ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 10.05.2016, 15:54
ana009 ana009 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.10.2015
YU lokacija: Srbija
Poruke: 20
Nepromenjeno

U svakom slucaju ako ide na intervju za GC mora da ima sve papire i lekarski(vakcine).
Reply With Quote
  #32  
Staro 10.05.2016, 16:07
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik buba Prikaz poruke
Hvala Tikice, da li to znaci supruga ne bi morala da sredi vakcinaciju , zdravstvene i mup potvrde?
ako ne ide na intervju onda joj ne trebaju potvrde, vakcine i zdravstvene preglede...

driga stvar, jos uvek na AP stoje ljudi vec 6 meseci a vencali su se odmah posle saznanja da su izvuceni..MOJE misljenje je tj ja bih se vencao, ubacio u ds260 supruznika zakljucao i to je to
Reply With Quote
  #33  
Staro 10.05.2016, 16:41
Zoja Zoja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
Poruke: 62
Nepromenjeno

Mi smo se vodili iskustvima clanova koji su se vencavali nakon sto su izvuceni, vec sam rekla na nekoj od tema da postoje tri opcije, vencanje pre slanja ds260, u toku obrade ds formulara (kada se kcc-u salje zahtev za otkljucavanje ds260 sto moze odloziti intervju) i opcija vencanja nakon zakazanog intervjua. Mi smo odabrali trecu, bila nam je najzgodnija, vencali smo se nekih mesec dana pred intervju, javili ambasadi, oni nam otkljucali formular i otisli smo na intervju bez odlaganja ili pomeranja datuma.
Ja sam bila nosilac, mm je prosao istu proceduru sto se tice lekarskog i vakcinacije. Ono sto je vazno i za nosioca i za pratioca jeste da su zdravi i da nisu osudjivani tj. da se ne vodi postupak protiv njih, sve ostalo je na nosiocu da zadovolji (12 godina kontinuiranog skolovanja na primer).
Obavezno treba poneti sto vise dokaza o vezi (fotografije, stari pasosi ako ste putovali zajedno preko, sms poruke, prepiske sa vibera, fejsbuka, skype-a...).Takodje, budite iskreni i nema brige!
Ovde mozete detaljnije da procitate nase iskustvo. Precesljajte takodje teme Interview DV2016 i Interview DV2015 ima zaista dosta iskustava na temu vencanja nakon izvlacenja.
Reply With Quote
  #34  
Staro 10.05.2016, 19:41
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik buba Prikaz poruke
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Čekaje ljudi, prepali ste čoveka!
Šta će to on zakomplikovati ako se ne venča "što pre"?!
Već smo imali gomilu iskustava i zaključili da je najkonformnije da suprugu doda nakon što dobije poziv za intervju. Apsolutno je netačno da će njena provera trajati dva meseca jer u ovom slučaju otključavanje radi ambasada! Nema nikakvog prolongiranja, a supruga čak ne mora ni da menja dokumenta.
Hvala Tikice, da li to znaci supruga ne bi morala da sredi vakcinaciju , zdravstvene i mup potvrde?
Ne znam kako ste na osnovu gore napisanog došli do tog zaključka
Možda ste želeli da izdvojite drugi deo teksta?

U svakom slučaju, apsolutno svi oni koji idu na intervju moraju da imaju svu neophodnu dokumentaciju.
Mislila sam da supruga na venčanju ne mora da menja prezime, adresu stanovanja, a samim tim ni dokumenta (pasoš, ličnu kartu...). Može, ali ne mora. Njima je samo bitno da brak nije iz interesa, a oni to vrlo lako utvrde na osnovu pitanja koje vam postave, slika koje pogledaju, vaših prepiski, zajedničkog računa npr., i td.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
driga stvar, jos uvek na AP stoje ljudi vec 6 meseci a vencali su se odmah posle saznanja da su izvuceni...
Odličan primer da to kada ste se venčali nema nikakve veze sa AP! Eto vidiš, ljudi požurili da se odmah venčaju, i to im ništa nije pomoglo.

Mislim da je Zoja dala vrlo koncizno i jasno objašnjenje. Vodite se njenim primerom i nema greške
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #35  
Staro 11.05.2016, 12:36
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno dragi moji ( nasi )

Prvo izvinite ako pitanje postoji negde na forumu, ja sam pokusao da koristim pretragu kroz postove i kroz teme, ali nista nisam nasao.

Pisao sam pre par dana da je verenica izvucena i da smo vencanje sa septembra pomerili za evo sad 3 dana. Ono sto bih me zanimalo je da li ona kao neko koga su izvukli sa XXX prezimenom sada kad se uda i uzme moje YYY prezime moze da napravi neki problem u ambasadi . Ne znamo kako izgleda DS-260 i da li ima opcija koja trazi novo prezime u slucaju da je doslo do promene od dana apliciranja?

Pojednostavljeno pitanje glasi - da li da menja prezime ili ne ?
Hvala forumasi!
Reply With Quote
  #36  
Staro 11.05.2016, 13:18
B&V B&V je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2015
US lokacija: New York :)
YU lokacija: Bgd
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Prvo izvinite ako pitanje postoji negde na forumu, ja sam pokusao da koristim pretragu kroz postove i kroz teme, ali nista nisam nasao.

