ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 16.05.2019, 10:30
indie_bud indie_bud je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2019
YU lokacija: Bosnia and Herzegovina
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik indie_bud Prikaz poruke
Da li ste za diplomu iz srednje prevodili zanimanje ili ste ostavili? Kod mene je npr tehnicar racunarstva, pa sad razmisljam da li da stavim computer technician.

I ovo, Highest Level of Education Completed - UNIVERSITY, NO DIPLOMA... trenutno studiram i trebam zavrsiti faks kroz par mjeseci.. Otkaciti ovu opciju ili HIGH SCHOOL - DIPLOMA?
evo da quotujem sam sebe

stavljam high school diploma kao Highest Level of Education Completed, navodim faks u Novom Sadu (koji nisam zavrsio) i hocu da dodam trenutni faks (koji uskoro zavrsavam) ali tu moram da stavim datum zavrsetka. Sta raditi?
Vec sam prethodno stavio kao current ocupation - student i naveo informacije za ovaj faks (nisu trazili u tom dijelu datum zavrsetka).
Reply With Quote
  #52  
Staro 16.05.2019, 10:31
indie_bud indie_bud je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2019
YU lokacija: Bosnia and Herzegovina
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MilicaBB Prikaz poruke
Ja sam stavila High School Diploma jer je to ono sto imam od diploma u ovom trenutku a stavila sam da idem na fakultet samo da jos nisam diplomirala... pisala sam vec u jednoj temi o tome
da, sad sam vidio na drugoj temi to. Nista, ja stavljam neki okvirni datum (Septembar 2019) pa cu na intervjuu detaljno objasniti.
Reply With Quote
  #53  
Staro 16.05.2019, 11:01
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik indie_bud Prikaz poruke
da, sad sam vidio na drugoj temi to. Nista, ja stavljam neki okvirni datum (Septembar 2019) pa cu na intervjuu detaljno objasniti.
Pa tako sam i ja stavila datum kad sam poslednji put bila na faxu 😂 pa cu objasniti sve tamo
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #54  
Staro 16.05.2019, 15:07
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Proslo je vec puno vremena od moje uspesne prijave, ali skoro bih se zakleo da nikakvu adresu nisam unosio pri prijavi.
Otkud im onda moja adresa kad sam proverio rezultat izvlacenja?
Pise ime,prezime i adresa? 😁
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #55  
Staro 23.05.2019, 19:32
hotsince92 hotsince92 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2019
Poruke: 2
Cool Ds-260

Zdravo, ja sam iz Makedonije, ali priklucio sam se tu da podelimo misle i da ne napravimo greske kod DS-260. Izvucen sam za 2020 godine i moj CASE je oko 23k.
Evo nekoliko pitanja:

-HIGH SCHOOL DIPLOMA ili UNIVERSITY, NO DIPLOMA
(pitanje je ocigledno: Highest Level of Education Completed, al ipak je zbunujuce ova opcija u listi)
Inace zavrsio sam sa studije 2014te, ali nisam diplomirao, i neznam dal se jos vodim kao student ili ne... koliko je to seriozno?

- Kod High School stavio sam Course of Study: Academic, a kod fax Degree or Diploma: Not Finished, jel ovo okej?

- U prethodnoj firmi gde sam radio stavio sam Job Title: Graphic Designer, jer to sam radio, ali u dogovoru mi stoji Programmer, koliko je to bitno?

- Tacni datum na zapisivanja - zavrsavanja radnih dogovora, srednje skole, fakulteta nemam, dali je i to neki problem?

- I adresu u Americi sam stavio rodzake koji zive tamo vec 10 godina - oni su dobili GC tad, pitanje je sta ako su oni posudili ovu adresu sad ili u prethodnih godina na druge izbranike za istu priliku?

