ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 26.05.2016, 15:56
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Stromae, hvala ti na odgovoru, bas cu ovih dana da odem do neke od tih agencija.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #42  
Staro 27.06.2016, 02:56
Katja75 Katja75 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.02.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 20
Nepromenjeno

Promakla mi je ova tema. Redom sam odgovarala sta smo resavali, po pojedinacnim temama. Ovde bi mozda bilo prikladno da spomenem nasu jos jednu lutriju koju smo dobili, pored zelene (mada se cesto salim sa suprugom i kazem mu da mu je brak sa mnom prvi dobitak na lutriji, pa ga je dalje krenulo).

Jos je rano da kazem da smo se mi snasli, tu smo ravno 3 meseca. Ali nasa druga lutrija je definitivno pomoc prijatelja.

Oni su nas docekali na aeodromu, krenuvsi od toga, pa nadalje:

-Imali smo svoju sobu sa kupatilom u njihovoj kuci, kasnije smo saznali da su nam dali krevet svoje cerke (njoj su obecali novi). Imali smo osecaj kao da smo u hotelu. Vozili su nas svuda, od institucija do prodavnica. Dva meseca smo bili njihovi gosti, a da se nijednog momenta nismo osetili neprijatno.
- Dali su nam jedan od svojih automobila, koji ne koriste (da se posluzimo i mi ga vozimo vec treci mesec, kad sve prodje nadam se da cemo ga otkupiti zapravo).
- Suprugu su pomogli oko posla, direktnim preporukama.
- Svojim preporukama su nam pomogli da nadjemo stan.
- Dali su nam dosta namestja za prvu ruku i pune ruke poklona na "useljenju".


Da se razumemo, mi taj novac, koliko su nam oni pruzili kroz sve navedeno, ne bismo imali, ne kazem da ne bismo mogli proci dosta skromnije sa mnogo vise nerviravanja. Ali njihova moralna i emotivna podrska.. to je tek neopisivo. Hvaliti ih ovde bilo bi nemoguce, ne znam da li je prikladno uopste i pisati sve ovo kada znam sta sve nasa "generacija" prolazi, ali jednostavno sam imala potrebu da prenesem svoje iskustvo o nasoj drugoj lutriji.

Nas su licno oni mnogo zaduzili i nadam se da cemo imati prilike da im to vratimo, ali su nas doveli u situaciju kada se sve u nama lomi, od neizvesnosti, do radosti i prilika/neprelika, da mislimo kako neko u 40tim dozivi takvo iskustvo ciste ljudske dobrote.

Neko bi pomislio dovoljno smo odrasli da ne verujemo vise u bajke, ovo sto smo mi doziveli je bezuslovna dobrota, toliko iskrena da zvuci kao bajka. Nadam se da cemo i mi zbog ovoga postati bolje verzije nas i mi nekome uspeti da vratimo/potvrdimo veru u ljude.
Reply With Quote
  #43  
Staro 06.09.2016, 07:15
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katja75 Prikaz poruke


Da se razumemo, mi taj novac, koliko su nam oni pruzili kroz sve navedeno, ne bismo imali, ne kazem da ne bismo mogli proci dosta skromnije sa mnogo vise nerviravanja. Ali njihova moralna i emotivna podrska.. to je tek neopisivo. Hvaliti ih ovde bilo bi nemoguce, ne znam da li je prikladno uopste i pisati sve ovo kada znam sta sve nasa "generacija" prolazi, ali jednostavno sam imala potrebu da prenesem svoje iskustvo o nasoj drugoj lutriji.

Nas su licno oni mnogo zaduzili i nadam se da cemo imati prilike da im to vratimo, ali su nas doveli u situaciju kada se sve u nama lomi, od neizvesnosti, do radosti i prilika/neprelika, da mislimo kako neko u 40tim dozivi takvo iskustvo ciste ljudske dobrote.

