ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.10.2011, 13:08
snovolovka snovolovka je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2011
US lokacija: Los Angeles, California
YU lokacija: Mostar, BiH
Poruke: 12
Nepromenjeno F1 i H1B viza pomoć

Pozdrav svima

nova sam na forumu i čitam ga već danima (malo sam se pogubila od silnih informacija), pa bih vas molila da mi pomognete sa savjetima. Pokušat ću biti kratka

E ovako...do prije par mjeseci muž i ja nismo ni razmišljali o odlasku u Ameriku, nego smo životarili ovdje gdje jesmo.
Ljetos smo se susreli sa mojom rodicom (koja mi je kao sestra) i koja živi i radi u LA, ima GC, uskoro dobiva i državljanstvo, a udaje se za Amerikanca iz . Uglavnom, oni nas pozivaju kod sebe, nude nam i smještaj i financijsku pomoć kolko god je to potrebno.

Ja imam diplomu menadžera ekonomije (viša) i dilomirani sam PR (visoka). Muž vanredno studira informatiku i zapeo je na drugoj godini već godinama (zbog lijenosti). Inače je završio gimnaziju, a govori i piše engleski i njemački bez greške

Daleko nam je razmišljati o lutriji za 2013. jer bi mi išli što prije.

E šta nam je sad najbolja opcija? Gledali smo tazne tipove viza i zanima nas viza F1 za muža. Tražimo neki jeftini koledž u LA (jer nemamo love). Mogli bi srediti da prikažemo da imamo 20.000$ na računu (više-manje koliko koji koledž traži) ali, da li je to i ako ga prime na neki koledž garancija da će muž 100% dobiti F1 vizu? On ovdje ima stan na sebi (mama mu ga je već prepisala) i ništa više.
Ja ne znam kolko je pametno da idem kao njegova pratnja sa F2 vizom, jer u tom slučaju ne mogu raditi.
Budući zet mi je upravo počeo samostalni biznis pa sam kontala da ja preko njega dobijem H1B vizu, da radim kod njega kao menadžer ili PR. Kakve su za to šanse?

Toliko za sada, i sorry što sam bila ovako opširna, al stvarno nam je svaki savjet dobro došao, a mislim da sam na pravom mjestu za to.

Hvala unaprijed svima koji se potrude pročitati i pomoći nam
Reply With Quote
  #2  
Staro 03.10.2011, 22:24
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik snovolovka Prikaz poruke
Pozdrav svima

nova sam na forumu i čitam ga već danima (malo sam se pogubila od silnih informacija), pa bih vas molila da mi pomognete sa savjetima. Pokušat ću biti kratka

E ovako...do prije par mjeseci muž i ja nismo ni razmišljali o odlasku u Ameriku, nego smo životarili ovdje gdje jesmo.
Ljetos smo se susreli sa mojom rodicom (koja mi je kao sestra) i koja živi i radi u LA, ima GC, uskoro dobiva i državljanstvo, a udaje se za Amerikanca iz . Uglavnom, oni nas pozivaju kod sebe, nude nam i smještaj i financijsku pomoć kolko god je to potrebno.

Ja imam diplomu menadžera ekonomije (viša) i dilomirani sam PR (visoka). Muž vanredno studira informatiku i zapeo je na drugoj godini već godinama (zbog lijenosti). Inače je završio gimnaziju, a govori i piše engleski i njemački bez greške

Daleko nam je razmišljati o lutriji za 2013. jer bi mi išli što prije.

E šta nam je sad najbolja opcija? Gledali smo tazne tipove viza i zanima nas viza F1 za muža. Tražimo neki jeftini koledž u LA (jer nemamo love). Mogli bi srediti da prikažemo da imamo 20.000$ na računu (više-manje koliko koji koledž traži) ali, da li je to i ako ga prime na neki koledž garancija da će muž 100% dobiti F1 vizu? On ovdje ima stan na sebi (mama mu ga je već prepisala) i ništa više.
Ja ne znam kolko je pametno da idem kao njegova pratnja sa F2 vizom, jer u tom slučaju ne mogu raditi.
Budući zet mi je upravo počeo samostalni biznis pa sam kontala da ja preko njega dobijem H1B vizu, da radim kod njega kao menadžer ili PR. Kakve su za to šanse?

Toliko za sada, i sorry što sam bila ovako opširna, al stvarno nam je svaki savjet dobro došao, a mislim da sam na pravom mjestu za to.

Hvala unaprijed svima koji se potrude pročitati i pomoći nam
1. Ovo sto vam nudi tvoja rodjaka ODLICNO, pa to ti je vec vise od pola posla zavrseno.

2. Imate dovoljno obrazovanja i to je ok pogotovo jezici, njemu reci da dok niste otisli dobije neki sertifikat MCSA,MCSE,MCITP,CCNA... ne sve, jel bi mu trebalo vremena ali nesto od toga koristice mu dosta.

