ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2019 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 22.11.2018, 22:06
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jugonyc Prikaz poruke
Pozdrav svim clanovima, evo i mene da se upisem u listu dobitnika - 2019EU00004XXX

Oko dve nedelje pre razgovra sam dobio email da registrujem termin za useljenicku vizu na ais.usvisa-info.com sto sam i uradio. Dva dana nakon razgovora dobio sam email da je kurirska sluzba pokupila paket iz ambasade i nadalje mozete da pratite gde se nalazi. Kada stigne u lokalnu DHL ispostavu dobijete SMS i mozete da preuzmete pasos za vizom i kovertu koju nosite u ameriku...

Puno srece zelim i ostalima...
interesuje me da li je ovo redovna procedura jer sam i ja to dobio. e sad pitanje zasto da mi salju dhl-om kad sam u Bg. i da li treba da dodam pored svoje potvrde za intervju da pravim potvrdu i za suprugu i dete posebno za svakog?
znaci nije mi jasno odakle ovo i da li je neophodno....
Reply With Quote
  #72  
Staro 22.11.2018, 22:45
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne salju ti DHLom, nego prebace samo u njihovu poslovnicu da ne bi morali sa tim da se bakcu, tako funkcionise godinama za sve vrste viza (nekada pasos sa imigrantskim vizama urucuju i u ambasadi direkt dan-dva nakon intervjua)
Reply With Quote
  #73  
Staro 25.11.2018, 23:17
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jugonyc Prikaz poruke
Pozdrav svim clanovima, evo i mene da se upisem u listu dobitnika - 2019EU00004XXX
DS-260 je poslat u avgustu, krajem septembra stize email o zakazanom terminu u ambasadi - sredina novembra. Nije me uhvatila nova procedura za slanje skeniranih dokumenata.

Prica je identicna kao kod ostalih iz 2018 god.
Termin je zakazan za 8,30. Dolazak ispred ambasade oko 8,15. Prijavite se da ste za imigracionu vizu, nadju vas na spisku i ulazite preko reda. Nakon sto se prodju bezbednosne provere, ostavi se mobilini telefon i idete dalje u glavnu zgradu. Tamo vas docekuje osoblje i dobijete broj. Zajedno u cekaonici su i ostali za neimigracione vize.
Kad vas prozovu ide prvo susret sa nasim sluzbenikom, predajete dokumenta i kratak opusten razgovor (cime se bavite, da li imate nekog u americi, gde planirate da idete itd.). U mom slucaju morali smo da otkljucamo DS-260 da izmenim podatke o pasosu (novi pasos je u pitanju). To je trebalo da se uradi i ranije pozivom ambasadi. U cekaonici postoji kompjuter i osoblje ce vam pomoci da izvrsite izmene. Izmene su prihvacene, sledi opet cekanje da vas prozovu na drugi salter gde se vrsi placanje. Platio sam u dolarima - 330USD, provere novcanice kroz neki automat i opet cekate... Zatim prozivanje na salter, ovaj put je americki sluzbenik sa druge strane. Pita da li govorite engleski i ponovo kratak razgovor, gde planirate da idete, da li osobe sa adrese koju ste ostavili znaju za to, da li ste ziveli van zemlje i sl. Ide zakletva da je sve istinito u obrascu i na kraju... "ok this looks fine"
Opet cekate jos malo, prozovu vas i idete kod naseg sluzbenika koji je primio dokumenta da vam vrati originale... potvrdjuje da je sve u redu i da bi viza trebalo da bude izdata

Sve je islo relativno brzo, tako da sam vec u 9,50 izasao iz ambasade.
Oko dve nedelje pre razgovra sam dobio email da registrujem termin za useljenicku vizu na ais.usvisa-info.com sto sam i uradio. Dva dana nakon razgovora dobio sam email da je kurirska sluzba pokupila paket iz ambasade i nadalje mozete da pratite gde se nalazi. Kada stigne u lokalnu DHL ispostavu dobijete SMS i mozete da preuzmete pasos za vizom i kovertu koju nosite u ameriku...

Puno srece zelim i ostalima...
Cestitaaam Generacio 2019 svu srecu vam zelim u daljoj etapi,i da se uskoro zaputite ovamo na ovu stranu okeana
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #74  
Staro 26.11.2018, 22:09
dobitnikDV dobitnikDV je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2018
Poruke: 34
Nepromenjeno

Da ve prasam, dali imate soznanija dali gi kontaktiraat lugjeto cija sto adresa sme ja ostavile na DS260 kako adresa za primanje na zelenata karta vo US pred ili po intervjuto?!

Kako sto znam lugje ostavale duri i PO box adresi i nemale problem. Isto taka mi e poznato deka taa "contact" adresa moze nekolkukratno da se smeni niz celiot proces na dobivanje na zelena karta.

Odnapred blagodaram.
Reply With Quote
  #75  
Staro 28.11.2018, 03:10
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dobitnikDV Prikaz poruke
Da ve prasam, dali imate soznanija dali gi kontaktiraat lugjeto cija sto adresa sme ja ostavile na DS260 kako adresa za primanje na zelenata karta vo US pred ili po intervjuto?!