Neko bi pomislio dovoljno smo odrasli da ne verujemo vise u bajke, ovo sto smo mi doziveli je bezuslovna dobrota, toliko iskrena da zvuci kao bajka. Nadam se da cemo i mi zbog ovoga postati bolje verzije nas i mi nekome uspeti da vratimo/potvrdimo veru u ljude.
Vi ste to sigurno zasluzili i to je pravo prijateljstvo! U dobru i u zlu zauvek.... Nadam se da napredujete, sto vam od srca zelim. I mi usli u 40u god., pa se saosecam sa vama. Good luck!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #44  
Staro 12.09.2016, 15:21
wakizashi wakizashi je offline
Član
 
Datum prijave: 25.08.2016
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Belgrade,Serbia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Ima li neko od vas da je uspesno zaposlen kao programer u nekoj firmi?
Reply With Quote
  #45  
Staro 05.12.2016, 10:57
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
pa sve vam zavisi finansijski, naravno i smestaj ali rekla si da oko smestaja necete imati problema, pa opet oko prvog posla...na sve ces cekati bar mesecipo dana dok ne stigne i soc broj, pa vozacka dozvola na koju se ceka dve nedelje pa posle mesec dana od ulaska i zelena karta.

ja sam po idealnom scenariju planirao da dodjem kad sam i dosao 8.marta, da mi stigne za 7 8 dana soc broj kad je i stigao, da polozim odmah za kola sto sam i uradio pa da ceo april provedem na obuci i da u Maju pocnem da vozim i zaradjujem.
Medjutim, nije ispalo kao sto je planirano zbog cekanje na tu dozVolu za auto pa se sve oteglo 3 nedelje sa kasnjenjem tako da trebas da se spremis i za takve nekakve neocekivane scenarije.
Lovim po forumu naseg clana markossa da mi malo priblizi svoju situaciju samog ulaska, pa se unaprijed izvinjavam ako sa pitanjem lutam u ovoj temi. Ukoliko markoss vidi poruku voljela bih da mi samo malo pojasni odlazak ostatak porodice. Djeluje mi da imamo preslikanu situaciju. Isto tako muz bi isao ranije i tim redom, kao i markoss, dosao do dozvola i posla voznje kamiona, a mi bismo dosli kasnije. Zanima me ulazak njegove supruge i djece, sta je nosila, ta zuta koverta... sta joj traze, je li bilo ikakvih komplikacija... Hvala, pozdrav
Reply With Quote
  #46  
Staro 05.12.2016, 17:49
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Kad smo kod lova na članove, da li se neko seća člana koji je pisao da su ga u ambasadi odbili za vizu jer je završio srednju teološku (čini mi se) pa su mu rekli da će dobiti vizu ako do kraja fiskalne godine položi još par ispita na faksu? Zaboravila sam kako se zove čovek a zanima me da li je uspeo na kraju.
Harmonija, pošalji Markossu privatnu poruku, tako će videti čim se uloguje na forum sledeći put.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #47  
Staro 05.12.2016, 18:58
Slovenman Slovenman je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 24
Nepromenjeno Grabovac

http://www.zelenalutrija.com/forum/s...&postcount=114

Evo tog posta, ako se ne varam, čovek je u Austriji.
__________________
DV-2016 dve prijave - Not Selected;
DV-2017 dve prijave - Not Selected;
DV-2018 dve prijave - Not Selected;
DV-2019 dve prijave - Not Selected;
DV-2020 dve prijave - Not Selected;
:/
Reply With Quote
  #48  
Staro 05.12.2016, 21:44
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Evo ga i Markoss..
Pa evo prodjose 9 meseci od mog dolaska.
Ja vozim kamion i dalje, cerka je u kindergarten 7h dnevno i baaaas je sto se jezika tice napredovala samo tako, 5 godina ima.
Supruga jos nije pocela da radi jer se fokusirala na cerku pa cemo posle zimskog odnmora koji planiramo u Srbiji poceti i njoj da aktivno trazimo posao.