Reply With Quote
  #56  
Staro 23.05.2019, 23:12
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hotsince92 Prikaz poruke
Zdravo, ja sam iz Makedonije, ali priklucio sam se tu da podelimo misle i da ne napravimo greske kod DS-260. Izvucen sam za 2020 godine i moj CASE je oko 23k.
Evo nekoliko pitanja:

-HIGH SCHOOL DIPLOMA ili UNIVERSITY, NO DIPLOMA
(pitanje je ocigledno: Highest Level of Education Completed, al ipak je zbunujuce ova opcija u listi)
Inace zavrsio sam sa studije 2014te, ali nisam diplomirao, i neznam dal se jos vodim kao student ili ne... koliko je to seriozno?

- Kod High School stavio sam Course of Study: Academic, a kod fax Degree or Diploma: Not Finished, jel ovo okej?

- U prethodnoj firmi gde sam radio stavio sam Job Title: Graphic Designer, jer to sam radio, ali u dogovoru mi stoji Programmer, koliko je to bitno?

- Tacni datum na zapisivanja - zavrsavanja radnih dogovora, srednje skole, fakulteta nemam, dali je i to neki problem?

- I adresu u Americi sam stavio rodzake koji zive tamo vec 10 godina - oni su dobili GC tad, pitanje je sta ako su oni posudili ovu adresu sad ili u prethodnih godina na druge izbranike za istu priliku?

Pre svega cestitke.
Zavrsio si ali nisi diplomirao. To znaci da nisi zavrsio iliii?
Ako si npr. zavrsio sve ispite ali ti je "ostao" diplomski, ti nisi zavrsio fakultet, ako pak nemas diplomski, verovatno da si dobio neko uverenje da si zavrsio fakultet, ali nisi preuzeo diplomu po izradi, u tom slucaju verovatno mozes da stavis da si zavrsio fakultet.
U suprotnom ako ti je ipak ostao jos "samo" diplomski, ti si haj skul!

Tvoje prethodno radno iskustvo gotovo da nije ni bitno jer ti ne apliciras za posao vec za useljenicku vizu.

Sto se tice adrese, zovi rodjake i pitaj ih za novu adresu, objasni situaciju. Po dolasku na intervju postoji dobra sansa da te cak nece ni pitati za adresu.
Pri prvom ulasku u US, imigracioni sluzbenik te pita za adresu na samom Aerodromu i tu je najbitnije da das TACNU adresu gde zelis da ti stignu papiri (GC, SSN i td. i sl.), dakle tada mozes da das razlicitu od one u DS obrascu, ali bitno je da ta bude 100% tacna gde ces biti

Na svako tvoje pitanje na forumu postoje daleko precizniji odgovori od mojih, ali je potrebno da ne budes lenj i da procitas forum. DS obrazac ne moras poslati sigurno u naredne 2-3 nedelje, a i mnogo vise, dakle imas vremena da prevrnes 3 foruma za odgovorima. Ja da sam dobio, prevrnuo bih planetu zemlju u potrazi za odgovorima, a ovaj forum je pravo izobilje istih.
Ako zelis da ti neko u buduce ovde iskreno pomaze, onda makar i ti budi iskren sa nama...
Dakle kada kazes "cao prikljucio sam se da podelimo iskustva i da ne napravimo greske" u prvom postu i pitas za stvari na koje je odgovoreno xy puta, nemoj da ocekujes da ce ti neko iskreno pomoci jer ti to nisi u startu.
Eto to ti je mali besplatan savet. Citaj i budi makar iskren prema nekome od koga ocekujes pomoc !
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #57  
Staro 24.05.2019, 09:52
hotsince92 hotsince92 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2019
Poruke: 2
Nepromenjeno

