ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Odbijeni zbog Garantera » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 29.08.2019, 12:07
giga04 giga04 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.08.2019
Poruke: 2
Nepromenjeno Odbijeni zbog Garantera

Zdravo,

Zanima me jedna informacija pa bih da se konsultujem sa vama. Naime, 2014. godine moja majka je izvucena na Lutriji, obavili smo sve sto je bilo do nas ali smo odbijeni zbog nedostatka papira tj. garantnog pisma naseg garantera, ali i sa tim smo prosli i po dolasku po pasos saopsteno nam je da im se garanter nije javio i da im je zao. Sad, imam pitanje da li je moguce opet pokrenuti postupak i promeniti garantera ili je taj postupak zastario nakon toliko godina?
Unapred zahvalan,
Pozdrav
Reply With Quote
  #2  
Staro 29.08.2019, 13:33
ErminCG ErminCG je offline
Član
 
Datum prijave: 06.07.2019
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik giga04 Prikaz poruke
Zdravo,

Zanima me jedna informacija pa bih da se konsultujem sa vama. Naime, 2014. godine moja majka je izvucena na Lutriji, obavili smo sve sto je bilo do nas ali smo odbijeni zbog nedostatka papira tj. garantnog pisma naseg garantera, ali i sa tim smo prosli i po dolasku po pasos saopsteno nam je da im se garanter nije javio i da im je zao. Sad, imam pitanje da li je moguce opet pokrenuti postupak i promeniti garantera ili je taj postupak zastario nakon toliko godina?
Unapred zahvalan,
Pozdrav
Pozdrav,
Nije moguce vise pokrenuti postupak! Lutrija za 2014 zavrsena je 30 Septembra 2014 godine! Takodje, AKO je konsul rekao da vam je viza odbijena, i ako vec sjutra nadjes novog garantera, nemas pravo da apelujes opet zato sto su takva pravila. Zao mi je sto se tako dogodilo, ali pokusajte srecu opet za dv2021
Reply With Quote
  #3  
Staro 29.08.2019, 13:56
giga04 giga04 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.08.2019
Poruke: 2
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru, konzul je bio rekao da mozemo da nadjemo u roku od 6 meseci novog garantera ali se nismo nesto trudili i zaboravili smo na to. A prije neki dan mi je poznanik rekao ako jednom izvucu ostajes u sistem pa sam mislio da nesto pokusamo u vezi toga, ali kako vidim nema od ovoga nista
Reply With Quote
  #4  
Staro 29.08.2019, 14:20
ErminCG ErminCG je offline
Član
 
Datum prijave: 06.07.2019
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik giga04 Prikaz poruke
Hvala na odgovoru, konzul je bio rekao da mozemo da nadjemo u roku od 6 meseci novog garantera ali se nismo nesto trudili i zaboravili smo na to. A prije neki dan mi je poznanik rekao ako jednom izvucu ostajes u sistem pa sam mislio da nesto pokusamo u vezi toga, ali kako vidim nema od ovoga nista
Ako vam je rekao da imate rok 6 mjeseci, onda predpostavljam da vam je bio interview u Februaru ili Martu, sto znaci da ste imali rok do Septembra. Ako bi to nasli u to vreme (prije septembra) ambasada bi poslala zahtev KCC-u za vizu, i onda bi oni vjerovatno zakazali novi termin za vas.
Jeste, ostajete u sistem, ali samo do 30 Sept. te godine, naravno, ako vas izvuku za 2021 godine, oni ce vidjeti da ste dobili i 2014
Ne odustaj, probaj opet!
Reply With Quote
  #5  
Staro 30.08.2019, 07:06
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik giga04 Prikaz poruke
zdravo,

zanima me jedna informacija pa bih da se konsultujem sa vama. Naime, 2014. Godine moja majka je izvucena na lutriji, obavili smo sve sto je bilo do nas ali smo odbijeni zbog nedostatka papira tj. Garantnog pisma naseg garantera, ali i sa tim smo prosli i po dolasku po pasos saopsteno nam je da im se garanter nije javio i da im je zao. Sad, imam pitanje da li je moguce opet pokrenuti postupak i promeniti garantera ili je taj postupak zastario nakon toliko godina?
Unapred zahvalan,
pozdrav
шта је тачно био гарантер? неко ко гарантује да вашу локацију при доласку у usa?
Reply With Quote
  #6  
Staro 30.08.2019, 08:48
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
шта је тачно био гарантер? неко ко гарантује да вашу локацију при доласку у usa?
Neko ko garantuje da neces postati public charge...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #7  
Staro 31.08.2019, 04:33
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

A, od kada (ili do kada) je trebalo imati tog...garantera ?

Prvi put cujem za to kada je green card u pitanju...
Reply With Quote
  #8  
Staro 31.08.2019, 06:04
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Makedonci, zato su im trazili. I dalje traze. .
Reply With Quote
  #9  
Staro 21.05.2020, 14:06
vlatkoMK vlatkoMK je offline
Član
 
Datum prijave: 17.06.2009
YU lokacija: Skopje
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Makedonci, zato su im trazili. I dalje traze. .
Gluposti, ja sam makedonac i niko mi je nikada trazio takozvanog garantera.
Sve sto su trazili je adresa na koju da posalju green card and social security number.
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.03.2021, 00:57
Balkan Heart Balkan Heart je offline
Član
 
Datum prijave: 26.03.2021
Poruke: 19
Nepromenjeno

Ako neko nema garantera,koliko otprilike novca treba imati na računu ?
Ukoliko budu tražili.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odbijeni - Rejected Fridex Intervju (interview) - Ambasada 238 14.01.2023 09:17
20 razloga zbog kojih niste bogati emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 16.12.2008 14:20

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.