ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2017 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1161  
Staro 28.09.2017, 12:15
UncleSam UncleSam je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
Hvala mnogo, kopije ponesite, nama nisu trazili ali smo nosili neovjerene.

Dokumentaciju mi je tražila ovim redom:
1. Važeći pasoši koji vrijede duže od šest mjeseci od vašeg namjeravanog datuma ulaska u US
2. Diplomu prevedenu na engleski (ovjeru sudskog tumača) uzeli su mi KOPIJU diplome i ORIGINAL prevod, stim da su uzeli original na uvid i poslije je vratili i to samo fakulteta srednju skolu nisu ni tražili. (samo za nosioca)
3. Originalni rodni listovi
4. Originalni vjenčani listovi (2x, citala sam da su neki nosili original + kopija)
5. Originalno sudsko uvjerenje o nekažnjavanju da se trenutno ne vodi sudski
proces protiv vas. ( i za supruga i mene)
6. Originalo policijsko uvjerenje o nekažnjavanju iz zemlje u kojoj trenutno živite i svih zemalja u kojima ste živjeli duže od šest mjeseci nakon vaše šesnaeste godine. Vadili u CIPSU ( i za supruga i mene) `
7. Za supruga mi je tražila još - Uvjerenje o služenju ili nesluženju vojnog roka i učešće u oružanim snagama. U vojnom odsjeku predao, podizanje za par dana u opstini.
8. Gotovinu u iznosu od $330 za taksu (bolje da donesete u $ zbog kursa)
To je sve što su mi tražili i uzeli, sve originale osim diplome.

Ja sam još nosila i većina od toga i piše u njihovom uputstvu:
9. Informaciju o terminu razgovora odštampati iz Entrant status check,
10. Informacije o izvlačenju
11. Potvrdu o popunjenom DS 260
12. Diplomu prevedenu na engleski završene četverogodišnje srednje škole i fakulteta i za sebe i supruga ali su uzeli samo za nosioca.
13. Svedočanstva iz srednje škole
14. Uvjerenje o radnom islustvu – iz firme
15. Kopije svih dokumenata

I još ponesite jednu kopiju Informaciju o zakazanom terminu razgovora da pokažete obezbjedjenju na ulazu da imate zakazano.
Za djecu je samo to i potrebno rodni list, pasos i slike i tu potvrdu o popunjenom DS 260 koji nisu nama ni tražili.
Za ljekarski obavezno donesite kartone vakcinacije u tom slučaju nećete morati nista primati ako ste sve ranije primali, ja sam čak na higijenskom u BL dobila potvrdu na engleskom o svim vakcinama i datumima primanja. To nije loše i za kasnije da imate zbog upisa djece u skolu. Ovo važi samo za BIH.
Lijep pozdrav,
Postovana , "Uvjerenje o služenju ili nesluženju vojnog roka i učešće u oružanim snagama. " Da li je dovoljno jedno od ovog ili je potrebno oboje ? tj .
1 - Uvjere o "služeju/nesluženju"
2- uvjerenje "učešće u OS"

Prema njihovom spisku potrebnih dokumenata , pise ili jedno ili drugo ?

I ja sam iz BIH, a uskoro imam termin , teme stoga interesuje
Reply With Quote
  #1162  
Staro 28.09.2017, 13:05
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik UncleSam Prikaz poruke
Postovana , "Uvjerenje o služenju ili nesluženju vojnog roka i učešće u oružanim snagama. " Da li je dovoljno jedno od ovog ili je potrebno oboje ? tj .
1 - Uvjere o "služeju/nesluženju"
2- uvjerenje "učešće u OS"

Prema njihovom spisku potrebnih dokumenata , pise ili jedno ili drugo ?

I ja sam iz BIH, a uskoro imam termin , teme stoga interesuje
Mi smo oba uvjerenja ponijeli, suprug je imao malo nesuglsica u vojnom odseku jer je on pri popunjavanju obrasca za uvjerenje kakvo mu treba naveo da mu obe trebaju ali su rekli kao da nemaju praksu praviti uvjerenje o ucescu u oruzanim snagama ali je on insistirao pa su napravili obe, taksa se ne placa po meni je bolje da trazite obe za svaki slucaj, nista vas ne kosta. Mozda se jos neko javi sa ovim iskustvom...
Reply With Quote
  #1163  
Staro 28.09.2017, 14:10
UncleSam UncleSam je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
Mi smo oba uvjerenja ponijeli, suprug je imao malo nesuglsica u vojnom odseku jer je on pri popunjavanju obrasca za uvjerenje kakvo mu treba naveo da mu obe trebaju ali su rekli kao da nemaju praksu praviti uvjerenje o ucescu u oruzanim snagama ali je on insistirao pa su napravili obe, taksa se ne placa po meni je bolje da trazite obe za svaki slucaj, nista vas ne kosta. Mozda se jos neko javi sa ovim iskustvom...
Hvala Vam na odgovoru ,
ovu prvu sam vec izvadio , a pokusacu i ovu drugu da izvadim ,
Reply With Quote
  #1164  
Staro 28.09.2017, 15:33
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
Drugari, da vam se i mi pohvalimo vize su nam odobrene 18-og Septembra, danas stigli pasosi pa mozete i nas obojiti u tabeli za DV 2017. Zelim da se zahvalim svima koji su sa svojim savjetima, iskustvom i podrskom doprinjeli da sve ovo realizujemo. Hvala forumu sto je omogucio da na jednom mjestu pronadjem odgovor na svako pitanje koje mi je za ovo cijelo vrijeme palo na pamet.
Razgovor je bio u Sarajevu, prvi salter prijatan razgovor dok je zena preko puta nas uzimala dokumentaciju i kuckala podatke o nama, platili na drugom i na trecem salteru razgovor sa ambasadorom. Kako imamo malog ali jako nemirnog djecaka on je dominirao cijelo vrijeme, unervozio se od putovanja koje je trajalo cijeli taj dan pa je trcao po onoj cekaoni, hocemo ici napolje, pjeva pjesmice, hocu ici u toilet po cetvrti put...ja sam jedva covjeka i cula sta hoce da mi kaze, dali zakletvu i pitao me samo gdje planiramo ici i rekao vize su vam odobrene vi uzmite dijete slobodno a ja cu sve ovo sam zavrsiti, nakon par minuta opet nas je prozvao i objasnio kako ce nam stici pasosi. Tako da bez brige, ako smo mi dobili vize i cijeli proces uspjeli zavrsiti svi cete uspjeti ako ispunjavate uslove. Samo još da napomenem da smo mi DV 2017 I da smo DC 260 poslali tek u Junu ove godine i nakon tri sedmice dobili termin za intervju. Zahvaljujuci forumu usli u procedure mozda u zadnjem trenutku i spremili se za novi zivot...
Za one koji idu u Sarajevo, obavezno ponesite prevedenu diploma na engleski jezik, ukoliko nekome bude trebao savjet za pripreme za BIH samo pisite dok smo jos svjezi sa informacijama.
Lijep pozdrav i puno srece a mi se selimo na nove teme…