Hvala na odgovore
Procitao sam sve komentare pa onda sam se logirao na forumu pa da budem konkretniji.
Ovo je moji prvi komentar na bilo kojem forumu - nikad u mom zivotu nisam koristio, tako da primi izvinenje ak sam prekrsio neka pravila
Reply With Quote
  #58  
Staro 24.05.2019, 22:18
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hotsince92 Prikaz poruke
Hvala na odgovore
Procitao sam sve komentare pa onda sam se logirao na forumu pa da budem konkretniji.
Ovo je moji prvi komentar na bilo kojem forumu - nikad u mom zivotu nisam koristio, tako da primi izvinenje ak sam prekrsio neka pravila
Nisi osim nepisanog da trebas prvo da izlistas forum(makar da ga preletis) i onda krenes da bombardujes sa pitanjima.
Prema tvojim pitanjima mislim da se nisi bacio preterano na citanje vec si odmah izbombardovao.
Na svako tvoje pitanje je odgovoreno u poslednjih recimo dva meseca na raznim temama i to vise puta direktno od ljudi koji su dobili GC kao sto ces i ti uskoro, tako da nema potrebe da se izvinjavas, sve je ok, samo citaj i skupljaj informacije!
Ne znam za ostale forume, ali ovaj je sasvim sigurno ozbiljna odskocna daska za sve dobitnike GCa. Sve najbolje u rudarenju korisnih i potrebnih informacija, ovde ces ih sigurno naci ! !
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #59  
Staro 26.05.2019, 16:23
2020EU10XXX 2020EU10XXX je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2019
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pozdrav,

izabrana sam za dv 2020, case number EU10XXX. Trenutno nisam udana, ali prije intervjua partner i ja planiramo vječanje i dodavanje njega na moj ds260. Budući da bismo mogli preseliti u SAD tek iza lipnja 2020., ne bismo željeli da nam intervju bude zakazan prerano, a ne želimo si niti ugroziti šanse za dobivanje zelene karte. U tom slučaju, kada je prema vašim iskustvima najpametnije poslati DS260, koji bi onda kad dobijemo termin intervjua otključali i dodali supruga?
Također imam pitanje vezano za prebivalište. Partner i ja živimo zajedno, ali su nam na dokumetima druge adrese prebivališta. Je li potrebno da mijenjamo prebivalište i dokumente na adresu na kojoj živimo ili je dovoljno da adresu na kojoj trenutno živimo prijavimo kao boravište, a na dokumentima ostavimo stara (različita) prebivališta?

Unaprijed hvala na pomoći i ispričavam se ako su ta pitanja već odgovorena.
Reply With Quote
  #60  
Staro 26.05.2019, 17:34
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 2020EU10XXX Prikaz poruke
Pozdrav,

izabrana sam za dv 2020, case number EU10XXX. Trenutno nisam udana, ali prije intervjua partner i ja planiramo vječanje i dodavanje njega na moj ds260. Budući da bismo mogli preseliti u SAD tek iza lipnja 2020., ne bismo željeli da nam intervju bude zakazan prerano, a ne želimo si niti ugroziti šanse za dobivanje zelene karte. U tom slučaju, kada je prema vašim iskustvima najpametnije poslati DS260, koji bi onda kad dobijemo termin intervjua otključali i dodali supruga?
Također imam pitanje vezano za prebivalište. Partner i ja živimo zajedno, ali su nam na dokumetima druge adrese prebivališta. Je li potrebno da mijenjamo prebivalište i dokumente na adresu na kojoj živimo ili je dovoljno da adresu na kojoj trenutno živimo prijavimo kao boravište, a na dokumentima ostavimo stara (različita) prebivališta?

Unaprijed hvala na pomoći i ispričavam se ako su ta pitanja već odgovorena.
Sto se tice adrese ja sam u istoj situaciji kao ti... zivimo zajedno ali sam ja prijavljena na staroj adresi koja mi stoji u dokumentima i nju sam dodala kao prvu adresu a kao drugu adresu dodala sam njegovu.. e sad videcemo kako ce proci intervju mislim da ne bi trebalo da prestavlja problem
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03
Kasno slanje DS260 zanesena Intervju (interview) - Ambasada 9 15.09.2014 09:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.