ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.02.2011, 11:57
maltese maltese je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno POtreban savet oko odlaska u USA

Pozdrav svima,
Igram lutriju vec par godina i ove sam izvucen, imam intervju zakazan pocetkom marta i blizi se trenutak kada cu morati da odlucim da li idem ili ne.

Interesuje me misljenje ostalih forumasa o eventualnom razvoju dogadjaja na ovaj nacin. Naime, posto apsolutno nemam nikakvog rodjaka ili prijatelja u USA, sto veoma otezava sam odlazak (iskreno i plasim se da odem tek tako)
Da li mislite da je dobra ideja da se prijavim u neku od agencija koja vodi studente na rad u USA, platim im sve, sem proces izdavanja vize i sl (posto cu to vec imati) i odem sa grupom Srba (od kojih cu verovatno neke poznavati i od raniej jer dosta ljudi ide). Odem dakle sa ljudima, u stan koji je agencija vec nasla i posao, i tamo radim tih 4 meseca ili koliko vec, taman dok se malo snadjem.

Dobra ideja? Ne? Da odustanem od GC-a?
  #2  
Staro 14.02.2011, 14:40
Marko3's Avatar
Marko3 Marko3 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2010
Poruke: 93
Nepromenjeno

[QUOTE=maltese;20939]Pozdrav svima,
Igram lutriju vec par godina i ove sam izvucen, imam intervju zakazan pocetkom marta i blizi se trenutak kada cu morati da odlucim da li idem ili ne.

Interesuje me misljenje ostalih forumasa o eventualnom razvoju dogadjaja na ovaj nacin.[B] Naime, posto apsolutno nemam nikakvog rodjaka ili prijatelja u USA, sto veoma otezava sam odlazak (iskreno i plasim se da odem tek tako)[/B]
Da li mislite da je dobra ideja da se prijavim u neku od agencija koja vodi studente na rad u USA, platim im sve, sem proces izdavanja vize i sl (posto cu to vec imati) i odem sa grupom Srba (od kojih cu verovatno neke poznavati i od raniej jer dosta ljudi ide). Odem dakle sa ljudima, u stan koji je agencija vec nasla i posao, i tamo radim tih 4 meseca ili koliko vec, taman dok se malo snadjem.

Dobra ideja? Ne? Da odustanem od GC-a?[/QUOTE]

prijatelju to si trebao misliti prije nego sto si se prijavio.Kako si mislio idem se prijavit pa cu razmislit jel mi se ide ili ne?!Ako nemaš neki jeb.. dobar razlog da ostaneš ovdje kupi stvari i seli!
__________________
DV2009-Has not been selected
DV2010-Has not been selected
DV2011-Has not been selected
DV2012-Has not been selected
DV2013-Has not been selected
DV2014-Has not been selected
DV2015-Has not been selected
DV2016-?
  #3  
Staro 14.02.2011, 15:12
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Možda i možeš izvući nešto preko agencija, ali ti bi u tom slučaju morao da tražiš posao iz h2b kategorije, a išao bi sa useljeničkom vizom.

Probaj sa nekom agencijom, ali računaj da je to duplo više novaca...

(mene W&T na j-1 vizu izlazi 2000EUR, tačnije 1900 + nekoliko poseta BG, kopiranja, taxe, provizije...)
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #4  
Staro 14.02.2011, 16:03
maltese maltese je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno

Dobro nema veze, kapiram da je i siguran h2b posao bolji nego nikakav posao.
A za ta 4 meseca koliko agencije obezbedjuju rabljenje studenata valjda cu uspeti da se snadjem za nesto bolje...
A da kosta vise (i to poprilicno) i toga sam svestan, ne znam, kontaktirao sam w&t pa cu videti sta ce odgovoriti.
  #5  
Staro 14.02.2011, 17:14
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=maltese;20949]Dobro nema veze, kapiram da je i siguran h2b posao bolji nego nikakav posao.
A za ta 4 meseca koliko agencije obezbedjuju rabljenje studenata valjda cu uspeti da se snadjem za nesto bolje...
A da kosta vise (i to poprilicno) i toga sam svestan, ne znam, kontaktirao sam w&t pa cu videti sta ce odgovoriti.[/QUOTE]


M'da - tegoba je snaci se ovde sa Zelenom Kartom, bolje se ti fokusiraj na W&T. Mislim stvarno - ko ce tu sad da se zeza sa SSN, dozvolama i trazenjem posla i stanova, kad ti agencija sve to sredi na 4 meseca. Pa da.