Mi se od Juna selimo na suburb okolina Des PLanes, MT prospect jer cemo cerku upisati u SV.Sava academy gde ce biti dualni sistem, 70% engleski jezik i 30% sprski, plus Srpska istorija, drustvo i sve sto ide uz to.

Ps. Harmonija, poslao sam ti priv poruku
Reply With Quote
  #49  
Staro 06.12.2016, 11:36
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Marcoss bas si me iznenadio! Sto se selite? Niste zadovoljni skolom ili Cikagom? Zar nisu te srpske skole private pa moras da ih placas?
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #50  
Staro 29.12.2016, 08:17
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno Pozdrav drugari :)

Pozdrav svima!

Znam da me dugo nije bilo (leto pred put je za mene bila jedna opšta ludnica niza dogadjaja koje nisam mogla ni da zamislim...što dobrih, što loših... pa ću to preskociti), ali evo me sada najzad da i ja dam svoj doprinos ovoj temi koju na kraju i sama otvorih

Za sve koji su se raspitivali, živa sam, zdrava, i od 11.10. sam u Njujorku. Kako je na kraju izbor pao na ovaj grad je jedna poduža priča, a skraćena verzija je da ja u Americi nemam nikog od prijatelja, da sam se ovde uputila potpuno sama, i da sam tri nedelje pred polazak dobila ponudu (prijatelja mog prijatelja) da kod njih dodjem u Njujork, pa da odatle dalje vidim šta ću i gde ću.

Za mene je i sama činjenica da će me neko sačekati na aerodromu značila mnogo, a tek mogućnost da imam gde da provedem nedelju dana da ni ne pričam...
Let je protekao super. Izbor je pao na AirSerbia, pre svega zbog direktnog leta, a onda i dva kofera koje je moguće poneti. Uzela sam povratnu kartu sa mogućnošću promene povratka uz doplatu.

Ono što mi je većina rekla, i što sam na kraju i sama iskusila, jeste taj čudan osećaj kada dođete u novu sredinu. Iako sam mislila da se to meni neće desiti, jer sam uvek obožavala putovanja, ipak mi se desilo da je prva reakcija bila "pa gde sam ja to pobogu došla"! Sve mi je izgledalo ružno, čudno, prljavo, ni nalik onom Njujorku sa TV-a. Iako sam stigla divnog sunčanog dana Times Square mi je izgledao kao cirkus. Na sreću to je samo prvi utisak koji je već sutradan popravio Central park. Moram da priznam da sam se jako brzo navikla na ritam grada, i negde je definitivno Njujork tu u prednosti što se tog početnog prilagođavanja tiče. Ko god je živeo u Beogradu neće osetiti veliku razliku što se svakodnevnog života tiče. Ja još uvek namam utisak da sam negde otišla jer dosta se ovde slično živi. Ali o tome ću više pisati na temi Njujork.

Šestog dana sam krenula da tražim i uspela sam da nađem prvi posao. Moj izbor je pao na agenciju koja za vas traži poslove u ugostiteljstvu (jer su me svi savetovali da je tako najlakše krenuti dok se traži bolji posao). Agenciji sam platila 125$ i istog dana su mi pronašli prvi posao. Da se razumemo, za najnižu dnevnicu. Radila sam dva meseca. Od tada sam pokušala da radim još par različitih poslova, išla na više razgovora preko preporuka, i od svega toga na kraju ništa. Tako da sam ponovo na početku, što za Njujork uopšte nije neuobičajeno kako svi kažu.

