ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 13.01.2019, 10:36
Gambler Gambler je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2018
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Što se mene lično tiče, uputstva su veoma jasna. Dakle traže samo potvrdu iz policije ukoliko nisi osuđivan, isto kao i u ambasadi što traže. Tebi niko ne može da zabrani da šalješ potvrde i iz osnovnog i iz višeg suda, ali ja lično mislim da je to nepotrebno tj. ja ne bih slao. Ali u svakom slučaju odluka je na tebi.
A military record, po tebi da li treba da se salje ili ne?
Reply With Quote
  #32  
Staro 13.01.2019, 10:41
Gambler Gambler je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2018
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 69
Nepromenjeno

[quote=mveruovic;75055]Trazi se samo iz policije dokaz, i to dokazuje da nisi osudjivan.



Da nisi pod istragom, da nisi u krivicnom postupku itd izdaje sud u Katanicevoj, i on ti za celu Srbiju nabroji sudove i tuzilastva, prvi, drugi i treci sud, visi sud, vise tuzilastvo, sve zivo sto postoji, ne vadi se iz vise sudova.

Ja sam slao i jedno i drugo za svaki slucaj iako ne traze.


Nije bas za sve. Ne ukljucuje posebno odeljenje za organizovani kriminal i ratne zlocine. Ali poenta je da sta god da uradim necu pogresiti. I da saljem i da ne saljem. Hvala svima na pomoci!
Reply With Quote
  #33  
Staro 13.01.2019, 13:27
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dududu Prikaz poruke
Ja sam poslala Kentakiju samo pasos, potvrdu iz supa (prevedenu) i originalni izvod iz knjige rodjenih koji sam iz opstine uzela na internacionalnom obrascu Dakle nisam potvrde iz suda i nisam iz vojske . Odgovorili su mi: Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.
Ispravno. Slažem se sa ovim. Mislim da ne treba slati prevod, samo skeniranu potvrdu, pošto se kod nas ne traže prevedeni dokumenti
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #34  
Staro 13.01.2019, 23:12
babicf babicf je offline
Član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno

Gambler, ako nije problem da javis kada dobijes od njih mail da su ti dokumenta uredu, cisto da znam koliko je potrebno vremena za "obradu",hvala
Reply With Quote
  #35  
Staro 14.01.2019, 17:32
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

[quote=Gambler;75059]
Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Trazi se samo iz policije dokaz, i to dokazuje da nisi osudjivan.



Da nisi pod istragom, da nisi u krivicnom postupku itd izdaje sud u Katanicevoj, i on ti za celu Srbiju nabroji sudove i tuzilastva, prvi, drugi i treci sud, visi sud, vise tuzilastvo, sve zivo sto postoji, ne vadi se iz vise sudova.

Ja sam slao i jedno i drugo za svaki slucaj iako ne traze.


Nije bas za sve. Ne ukljucuje posebno odeljenje za organizovani kriminal i ratne zlocine. Ali poenta je da sta god da uradim necu pogresiti. I da saljem i da ne saljem. Hvala svima na pomoci!

To je i navedeno na potvrdi ovoj, a ako imas potrebe da vadis bilo sta iz ta dva odeljenja, budi siguran da nema sanse da prodjes na intervjuu |
Reply With Quote
  #36  
Staro 16.01.2019, 21:34
snezana beograd snezana beograd je offline
Član
 
Datum prijave: 15.01.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno

Kako pravilno napisati svoj case number prilikom slanja mejla kcc u ? Sa nulama ispred broja ili bez ? Da li se prvo pise ime il prezime,i posto kod njih ide prvo mesec rodjenja pa dan,dal se pise za mart naprimer 03 il je dovoljno samo 3 ? Ovo pitam zato sto u uputstvu kcc a kaze treba uneti puno ime podnosioca zahteva,ceo broj predmeta i datum rodjenja u formatu MMDDYYYY
Reply With Quote
  #37  
Staro 16.01.2019, 22:13
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Case number mislim da nije bitno u principu i sa nulama će ukapirati koji je case number.

Što se imena tiče prvo ide first name, pa last name.

Datum u formatu MM/DD/YYY sa 0 bi trebalo da se napiše.

npr. 2. maj 1985. = 05/02/1985
Reply With Quote
  #38  
Staro 16.01.2019, 22:56
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik snezana beograd Prikaz poruke
Kako pravilno napisati svoj case number prilikom slanja mejla kcc u ? Sa nulama ispred broja ili bez ? Da li se prvo pise ime il prezime,i posto kod njih ide prvo mesec rodjenja pa dan,dal se pise za mart naprimer 03 il je dovoljno samo 3 ? Ovo pitam zato sto u uputstvu kcc a kaze treba uneti puno ime podnosioca zahteva,ceo broj predmeta i datum rodjenja u formatu MMDDYYYY
Treba napisati bez vodećih nula (nula ispred).

Kada se dodeljuju brojevi, nule se pišu iz tehničkih razloga. Da ne objašnjavam zbog čega je to bitno
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #39  
Staro 19.01.2019, 21:22
snezana beograd snezana beograd je offline
Član
 
Datum prijave: 15.01.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno

Hvala Svensonu i Ikcu na odgovoru samo jos pitanje da li je prilikom slanja skeniranih dokumenata uz case number potrbno napisati svoje ime i prezime sa datumom rodjenja ? Mi smo im jos 15 novembra poslali sva besprekorna
dokumenta i stavili smo samo case number bez imena i prezimena ali jos nam nisu poslali mejl da su dokumenta uredu.Samo je stigao onaj automatski odgovor da je mejl stigao. Poslali smo mejl kcc u pre nekoliko dana i sutra dan dobili odgovor da bi trebalo da su nasa dokumenta pregledana ili da ce ih tek pregledati ... I ono standardno botovski proveravajte vas mejl itd...Totalno ne odredjen odgovor ... Inace mi smo case number 9xxx.

Last edited by snezana beograd; 19.01.2019 at 21:33.
Reply With Quote
  #40  
Staro 20.01.2019, 22:15
predrag_ilic predrag_ilic je offline
Član
 
Datum prijave: 21.07.2018
YU lokacija: Prokuplje
Poruke: 20
Pošalji Skype™ poruku korisniku predrag_ilic
Nepromenjeno

Meni u mejlu koji sam dobio po popunjavanju DS-260 obrasca nigde ne stoji da treba da upišem svoje ime već samo case number u subjektu.

Use your case number as the subject of the email.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje u vezi I-94 obrazca... Aristotel Vaša strana 3 05.02.2014 03:11
Pitanje u vezi slike Bullet4MySelf Stare teme 5 07.10.2013 19:32
Pitanje u vezi formulara! Bullet4MySelf Stare teme 6 03.07.2013 19:54
Pitanje u vezi skole . lpastor Stare teme 13 25.02.2013 16:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.