ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Stomatolozi u Americi - Dentists in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 29.12.2014, 16:32
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Moju drugaricu ovde. U Virdziniji ako sam dobro skotnala:

10 stranih zubara primaju na trecu godinu svog programa samo u Ricmondu u Virdzinija School of Dentistry. Pre enego sto se neko uopste prijavi mora da polozi 2 ispita NDBE Part I and Part II, TOEFL i nabavi gomilu papirologije - klasicno. Nakon primanja mora da se zavrsi neki pripremni kurs od 16 nedelja pa da se studira 28 meseci. Nakon toga se polaze se za licencu pa radi fellowship (praksa) u specijalizaciji. Sve ovo mi sve zvuci kao jedno min 4-5 godina posla. Tuition: Cijena prava sitnica ($91,000 za jednu godinu samo?). klikni za izvor

Moj zakljucak - treba da se otelis...
Reply With Quote
  #12  
Staro 29.12.2014, 17:16
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Moju drugaricu ovde. U Virdziniji ako sam dobro skotnala:

10 stranih zubara primaju na trecu godinu svog programa samo u Ricmondu u Virdzinija School of Dentistry. Pre enego sto se neko uopste prijavi mora da polozi 2 ispita NDBE Part I and Part II, TOEFL i nabavi gomilu papirologije - klasicno. Nakon primanja mora da se zavrsi neki pripremni kurs od 16 nedelja pa da se studira 28 meseci. Nakon toga se polaze se za licencu pa radi fellowship (praksa) u specijalizaciji. Sve ovo mi sve zvuci kao jedno min 4-5 godina posla. Tuition: Cijena prava sitnica ($91,000 za jednu godinu samo?). klikni za izvor

Moj zakljucak - treba da se otelis...
U Richmond-u je upravo tako. Gledao sam i taj program davnih dana - "do 10 studenata godisnje"...

Da je iole lakse, veruj da bih i sam krenuo tim putem jos davno... Ali Ameri stite svoje trziste pa je za nas "foreign trained" to skoro nemoguca misija...
Reply With Quote
  #13  
Staro 29.12.2014, 18:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
U Richmond-u je upravo tako. Gledao sam i taj program davnih dana - "do 10 studenata godisnje"...

Da je iole lakse, veruj da bih i sam krenuo tim putem jos davno... Ali Ameri stite svoje trziste pa je za nas "foreign trained" to skoro nemoguca misija...
Grozno. Zato ja ne mogu da nadjem stranca zubara. Zelim stranog zubara. Nekog ko je postao zubar ne zato sto sto mu je porodica mozda prepuna para da placa ovih $91 K.

Off topic, related:
Prosli put mi je zubar pravio krunicu na skoro puklom zubu. Kad je stavio primetila sam napuklinu na keramici. Skinuo je zub, ostatak je bio jako mali, premali da drzi privremenu krunicu. Za te tri nedelje nekad sam isla i 4 x nedeljno da mi vracaju tu privremenu krunicu. Na kraju sam i kupila lepak u Wallgreensu i sama lepila kad krenem na cas a skidala posto mi se klatilo i iritiralo. Bilo je prosto za neverovati. Nalepili su mi ovu trajnu, kuc kuc jos je tu. Ali ja tamo kod njega vise ne idem. Zubar neki stariji ridji Amer, nikad mi ni A nije rekao, ni dobar dan, nista. Ni sta radi. Ni kad ce sta da radi. A higijenicarka ne zaklapa, prica kao masina...Ono sto su mi uradili zubari u Srbiji jos uvek je tu gde jeste.
Reply With Quote
  #14  
Staro 29.12.2014, 21:17
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Ovo zvuci kao da je bolje, jevtinije, brze, .... sjesti u avion (povratna karta 600 eura) doci u Srbiju/BiH/Hr za produzeni vikend i srediti zube nego to raditi u SAD
Reply With Quote
  #15  
Staro 29.12.2014, 22:19
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Potvrdjujem ovo! Mnogo je jeftinije kupiti kartu i otici do Srbije nego se zezati sa ovim neverovatnim cenama, a kvalitet rada je jedna velika nula.
Ja bih savetovao sve da ne bacaju pare na dental osiguranje, ako vec nije ukljuceno u zdravstveno, jer je to cisto bacanje para.