Pisao sam pre par dana da je verenica izvucena i da smo vencanje sa septembra pomerili za evo sad 3 dana. Ono sto bih me zanimalo je da li ona kao neko koga su izvukli sa XXX prezimenom sada kad se uda i uzme moje YYY prezime moze da napravi neki problem u ambasadi . Ne znamo kako izgleda DS-260 i da li ima opcija koja trazi novo prezime u slucaju da je doslo do promene od dana apliciranja?

Pojednostavljeno pitanje glasi - da li da menja prezime ili ne ?
Hvala forumasi!
To je na vama, i samo na vama. Nikakv problem necete imati sa DS-260 zbog prezimena(jer koliko se ja secam imate opciju za devojacko i trenutno prezime). Ali znajte da ukoliko se menja prezime morate menjati i licna dokumenta (zbog zakona Srbije) i to je stavko od oko 10 000rsd, o vremenu i redovima da ne pricam . Imate ovde u posebnoj temi kako izgleda DS-260, tako da se i sa njim mozete upoznati.
Reply With Quote
  #37  
Staro 11.05.2016, 13:28
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik B&V Prikaz poruke
To je na vama, i samo na vama. Nikakv problem necete imati sa DS-260 zbog prezimena(jer koliko se ja secam imate opciju za devojacko i trenutno prezime). Ali znajte da ukoliko se menja prezime morate menjati i licna dokumenta (zbog zakona Srbije) i to je stavko od oko 10 000rsd, o vremenu i redovima da ne pricam . Imate ovde u posebnoj temi kako izgleda DS-260, tako da se i sa njim mozete upoznati.
Hvala puno na odgovoru ! Pisao sam i ambasadi, i iznenadili su me odgovorom posle samo 4min koji glasi :

Dear Bojan:

It is important that the information provided in DS-260 application reflects the applicant’s biographic and other information at the time of submission of the DS-260.

Sincerely,
Reply With Quote
  #38  
Staro 11.05.2016, 14:14
dulei86 dulei86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 75
Pošalji Skype™ poruku korisniku dulei86
Nepromenjeno

Negde sam već pisao na ovu temu ali da ponovim i ovde. Na mom primeru, izvučen u maju, kao i svi , venčao se krajem oktobra. Znači nema potrebe da se bilo šta požuruje ili da se venčavate odmah po izvlačenju. Neko je već pomenuo par varijanti kako promeniti DS, ja bih savetovao da sačekate da se zakaže intervju a potom obavestite ambasadu da je došlo do promene u vašem slučaju, oni će vam otključati DS i tad unesete sve izmene i nema nikakvog bespotrebnog odlaganja. Ono što su nama bili dovoljni dokazi jesu slike iz ranijih godina, slike sa venčanja i pečati u pasošu kada smo zajedno putovali.
Što se tiče prezimena, slobodno menjajte i vaše i ženino, možete i imena da promenite ako vam je volja. Ono što je bitno je da su podaci uneti u DS u trenutku popunjavanja bili tačni (ime, prezime, stepen obrazovanja, adresa stanovanja itd) a kasnije se sve to lako promeni kad se otključa DS.
Moja žena je uzela moje prezime i promenila sva dokumenta (pasoš, lk, vozačku), to bi svakako uradili i da nismo izvučeni pa što bi sad bilo drugačije, i kada je imala sva nova dokumenta te podatke smo uneli u njen deo DS.
Eto to je moj slučaj, slobodno ptajte ako vas interesuju neki detalji.
Reply With Quote
  #39  
Staro 12.05.2016, 16:10
Endorfin91 Endorfin91 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno Hvala svima

Hvala svima na odgvoorima. Poceo sam da popunjavam ds260 i imam nekoliko pitanja. Studiram 2 fakulteta u isto vreme. Master i spec studije. Jos uvek sam student i ne znam kako to navodim u ds260? Ne mogu da stavim datum koji je u, recimo npr, novembru 2016. godine kada planiram da diplomiram. Sta mi je pametno ciniti?
Reply With Quote
  #40  
Staro 12.05.2016, 16:29
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Endorfin91 Prikaz poruke
Hvala svima na odgvoorima. Poceo sam da popunjavam ds260 i imam nekoliko pitanja. Studiram 2 fakulteta u isto vreme. Master i spec studije. Jos uvek sam student i ne znam kako to navodim u ds260? Ne mogu da stavim datum koji je u, recimo npr, novembru 2016. godine kada planiram da diplomiram. Sta mi je pametno ciniti?
Sad se ja kao "pravim pametan", a do prosle nedelje nisam znao ni sta je ds260.
Ali, s obzirom da sam ga vec popunio, mislim da treba da odaberes u koliko ukupno skola si isao posle osnovne i upises ih jednu po jednu bez obzira na vremenski redosled. Gde nemas diplomu, ostavis prazno. Mislim da je validno stanje u vreme popunjavanja ds260. Ako diplomu/e dobijes do intervjua, verovatno ce moci da otkljucaju ds260 "na licu mesta" i upisu, a mozes i ti da zatrazis otkljucavanje formulara.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
J1 - produzenje i promena statusa Feartist Ne-imigrantske vize 12 04.08.2015 17:40
Provjera statusa? cukoni Stare teme 3 09.10.2012 13:07
Promena datuma za povratak iz USA elementre Stare teme 1 01.08.2011 02:32
Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte! Marija Prva koverta 8 09.05.2008 19:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.