CESTITKE OD SRCA Hvala vam na Iskustvu i Puno srece u novoj etapi
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #1165  
Staro 04.10.2017, 17:30
UncleSam UncleSam je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
Hvala mnogo, kopije ponesite, nama nisu trazili ali smo nosili neovjerene.

Dokumentaciju mi je tražila ovim redom:
1. Važeći pasoši koji vrijede duže od šest mjeseci od vašeg namjeravanog datuma ulaska u US
2. Diplomu prevedenu na engleski (ovjeru sudskog tumača) uzeli su mi KOPIJU diplome i ORIGINAL prevod, stim da su uzeli original na uvid i poslije je vratili i to samo fakulteta srednju skolu nisu ni tražili. (samo za nosioca)
3. Originalni rodni listovi
4. Originalni vjenčani listovi (2x, citala sam da su neki nosili original + kopija)
5. Originalno sudsko uvjerenje o nekažnjavanju da se trenutno ne vodi sudski
proces protiv vas. ( i za supruga i mene)
6. Originalo policijsko uvjerenje o nekažnjavanju iz zemlje u kojoj trenutno živite i svih zemalja u kojima ste živjeli duže od šest mjeseci nakon vaše šesnaeste godine. Vadili u CIPSU ( i za supruga i mene) `
7. Za supruga mi je tražila još - Uvjerenje o služenju ili nesluženju vojnog roka i učešće u oružanim snagama. U vojnom odsjeku predao, podizanje za par dana u opstini.
8. Gotovinu u iznosu od $330 za taksu (bolje da donesete u $ zbog kursa)
To je sve što su mi tražili i uzeli, sve originale osim diplome.
Ovo važi samo za BIH.
Lijep pozdrav,

Da li mi mozete reci, koliko dugo ste cekali da stignu pasosi ??
Reply With Quote
  #1166  
Staro 04.10.2017, 21:03
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

[quote=UncleSam;68691]Da li mi mozete reci, koliko dugo ste cekali da stignu pasosi

Rekli su za 3 dana, ali su stojali u dhlu par dana jer u dhlu nisu vidili adresu koju smo naveli za dostavu pasosa, neki tehnicki problem. Ako nema duze od 4 do 5 dana zovite ambasadu.
Reply With Quote
  #1167  
Staro 09.02.2018, 12:14
freetodecide freetodecide je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.11.2017
US lokacija: Akron, OH
YU lokacija: BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
Mi smo oba uvjerenja ponijeli, suprug je imao malo nesuglsica u vojnom odseku jer je on pri popunjavanju obrasca za uvjerenje kakvo mu treba naveo da mu obe trebaju ali su rekli kao da nemaju praksu praviti uvjerenje o ucescu u oruzanim snagama ali je on insistirao pa su napravili obe, taksa se ne placa po meni je bolje da trazite obe za svaki slucaj, nista vas ne kosta. Mozda se jos neko javi sa ovim iskustvom...
Pozdrav! Čestitke i vama i nadam se da ste se već negdje tamo navikli donekle bar, samo polako. Nego i mi smo prije par dana bili u SA i sve prošlo ok ali nismo pitali kako će nam javiti da možemo preuzeti pasoše. Kako su vama javili? Mi smo naknadno morali dostaviti jedan dokument tako da smo i to juče riješili preko prijatelja ali ni oni nisu pitali kako ćemo biti obavješteni. Inače bi trebali preko kurirske službe DHLa u Tuzli preuzeti. Pozdrav i hvala na odgovoru.
Reply With Quote
  #1168  
Staro 08.03.2019, 10:44
Ivana505 Ivana505 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Ljudi,
samo da vam javim da sam i ja pozelenela

Sve je proslo bez problema, ljudi koji rade tamo su zaista preljubazni i nema potrebe da se bilo sta brinete... sve je trajalo nekih sat vremena. Da se ne ponavljam, jer su ljudi vec pisali kako i sta, tako je sve bilo i sa mnom. Razgovor sam imala 5.3. juce mi je stigao mail da mi je pasos spreman i da ce biti poslat, tako da ga ocekujem za dan,dva.

Veliki pozdrav i hvala svima na pomoci i informacijama.
Ukoliko treba bilo kakva pomoc - tu sam
Srecno svima
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Important Notice about DV-2017 ??? LJ75 Uputstva za dobitnike 38 10.09.2016 20:50
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.