ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.09.2013, 19:27
loreley loreley je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.09.2013
Poruke: 73
Nepromenjeno Country of eligibility i pasos - prijava na DV

Pozdrav svim forumasima!

Procitala sam velik deo foruma i pronasla mnogo korisnih informacija, na kojima se ovom prilikom zahvaljujem svim clanovima.

Kada je u pitanju popunjavanje prijave za DV, iz procitanih postova sam razumela da se aplicira na osnovu drzave rodjenja, a da je moguce aplicirati na osnovu druge drzave (drzave supruznika ili roditelja) jedino ako drzava rodjenja nije na listi podobnih (ukoliko jeste, to onda nije moguce?). Takodje sam razumela da to ne znaci da je neophodno, ukoliko smo izvuceni, intervju obaviti u toj istoj drzavi (rodjenja) nego je to moguce uciniti u drzavi u kojoj trenutno zivimo i cije dravljanstvo imamo.
Ako sam nesto pogresno razumela, molim da me ispravite.

Ono sto nisam nigde pronasla jeste podatak o tome da li se u tom slucaju na intervju odlazi sa pasosem drzave rodjenja ili drzave u kojoj zivimo i ciji pasos zapravo i koristimo. Odnosno, da li osoba koja je izvucena na lutriji mora da ima pasos drzave na osnovu koje je aplicirala za lutriju ili ne?

Nedoumica je, naravno, izazvana raspadom SFRJ i cinjenicom da su drzava rodjenja i ona u kojoj veci deo zivota zivimo i radimo (i ciji pasos koristimo) sada razlicite drzave.

Unapred zahvaljujem na odgovorima. :)
  #2  
Staro 11.09.2013, 19:34
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Pretpostavljam da si rodjena u Hrvatskoj, a da zivis u Srbiji, ako gresim izvini.

Apliciras na osnovu drzave rodjenja, znaci Hrvatske. To znaci da ulazis u onaj broj ljudi koji apliciraju iz Hrvatske.

Razgovor ce ti biti u Beogradu jer ces tako napisati u formularima koji se salju u Kentucky (naravno ako te izvuku, drzim ti palceve).

Na razgovor donosis Srpski pasos i tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema :)

Neka me ispravi neko ako nisam u pravu...
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
  #3  
Staro 11.09.2013, 20:28
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Postoji u aplikaciji pitanje koje se odnosi na to iz koje zemlje apliciras. Ukoliko imas dvojno drzavljanstvo (i dva prebivalista) mozes da biras. Takodje sam rodjen u jednoj zemlji, a aplicirao iz druge.
  #4  
Staro 11.09.2013, 20:40
loreley loreley je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.09.2013
Poruke: 73
Nepromenjeno

IgorMad i holmes, hvala na odgovorima.

BiH (umesto Hrvatske) i Srbija (drzavljanstvo i pasos) su u pitanju (racunam da je svejedno koje su ex Yu kombinacije u pitanju, pa zato nisam navodila).

Ova informacija mi je najbitnija:

[QUOTE=IgorMAD;40608]

Na razgovor donosis Srpski pasos i tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema :)

Neka me ispravi neko ako nisam u pravu...[/QUOTE]

Da vidimo jos samo da li ce biti ispravki. :)
Nadam se da imamo na forumu takvih slucajeva posto verujem da ih generalno ima mnogo.


Holmes, mislim, na osnovu onoga sto pise u uputstvu za prijavu na zvanicnom DV sajtu i onoga sto sam isctala na ovom forumu, da ne moze tako kako si opisao:

COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY FOR THE DV PROGRAM – Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live. If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please review the instructions to see if there is another option for country chargeability available for you. For additional information on chargeability, please review “Frequently Asked Question #1” of these instructions.

Kako ja ovo razumem, country of chargeability moze da se navade iskljucivo ako drzava rodjenja nije "eligible", a ona to, u mom slucaju, jeste.