3. Vi se prijavite ali palite odma, tako cu ja da uradim.

4. Sto se tice vize imas ovde dosta informacija o F1 http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=722
Stan je super prednost samo neka ostavi ovlascenje iz suda roditeljima da u njegovo ime mogu da ga prodaju itd...

5. H1B znam kakva je viza ali kakve su sanse to proveri sa zetom.

U svakom slucaju MOJ savet PALI (isto tako cu i ja sa suprugom ) pa makar i na turisticku pa se tamo snalazi.
Lepa je Srbija i ja je volim ali dosta je bilo.

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #3  
Staro 03.10.2011, 23:57
snovolovka snovolovka je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2011
US lokacija: Los Angeles, California
YU lokacija: Mostar, BiH
Poruke: 12
Nepromenjeno

E hvala ti Miloše što si se potrudio odgovoriti!
Ja " do jučer" nisam ni znala šta je zelena lutrija, al evo slomih se čitajući sve i svašta, ne bih li sakupila što više korisnih informacija u što kraćem vremenu. Nije lako, puno je tema i postova, puno dobrih stvari, al izgubila sam i dosta vremena iščitavajući teme koje su, nažalost, otišle u krivom smjeru. Oduševila me je Zana kao prvo svojim trudom i pomaganjem mnogima na milion pitanja, a kao drugo izvanrednom dozom sarkazma koji me je nasmijao do suza
Muž i ja ćemo se za par dana po prvi put prijaviti na lutriju pa želim i svima ostalima puno sreće u izvlačenju. U međuvremenu ćemo pokušati skontati koji nam je najbolji i najbrži način za doći do "obećane zemlje" I dalje su poželjni savjeti od iskusnijih forumaša ( ako imaju volje i vremena)!
Pozdrav i puno sreće svima!!!
Reply With Quote
  #4  
Staro 25.01.2012, 17:20
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja bih na tvom mestu upisala neki poslediplomske gde mozes da dobijes stipendiju i da radis kao asistent jer ti si ta koja ima zavrsen fakulet. Stipendije za dodiplomce se teze daju strancima (mozda je moguce ali ja nisam cula ni za jedan slucaj). Ako upises faks i ako si registrovana za neki minimalan broj kredita koje nalaze imigraciono, mozes da dobijes (i odrzis) F1 status. To je tip vize na koji kad udjes u Ameriku vazi dok god si redovan studenti koji pohadja nastavu i registrovan je na odredjeni minimalan broj casova. Ako napustis skolu, automatski gubis F1 vizu.

Malo je drugacije razumeti tu vizu od ostalih koje se koriste za putovanje u evropske zemlje. Npr. dobijes F1 kod nas na osnovu formulara koji se zove I20 koji ti posalje fakulet, ona obicno vazi 2 godine. Na ulazu u Ameriku ti daju neki formular koji se zove I 94 i na njemu ti napisu D/S - sto znaci Duration of Stay. I dok god odrzavas dobar akademski status sa svojom obrazovnom insitucijom, mozes da ostajes u zemlji i dobijas nove I20 formulare. Mozes da dobijes novije ako odes na praksu (CPT se zove Curricular Practical Training status), ako se zaposlis nakon diplomiranja (OPT Optional Practical Training status). Znaci viza u pasosu moze da ti je istekla, nova ti ne treba da ostanes u Americi sve dok imas azurne I20 formulare. U slucaju da napustis zemlju, trebace ti nova F1 viza da udjes u SAD.

Tako da imas dve stvari, da sumiram:
- F1 viza - papir zalepljen u pasosu koji ti treba da udjes u zemlju
- F1 status - azuran I20 formular i I94 formular u pasosu koji je pored istekle vize a na kome pise D/S

Muz/zena i dete onog ko ima F1 vizu dobija F2 zavisnicku vizu sa kojom ne sme da radi vec samo da boravi u SAD.

H1B viza je viza koja se dobija na osnovu aplikacije firme koja ti nudi posao (ona salje sve u imigraciono ne pojedinac). Ona je obicno za ljude sa zavrsenim fakuletima ili poslediplomskim studijama. Prva faza je da firma salje prijavu njihovom Ministarstvu za rad (DOL - Department of Labor) da oni odobre da im bas ti trebas za takvo radno mesto i da si bolja od nekih lokalaca za to isto radno mesto. Kad oni to odobre, dalje ide u imigraciono i sam postupak traje minimum 2 meseca. Kad imas H1B vizu vezana si za svoju firmu, ako hoces da predjes da radis negde drugo, moras da vadis novu H1B vizu. Ako si u okviru Amerike pre nego sto je dobijes, dobijes forumular I 797 i ne moras da napustas zemlju da napravis samu H1B vizu da stoji u pasosu, on je dovoljan da verifikuje tvoj H1B status. Medjutim ako si van Amerike kad ga dobijes, sa tim istim papirom I 797 ides u ambasadu i oni ti daju H1B vizu u pasos.

