ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Pitanje u vezi kopija formulara » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.05.2008, 22:34
mariags's Avatar
mariags mariags je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2008
US lokacija: Miami Beach
YU lokacija: Loznica, Srbija
Poruke: 43
Pošalji Skype™ poruku korisniku mariags
Nepromenjeno Pitanje u vezi kopija formulara

U celoj euforiji oko dobijene koverte i potpunog soka u zurbi da sto pre posaljem nazad popunjena dokumenta zaboravila sam da iskopiram za sebe ispunjene formulare DS-230 Part I, DS-230 Part II i DSP-122 ... Da li neko ima ideju sta sad da radim? I ako mi eventualno stigne druga koverta kako u ambasadu bez ovih kopija?
  #2  
Staro 22.05.2008, 02:07
asmiki asmiki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.10.2007
US lokacija: Torrance, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 83
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mariags Prikaz poruke
U celoj euforiji oko dobijene koverte i potpunog soka u zurbi da sto pre posaljem nazad popunjena dokumenta zaboravila sam da iskopiram za sebe ispunjene formulare DS-230 Part I, DS-230 Part II i DSP-122 ... Da li neko ima ideju sta sad da radim? I ako mi eventualno stigne druga koverta kako u ambasadu bez ovih kopija?
Ja imam ideju - opusti se i uzivaj.

I ja sam tako isto uradio i bilo mi je krivo sto nisam napravio kopije, ali nasoj ambasadi ne trebaju te kopije vec ce oni dobiti original formulare iz Kentakija zajedno sa tvojim slucajem.
  #3  
Staro 22.05.2008, 02:07
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Da li si ti uopste nesto kopirala od tih dokumenata ili ne....ako nisi nista do sada kopirala, onda bih ti ja preporucila da odstampas one sa neta, te da popunis isto kao sto si popunila ove originale, i ostavis za sebe da imas, kad dodje red za intervju...premda ce oni imati tvoje dokumente koje si poslala, te ne bi trebalo da ti traze kopije...to je cisto da ti imas za svoju dokumentaciju...ali od sad sve sto dobijes u drugoj koverti, kopiraj za sebe...

Pozdrav i srecno!
  #4  
Staro 22.05.2008, 02:49
mariags's Avatar
mariags mariags je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2008
US lokacija: Miami Beach
YU lokacija: Loznica, Srbija
Poruke: 43
Pošalji Skype™ poruku korisniku mariags
Nepromenjeno

pre svega hvala vam na odgovorima
uglavnom kod mene stalno neki stresovi sa i bez koverte nikako da se opustim
imam iskopiran list sa bar kodom i ostao mi je jedan primer iskopiranih praznih formulara doduse ne na originalnom formatu vec na A4... da li uopste njih da popunim na isti nacin kao i originale i onda da ih ponesem u ambasadu za svaki slucaj ili nema potrebe?
  #5  
Staro 22.05.2008, 03:15
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Nema nikakve potrebe, u ambasadi provereno ne traže te formulare opet, to je isključivo za tvoju dokumentaciju.

Preporučio bih ti isto što i Veka, a to je da popuniš jednu kopiju praznih formulara (ispuni je kako hoćeš, za tebe je), čisto da imaš, da ti se nađe.

P.S. Evo, ja sam prekjuče proslavio 3godišnjicu boravka u SAD-u, i mogu ti reći da su mi formulari (od momenta kad sam ih poslao) trebali samo jednom: kad sam ovde postavljao primer odštampanih formulara.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #6  
Staro 22.05.2008, 07:50
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Poz,

evo da ne otvaram novu temu ovde cu ispaliti prva pitanja, koja mi padaju na pamet...

1. Kada sam poslao aplikaciju u novembru, nisam bio ozenjen.. To se promijenilo u januaru mjesecu.. Oni su mi poslali ove obrasce u samo jednom primjerku, tako da pretpostavljam da jos jedan primjerak za suprugu skinem sa neta i ispunim za nju to i posaljem. Jel to ok?

2. Sa obrascima sam mislio poslati i vjencani list. Ovaj vjencani list cu danas prevesti kod sudskog tumaca na engleski i poslati original i prevod. Jel i ovo ok?

3. Mozete li mi napisati par stvari oko slanja ovih papira nazad za kentaki..Tipa u kojoj koverti moraju biti poslani. Mislim kojeg formata.. i sl.

Hvala puno na odgovorima.
  #7  
Staro 25.05.2008, 04:23
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Tačno tako kako si naveo.

Ja sam moje poslao u velikoj koverti koja je mogla da primi tu veličinu papira... Verovatno može i da se presavije.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #8  
Staro 25.05.2008, 11:29
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Molim Vas hitno mi treba odgovor na pitanje, da li trebam na vjencanom listu s obje strane napisati moj redni broj..ono 2009EU00018xxx?

I jos jedno pitanjce. sliku treba zakaciti za DS230 part 1 spajalicom koliko sam ukapiro?

Tnx na odgovorima..
  #9  
Staro 25.05.2008, 15:26
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Molim Vas hitno mi treba odgovor na pitanje, da li trebam na vjencanom listu s obje strane napisati moj redni broj..ono 2009EU00018xxx?
Mozes samo na prvoj.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
I jos jedno pitanjce. sliku treba zakaciti za DS230 part 1 spajalicom koliko sam ukapiro?
Da, mi smo je zakacili crvenom, plastificiranom
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.