ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Šta nakon slanja obrazaca u KCC » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 31.08.2012, 14:59
ZukotheCat ZukotheCat je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.08.2012
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 41
Nepromenjeno Šta nakon slanja obrazaca u KCC

Pozdrav iz Bosne forumašima,
Evo da napišem par stvari koje sam našla na nekom inostranom imigracionom sajtu i mogu biti korisne da se izbjegnu panika, očaj, strah itd.
Popunjena dva obrasca - DS-122 i DS-230 se šalju u Kentacky Consular Center (KCC) skupa sa bar codom sa strane 2 sa prvog notifikacionog pisma. KCC vas nikad neće obavijestiti da su primili vaše obrasce. Za potvrdu o primitku može se zvati na telefon 0016065267500, press 1 to talk with the operator. Treba imati pr ruci case number, datum rođenja. Može se i poslati email KCC-u na kccdv@state.gov. U emailu se obavezno mora čitko navesti CASE NUMBER, najboje u gornjem desnom uglu, plus puno ime i datum rođenja. Dakle, obavijestiće vas samo po vašem zahtjevu a za to je potrebno je da prođu minimalno 1-2 mjeseca kako bi se dobila potvrda od KCC (što prije se pošalju obrasci to bolje), a ima slučajeva kada je KCC pretrpan aplikacijama da čak i nakon nekoliko sedmica nemaju ništa o vama (your case dos not show on the computer screen), u tom slučaju treba pokušavati sve dok vas kompjuter ne izbaci, hoću reću ubaci igru.
Promijenjena adresa stanovanja jednostano se pošalje emaiom, ali mora se citirati i adresa koja se nalazi na prvom notifikacionom pismu. Za druge sitne greškicekoliko razumijem, može doći do diskvalifikacije, čak i ukoliko im pošaljete email, mislim da KCC svakako nema ovlaštenje da sam mijenja išta od toga što je već popunjeno.
  #2  
Staro 31.08.2012, 18:46
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno

Kcc ne odlucuje o diskvalifikafiji,već ambasada.To je odgovor koji mi je poslala ambasada.Ne verujem da bi neko bio eliminisan jer je menjao adresu,ipak je to relativna stvar.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #3  
Staro 31.08.2012, 19:51
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Pozdravljamo i mi tebe (bar ja )

ALI OVO što si napisala ili napisao ima na forumu i pomenuto je milion puta i

POD HITNO TREBA DA SE OBRIŠE

Lepo je to što se ti trudiš da preneseš info koji ima na ZVANIČNOM sajtu i koji je TOTALNO NEPOTREBAN i još je polovično tačan koji može žestoko da zbuni nove ljude na forumu.

Moja preporuka tebi je da prvo prelistaš forum pa da onda postavljaš temu na koju nema odgovora (što je malo verovatno).


Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
  #4  
Staro 31.08.2012, 20:44
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

E, izem ti kada ti zakaze telefon na poslu...a ne smes da koristis komp...

I ja sam MIlose hteo bas to da odgoorim al vidim da si preduhitrio i to samo pola sata.

E inace mi je jako interesantsa stvar da svugde pise da se podaci upisuju sa gornje desne strane, al garantujem da vise od pola ljudi koji su slali mail KCC-u podatke stavili sa leve strane, kao sto se i inace mail pise obicno . I ja sam sa leve strane pisao o sva tri puta sam dobio odgovr.

Jel ima mozda neko da je pisao podatke BAS sa gornje desne strane?


@ZukotheCat mozes reci gde si nasao te informacije?
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #5  
Staro 31.08.2012, 22:43
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno ...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
E, izem ti kada ti zakaze telefon na poslu...a ne smes da koristis komp...

I ja sam MIlose hteo bas to da odgoorim al vidim da si preduhitrio i to samo pola sata.

E inace mi je jako interesantsa stvar da svugde pise da se podaci upisuju sa gornje desne strane, al garantujem da vise od pola ljudi koji su slali mail KCC-u podatke stavili sa leve strane, kao sto se i inace mail pise obicno . I ja sam sa leve strane pisao o sva tri puta sam dobio odgovr.

Jel ima mozda neko da je pisao podatke BAS sa gornje desne strane?


@ZukotheCat mozes reci gde si nasao te informacije?
Zasto bi se pisao mail s desne strane???Zar nije prirodno da bude sa leve,i naravno pedantnije izgleda.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #6  
Staro 01.09.2012, 07:05
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Zasto bi se pisao mail s desne strane???Zar nije prirodno da bude sa leve,i naravno pedantnije izgleda.
pa bas o tome pricam. jedan normalan covek pise sa leve strane.
A u uputstvu pise da svoje podatke treba sa gorenje desne strane pisati...
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #7  
Staro 01.09.2012, 08:36
ZukotheCat ZukotheCat je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.08.2012
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 41
Nepromenjeno Izvor informacija

Informacije su sa http://forums.immigration.com - Lottery Visas - DV, jedni pitaju, drugi daju odgovore, informacij ne dajem ja, tamo ima na hiljade threads, ako se svi prelistaju dobiješ ovo što sam ja ukratko poslala. Oni koji su toliko zbunljivi ne treba da budu toliko zbunljivi, sve je to pitanje strpljenja i nerava
  #8  
Staro 01.09.2012, 09:50
ZukotheCat ZukotheCat je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.08.2012
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 41
Nepromenjeno Milosdv

Tvrdi Milosdv da je to netačno, da li to treba da znači da su tamo na tom stranom forumu svi ludi i blesavi? Ne bih ja baš rekla da jesu, Milose
  #9  
Staro 01.09.2012, 10:58
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno ..