Muz/zena i dete dobijaju H4 vizu sa kojom nemaju pravo da rade vec samo da borave u Americi.
Reply With Quote
  #5  
Staro 25.01.2012, 21:38
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Pa ni sa F1 vizom ne moze da se radi, tacnije moze ako i to samo ako te skola koju pohadjas zaposli part time i izda ti potvrdu da radis kod njih sa kojom vadis SSN. E sad nije lako zaposliti se u skoli ako nemas neku vezu... Gledao sam ljude koji se 5-6 godina vuku po skoli i nemaju SSN.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #6  
Staro 25.01.2012, 22:24
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Pa ni sa F1 vizom ne moze da se radi, tacnije moze ako i to samo ako te skola koju pohadjas zaposli part time i izda ti potvrdu da radis kod njih sa kojom vadis SSN. E sad nije lako zaposliti se u skoli ako nemas neku vezu... Gledao sam ljude koji se 5-6 godina vuku po skoli i nemaju SSN.
Preciznije: Sa F1 mozes da radis u sledecim slucajevima:
1. za fakulet koji studiras ako si posledipomac (20 sati nedeljno a plata je slicna americkom minimalcu)
2. ako si na CPT-u - do godinu dana za neku firmu (40 sati nedeljno) u struci i
3. ako si na OPT-u nakon zavrsavanja u nekoj firmi u struci (40 sati nedeljno).

Ja sam na F1 vizi radila u sve ove tri varijante i dobijala platu svakog meseca odkad sam u Americi. Ja radom podrazumevam i rad kao asistent na fakuletu jer te placaju skolarinom plus ti daju mesecnu stipendiju, rad u nekoj kompaniji (praksa) a i rad u firmi koja te zaposli nakon diplomiranja - posto ti OPT produzava F1 status na godinu i do tri godine ako si STEM struke (Science Technology Engineering Math)

A mozes se zaposliti u skoli sa F1 i da ti placaju skolarinu (mislim na poslediplomske studije), kao sto Zana na drugoj temi rece - znanje i umece. Ako ti valja rezime i prijava naravno.
Reply With Quote
  #7  
Staro 25.01.2012, 22:34
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Preciznije: Sa F1 mozes da radis u sledecim slucajevima:
1. za fakulet koji studiras ako si posledipomac (20 sati nedeljno a plata je slicna americkom minimalcu)
2. ako si na CPT-u - do godinu dana za neku firmu (40 sati nedeljno) u struci i
3. ako si na OPT-u nakon zavrsavanja u nekoj firmi u struci (40 sati nedeljno).

Ja sam radila u sve ove tri varijante i dobijala platu svakog meseca odkad sam u Americi. Ja radom podrazumevam i rad kao asistent na fakuletu jer te placaju skolarinom plus ti daju mesecnu stipendiju.
Moze i ako si redovan student, ne samo u te tri situacije. Studenti na community ili privatnim koledzima takodje mogu da rade legalno u okviru skole (campus). O tome je Magelan pricao na nekoj drugoj temi, a ja mogu samo da potvrdim. Dakle dosao sam na F1 vizi i zaposlio part time na jednom manjem koledzu.
Poenta mog prvobitnog posta je bila da ko misli da ce upisivanjem skole automatski moci da radi u zabludi je. Ovo se odnosi na prvi post Snovolovke. Znaci mozete da probate to, ali budite spremni i dobro se raspitajte koji koledz da upise tvoj muz.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #8  
Staro 25.01.2012, 22:50
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Moze i ako si redovan student, ne samo u te tri situacije. Studenti na community ili privatnim koledzima takodje mogu da rade legalno u okviru skole (campus). O tome je Magelan pricao na nekoj drugoj temi, a ja mogu samo da potvrdim. Dakle dosao sam na F1 vizi i zaposlio part time na jednom manjem koledzu.
Poenta mog prvobitnog posta je bila da ko misli da ce upisivanjem skole automatski moci da radi u zabludi je. Ovo se odnosi na prvi post Snovolovke. Znaci mozete da probate to, ali budite spremni i dobro se raspitajte koji koledz da upise tvoj muz.
Upravo tako. F1 te vezuje za skolu. Nemas nikakva prava za rad a da skola to ne kontrolise. A pogotovu za bracnog druga. Prava za rad su ravna nuli.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Turistička viza i trudnoća albertas Ne-imigrantske vize 16 06.05.2013 08:19
Pomoć oko fotografije!!??? Pavel Stare teme 156 26.12.2012 22:10
Viza i kreditna zaduzenja cile Stare teme 6 01.12.2009 12:44
Verenička viza steficacvek Porodične imigrantske vize 5 06.10.2008 22:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.