Traženje smeštaja je već bila druga priča. Naći pristojnu sobu, na pristojnoj lokaciji u Njujorku za pristojnu cenu su Tantalove muke. Ovde ni ne pomišljajte na Airbnb jer je preskup. Kad kažem pristojnu cenu za sobu mislim na iznos od oko 800$. Pod pristojnom lokacijom mislim na udaljenost metroom od Manhattan-a oko 20min, dakle na Manhattan ispod 1200$ za privatnu sobu zaboravite! Teoretski je moguće naći, ali teoretski. Sada vidim da cene blago padaju, ali u oktobru je ovo bilo užasno iskustvo. Sobu sam tražila preko svih mogućih izvora, od craigslista, preko FB, pa do raznoraznih aplikacija... Uspela sam jedva da nađem privremenu sobu, gotovo bez upotrebe kuhinje, i bez upotrebe dnevne. Sa računima izadje 900$. Tako da još uvek tražim idalje!

Što se stanova tiče, tu je priča slična kao i u ostatku SAD-a. Traže vam korektan skor (min. iznad 670), platu od min 40000$, ugovor na godinu dana. Prva renta + depozit + broker fee ili prva+depozit+poslednja...retko gde samo prva + depozit. Može se naići i na poneki sublet, ali i tu vam uglavnom traže da preuzmete ugovor na određeni broj meseci (pa opet tri rente...itd.).
Izdaju se neviđene rupe! Ko je tražio stan po Beogradu, imao je verovatno slično iskustvo. Ono što je dobro jeste da nije nemoguće naći nameštene sobe, pa makar izdatak koji se neameštaja tiče može da se izbegne na početku.

Dobra stvar je i to da se ljudi ovde upoznaju dosta brzo. Grad je dinamičan, pa iako sam došla potpuno sama, ne osećam se usamljeno, barem za sada Ovde se mreža ljudi brzo gradi što dovodi do stalno novih kontakata. Tako sam upoznala npr. Amerikanku koja me je nedavno preporučila za posao u njenoj firmi, a za interni konkurs. Videću kakav će biti ishod...

O SSN i GC pisaću na za to namenjenoj temi.

Što se bankovnog računa tiče, ja sam odmah po dolasku krenula da obilazim banke, i ni jedna banka nije želela da mi otvori račun bez SSN-a, ili GC-a, osim BoA. Ja hocu da im dam pare, oni ne žele da ih uzmu
Tako da sam na kraju u BoA otvorila račun.

Kažu da u Njujorku uvek tražiš posao, ili stan, ili ljubav. I ne lažu! Ja još uvek tražim i poso, i stan. Javiću vam napredak

I na kraju savet za sve koji dolaze u Njujork, razmislite par puta pre nego što dođete ovde , grad je jako, jako skup! Da to opišem i kvantifikujem:
- Jeftinih marketa i radnji o kojima čitate tipa Walmart, IKEA, Ross...više ne mogu ni da se setim šta su mi sve ljudi spominjali ali kako god, OVDE IH NEMA. Imate Target, Burlington, nekoliko Aldi-ja...toliko. Grad je napravljen da ne prođete jeftino
- 1 BR od 1700$ pa naviše, pod uslovom da ste neverovatan srećnik pa nađete stan po ovoj ceni.
- Metro karta mesecna 116,5$
- Ručak za dvoje min 50$ pa naviše (obrok + piće, ne računam predjela, dezerte i ostalo). Možete za nijansu jeftinije proći kada je brunch.
- Parče pice 4,5$, burger 7$ pa naviše, pivo 8 -17$, čaša vina 10$ pa naviše (pitajte ako vas još nešto zanima).
* minimalne cene se odnose na područje van Manhattan-a
I na sve to dodajte tips ili u radnjama tax.

Toliko od mene za sada na ovoj temi.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Lista prijavljenih DV-2016 peja Vaša strana 136 01.05.2016 10:19
Dv-2016 Anna085 Prijava na Lutriju 291 08.10.2015 18:51
Sta radite dok cekate 01.05 (dan izvlacenja)... DDAmkd Vaša strana 59 24.04.2015 23:14
Sta mislite da radite mvp977 Vaša strana 15 15.09.2008 12:54
Kako izračunati i platiti tromjesečni porez ako radite kao 1099 kontraktor emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 26.06.2007 20:06

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.