ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Prije iseljenja - stvari koje moramo uraditi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 25.04.2016, 00:53
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BigApple Prikaz poruke
Moze li mi neko reci sta sa stanom koji je pod hipotekom? Inace, generalno sta sa kreditima u banci? Ostalo je jos mnogo mnogo godina za vracanje istih a stan ne bih voljela izgubiti jer razmisljam o najgorem scenariju da necemo uspjeti tamo pa da se moram vratiti... Pogresno vrijeme za razmisljanje o odlasku u Ameriku, zar ne?! Sta sa poslom ovdje? Dati otkaz?!? Banalna pitanja postavljam jer nemam predstavu kako takve stvari izvesti...
Jedna od opcija je takođe i da izdate stan. Više mojih prijatelja koji imaju hipoteke i još uvek otplaćuju kredit je tako uradilo. Idealno bi bilo da visina rente pokrije vašu ratu kredita, ali čak i ako to nije moguće, opet bolje išta nego ništa. U tom slučaju morate narvno imati osobu od poverenja koja će preuzeti na sebe brigu o stanu i stanarima, plaćanju rata isl. Najbolje je da to bude neko iz vaše porodice (otac, majka, brat, sestra...)

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
radio sam kao informatičar. bio 6 mjeseci. nije mi se svidjelo što se puno radi, barem ja u svojoj poziciji kao "assistant director of IT". Njemačka me je previše razmazila. Džabe što se više zarađuje kada su troškovi veći a i pored toga nisam imao vremena da potrošim pare jer stalno radiš. nema godišnjeg, nema bolovanja itd... ne hvala. ali bilo je lijepo iskustvo.
Mislim da je šteta što si ukinuo blog. bez obzira što više nećeš pisati, tvoje iskustvo je zanimljivo i značajno pogotovo kako bi ljudi videli obe strane medalje i razmislili dobro na šta su spremni pre dolaska.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #92  
Staro 25.04.2016, 04:36
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Prije odlaska, odnosno preseljenja u SAD, ostavite ovlascenja za sve stvari koje trebaju da se rade kad niste tu - stan (prodaja, iznajmljivanje, legalizacija ...), mobilni (placanje, promjena paketa, gasenje, ...), banke-racuni (dizanje, placanje, gasenje, ...), ...
spisak nastavite sami. Ima tih stvari mnogo
Ne zaboravite da neke najjednostavnije stvari postaju mnogo komplikovane zato sto niste tu, a jednom kad se preselite vjerovatno ce proci dosta vremena, mjeseci sigurno, a mozda i godine, prije nego ponovo dodjete nazad
Reply With Quote
  #93  
Staro 25.04.2016, 08:43
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Mislim da je šteta što si ukinuo blog. bez obzira što više nećeš pisati, tvoje iskustvo je zanimljivo i značajno pogotovo kako bi ljudi videli obe strane medalje i razmislili dobro na šta su spremni pre dolaska.
Tikice, i meni je sada žao ali razni glupi komentari su me tada bili toliko iznervirali da sam izbrisao, a trebao sam samo deaktivirati ili ignorisati komentare
Reply With Quote
  #94  
Staro 25.04.2016, 12:08
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Tikice, i meni je sada žao ali razni glupi komentari su me tada bili toliko iznervirali da sam izbrisao, a trebao sam samo deaktivirati ili ignorisati komentare
I ja sam citao tvoj blog I svakodnevno sam cekao novi post. Bilo mi je malo krivo I drago kada si odlucio da se vratis nazad . Drago zato sto ponovo se vracas svojima I boljim uslovima a krivo sto Sam znao da je gotovo sa blogom o pisanjem.
Mislim da bi bilo dobro da nastavis sa pisanjem cak I Sam pomislim da pocnem
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #95  
Staro 25.04.2016, 12:24
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Mislim da bi bilo dobro da nastavis sa pisanjem cak I Sam pomislim da pocnem
Slazem se i za jedno i za drugo i podrzavam svaki novi blog koji se pojavi sa iskustvima i zapazanjima iz nove sredine. Samo napred sa pisanjem.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #96  
Staro 03.05.2016, 15:40
zelembac zelembac je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2015
Poruke: 24
Nepromenjeno

Pregledah ovu temu.. generalan zakljucak da izvod iz maticne knjige i ostala dokiumentacija o poreklu nije potreba?

Planiram da prevedem diplome sa redovnih i master studija...mislite da je to dovoljno od papirologije?
Reply With Quote
  #97  
Staro 03.05.2016, 16:18
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Dovoljno je ali dobro se raspitaj oko nostrifikacije...
Jako je bitno da se ovlascenja naprave i overe da ne bi iz usa morali da bacate pare kod notara i za slanje u srbiji
Reply With Quote
  #98  
Staro 03.05.2016, 17:14
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Tikice, i meni je sada žao ali razni glupi komentari su me tada bili toliko iznervirali da sam izbrisao, a trebao sam samo deaktivirati ili ignorisati komentare
Jao imam jednu takvu (najbolju drugaricu) što čim popizdi briše naloge
Šteta... Imaš li sav taj materijal prethodno negde ispisan?
Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Dovoljno je ali dobro se raspitaj oko nostrifikacije...
Jako je bitno da se ovlascenja naprave i overe da ne bi iz usa morali da bacate pare kod notara i za slanje u srbiji
Markoss pojasni mi ovo please... kako misliš da ne bacamo pare na notara? Zar nam njihova overa nije neophodna?
Na koja ovlašćenja misliš?
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #99  
Staro 03.05.2016, 17:19
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Markoss misli za ovlascenja koja bi eventualno trebalo da ostavis nekome u Srbiji ako treba za tebe da zavrsi nesto. Ispravice me ako gresim.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #100  
Staro 04.05.2016, 11:40
zelembac zelembac je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2015
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Markoss misli za ovlascenja koja bi eventualno trebalo da ostavis nekome u Srbiji ako treba za tebe da zavrsi nesto. Ispravice me ako gresim.
I ja sam ga razumeo tako, verovatno jer imam i to u vidu.

Ovlascenje da neko moze da prima postu u moje ime i neko generalno sveobuhvatno punomoce, ovlascenje za banku i eventualno za automobil ako ga ostavlja u porodici...

I jos jedno pitanje? Da li ste nosili i original diplomu fakulteta ili samo prevod overen kod sudskog tumaca?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pravila nosenja stvari u avion stizeljeto Stare teme 21 18.12.2008 21:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.