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZukotheCat Prikaz poruke
Tvrdi Milosdv da je to netačno, da li to treba da znači da su tamo na tom stranom forumu svi ludi i blesavi? Ne bih ja baš rekla da jesu, Milose
Ovaj forum postoji godinama,i sa ovog foruma je 99% izvucenih dobilo vizu,i ti koji nisu dobili,eliminisani su zbog laznih podataka,a ne zbog netacnih informacija koji forum pruza.Sto znaci da zelenalutrija.com najprecizniji,a statistika izdatih viza clanovima foruma najbolje govori!!!
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #10  
Staro 01.09.2012, 12:27
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZukotheCat Prikaz poruke
Tvrdi Milosdv da je to netačno, da li to treba da znači da su tamo na tom stranom forumu svi ludi i blesavi? Ne bih ja baš rekla da jesu, Milose
Miloš TVRDI I DALJE

Ajde da te Miloš nauči nešto kad si tvrdoglava bez potrebe.

Prvo treba da naučiš da čitaš forum i teme na forumu kao i pravila foruma

Drugo treba da naučiš da čitaš kad neko napiše post.

[b][b]Treće sve informacije imaju na zvaničnom sajtu (http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html korak 1 do 4), a ne na tamo nekom forumu (za koji svi mi znamo, DA IMA LUDIH I BLESAVIH NA TOM FORUMU) i sve zvanične informacije su prenete na ovaj forum milion puta.
Što ovaj forum čini POUZDANIM I PROVERENIM.

Četvrto TEMA se otvara samo kada te TEME nema na forumu, da nebi došli u situaciju da OVAJ forum postane pretrpan ĐUBRETOM I NEPOTREBNIM TEMAMA i da sutra kada se novi član registruje i krene u pretragu dođe u situaciju da dva meseca ne može da nađe ono što mu je potrebno...

peto, šesto......

Meni se čini da si ti malo zbunjena sa ovom rečenicom
"Oni koji su toliko zbunljivi ne treba da budu toliko zbunljivi, sve je to pitanje strpljenja i nerava" Strpi se malo pa prelistaj forum.
Kakav očaj, strah, panika.... hahahha
Pa ko počne da paniči vrlo brzo se smiri kada vidi da ima sve odgovore i ako nema može na PP da pita bilo koga.

Evo ti odgovor na tvoj prvi post ponovo: http://www.travel.state.gov/visa/visa_4759.html

Step 2: Preparing and Submitting your Forms and Photographs

Supplemental Registration for the Diversity Immigrant Visa Program, Form DSP-122: Only the principal applicant needs to complete Form DSP-122.
Application for Immigrant Visa and Alien Registration, Form DS-230, Part I and II: The principal applicant and all family members applying for a diversity visa must submit both Part I and II.
Note: Each Form DS-230 Part II, Sworn Statement should be submitted unsigned.
Two (2) photographs of yourself and of each family member applying for a diversity immigrant visa. Ensure that the photos comply with the General Photo Requirements.


If you have gotten married, or had additional children since entering the DV lottery, or your immediate family situation has changed, include notification of these changes by sending an updated Form DS-230 to the Kentucky Consular Center.

Submit each completed form listed above and photographs for yourself and your family members to the address below. In addition, be sure to include the barcode sheet from your original selectee notification letter.

Ovo si pomešala sa emailom: Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents and
correspondence sent to the Kentucky Consular Center



You will only be contacted by the Kentucky Consular Center when a visa appointment is scheduled.


If it should be necessary to contact the Kentucky Consular Center, you must always refer to your name and case number as they appear below


Case Number:
Principal Applicant Name:
Date of Birth:
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability:
Post:


Vidi odgovor na moj email pre nego što sam dobio datum za intervju:
Thank you for your inquiry.
Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing........

ivanmilosavljevic: Kcc ne odlucuje o diskvalifikafiji,već ambasada.


Pozdrav, više ne odgovaram na poruke u ovoj temi.




OVA TEMA JE ZA BRISANJE
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kulturni šok nakon dolaska u USA dreamerns Vaša strana 84 02.05.2017 18:35
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
Promena adrese u USA pre ili nakon dobijanja GC Mv2Player Stare teme 5 25.07.2011 02:05
Brak nakon GC? wl@t.Co Stare teme 11 24.01.2011 14:59
Nakon skoro 2 godine…. emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 29.11.2010 16:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.