ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 30.07.2012, 21:11
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Opet kazem, nasi ljudi nemaju naviku stalnog odlaska po restoranima. Dosta nasih ljudi u Chicago-u koji se bave ovim poslom ne drze samo nasu hranu. A u Chicagou je daleko veci broj nasih ljudi nego u San Jose-u i okolini. U svakom slucaju neka mu je sa srecom.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #12  
Staro 31.07.2012, 00:06
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Landlord, hvala na savetima. Ja cu, ako taj restoran stvarno postane realnost, pokusati da predstavim nasu-jugoslovensku- kuhinju i amerima takodje, ali mislim da ce se nasi ljudi ovde vise obradovati. Ukljucujuci i mene.

U mom restoranu se NECE SLUZITI SENDVICI ZA RUCAK ()!!! To cvrsto obecavam!

Profil nasih ljudi u Cikagu i ovde je razlicit, ovde su ljudi masovno u IT industriji ciji je prosek plate oko 120.000$ a u Cikagu je verujem neeesto manji. A sa vise para ti se i navike menjaju.
Hvala na lepim zeljama u svakom slucaju!
__________________
Score
Reply With Quote
  #13  
Staro 02.08.2012, 01:48
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Igram ove godine lutriju, ako pozelenim! Eto me kod tebe radio m sam dugo u kuhinji, a imam i iskustva kao konobar! Tako ako pozelenim tebi se javljam!
Reply With Quote
  #14  
Staro 03.08.2012, 18:35
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Ja cu da jedem.... mada kuvam strava pasulj... ('bem ti 50 characters!)
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #15  
Staro 03.08.2012, 19:00
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Opet kazem, nasi ljudi nemaju naviku stalnog odlaska po restoranima. Dosta nasih ljudi u Chicago-u koji se bave ovim poslom ne drze samo nasu hranu. A u Chicagou je daleko veci broj nasih ljudi nego u San Jose-u i okolini. U svakom slucaju neka mu je sa srecom.
Kako ko. Ja vala idem vise nego sto treba, skoro svaki radni dan. Dok sam bila student nisam ali zato sad idem veoma cesto. Ali oni zovu restoran sve pa i Mc Donallds
Reply With Quote
  #16  
Staro 03.08.2012, 19:11
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

mislim da Score uopste nije ozbiljan... u stvari, hteo je eto da se pohvali da zaradjuje 120K, i to je sve. ali to moze i na drugaciji nacin. a ne da zamajava ljude.

u protivnom, da stvarno trazi osoblje, odgovorio bi na moja pitanja, ili bi vec i sam izneo uslove i pre nego sto sam ga pitao kolika je plata itd.

znaci, two thumbs down za temu.....
Reply With Quote
  #17  
Staro 03.08.2012, 19:11
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Ja cu da jedem.... mada kuvam strava pasulj... ('bem ti 50 characters!)
E, a ja licno pravim takve punjenje paprike i sarmu...mada to mu nekako dodje na isto, punjeno ovo, punjeno ono...
Bice povuci potegni za lokaciju, svi agenti me pitaju, a jel ti ovo prvi restoran ili si imao i pre ? Kad kazem prvi, e, to je vidis problem, bla, bla....?
__________________
Score
Reply With Quote
  #18  
Staro 03.08.2012, 19:17
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sonofamom Prikaz poruke
mislim da Score uopste nije ozbiljan... u stvari, hteo je eto da se pohvali da zaradjuje 120K, i to je sve. ali to moze i na drugaciji nacin. a ne da zamajava ljude.

u protivnom, da stvarno trazi osoblje, odgovorio bi na moja pitanja, ili bi vec i sam izneo uslove i pre nego sto sam ga pitao kolika je plata itd.