Kako sto znam lugje ostavale duri i PO box adresi i nemale problem. Isto taka mi e poznato deka taa "contact" adresa moze nekolkukratno da se smeni niz celiot proces na dobivanje na zelena karta.

Odnapred blagodaram.
Ta adresa koju ste napisali na DS obrazcu vam sluzi samo da vam na nju stignu Zelena Karta i SSN broj,mozda vozacka dozvola,kartica iz banke, ili ostalo. Niko nikoga nece kontaktirati,ni proveravati Iscitajte forum,mozete mnogo informacija da pronadjete Cestitam vam na dobitku,i zelim vam da odlicno prodjete na intervjuu
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #76  
Staro 01.12.2018, 10:15
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

“ Yesterday, I have called to KCC about interview. They answered that they did not have enough time to finish processing my scan copies and my interview most probably will be scheduled for February. For January interviews they already done. My Case number EU7*** DS 260 submitted in May 2018 and scan copies on 06.11 “

Komentar na Britovom forumu... ako oni sad vec nemaju dovoljno vremena da obrade podatke sta li ce tek biti kasnije kada posalji svi oni koji do sad nisu videli mail ili nisu jos uvek ni DS-260 popunili 🤔
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #77  
Staro 01.12.2018, 12:59
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Sad ozbiljno počinjem da sumnjam da oni sve ovo namerno rade. U fazonu, kada već ne možemo da ukinemu lutriju, hajde onda da maksimalno smanjimo broj izdatih viza. Do sada je bilo dovoljno da službenik u ambasadi pre intervjua proveri sva dokumenta, a sada je od jednom potrebno da se skeniraju ta ista dokumenta i da se šalju KCC-u da ih oni provere.

Iskreno ne znam šta da mislim. Sa jedne strane, nije dobro ukoliko ne mogu da zakažu sve planirane intervjue, a sa druge strane, mislim da ima još dosta vremena i da nema razloga za paniku, posebno ukoliko se ispostavi da je tačan onaj broj izdatih viza u oktobru. Moja preporuka svima je da se ne nervirate unapred, stvari će već za mesec, dva, biti mnogo jasnije i tada ćete znati od prilike kakva je situacija.
Reply With Quote
  #78  
Staro 05.12.2018, 22:54
mt_9658 mt_9658 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2018
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 15
Nepromenjeno

Moj case number je 75** i pratili smo skenirani dokumenti 12 noemvri i vec na 19 noemvri sam dobila meil da su pregledani dokumenti da je sve u redu i da cekamo data za intervju.
Reply With Quote
  #79  
Staro 19.12.2018, 14:06
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia

VAŽNE INFORMACIJE ZA UČESNIKE U PROGRAMU DV-2019

Kentucky konzularni centar kontaktiraće izvučene učesnike u programu DV-2019 imejlom sa veoma važnim saopštenjem. Naime, izvučeni učesnici u progrmu DV-2019 neće biti zakazani sve dok ne ispune dodatne zahteve koji će biti navedeni u imejlu. Vrlo je važno da imejl adresu koju ste naveli u inicijalnom zahtevu (EDV) proveravate često. U januaru 2019. mogu biti zakazani učesnici sa brjojem predmeta manjim od EU8800.
Sa FB stranice.


Inače izašao je broj izdatih viza u novembru. U EU regionu izato je 1151 viza. Prošle godine u istom mesecu izdato je 1290, što znači da je opet i u ovom mesecu broj izdatih viza manji u odnosu na prošlu godinu.

Ono što je opet čudno, bar meni, je broj izdatih viza u Srbiji. U novembru je izdato samo 4 vize, što znači da je ukupno u prva dva meseca izdato samo 5 viza. Po mom mišljenju to je baš malo. Prošle godine u prva dva meseca u Srbiji je izdata 31 viza, tako da, razlika je baš velika.
Reply With Quote
  #80  
Staro 19.12.2018, 14:35
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Sa FB stranice.


Inače izašao je broj izdatih viza u novembru. U EU regionu izato je 1151 viza. Prošle godine u istom mesecu izdato je 1290, što znači da je opet i u ovom mesecu broj izdatih viza manji u odnosu na prošlu godinu.

Ono što je opet čudno, bar meni, je broj izdatih viza u Srbiji. U novembru je izdato samo 4 vize, što znači da je ukupno u prva dva meseca izdato samo 5 viza. Po mom mišljenju to je baš malo. Prošle godine u prva dva meseca u Srbiji je izdata 31 viza, tako da, razlika je baš velika.

Hmm ovo bi trebalo da znaci da je prosle godine za DV2018 do broja 4500 izdato 2676 viza za EU a za DV2019 do broja 4400 izdato 1872 vize za EU... ispravite me ako gresim
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Dv-2019 ljubakg Prijava na Lutriju 1042 21.09.2018 13:38
Koverte 2019 Lyddi Uputstva za dobitnike 9 15.04.2018 07:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.