ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 06.05.2010, 23:10
Giorgos90 Giorgos90 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno

haha imam tamo rodjake, pa planiram da zapalim tamo kada zavrsim fax, ali sad kad sam video onaj sajt
  #32  
Staro 07.05.2010, 01:28
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno SouthSide

SouthSide jeste, globalno gledano, crnacki sa pokojom oazom kao izuzetkom. Ne mogu da kazem da sam rasista, nemam nista licno protiv crne populacije, ali kvartovi koji su naseljeni iskljucivo crncima su najmanju ruku jezivi. Zapusteni, prljavi, opasni. Kad kazem opasni, to znaci da nije pametno da se setate, ali vam niko nece praviti probleme ako budete prolazili autom (mada ne vidim zasto bi iko zalazio uopste po opasnim delovima SouthSide-a jer tamo nema nicega vrednog pomena).

HydePark je oaza u SouthSide of Chicago. Ja zivim u njemu i PREZADOVOLJAN sam. Kraj je izuzetno siguran, sredjen, cist, a odnos belci:crnci je oko 50:50. Nalazi se uz samu obalu jezera (ja gledam sa 18og sprata i na jezero i na downtown i menadzerka zgrade mi je sto puta u sali rekla kako ce mi podici stanarinu zbog pogleda), sa parkingom nema problema, do centra sam autom za 15 min i isto toliko mi treba i Metrom. Dakle ja glasam za HydePark.

U NorthSide bi analogija bili Lakeview i Lincoln Park. NorthSide, u kom je 95% nasih je kao pretezno belacki mada i u njemu ima sve vise i vise crnog stanovnistva (pogotovo oko Sheridana na potezu od Montrose Ave pa prema Loyola Univ).

West Side je sa izuzetkom Bucktown-a (koji je sam pocetak zapadnog dela) i delova blizih centru pretezno meksicko-crnacki (ako mene pitate, a Cikago sam presao uzduz i popreko, najjeziviji je deo izmedju North Ave i Autoputa I290 na potezu oko Pulaski i Cicero Avenija - tu mi je bilo neprijatno samo dok sam prolazio autom i ne molio sam Boga da mi ne pukne guma dok se ne dokopam neke normalnije area-e).
  #33  
Staro 07.05.2010, 02:17
Giorgos90 Giorgos90 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno

Downers Grove je malo dalje od centra, jel i on spada u West Side?

edit: ovo sam nasao na wikipediji
Citat:
The racial makeup of the village was 90.15% White, 1.92% African American, 0.11% Native American, 5.71% Asian, 0.01% Pacific Islander, 1.00% from other races, and 1.09% from two or more races.
  #34  
Staro 07.05.2010, 04:29
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Downers Grove

Downers Grove jeste ne zapadu Chicagoland-a, ali on ne pripada uzem gradskom jezgru (grad Chicago je u Cook county, a ovo predgradje je u DuPage county) te se stoga ne svrstava u WestSide vec je u pitanju jedan od jako lepo uredjenih i slikovitih predgradja - west suburb. Inace, gotovo svi zapadna, a pogotovo severna predgradja su i sredjena i cista, manje vise bogata i uglavnom ti tu belacko stanovnistvo. U ovom tvom predgradju su i porezi manji jer u pitanju drugi county. Do centra Cikaga si za oko 45 min Metra-om tako da ti je i to super sto se prevoza tice. Blizu su i Nejpervil i Aurora (sa svim onim outletima).

Cikago se jos uvek "drzi" u odnosu na druge velike gradove na srednjem zapadu (ovde mislim na Detroit i Cleveland) sto se tice etnicke strukture u samom gradskom jezgru. Naime, u ova druga dva pomenuta grada, belci su uglavnom "pobegli" u predgradja, a gradovi postali mahom sa crnim stanovnistvom i gomilom napustenih stambenih jedinica... Ovde je belaca jos uvek negde oko 40-ak procenata u samom gradu, mada zaista koliko sam uspeo da snimim, stvar je prestiza ziveti po predgradjima. Imam neki utisak da se rasizam ohoho odrzao, mada (ponavljam licno iskustvo) crnci su ti koji potenciraju rasizam (ocito zato sto su u samom gradu vecina) i na to se treba navici (bar oni koji imaju takav "problem").

Odgovor na tvoje pitanje je da je predgradje zaista ok, e sad, pitanje je sta ti ocekujes od mesta koje si odabrao za zivot u USA :-)
  #35  
Staro 07.05.2010, 13:22
Giorgos90 Giorgos90 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno

oduvek sam voleo one kuce u predgradjima sto su sve iste i imaju one prilaze za kola sa prednjim dvoristem sa cool travom, tako bih voleo da zivim... e sad, videcemo...
  #36  
Staro 08.05.2010, 23:08
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
najjeziviji je deo izmedju North Ave i Autoputa I290 na potezu oko Pulaski i Cicero Avenija - tu mi je bilo neprijatno samo dok sam prolazio autom i ne molio sam Boga da mi ne pukne guma dok se ne dokopam neke normalnije area-e).
Ja sam tamo zavrsio sa busom 3 dan kada sam bio ovde :-) Isao u Wallmart...ljudi rekli tamo najjeftinije. Ne preporucujem nikome da tamo zalazi.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #37  
Staro 09.05.2010, 08:02
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Walmart - North Ave (WestSide)

Slazem se u potpunosti. Pomenuti Walmart na North Ave u WestSide zaobilazite u sirokom luku. Ponovicu - JEZIVO

Ako je vec "zapelo" da se ide u Walmart, moj predlog je onaj na Touhy Ave u Najlsu. Em je prijatnija atmosfera, em su polovina zaposlenih zene iz Bosne koje su vrlo predusretljive i ljubazne (bar su sa mnom bile) pa ako se jos uvek ne snalazite najbolje na engleskom - nema boljeg izbora :-)


Walmart Store #2816
5630 Touhy Avenue
Niles, IL 60714
(847) 647-8641
  #38  
Staro 09.05.2010, 13:13
DukaUSA DukaUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2010
US lokacija: NYC, Chicago
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 18
Pošalji Skype™ poruku korisniku DukaUSA
Nepromenjeno

Kolika je zapravo ta razlika u cenama izmedju pomenutog Wellmarta i npr nekih manjih lokalnih marketa?
  #39  
Staro 09.05.2010, 13:53
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Magelan,

Hvala ti mnogo za ove iscrpne informacije. Planiram da apliciram i još ne znam gde bih otišla.
  #40  
Staro 09.05.2010, 14:01
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Po struci sam računovodja. Završila sam fakultet i planiram da završim MBA(zajedničke studije Lincoln University iz Oklanda i Univerziteta Singidunum). Po završetku se dobija američka diploma, a studije su na engleskom jeziku.
Da li neko možda zna kako prolaze računovodje, što se posla tiče?
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.