ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.10.2013, 21:53
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno Potrebna dokumentacija za H1B

Potpuno svestan da ce biti dezurnih obavestenja da sam promasio forum.....
Svejedno moram da hitno pitam sledece........ Nasao sam firmu, citaj klub u Koloradu, koji je voljan da ucini sve sto je u njihovoj moci da me dovedu za trenera na H1B vizu...
Pronasao sam online , a i na forumu da popunjavanje pocinje tek 1. aprila....... Ono sto me zanima je da li postoji nesto sto se mora pripremiti pre 1. aprila, neki dokumenti ili da se klub obrati nekom za bilo kakvo odobrenje ili nesto slicno...........
Hvala unapred............
Reply With Quote
  #2  
Staro 19.10.2013, 23:29
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

za trenera? sportskog? da pogledas malo za O vizu? makar privremeno pa da h1 u miru druge godine
Reply With Quote
  #3  
Staro 20.10.2013, 06:35
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivkodrg Prikaz poruke
Potpuno svestan da ce biti dezurnih obavestenja da sam promasio forum.....
Svejedno moram da hitno pitam sledece........ Nasao sam firmu, citaj klub u Koloradu, koji je voljan da ucini sve sto je u njihovoj moci da me dovedu za trenera na H1B vizu...
Pronasao sam online , a i na forumu da popunjavanje pocinje tek 1. aprila....... Ono sto me zanima je da li postoji nesto sto se mora pripremiti pre 1. aprila, neki dokumenti ili da se klub obrati nekom za bilo kakvo odobrenje ili nesto slicno...........
Hvala unapred............
Ivko, imas i druge rokove. Snoflake clan je dosao iz Srbije na H1B vizi, probaj da ga nadjes. Ja nesto slabo stojim sa trazenjem tema gde se tacno nalaze ali ima jedna koju sam ja otvorila kad su meni radili H1B vizi (tu imam trenutno) i on mozda ima istu ili smo na jednoj zajedno razmenjivali indormacije. Mislim da je taj famozni 1. april za one u industriji, meni licno su moje obe H1B radili u sasvim drugim terminima, nisam isla u taj prvi april (radim u akademiji, imam doktorat, drugi sam tip valjda). Ali pitaj njena npr. A jos bolje pitaj nekog trenera e-mailom. Koliko znam pre koji mesec su dobili trenera vaterpolo reprezentacije naseg. Ne znam jel ti glupo, ja licno ne prezam da saljem e-malove nepoznatima trazeci informacije ali probaj, nista te ne kosta. Isto je zanimanje u pricnipu, moze biti drugi sport i nivo, ali to je to priblizno... klikni -npr preko LinkedIn-a ima tamo profil potrazi ga...
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.10.2013, 06:37
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo nadjoh ti temu o H1B vizi klikni ovde mozda ti nesto pomogne...
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.10.2013, 15:32
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Vauxanne,
hvala najlepsa, gledao sam link i pre........
Ako znas, ili neko drugi, koliko kosta taksa koju poslodavac placa prilikom prijave za H1B...poprilicno je nejasno na zvanicnom sajtu USCIS-a....
Ili kada bih probao sa ovom O1 vizom, kolika je tu taksa,....
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.10.2013, 16:33
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivkodrg Prikaz poruke
Vauxanne,
hvala najlepsa, gledao sam link i pre........
Ako si ga gledao i pre onda je bolje bilo da si postavio pitanje tamo, tako za nekog sutra sve ce biti na jednom mestu...


Ja ne znam kolika je taksa za H1B, mada sam cuo neku cifru od $4000 (nemoj uzeti to zdravo za gotovo), ali ako su oni ozbiljni u nameri da te uzmu na H1B to je njihova stvar i niko ti nece ni reci cifru, niti ta cifra predstavlja neki problem.
Na njima je da angazuju advokata i da ti to odrade, a na tebi je da prikupis par papira.
Medjutim onda ostaje nada da ces upasti u kvotu pre nego je Indijci popune, sto je 2012. bilo nesto ekstremno brzo (za 2 meseca mislim).
Ako ovi tvoji doplate, mozes upasti u kvotu i brze (premium).

Ne znam kakva je to "O" viza, ali ako je to neka sportska, zasto ne bi probao sa njom?


Srecno.
Reply With Quote
  #7  
Staro 20.10.2013, 20:03
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik snowflake Prikaz poruke
Ako si ga gledao i pre onda je bolje bilo da si postavio pitanje tamo, tako za nekog sutra sve ce biti na jednom mestu...


