor u ambasadi da ne dajem novac bzv ni za kurs, da ga ne upisujem bespotrebno,inače kursa nema sem sad od 10 septembra pa tek u janurau, kod nas je tako,to me znaći znaima,i u pitanju je invalidska penzija bolujem od MS!to je sve.i nemam radnog iskustva u zadnjih 5 godina,ne znam više što da pitam sem to najosnovnije,nadam se da sam sad pojasnio mmoju situaciju,hvala na dosadašnjim odgovorima!
  #9  
Staro 05.09.2012, 14:18
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Moje misljenje je da ti niko sa sigurnoscu ne moze reci da li bi ti izdali vizu ako te izvuku uz takav specifican status trogodisnja skola, zdravstveni problemi itd. Jedini nacin da to saznas je da odes na intervju ako te izvuku. Iskreno pre da ce te odbiti nego ti dati vizu, male sanse.

Treba da odes na stranicu [url]http://www.onetonline.org/[/url] uneses svoje zanimanje i vidis u kojoj zoni je tvoje zanimanje. Ovde ti pise na engleskom koji stepen odnosno u kojoj zoni tvoje zanimanje mora da bude da bi se na osnovu njega kvalifikovao, mada ti i nemas u poslednjih 5 godina radnog staza.

To qualify for a DV on the basis of your work experience, you must have, within the past five years, two years of experience in an occupation that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.
  #10  
Staro 05.09.2012, 14:58
acoaco acoaco je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno

OK.ma i ja sam isto tako mislio kao što mi ti sad kažeš čudno mi sve to bilo,al to umjesto mene odigrao drug koji je već tamo,ovo za zanimanje pogledam kad dođe drug večeras pošto ja ne znam engleski i nisam nešto vičan na kompjuteru,ni sam ne znam kako sam se i ovođe snaša da šaljem ove poruke,hvala puno,sve najbolje!!!
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.