Zapravo za muza ovo pitam (prijava za mene ce da ide preko Srb i tu nema nikakvih nedoumica), posto bih da prikupim informacije na vreme - nisam bas kockarski tip :grin: i zelim da znam koji su sledeci koraci u slucaju da nas, nekim cudom, izvuku. On nema nikakva BiH dokumenta vec skoro 20 godina, pa bi, ako ne moze da dobije vizu u srpski pasos, morao da ih vadi, a to bi, pretpostavljam, em potrajalo em povuklo sa sobom i vadjenje ko zna kakvih jos dokumenata, te se treba naoruzati informacijama na vreme. :)
  #5  
Staro 11.09.2013, 20:53
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

[QUOTE=holmes;40614]Postoji u aplikaciji pitanje koje se odnosi na to iz koje zemlje apliciras. Ukoliko imas dvojno drzavljanstvo (i dva prebivalista) mozes da biras. Takodje sam rodjen u jednoj zemlji, a aplicirao iz druge.[/QUOTE]

Bojim se da ovo ne moze ovako, nadam se da nisam u pravu ali zbog te greske mozes da imas problema u ambasadi. Dobro se raspitaj!
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
  #6  
Staro 11.09.2013, 21:00
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Imam istu kombinaciju drzavljanstava i dokumente u obe zemlje. Zato sam stavio u zagradu pretpostavku da ima i osoba na koju se pitanje odnosi. Inace, obe zemlje su, kao sto znas eligible. Iskreno, sad ne mogu da se sjetim svih detalja oko toga kako sam popunjavao, ali ne vidim problem da prijavi da je rodjen u BiH a da aplicira iz Srbije, cije drzavljanstvo ima i gdje trenutno boravi. Medjutim, ako budete nadam se izvuceni:bravo:, moracete da prijavite sva mjesta u kojima ste boravili duze od 6 mjeseci i da iz te zemlje (zemalja) pribavite potvrde o nekaznjavanju. To znaci da ce muz ipak morati da se cima oko dokumentacije.
  #7  
Staro 11.09.2013, 21:06
loreley loreley je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.09.2013
Poruke: 73
Nepromenjeno

[QUOTE=holmes;40619]To znaci da ce muz ipak morati da se cima oko dokumentacije.[/QUOTE]

Hoce, za period od 16. do 18. godine otprilike. :ohman:
Ali to je jedan dokument (da nije osudjivan), opet laksa procedura nego za pasos i ko zna sta jos.


Jesu obe zemlje eligible, ali je jasno naznaceno da aplikacija mora da ide na osnovu zemlje rodjenja. Cak objasnjavaju i da ne mozes nikako da apliciras samostalno preko zemlje u kojoj zivis / imas drzavljanstvo, nego jedino preko zemlje rodjenja bracnog druga ili roditelja (ukoliko su roditelji samo privremeno boravili tamo gde si ti rodjen, a zapravo su drzavljani druge zemlje).

Ja se ipak nadam da si ti to popunio kako treba, cim si naveo zemlju rodjenja. :)
  #8  
Staro 11.09.2013, 21:07
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Ne, to je u redu :) Ja sam te razumeo da kazes da je svejedno da prijavi da je rodjena u BIH ili u Srbiji :P
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
  #9  
Staro 11.09.2013, 21:11
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

[QUOTE=loreley;40620]Hoce, za period od 16. do 18. godine otprilike. :ohman:
Cak objasnjavaju i da ne mozes nikako da apliciras samostalno preko zemlje u kojoj zivis / imas drzavljanstvo, nego jedino preko zemlje rodjenja bracnog druga :)[/QUOTE]
Pa zar to nije isto u vasem slucaju, odnosno radi se o Srbiji? :)

Hvala, mislim da sam popunio OK, ali moram priznati da mi je zao sto nisam uradio print screen aplikacije:==D:
  #10  
Staro 11.09.2013, 21:22
loreley loreley je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.09.2013
Poruke: 73
Nepromenjeno

Nije isto zato sto BiH jeste eligible. Da nije, onda bi mogao da se prijavi preko mene. Ovako, cini mi se, ne.
Moguce je da gresim, ali samo citam onako kako je napisano u uputstvu za prijavu (ovo sto sam gore kopirala).
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Drzavljanstvo i pasos Lucky Stare teme 13 20.04.2013 03:48
Srpski pasos sa GC & vize Gugly Stare teme 7 23.02.2011 10:43
Koju zemlju staviti u pitanju "Country Where You Live" ako sam na H-1B vizi u USA ? rikelme Stare teme 2 16.10.2010 22:10
Country of Eligibility - ? E4o4 Stare teme 41 16.11.2009 09:23

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.