ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 17.05.2013, 09:05
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

Upravo tako. Ne mora da pise vanredno zavrseno na diplomi. Dovoljno je da vidi datum na diplomi kada je zavrsena skola (taj cetvrti razred) i ukapira da je to ustvari zavrseno tek u 25. ili 30. godini vaseg zivota. Ko jos ide u srednju skolu 10-15 godina (zna se da je moras upisati sa 15 godina starosti)?! Tu onda nema kontinuiteta. Na tu foru nece proci. Ovo je vec prezvakana tema i prica koja samo ide u krug od novog do novog clana sa trogodisnjom skolom, tako da je besmisleno vise nekome objasnjavati da se ne prijavljuje sa trogodisnjom skolom. Sa dodatnim skolovanjem (cetvrti razred) neka pokusa ko zeli pa nek ide na rizik, sigurnog odgovora nema.

Last edited by aspirin; 17.05.2013 at 09:13.
  #22  
Staro 17.05.2013, 12:19
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Obzirom da smo i sami imali razne nedoumice oko ovog famoznog vanrednog 4.stepena, mogu da sumiram ono što sam istražila proteklih dana.

Dakle, 3. stepen + viša škola, provjereno je ok, član sa foruma Oskar je dobio vizu.

3. stepen + 4. stepen vanredno + viša škola + razlika predmeta pa fakultet, provjereno je ok, član sa foruma wingreen je dobila vizu (ovo je i naš slučaj, tj. mog supruga :grin:)

3. stepen + 4. stepen vanredno, moram priznati da nisam našla konkretan podatak da je netko dobio vizu na bazi ovakvog školovanja. Ne kažem da je nemoguće, svatko ima pravo da pokuša.

A u nastavku je i link koji je jedan član postavio na drugoj temi, ne mogu sad tražiti gdje, ali link sam sačuvala. odgovor na 1. pitanje je upravo ono o čemu govorimo.

[url]http://www.bbsnetting.com/dvlottery/General/US-Embassy_Belgrade_official.php[/url]
  #23  
Staro 17.05.2013, 12:28
alek alek je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2013
Poruke: 31
Nepromenjeno

ali ja sam, vec izvucen za zelenoj karti ima li sanse da me sega odbacu sto nema 4 stepene skolovanja nego ima dve srednje skole sa 3 stepen izvinjavam se zbog moj srbski ali iz makedonija sam :)
  #24  
Staro 17.05.2013, 21:01
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

3. stepen redovno + 4 vanredno - imamo člana koji je ove godine odbijen mislim da je nick tropfouzik (tako nešto)
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
  #25  
Staro 15.09.2013, 00:30
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

Imam pitanje u vezi IV stepena, pa ukoliko neko zna, molim da odgovori.

Supruga od prijatelja je u BiH 1992. zavrsila 3. godinu srednje, u ratu ta skola nije radila a odmah iza rata je zavrsila 4. razred u toj istoj skoli. Apliciranje na osnovu radnog iskustva joj je klimavo, a zeljela bi i ona da aplicira uz supruga.

Nisam znao sta da joj odgovorim. Jasno mi je da se trazi 12 godina u kontinuitetu, ali ovo je nesto kao 'visa sila'.

Zna li neko takav slucaj da je to uzeto u obzir i da se smatralo kao srednja skola zavrsena u kontinuitetu?
__________________
DV-2014, 1. put, 2 prijave, HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2015, 2. put, 2 prijave, HAS NOT BEEN SELECTED
  #26  
Staro 02.10.2013, 00:51
Irena72 Irena72 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.08.2012
Poruke: 22
Nepromenjeno

[QUOTE=mijan;27273]Ne samo da je apsurd ova prica sa nemogucnoscu ucesca sa 3. stepenom srednje skole na lutriji nego po meni i gubitak za Ameriku kao drzavu. Mnogi ljudi sa zanatskim trogodisnjim skolovanjem i radnim iskustvom su korisniji Americi od diplomaca sa raznih svetskih banana fakulteta bez znanja i radnog iskustva. Zamislite majstore koji imaju posao elektricara, vodoinstalatera, varioca itd. u malom prstu i koji bi bez problema sami sebe brzo obezbedili u Americi bez socijale, i takvi ne mogu na lutriju da se prijave, a mogu ljudi sa banana fakulteta koji nemaju nikakvo znanje. Velika greska drzave, time je samo izgubila.[/QUOTE]
Pa nije bas izgubila. Ti koji su zavrsili fakultete mogu da nauce da rade kao fizicki radnici.
  #27  
Staro 02.10.2013, 11:44
snoww snoww je offline
Član
 
Datum prijave: 06.03.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno

molim vas imam zavrsenu srednju masinsku masinski tehnicar cetvrti stepen,je li to strucna skola ili srednja sa cetvrtim stepenom?
  #28  
Staro 02.10.2013, 11:46
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Moras da imas 12 godina u kontinuitetu.
Znaci 8 godina osnovne skole i 4 godina srednje skole. Znaci, bez ikakve pauze ili vanrednog zavrsavanja.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
  #29  
Staro 02.10.2013, 18:15
EKA EKA je offline
Član
 
Datum prijave: 27.07.2013
Poruke: 2
Nepromenjeno

Nov sam na forumu prijavio sam roditelje na zelenu lutriju 2015 u odeljku za skolu sam stavio High School degree oni imaju trogodisnje zanate i radnog iskustva preko dve godine hoce li to biti problem ako ih izvucu
  #30  
Staro 02.10.2013, 19:00
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

[QUOTE=EKA;41023]Nov sam na forumu prijavio sam roditelje na zelenu lutriju 2015 u odeljku za skolu sam stavio High School degree oni imaju trogodisnje zanate i radnog iskustva preko dve godine hoce li to biti problem ako ih izvucu[/QUOTE]

Proveri u kojoj kategoriji su im ta radna iskustva u zanatima.

two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net Online [url]http://www.onetonline.org/[/url] database will be used to determine qualifying work experience.

Mogu da budu eksperti u svom poslu sa 20 godina iskustva ako ne prolaze na listi, dzaba si ih prijavio sa trogodisnjom skolom. Koliko sam pratio do sada ta lista je smisljena tako da niko sa foruma do sada sa trogodisnjom skolom ko je bio upucen da proveri sebe tamo, nije sebe pronasao na toj listi da moze proci na tu opciju. Lakse je zavrsiti fakultet nego ispuniti uslove sa te liste.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Priznavanje strucne spreme u US dele506 Vodič za emigrante 200 25.05.2021 20:56

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.