Ja ne znam kolika je taksa za H1B, mada sam cuo neku cifru od $4000 (nemoj uzeti to zdravo za gotovo), ali ako su oni ozbiljni u nameri da te uzmu na H1B to je njihova stvar i niko ti nece ni reci cifru, niti ta cifra predstavlja neki problem.
Na njima je da angazuju advokata i da ti to odrade, a na tebi je da prikupis par papira.
Medjutim onda ostaje nada da ces upasti u kvotu pre nego je Indijci popune, sto je 2012. bilo nesto ekstremno brzo (za 2 meseca mislim).
Ako ovi tvoji doplate, mozes upasti u kvotu i brze (premium).

Ne znam kakva je to "O" viza, ali ako je to neka sportska, zasto ne bi probao sa njom?


Srecno.
Potpuno si u pravu za ovu temu, medjutim radilo se cini mi se o IT poslovima....
Zanima me samo da li ima izuzetaka za rok, da li mora bas da se podnosi 1. aprila, ili kao sto kaze Vuxanne moze bilo kada da se trazi radna viza....
O1 se odnosi na extraordinarne sposobnosti, ljude dobitnike Nobelove nagrade i sl.... za sport mislim da je kriterijum izuzetno visok.....
Reply With Quote
  #8  
Staro 20.10.2013, 23:33
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

To ce najbolje neki trener ili sportista da ti odgovori. Ja i snowlake smo inzenjeri za nas vaze neka specificna pravila...
Reply With Quote
  #9  
Staro 21.10.2013, 00:59
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivkodrg Prikaz poruke
Potpuno si u pravu za ovu temu, medjutim radilo se cini mi se o IT poslovima....
Zanima me samo da li ima izuzetaka za rok, da li mora bas da se podnosi 1. aprila, ili kao sto kaze Vuxanne moze bilo kada da se trazi radna viza....
O1 se odnosi na extraordinarne sposobnosti, ljude dobitnike Nobelove nagrade i sl.... za sport mislim da je kriterijum izuzetno visok.....
H1B viza je H1B viza - nema veze sa tipom posla, jeste da je verovatno debela vecina IT, ali to su svi poslovi "za koje moze da se dokaze da si ti bolji od nekog Amera (ili nekog sa zelenom kartom)", u praksi nije bas tako ostro ali to je to.

Ne, nisi skontao, aplicira se vec mislim od novembra,

od aprila se "petition"-i dele (odobravaju), mislim da je kvota 65000, kada se to ispuca nema vise (mislim da za one sa US Masterom ili doktoratom ima druga kvota).
Zbog velike navale ponekad cak organizuju lutriju da odluce kome da daju (bilo 2012) - procitaj sve na pomenutom topic-u.

Kad ti odobre "petition", onda je dobijanje vize u pasosu formalnost, a najranije mozes da pocnes da radis 1. oktobra te godine.

Znaci prelomna vremena su ti:

I) novembar - apliciras
II) april -> dok se vize ne ispucaju - rezultati
III) dobijes zvanicno vizu u ambasadi u Bg
IV) 1. oktobar - pocinjes da radis

Ali, kao sto rekoh, ako oni imaju nameru da ti to rade, ti nemas sta da brines, oni angazuju advokatsku kancelariju i ovi ti samo jave sta im treba (diploma, pasos itd).

Last edited by snowflake; 21.10.2013 at 01:06.
Reply With Quote
  #10  
Staro 21.10.2013, 09:14
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivkodrg Prikaz poruke
Potpuno si u pravu za ovu temu, medjutim radilo se cini mi se o IT poslovima....
Zanima me samo da li ima izuzetaka za rok, da li mora bas da se podnosi 1. aprila, ili kao sto kaze Vuxanne moze bilo kada da se trazi radna viza....
O1 se odnosi na extraordinarne sposobnosti, ljude dobitnike Nobelove nagrade i sl.... za sport mislim da je kriterijum izuzetno visok.....
ma kakvi nobelovci sta ti je, to je i za muzicare i ostale umetnike, nije uopste toliko tesko da se dobije, moja prijateljica je dobila prosle godine - bavi se filmom i nije ni blizu nobelove nagrade.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Turistička viza - potrebna dokumenta za privatnike Jack Sparrow Ne-imigrantske vize 15 19.08.2014 03:19
Hitno mi je potrebna pomoc jovanazr Prva koverta 6 23.03.2012 14:55
Potrebna parirologija za dete školarca Plant Stare teme 4 29.03.2010 10:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.