ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 22.06.2009, 02:14
Jfa_Kg Jfa_Kg je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2008
US lokacija: CHICAGO
YU lokacija: Chicago/Kragujevac
Poruke: 20
Nepromenjeno avio

nisam citao ceo post, bio sam malo odsutan sa foruma, ali znate kako je ovde svega ima samo vremena nema

bio sam u maju kuci tj u srbiji, i nasao sam kartu preko axioma travel-a za 600 dolara sa svim taxama iz cikaga do beograda, bila je neka proimocija jata i united airlinesa, mislim da to ima da se nadje stalno, inace kartu sam kupio sredinom aprila a pocetkom aprila ista je bila 499 sa taksama... let je bio sledeci cikago-washington-beograd isto i u povratku... nije bilo vise od sat i po dva pauza izmedju letova sto je i minimum za povezane letove zbog prtljaga...

pozdrav nadam se da ce vam pomoci

http://www.axiomatravel.com/
Reply With Quote
  #92  
Staro 31.07.2009, 15:08
Bane Bane je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.05.2009
US lokacija: New York city, NY
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 33
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

www.supertravel.rs

Mislim da su jako povoljni. Cena karte u jednom pravcu Beograd - New York je 315e sa svim taksama za period 25 jan - 31 mart. To je totalno van sezone pa je cena ok. Navodim ovaj termin jer sam za njega upravo dobio odgovor (to je vreme kad cu ja leteti ).

Ranije sam pitao za istu destinaciju ali 15 avgust i povratna karte, odgovor je bio 60000 rsd sa obrazlozenjem da je to high season time.

Postavite im upit na mail. Odgovaraju u periodu 1-2 dana.

Inace moj drug je odleteo za New York polovinom juna a karte je kupio preko ove agencije. Let je bio preko Londona kombinacija Jat + Virgin. Rekao mi je da je prezadovoljan uslugom. Mislim da je platio povratnu kartu sa vazenjem od 6 meseci 575 evra.
__________________
Case No: 2010EU00005XXX
Prva koverta: 21.5.2009.
Prva koverta vracena u KCC: 3.6.2009.
Koverta stigla u KCC: 8.6.2009.
Druga koverta: 17.9.2009.
Zavrsen lekarski pregled: 22.10.2009
The Day - 28.10.2009.
Visa granted
Reply With Quote
  #93  
Staro 31.07.2009, 15:20
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bane Prikaz poruke
Pozdrav svima,

www.supertravel.rs

Mislim da su jako povoljni. Cena karte u jednom pravcu Beograd - New York je 315e sa svim taksama za period 25 jan - 31 mart. To je totalno van sezone pa je cena ok. Navodim ovaj termin jer sam za njega upravo dobio odgovor (to je vreme kad cu ja leteti ).

Ranije sam pitao za istu destinaciju ali 15 avgust i povratna karte, odgovor je bio 60000 rsd sa obrazlozenjem da je to high season time.

Postavite im upit na mail. Odgovaraju u periodu 1-2 dana.

Inace moj drug je odleteo za New York polovinom juna a karte je kupio preko ove agencije. Let je bio preko Londona kombinacija Jat + Virgin. Rekao mi je da je prezadovoljan uslugom. Mislim da je platio povratnu kartu sa vazenjem od 6 meseci 575 evra.
Hmmm....ja sam u junu leteo od Chicago (sto je jos dalje) i platio povratnu 1000$ (sto je tada bilo 720e). Takodje znam da iz chicago ljudi lete u periodu januar-april sa povratnom za 750$.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #94  
Staro 13.08.2009, 14:11
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Mislila sam da mi je sve jasno, sad tek shvatam da nista nije.
Prvo sletenje u USA nam je u Washingtonu. Da li tada kupimo prtljag za imigraciono?Odnosno, ako moze neko ko je prosao sve to da mi objasni.

Unapred hvala
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote
  #95  
Staro 13.08.2009, 15:35
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik moni Prikaz poruke
Mislila sam da mi je sve jasno, sad tek shvatam da nista nije.
Prvo sletenje u USA nam je u Washingtonu. Da li tada kupimo prtljag za imigraciono?Odnosno, ako moze neko ko je prosao sve to da mi objasni.

Unapred hvala
Gde god prvo sleteo u ameriku, moras da kupis prtljag. To je tako svaki put, ne samo prvi. Tako da.....u Washingtonu cete morati kupiti prtljag i ponovo cekirati, jer je tu carina.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #96  
Staro 13.08.2009, 16:03
zokipoki76's Avatar
zokipoki76 zokipoki76 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2008
US lokacija: new jersey
YU lokacija: macedonia
Poruke: 48
Pošalji MSN poruku korisniku zokipoki76 Pošalji Skype™ poruku korisniku zokipoki76
Nepromenjeno

kakav prtljag sad da mora da se kupi sta je sad to ?????????????objasnite dobro
__________________
CASE NO.201xx
intervju zakazan za 30 april
30 april 11:00 visa odobrena.
Visa Granteded
PHP kod:
Visa Granted 
05.05.2009 vize u pasose
Reply With Quote
  #97  
Staro 13.08.2009, 16:23
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zokipoki76 Prikaz poruke
kakav prtljag sad da mora da se kupi sta je sad to ?????????????objasnite dobro
ne kupi kao da pare za njega, nego pokupi, zbog carine ;-)
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #98  
Staro 04.10.2009, 00:31
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Promenjena su pravila za preko-okeanske letove u pojedinim kompanijama. Virgin Atlantic i United Airlines za svoje letove dozvoljavaju jedan kofer od 23 kilograma, a drugi kofer se naplacuje dodatno (cena zavisi od toga da li se placa on-line ili na areodromu). Novi pravilnici stupaju na snagu u novembru, odnosno decebru ove godine. Pravila o prtljagu izmenila je i Delta aviokompanija. Lufthansa i Air France nisu promenile pravilnike o prtljagu, mada moje misljenje je da ce uskoro i ostale kompanije slediti ove primere. Pre nego sto planirate put, proverite obavezno Baggage Allowances.
Reply With Quote
  #99  
Staro 06.10.2009, 15:16
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Promenjena su pravila za preko-okeanske letove u pojedinim kompanijama. Virgin Atlantic i United Airlines za svoje letove dozvoljavaju jedan kofer od 23 kilograma, a drugi kofer se naplacuje dodatno (cena zavisi od toga da li se placa on-line ili na areodromu). Novi pravilnici stupaju na snagu u novembru, odnosno decebru ove godine. Pravila o prtljagu izmenila je i Delta aviokompanija. Lufthansa i Air France nisu promenile pravilnike o prtljagu, mada moje misljenje je da ce uskoro i ostale kompanije slediti ove primere. Pre nego sto planirate put, proverite obavezno Baggage Allowances.

nase karte su vec odavno kupljene za 14. decembar i na njima pise da su nam po osobi dozvoljena dva kofera po 23 kg. zvala sam agenciju koja nam je radila karte ali se jos uvek nista ne zna. to je spa ugovor izmedju jata i virgina i ne zna se kakav ce deal jat da postigne da virginom za svoje putnike.
znaci, status quo do daljnjeg
Reply With Quote
  #100  
Staro 06.10.2009, 15:58
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Mislim da ces biti ok. Evo sta pise na Virgin:

Citat:
Passengers who have made a booking before 25th November 2009, will retain their existing allowance.

Any passenger making a booking on or after 25th November 2009, will have the new allowances applied to their booking.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.