Ovo sve pricam iz iskustva drugih ljudi i licnog iskustva sa zubarima. Odletis lepo u Srbiju na nedelju ili mesec dana, sredis sve i uzivas.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #16  
Staro 29.12.2014, 22:41
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Potvrdjujem ovo! Mnogo je jeftinije kupiti kartu i otici do Srbije nego se zezati sa ovim neverovatnim cenama, a kvalitet rada je jedna velika nula.
Ja bih savetovao sve da ne bacaju pare na dental osiguranje, ako vec nije ukljuceno u zdravstveno, jer je to cisto bacanje para.

Ovo sve pricam iz iskustva drugih ljudi i licnog iskustva sa zubarima. Odletis lepo u Srbiju na nedelju ili mesec dana, sredis sve i uzivas.
Zato dental insurance u zivotu nikad nisam ni placao. "Izmuzu" ga zacas zarad kojekakvih minornih i nepotrebnih intervencija, a kad ne daj Boze zapne da mora da se "vadi zivac" (root canal) onda te oderu...

Mene definitivno generalka ceka onog momenta kada odem za BGD-ML, a kada ce se to dogoditi - veliko pitanje Do tada me valjda nece zaboleti zub Bar u Srbiji ce to biti free posto najbolja drugarica ima svoju ordinaciju u ML.
Reply With Quote
  #17  
Staro 30.12.2014, 01:36
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ja imam drugacije (bolje) iskustvo:
rekao mi u US zubar par dana prije puta u BiH da moram raditi krunicu na gornjoj lijevoj petici, misleci da ce me pravo puno kostati u US ja genije odlucim to uraditi u Bosni. Em sto sam dan hodala bez privremene krunice po SA, em sto kad sam se vratila u roku 3 mjeseca opet istu krunicu radila : krunica je ona keramicka participacija me dosla $125,ostalo je platilo osiguranje (imas $2500 mislim godisnje, pisala sam na nekoj od tema) kao moj prirodni zub i moram priznati da sam ja sa svojim zubarom u US prezadovoljna, sve je uradjeno profesionalno, kad mi se pojavi bilo kakav problem prime me u roku pola sata, a placam dentalno $12 mjesecno (+ poslodavac oko $40), besplatno dva puta godisnje ciscenje kamenca i tako te stvari (i da, bas vole da pricaju kad ti ciste zube), svaki put kad odem tutnu mi cetkice za zube i one mini paste za zube, covjek se isprica sa mnom.
Vuxanne, pitaj kolege sa posla za preporuku (ovaj tvoj mrgud iz opisa nije bas za pozeliti da mu sjednes u stolicu), ja sam ovog svog tako nasla, a vidi se da je strucan (da ne pricam da covjek pravo fino izgleda )
magelan: do kraja marta sam gotova sa invisalign, evo me na reviziji, imam jos 5 gore i 10 dole trays. Posaljem ti zavrsne slike ono prije i poslije kad se sve zavrsi.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #18  
Staro 30.12.2014, 02:40
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
magelan: do kraja marta sam gotova sa invisalign, evo me na reviziji, imam jos 5 gore i 10 dole trays. Posaljem ti zavrsne slike ono prije i poslije kad se sve zavrsi.
Hej, pa to je divna vest Bas je brzo islo, cini mi se kao da je juce bilo kad smo razmatrali invisalign
Reply With Quote
  #19  
Staro 30.12.2014, 21:07
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Menjam ga definitivno. I ovog je neko preporucio... Ma i meni su tako neke cene nakon osiguranja, 80 dolara plomba, krunica 100 i nesto. Jeftnije nego lomatanja po avionima definitivno...
Reply With Quote
  #20  
Staro 30.12.2014, 23:11
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Sin je prošle godine morao da vadi umnjak koji je popreko rastao,izvadili ga pod tot.anestezijom i ušili...cena sitnica 1.500$ doduše dali mu popust kao studentu pa je platio pola ali i to je mnogo para,uzas živi...kad je dolazio kući sredio je sve ostalo,msm da je potpuno razumno srediti zube ovde narocito oni koji se iseljavaju...zubarske usluge su oduvek jako skupe u USA.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.