:devil::devil::devil::devil:
  #6  
Staro 14.02.2011, 18:44
maltese maltese je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno

Nema potrebe za ironijom a i cini mi se da si promasila poentu.. Lakse je ici kada znas gde ides i sta te ceka, umesto da stavim ranac na ledja ledja, kartu u dzep i tako sletim u novo i nepoznato... Nesto sumnjam da si ti tako otisla ili da je bilo ko sa ovog foruma otisao tako, umesto kod nekog prijatelja ili poznanika za pocetak...
  #7  
Staro 14.02.2011, 19:26
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

Maltese, nisi mi nesto jasan!!! Na koju vizu ti mislis da udjes ovde? Na Gc ili H2B? Koliko znam ako vec neces da odustanes od GC onda moras na razgovor u nasu ambasadu po istu. Ako hoces da uzmes H2B i dodjes da radis, sta ces onda sa GC? Gde mislis da obavis razgovor? Viza za GC je 819$, lekarski 110$ i karta u JEDNOM pravcu oko 400-500e, zavisi od destinacije.

Jedino ako ti je bas frka vidi sa agencijom da ti nadju posao pa radi par meseci preko njih. U svakom slucaju moraces nesto da im platis za tu uslugu a i karte idu preko njih. Obicno povratne, neznam da li bi ti izasli u susret i uzeli u jednom pravcu.

Ako vec znas neke drugove koji ce tako otici onda ti je najlakse da sam dodjes, smestis se kod njih u stanu i potrazis posao preko njihove kompanije. Obicno su to poslovi spasioca na bazenu i sl. Za ovo moras proci obuku i dobiti licencu Americkog crvenog krsta. uglavnom se to zavrsava u Srbiji ili u zemlji odakle si, mada moze i ovde. Nije problem. U svakom slucaju moras da uzmes SSN tako da ti je lakse da se prijavis i dobijes regularan broj sa GC nego sa radnom vizom, gde ce ti pisati da mozes da radis samo sa dozvolom INS-a.

Sedi razmisli dobro i stavi sve na papir koliko bi te kostale obe varijante.
__________________
2011EU00005xxx
29.05.2010.- stigla prva koverta iz KCC
02.06.2010. - vracena u KCC
04.06.2010. - stigla u KCC
30.08.2010. - stigla druga koverta
02.10.2010. - uradjen lekarski
19.10.2010. - VISA GRANTED
20.10.2010. - VIZA U PASOSU

U CHICAGO-u od 20.01.2011...
  #8  
Staro 14.02.2011, 22:42
maltese maltese je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno

Mislim da udjem na GC, znam da moram u ambasadu i da je platim oko 800eur.. Sto bih uzimao h2b kad cu sa ovom moci sve isto a i vise...
Mislio sam da sam bio jasan, uzmem GC a odem preko t&w agencije, kojoj sve platim, sem h2b vize koja mi je nepotrebna, odem tamo na gotov posao i gajbu, koja ce da mi kupi vreme dok se stvarno ne snadjem.
Inace znam sve oko obuke i papirologije sto se tice poslova spasioca, intervjui pocinju uglavnom sad u martu za te poslove...
Ta varijanta bi me kostala nekih 1500eur vise, nego da idem u svojoj reziji kod nekog (pod uslovom da taj neko postoji a ne postoji) ali novac mi nije glavni faktor odlucivanja.
  #9  
Staro 15.02.2011, 00:58
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=maltese;20956]
Mislio sam da sam bio jasan, uzmem GC a odem preko t&w agencije, kojoj sve platim, sem h2b vize koja mi je nepotrebna, odem tamo na gotov posao i gajbu, koja ce da mi kupi vreme dok se stvarno ne snadjem.
Inace znam sve oko obuke i papirologije sto se tice poslova spasioca, intervjui pocinju uglavnom sad u martu za te poslove...
Ta varijanta bi me kostala nekih 1500eur vise, nego da idem u svojoj reziji kod nekog (pod uslovom da taj neko postoji a ne postoji) ali novac mi nije glavni faktor odlucivanja.[/QUOTE]

Nisam razumeo iz tvojih postova da li si ti pitao za ovo u agenciji. Razumem ja da bi tebi odgovaralo da ides preko njih, ali je pitanje da li oni imaju pravo da daju posao nekome ko ne ide na H2B vizu. Ako ih nisi pitao, ajde prvo da cujemo sta ce ti oni reci umesto da lupamo glavom sta bi bilo kad bi bilo...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #10  
Staro 15.02.2011, 10:01
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

[QUOTE]Nesto sumnjam da si ti tako otisla ili da je bilo ko sa ovog foruma otisao tako, umesto kod nekog prijatelja ili poznanika za pocetak...[/QUOTE]
Prelistaj malo forum, iznenadićeš se. A dolazak u sasvim novo okruženje na sasvim novom kontinentu nije lak, to se podrazumeva. Srećno u svakom slučaju sa W&T programom, ako te prime sa GC.

[QUOTE]prijatelju to si trebao misliti prije nego sto si se prijavio[/QUOTE]
Vaistinu...
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi greenie Intervju (interview) - Ambasada 185 04.08.2017 14:31
Potreban savet u vezi US vize jasmanac Ne-imigrantske vize 301 29.12.2013 14:14
koji je procenat odlaska po dobijanju prve koverte ? ivkodrg Stare teme 7 28.10.2009 09:05
savet..vasa iskustva... nelson Vaša strana 3 09.06.2009 11:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.