znaci, two thumbs down za temu.....
Pa ajde da ti odgovorim: pitas za platu i jel moze i amer? I to ti su ti pitanja? A sta si ponudio pa da znam sta kupujem? Jesi li rekao sta znas da radis, kakvog iskustva imas, ko si uopste ti? I ocekujes da ti kazem koliko cu da te platim? Za sta?
Sa takvim stavom nikad nece naci posao nigde druze moj...
I ja se nikad nisam hvalio da zaradjum tolike pare? Aj batali tu pricu...
__________________
Score
Reply With Quote
  #19  
Staro 04.08.2012, 00:47
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Pa ajde da ti odgovorim: pitas za platu i jel moze i amer? I to ti su ti pitanja? A sta si ponudio pa da znam sta kupujem? Jesi li rekao sta znas da radis, kakvog iskustva imas, ko si uopste ti? I ocekujes da ti kazem koliko cu da te platim? Za sta?
Sa takvim stavom nikad nece naci posao nigde druze moj...
I ja se nikad nisam hvalio da zaradjum tolike pare? Aj batali tu pricu...

klasicna srpska posla....nudi posao a ne govori ni sta nudi. nisi ni objasnio detaljno sta zapravo trazis. a ocekujes od nekoga da ti se javlja i objasnjava sta zna da radi? hahahah. pa zar se nisi malo kultivisao na zapadu cobane? pogledaj malo oglase za poslove u Americi, u najvecem broju slucajeva je navedena plata i da li imaju beneficije itd. ti bi izgleda da budes privatnik ko u srbiji, uzmes neku budalu na par meseci, ne platis mu, pa ga posle sutnes, ali batice te fore ne prolaze ovde. tema ti je krajnje glupa i provokatorska.


i ne kaze se "i to ti su ti pitanja" slepce, nego "i to su ti pitanja". ti 120 K nisi video ni na filmu, dok ja jesam i u real life. nastavi da sanjas o kafani....
Reply With Quote
  #20  
Staro 04.08.2012, 01:56
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sonofamom Prikaz poruke
i ne kaze se "i to ti su ti pitanja" slepce, nego "i to su ti pitanja". ti 120 K nisi video ni na filmu, dok ja jesam i u real life. nastavi da sanjas o kafani....
Ne znam za ovo seljak/coban i ta prepucavanja al veruj mi sonofamom gresis silno za scorea . Nemoj da te zavara sto je to internet/forum jer nikada ne znas koga mozes da sretnes.
Osim toga svakako je dobro pohvaliti svaku inicijativu da se zapocne nesto pa cak i da je neuspesno pogotovo kada je neko u US godinu dana.

Sad bi ti napisao jos par reci al necu bas ni da ofirem scorea previse neka ti napise sam ako zeli ali ja mogu samo da ti kazem da je njegova family jedna od najuspesnijih za tako kratko vreme i da se predstavlja vrlo skromno u odnosu na sposobnosti/uspesnost. Svoju "porodicu" mislim ja i zena smatram takodje sposobnom al iskreno ti kazem score and family ti je za klasu bolja i od nas i od vecine ovde tako da ono suzdrzi se pisanja o necemu sto ne znas. Da ga poznajes drugacije bi pricao veruj mi. Pisi kritikuj al na korektan nacin. Napisi ok evo ti primer (pa stvis URL) kako se daje oglas i niko se nece ljutiti al ti ga pretera. Osim toga u 'start-up' firmama covek uvek moze da 'pregovara' o raznim stvarima jer na pocetku su biznismeni najotvoreniji za saradnju, hocu reci napisao je uopsteno jer verovatno i jeste "uopsteno".

Sto se tice toga da ofire da ima 120k ili sta vec nije istina. Cak sta mislim previse je onako skroman pa ni ne ofire sta i kako. Videces sta je neskromnost za mesec-dva na mom blogu tj potpuno 'open source'
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Srpski pasos sa GC & vize Gugly Stare teme 7 23.02.2011 10:43
Serbish, Englesko-Srpski, Srpsko-Engleski, (Ne)pismenost i ostalo... Smith6000 Stare teme 53 14.10.2010 00:46
Najstariji srpski DV lottery winner zex Vaša strana 13 26.06.2009 11:07
Novi sadržaji srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 0 30.05.2008 07:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.